Додаток до рішення обласної ради від 17 травня 2012 року №22-11/2012 Звіт про виконання Програми поводження з твердими побутовими ві - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення 20. 06. 2013 №5 Про виконання Програми поводження з твердими... 1 68.52kb.
Додаток 1 до програми поводження з твердими побутовими відходами... 1 141.18kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 10. 12. 1 244.89kb.
Додаток до рішення обласної ради від 19 жовтня 2011 року №13-6/2011... 1 53.79kb.
Рішення 20. 04. 2012 №9 Про внесення змін І доповнень до Програми... 1 89.9kb.
Наказ №308 м. Київ Про затвердження форми звітності №1-тпв та Інструкції... 1 355.61kb.
Рішення №0225 від 28 вересня 2006 р. Про затвердження міської Програми... 1 92.14kb.
«Поводження з твердими побутовими відходами на території Житомирської... 1 10.76kb.
Програма поводження з твердими побутовими відходами Мелітопольського... 1 140.67kb.
Додаток до рішення сільської ради від 16 жовтня 2012 року №276 20/vі... 1 85.49kb.
Додаток до рішення обласної ради від 17 травня 2012 року №24-11/2012... 1 72.45kb.
Інструкція Учням видаються контрольні листи з номерами запитань,... 1 38.07kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Додаток до рішення обласної ради від 17 травня 2012 року №22-11/2012 Звіт про виконання - сторінка №1/1


Додаток

до рішення обласної ради

від 17 травня 2012 року

№ 22-11/2012Звіт

про виконання Програми поводження з твердими побутовими відходами Хмельницької області на 2006-2011 роки
Рішенням четвертої сесії п’ятого скликання обласної ради від 18 жовтня 2006 року №7-4/2006 затверджено Програму поводження з твердими побутовими відходами Хмельницької області на 2006-2011 роки (далі – Програма).

Аналогічні програми затверджено на сесіях районних та міських рад.

Заходами Програми передбачено на впорядкування, технічне переоснащення, реконструкцію, рекультивацію та будівництво полігонів для захоронення твердих побутових відходів 32,3 млн.грн. за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Щороку на реалізацію заходів Програми органами місцевого самоврядування виділялися кошти, а саме:

- у 2007 році – 4172,9 тис.грн.;


  • у 2008 році – 5581,1 тис.грн.;

  • у 2009 році – 6443,6 тис.грн.;

  • у 2010 році – 7159,04 тис.грн.;

  • у 2011 році – 7890,3 тис. гривень.

Протягом дії програми 2006-2011 років органами місцевого самоврядування, відповідними управліннями облдержадміністрації та райдержадміністрацій проводилася роз’яснювальна робота з метою підвищення екологічної свідомості громадян стосовно поводження з твердими побутовими відходами. Організовувалися та проводилися телепередачі, відеорепортажі, друкувалися інформаційні матеріали у газетах з питань стану благоустрою у населених пунктах, екології, роз’яснення та дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з ТПВ.

Зокрема, у місті Хмельницький здійснено ряд інформаційно-рекламних заходів із залученням засобів масової інформації. Виготовлено соціальну рекламу (відеоролик) щодо недопущення спалювання опалого листя та сухої рослинності, екологічну рекламу з питань поводження з твердими побутовими відходами (далі – ТПВ), на що Хмельницьким міським Фондом охорони навколишнього природного середовища (далі – ОНПС) передбачено 11,298 тис. гривень.

Управлінням освіти і науки облдержадміністрації проведено конкурс дитячих малюнків «Чисто в місті – чисто в домі, будемо ми рости здорові», просвітницьку роботу у шкільних закладах щодо поводження з ТПВ (стосовно первинного сортування).

З метою інформування населення про екологічний стан міста та надання безкоштовної методичної допомоги суб’єктам господарювання підготовлено та випущено екологічний бюлетень «Проблеми у сфері поводження з ТПВ та шляхи їх вирішення» (300 шт. на суму 6,2 тис.грн. за кошти міського фонду ОНПС). Управлінням з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького міськвиконкому проведено 6 семінарів з питань поводження з небезпечними відходами, практичний семінар у м. Хмельницький з питань екологічно-правового навчання на тему: «Зміни в законодавстві України у сфері поводження з ТПВ» для підприємств, установ, організацій-власників відходів.

Протягом 2006-2011 років проводилися роботи по впорядкуванню полігонів та звалищ і переведення останніх в полігони, зменшення обсягів захоронення відходів.

