Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар луганської області - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни 8 1657.98kb.
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний... 1 68.88kb.
Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний... 1 73.12kb.
Міністерство охорони здоров’я україни державна санітарно-епідеміологічна... 1 44.03kb.
Державні санітарні правила та норми "Гігієнічні вимоги щодо облаштування... 1 133.11kb.
Міністерство охорони здоров’я україни державна санітарно-епідеміологічна... 1 106.03kb.
Державний заклад 1 76.03kb.
Постанова про заходи щодо посилення епіднагляду за менінгококовою... 1 47.97kb.
Постанова про заходи щодо попередження виникнення епідемічних ускладнень... 1 55.47kb.
Затверджую” Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Миколаївській... 10 2463.64kb.
Постанова про додаткові заходи щодо профілактики дифтерії 1 37.24kb.
Регіональний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних... 3 593.41kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Державна санітарно-епідеміологічна служба україни головний державний санітарний лікар - сторінка №1/1


ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91031, Україна, м. Луганськ, вул. Луганської правди, 159, тел. 61-83-60,

тел./факс 61-83-71, E-mail: info@oblses.lg.ua, web:http://oblses.lg.ua, код ЄДРПОУ 01983364ПОСТАНОВА
Про посилення заходів щодо попередження виникнення отруєнь грибами серед населення Луганської області
від 19.04.2012р. №5

Я, Головний державний санітарний лікар Луганської області Жданов Володимир Васильович, розглянувши дані щодо випадків отруєнь неїстівними грибами серед населення, встановив:

У Луганській області за період 2000-2011рр. зареєстровано 673 потерпілих від отруєнь дикорослими грибами, у т.ч. 102 дитини, з них померло – 91, у т.ч. 73 дорослих та 18 дітей.

Переважну більшість потерпілих складають мешканці міст, міських та шахтарських селищ, які не мають необхідних знань та практичних навичок щодо збору дикорослих грибів.

У минулому році в області випадки грибних отруєнь було зареєстровано на 11 адміністративних територіях (мм.Луганськ, Кіровськ, Краснодон, Лисичанськ, Первомайськ, Сєвєродонецьк, Свердловськ, Стаханов, Новоайдарський, Перевальський, Попаснянський райони).

Всього отруїлося грибами 42 особи, у т.ч. 3 дітей, з них померло – 3 (усі дорослі). У порівнянні з 2010 роком кількість потерпілих збільшилась у 2,3 рази.

Незважаючи на широкомасштабну санітарно-роз'яснювальну роботу, що була проведена закладами держсанепідемслужби, з боку деяких верств населення мало місце зневажливе та неадекватне відношення до попереджувальної інформації щодо небезпеки вживання у їжу невідомих грибів.

За результатами розслідувань випадків грибних отруєнь, встановлено, що потерпілі власноруч збирали у лісопосадках, а потім готували та вживали у їжу різні дикорослі пластинчаті гриби.

Керуючись ст.ст. 30, 41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (із змінами), «Положенням про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.02р. №1217 та з метою попередження виникнення отруєнь грибами серед населення


ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Головам міст та райдержадміністрацій рекомендувати:

1.1. Заборонити реалізацію населенню дикорослих грибів, зібраних на території Луганської області у будь-якому вигляді (свіжі, сушені, солоні, консервовані, мариновані тощо) та грибної продукції домашнього приготування.

Термін – постійно
1.2. Посилити заходи щодо недопущення реалізації грибів та грибної продукції у невстановлених місцях торгівлі, поза продовольчими ринками, на зупинках громадського транспорту, на вокзалах, станціях, вздовж автомагістралей тощо.

Термін – на протязі 2012 року, постійно


1.3. Розглянути питання щодо ситуації з отруєннями населення грибами на території міста (району) та визначити відповідний комплекс заходів та порядок взаємодії місцевих органів виконавчої влади при виникненні отруєнь грибами серед населення та затвердити їх у встановленому порядку.

Термін – квітень-травень 2012 року


1.4. Проводити цілеспрямовану роз'яснювальну та санітарно-освітню роботу серед населення з питань профілактики отруєнь грибами з використанням усіх засобів масової інформації (преса, телебачення, інтернет, радіо, радіовузли підприємств, ринків тощо), особливо в місцях масового зосередження людей: на промислових підприємствах, ринках, залізничних та автовокзалах (станціях), у приміських поїздах, місцях масового відпочинку тощо. Змінити рекомендаційні форми проведення роз’яснювальної та санітарно-освітньої роботи на більш жорсткі застережливі та забороняючі.

Термін – на протязі 2012 року, постійно


1.5. У разі загострення ситуації з отруєннями грибами та набуття їх масового характеру, організовувати подвірні обходи населення з проведенням роз’яснювальної роботи.