Проблема збирання, вивезення, переробки та знешкодження твердих побутових відходів є та залишається однією із нагальних проблем будь-якого населеного пункту області. Відходи у виробничій та побутовій сферах, їх накопичення є джерелом істотної екологічної небезпеки та соціальної напруги, створюють негативний імідж населених пунктів області.

Щорічно в області утворюється 1721 тис.куб.метрів, або 377 тисяч тонн твердих побутових відходів, що становить 1,24 куб. метра на душу населення, а із збільшенням кількості міського населення та змінами у сфері споживання їх обсяг збільшується до 2,3 куб. метра.

На території області нараховується 21 полігон твердих побутових відходів, із них 6 міських та 15 селищних, а також 807 сільських сміттєзвалищ. Із 21 полігону лише 5 мають проектну документацію та на 19 полігонів оформлено паспорти місць видалення відходів (далі – МВВ). Із сільських сміттєзвалищ лише 147 мають паспорти МВВ. Сім полігонів експлуатується з перевантаженням та 4 полігони потребують рекультивації. Загальна площа виділеної землі під полігони та сміттєзвалища становить 615,383 гектарів.

Існують недоліки при експлуатації полігонів області:  • порушення регламенту заповнення відходами;

  • відсутність технологічних карт закладки відходів;

  • неукомплектованість пожежних пунктів.

Найгостріше стоїть проблема захоронення ТПВ у містах Хмельницький та Кам’янець-Подільський. Тривалий час полігони цих міст по захороненню ТПВ вичерпали свої проектні потужності, чим створюється загроза виникнення надзвичайних ситуацій. Питання виділення земельних ділянок під будівництво нових полігонів не вирішується.

У зв’язку з перевантаженістю полігону твердих побутових відходів м. Хмельницький виникло завдання його рекультивації та влаштування нового сучасного полігону з будівництвом сміттєпереробного заводу відповідно до вимог природоохоронного законодавства. Для вирішення цих питань необхідно виділити земельну ділянку в межах міста Хмельницький.

Шляхом викупу прилеглих земельних ділянок у приватних осіб, які надавались останнім для ведення особистого селянського господарства, ХКП «Спецкомунтранс» здійснює розширення площі земельної ділянки для виконання господарської діяльності з обслуговування сміттєзвалища. Станом на 01.01.2011 р. викуплено ділянку загальною площею 1,1 га та виготовлено державний акт на неї. Для вивчення ситуації і надання рекомендацій з продовження терміну експлуатації полігону ТПВ обласного центру проведено дослідження ВАТ «Гірхімпром» (м.Львів). Цим інститутом розроблено «Концепцію поводження з ТПВ м. Хмельницький». Впровадження її першочергових інженерних заходів дозволить продовжити термін експлуатації полігону.

Враховуючи критичний стан на полігоні ТПВ, виконавчим комітетом вишукуються шляхи вирішення проблеми по зменшенню обсягів відходів.

На впорядкування полігону ТПВ у м. Кам’янець-Подільський міською радою використано майже 300 тис. гривень.

Протягом минулих років аналогічна проблема постала перед мешканцями м.Нетішин, полігон ТПВ якого (місце розташування – с.Бадівка Острозького району Рівненської області) також перевантажено. На замовлення ДП НАЕК «Енергоатом» ВП Хмельницька АЕС у кінці 2008 року розроблено техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) інвестицій «Система поводження з твердими побутовими відходами в м.Нетішині». У 2009 році Держуправлінням було проведено державна екологічна експертиза техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) системи поводження з твердими побутовими відходами в місті Нетішин. Даним ТЕО запропоновано будівництво смтіттєпереробного комплексу для м.Нетішин. Проте на цей час за відсутності коштів питання щодо будівництва сміттєпереробного заводу для міста так і не вирішується.

У 2010 році розроблено екологічний проект «Шепетівський регіональний сміттєпереробний комплекс». Загальна орієнтовна вартість проекту становить 350 млн.євро, термін впровадження проекту - 5 років. Діяльність Шепетівського регіонального сміттєпереробного комплексу передбачає збір, сортування, перевезення, повну безвідходну переробку всіх видів сміття та всіх видів відходів, а також всіх існуючих сміттєзвалищ Північного регіону до повної рекультивації земель, а також випуск продукції, товарів, матеріалів. Радіус повного санітарного очищення функціонуючого підприємства становить до 90 км, включаючи всі без виключення населені пункти цього регіону. На Шепетівському регіональному сміттєпереробному комплексі проведено міжнародну експертизу. Проектування здійснювала ПБК «Україна-Австрія».

У м.Староконстянтинів за кошти міського бюджету та власні кошти комбінату комунальних підприємств проведено роботи з покращення санітарно-технічного стану міського полігону ТПВ. З метою попередження та швидкої ліквідації місць самозаймання відходів придбано та встановлено ємність для зберігання води (об’ємом 20 куб.м.), побудовано 60 м огорожі. Для запобігання засмічення прилеглої території встановлено сітки. Закуплено труби для відводу біогазу з тіла полігону. Розпочато роботи (проектна частина) з будівництва нового полігону ТПВ.

У м. Деражня за рахунок інвестицій розпочато будівництво полігону для захоронення ТПВ та освоєно 500 тис. гривень. За кошти місцевого бюджету виконано рекультивацію полігону для ТПВ на суму 100,0 тис.гривень. У селищі Віньківці на впорядкування сміттєзвалища використано 141,5 тис. гривень. У м. Шепетівка видатки на лабораторний контроль впливу полігону з утилізації відходів на підземні та поверхневі води становлять 672 тис.грн., на утилізацію відходів – 92,942 тис.гривень. У м.Нетішин передбачено кошти на суму 29,527 тис.грн. для оплати проектно-вишукувальних робіт з розроблення проекту землеустрою для будівництва сміттєпереробного комплексу.

За період виконання заходів Програми дещо поліпшилась матеріально-технічна база із санітарної очистки населених пунктів області (оновлення та придбання контейнерів) .

На оновлення контейнерного господарства із місцевого бюджету витрачено 27,4 тис.гривень. Старосинявською селищною радою придбано 15 контейнерів на суму 18 тис.грн., Летичівською – 75 контейнерів на суму 109,9 тис.грн., Чемеровецькою – 7 контейнерів на суму 6,7 тис.грн., Віньковецькою - 20 контейнерів на суму 15,1 тис.грн., Ярмолинецькою - 20 контейнерів на суму 20,0 тис.гривень.

За рахунок місцевих бюджетів у м. Волочиськ облаштовано 11 контейнерних площадок для збору сміття та встановлено 110 сміттєвих урн на суму 47,5 тис.грн., у м. Городок оновлено контейнерне господарство та облаштовано контейнерні майданчики на суму 103 тис.грн., у м. Полонне виготовлено сміттєзбиральних контейнерів на суму 45 тис.грн., у м.Кам’янець-Подільський оновлено парк контейнерів на суму 471,7 тис.грн., у тому числі тільки у минулому році закуплено контейнерів на суму 108,67 тис.грн., при запланованому фінансуванні на у 99 тис.гривень.

Важливим питанням у сфері поводження з твердими побутовими відходами є впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. Це дасть можливість раціонального використання відходів.

У м.Хмельницький впроваджено роздільний збір побутових відходів, встановлено контейнери для збору скла та ПЕТ-пляшки. Це дало позитивний ефект, а також засвідчило, що населення міста підтримало таку ініціативу і тому робота по сортуванню ТПВ продовжується. На цей час встановлено 53 контейнери для збору скла та 16 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки. Крім того, у місті протягом 2010 - 2011 років додатково закуплено та встановлено 78 євроконтейнерів (161,8 тис.грн.) та 4 тринадцятикубових контейнерів (91,4 тис.грн.). Створюється мережа приймальних пунктів вторинної сировини за кошти інвесторів. Зокрема, приватний підприємець Ільчишин О.В. розпочав роботу зі створення 10 таких пунктів на території міста.

На цей час роздільне збирання твердих побутових відходів запроваджено у містах Славута, Шепетівка, Городок та селищі Чемерівці. Система роздільного збирання сміття буде поширюватися і надалі.

На території м.Староконстянтинів за останні роки встановлено 104 контейнери, 50 урн для сміття, на що витрачено 135,3 тис. гривень. У місті діють 3 приватні пункти прийому вторинної сировини. У м. Славута за рахунок коштів підприємств сфери поводження з ТПВ придбано для роздільного збору ТПВ 71 контейнер на суму 79,1 тис.грн., у селищі Чемерівці - 39 одиниць на суму 47,58 тис.гривень. У м. Городок створено мережі приймальних пунктів вторинної сировини на суму 20,0 тис.грн. (інші джерела фінансування). Запроваджено заходи з підготовки до впровадження роздільного збирання ТПВ на суму 60,0 тис.грн. та впроваджено технології роздільного збирання ТПВ на суму 15,0 тис.гривень.

Важливою складовою санітарної очистки населених пунктів є заходи з оновлення парку сміттєвозів.

На сьогоднішній день збирання та перевезення твердих побутових відходів проводиться 116 сміттєвозними машинами, проте їх зношеність становить 90 відсотків. Щорічно оновлюється лише 1 відсоток парку спецавтомобілів.