Термін – на протязі 2012 року, постійно2.Керівництву Луганської облспоживспілки, керівникам ринків незалежно від форми власності

2.1. Не допускати продаж дикорослих грибів у будь-якому вигляді на ринках у разі недотримання вимог чинного законодавства щодо умов їх реалізації та за відсутності необхідних супроводжувальних документів про їх безпечність та якість.

Термін – постійно
2.2. Проводити інформування населення через радіовузли ринків про заходи щодо попередження отруєнь грибами та забезпечити наявність у достатньої кількості відповідних наочних матеріалів (стенди, плакати тощо) з цього питання.

Термін – на протязі 2012 року, постійно3. Головному управлінню ветеринарної медицини в Луганській області рекомендувати


3.1. Посилити державний ветеринарно-санітарний контроль за дотриманням вимог чинного законодавства при реалізації грибів та грибної продукції на агропродовольчих ринках області.

Термін – на протязі 2012 року, постійно


4. Суб’єктам господарської діяльності, керівникам підприємств торгівлі, ресторанного господарства усіх форм власності:

4.1. Не допускати торгівлю грибами та грибною продукцією у разі відсутності супроводжувальних документів про їх безпечність та якість згідно вимог чинного законодавства.

Термін – 2012 рік, постійно
5. Луганському обласному управлінню лісового та мисливського господарства:

5.1 Вжити заходи щодо встановлення на підвідомчій території стендів, щитів щодо

інформування населення про небезпечність вживання у їжу дикорослих грибів.

Термін – на протязі 2012 року, постійно


6. Засновникам (власникам), керівникам дошкільних, навчальних закладів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку незалежно від типів та форм власності:

6.1. Забезпечити своєчасний контроль щодо запобігання зростанню на території закладів грибів та отруйних рослин.

Термін – 2012 рік, постійно
7. Управлінню освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації:

7.1. Організувати проведення в усіх дошкільних, навчальних, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку тематичних занять з питань профілактики грибних отруєнь, небезпечності вживання в їжу дикорослих грибів, правил надання першої допомоги при отруєннях грибами.

Термін – 2012 рік, постійно
8. Головному управлінню охорони здоров`я Луганської обласної державної адміністрації:

8.1. Зобов’язати головних лікарів лікувально-профілактичних закладів своєчасно інформувати територіальні заклади державної санітарно-епідеміологічної служби про кожен випадок отруєння грибами з урахуванням первинного та остаточного діагнозів.

Термін – 2012 рік, постійно
8.2. Залучити підпорядковані лікувально-профілактичні заклади та центри здоров'я до обов'язкового проведення роз'яснювальної та санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики отруєнь грибами всіма наявними засобами.

Термін – 2012 рік, постійно
9. Головним лікарям ДЗ «Луганська лінійна санітарно-епідеміологічна станція Донецької залізниці» МОЗ України та ДЗ «Попаснянська лінійна санітарно-епідеміологічна станція Донецької залізниці» МОЗ України рекомендувати:

9.1 Заборонити торгівлю грибами та грибною продукцію на території залізничних вокзалів, станцій, у приміських поїздах та поїздах далекого прямування згідно вимог чинного законодавства.

Термін – постійно
9.2 Організувати проведення на території залізничних вокзалів, станцій, у приміських поїздах та поїздах далекого прямування санітарно-освітньої та роз’яснювальної роботи з питань профілактики грибних отруєнь з використанням відомчих радіовузлів та інших доступних засобів масового інформування населення.

Термін – 2012 рік, постійно


10. Головним державним санітарним лікарям міст та районів:

10.1. Активізувати санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення з питань попередження грибних отруєнь з використанням усіх доступних засобів масової інформації.

Термін – 2012 рік
10.2.Забезпечити в установленому порядку оперативне інформування ДЗ «Луганська обласна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України та надавати позачергові повідомлення про кожен випадок отруєнь грибами (за первинним діагнозом та по закінченню лікування) згідно наказу від 23.11.2011р. №272 «Про позачергові повідомлення, що надаються до ДЗ «Луганська обласна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України».

Термін – 2012 рік, постійно


10.3. Довести дану постанову до відома начальників управлінь та відділів охорони здоров'я міськвиконкомів та райдержадміністрацій, начальників відділів освіти міськвиконкомів та райдержадміністрацій, засновників (власників), керівників дошкільних, навчальних закладів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку незалежно від типів та форм власності, суб’єктів господарської діяльності, керівників підприємств торгівлі, ресторанного господарства, ринків усіх форм власності.

Термін – квітень 2012 року


10.4. Забезпечити інформування ДЗ «Луганська обласна санітарно-епідеміологічна станція» МОЗ України про вжиті заходи щодо виконання даної постанови згідно компетенції держсанепідемслужби.

Термін – щомісячно до 25 числа


11. Ця постанова у 30-денний термін може бути оскаржена вищестоящому головному державному санітарному лікарю або до суду.

Оскарження постанови не припиняє її дії та не звільняє від обов’язку виконання.