За відсутності коштів в місцевих бюджетах, придбання хоча б одного сміттєвоза стає проблемою, яку неможливо вирішити без додаткового фінансування.

На оновлення парку сміттєвозів у 2007 - 2008 роках з обласного бюджету виділено кошти на суму 2743,00 тис.грн. на закупівлю 17 машин для районних центрів, з місцевих бюджетів – на суму 2449,53 тис.гривень. У м. Славута придбано сміттєвоз на базі автомобіля КАМАЗ вартістю 279,4 тис.грн. та трактор ЮМЗ вартістю 194,1 тис.грн., у м Хмельницький - сміттєвоз КАМАЗ вартістю 614,0 тис.грн., у м. Кам’янець-Подільський - 2 сміттєвози на суму 480 тис.грн., у м. Волочиськ - 2 контейнеровози КО-413 на суму 289,3 тис.грн. та бульдозер на суму 120,4 тис.грн, у м.Полонне - сміттєвоз на суму 99 тис грн., у селищі Летичів - сміттєвоз на суму 133,333 тис.грн., у селищі Чемерівці - сміттєвоз на базі автомобіля ЗІЛ-130 на суму 80 тис.грн. та сміттєвоз на базі ГАЗ-53 на суму 160 тис.гривень.

Окрім того, у м.Дунаївці придбано 2 сміттєвози КО-413 та 1 бульдозер Т-74 на суму 360,0 тис.грн. за рахунок частини коштів міського бюджету та інших джерел фінансування. Ще один бульдозер ДТ-75 придбано за кошти міського бюджету та власні кошти комунального підприємства.

За кошти комбінату комунальних підприємств м.Староконстянтинів придбано бульдозер ДЗ-27, що поліпшило прийом та планування відходів на полігоні.

За рахунок інших джерел фінансування у м.Городок придбано КАМАЗ-самоскид та ескалатор на суму 820,514 тис.гривень.

Хоча кошти виділялись на виконання Програми, проте цього фінансування недостатньо.

Без залучення інвестиційних коштів, розвитку ринку вторинної сировини та ринку виробів із відходів проблему з відходами місцевим органам самоврядування самотужки не вирішити. Це питання необхідно вирішити, ініціюючи зміни до чинного законодавства.

Багато пропозицій щодо співпраці у впроваджені нових технологій надходить від різних компаній як вітчизняних, так і зарубіжних. Але у зв’язку з відсутністю фінансування область не спроможна брати участь у запропонованих проектах.

Завдяки спільній роботі управлінь облдержадміністрації з міською м.Хмельницький долучено до національного проекту «Чисте місто» у якому беруть участь 10 міст України з будівництва сучасного комплексу на найвищому технічному та екологічному рівні по переробці і утилізації комплексу ТПВ.

За ініціативи управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації та погодженням депутатських комісій обласної ради прийнято рішення щодо виділення коштів на придбання у 2012 році 450 контейнерів для збору ТПВ у населених пунктах області.

Із завершенням терміну дії Програми поводження з ТПВ у Хмельницькій області на 2006-2011 роки підготовлено проект Програми поводження з ТПВ Хмельницької області на 2012-2020 роки, який планується винести на розгляд чергової сесії обласної ради. Програмою передбачається впровадження сучасних методів та технологій поводження з побутовими відходами на основі роздільного збирання, сортування та спалювання побутових відходів.

Для вирішення проблем поводження з небезпечними токсичними відходами в області за участю Державного управління охорони навколишнього природного середовища у 2010 році рішенням 27 сесії Хмельницької обласної ради від 24 березня 2010 року № 12-27/2010 затверджено Регіональну програму поводження з небезпечними (токсичними) відходами у Хмельницькій області на 2010-2015 роки.

Вирішення екологічних проблем області, запобігання накопиченню ТПВ та зменшення шкідливого впливу на навколишнє природне середовище, залучення коштів з різних джерел фінансування залишається одним з пріоритетних питань в роботі обласної, районних державних адміністрацій та їх підрозділів.

Ефективне вирішення всього комплексу питань, пов’язаних із санітарною очисткою населених пунктів, поводженням з побутовими відходами, а також ліквідацією чи зменшенням їх негативного впливу на здоров’я людини та навколишнє природне середовище можливе лише при виконанні заходів, передбачених Програмою поводження з твердими побутовими відходами Хмельницької області на 2012-2020 роки.


Начальник управління

житлово-комунального господарстваоблдержадміністрації П. Махнюк