Додаток до рішення обласної ради від 17 травня 2012 року №24-11/2012 інформація про хід виконання Програми реформування та розвитку - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інформація про хід виконання у 2012 році Програми реформування і... 1 139.13kb.
Рішення від " " 2011 № проект сесії скликання Про хід виконання Програми... 1 108.68kb.
Рішення від 27. 03. 2013 №6/31-2 м. Дружківка Про хід виконання Програми... 1 20.49kb.
Інформація про хід виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального... 1 45.82kb.
Рішення районної ради від 20. 04. 2011 року №9 «Про затвердження... 1 101.91kb.
Інформація про хід виконання в 2011 році Програми реформування та... 1 42.37kb.
Програма реформування І розвитку житлово-комунального господарства... 1 284.13kb.
Інформація про хід виконання Програми реформування і розвитку житлово-комунального... 1 91.97kb.
Про Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства... 4 961.14kb.
Про затвердження Програми реформування і розвитку житлово-комунального... 1 284.35kb.
Рішення від 18 квітня 2013 року Про внесення доповнень до Програми... 1 109.34kb.
Реферат англо-германські суперечності напередодні першої світової... 1 281.97kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Додаток до рішення обласної ради від 17 травня 2012 року №24-11/2012 інформація про - сторінка №1/1
Додаток

до рішення обласної ради

від 17 травня 2012 року

№ 24-11/2012ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Хмельницької області на 2011-2014 роки

Програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства Хмельницької області на 2011-2014 роки затверджено другою сесією шостого скликання обласної ради від 29.12.2010 року № 7-2/2010 (далі - Програма).

Протягом 2011 року на виконання заходів Програми роботу управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування було зосереджено на реалізації основних напрямів реформування житлово-комунального господарства, виконанні визначених заходів з метою забезпечення якісних змін у системі житлово-комунального господарства області.

Обсяг капіталовкладень на здійснення заходів по реформуванню житлово-комунального господарства в області має позитивну динаміку. Якщо у 2008 році галузь отримала 10,1 млн.грн., 2009 – 17,7 млн.грн., 2010 - 36 млн.грн., то у 2011 році - 146,7 млн.гривень. З урахуванням майже 10 млн.грн., які освоєно в місті Кам’янець – Подільський в рамках кредиту Світового банку, - сума понад 150 млн.гривень.

Зокрема, за кошти державного та місцевих бюджетів здійснено будівництво 6,8 км другої черги Чернелівського водогону, реконструкцію систем водопостачання у 5 населених пунктах області (селище Віньківці, містах Волочиськ, Полонне, Старокостянтинів, с. Кугаївці Чемеровецького району), будівництво 8 колективних установок доочищення води для питних потреб дошкільних, шкільних, лікувальних закладів та населення м.Кам’янець-Подільський та сільських населених пунктів Кам’янець - Подільського району (села Довжок, Кам’янка, Гуменці, Колибаївка, Завалля).

У 2011 році на реконструкцію очисних споруд у м. Дунаївці з державного та місцевих бюджетів освоєно 9,153 млн. гривень. Здійснено реконструкцію систем водовідведення у селищі Білогір’я на суму 291 тис.грн. та м. Полонне на суму 295,6 тис. гривень. Виконано роботи по реконструкції станції біологічної очистки із заміною обладнання по вул. Свердлова селища Ярмолинці на суму 1,360 млн.грн (із 1,437 млн. грн., передбачених обласним бюджетом).

Проводилися роботи з будівництва каналізаційних очисних споруд по­тужністю 250 куб.м/добу у селищі Сатанів Городоцького району, профінансовано з державного бюджету 4,3 млн.грн., освоєно 4,267 млн. грн., з обласного бюджету профінансовано 3,168 млн,грн., освоєно 3,087 млн.гривень.

З державного бюджету на реалізацію Цільової програми енергоефективності надійшло 9,564 млн.гривень. У результаті виконано роботи по впровадженню 2-х когенераційних установок у м.Кам’янець-Подільський, а також проведено реконструкцію системи теплопостачання будинку туризму відділу освіти Деражнянської райдержадміністрації у м. Деражня та районної бібліотеки для дітей у селищі Летичів на загальну суму 0,381 млн.гривень.

Протягом 2011 року на підприємствах комунальної теплоенергетики області активно проводилася робота по модернізації комунальної теплоенергетики, впровадження альтернативних видів палива.

За рахунок власних коштів підприємств на суму 25,0 млн.грн. виконано роботи по модернізації та реконструкції 5 котелень та 10 центральних теплових пунктів із заміною котлів, використанням сучасних пальників, систем автоматизації, пристроїв диспетчеризації та контролю. Замінено 11,9 км зношених тепломереж, із них 5,0 км попередньоізольваними трубами. Виготовлено 20 проектів на технічне переоснащення котелень, заміну тепломереж, будівництво модульних котелень. Встановлено 143 прилади технологічного обліку теплової енергії на загальну суму 2,285 млн.гривень.

Із впровадженням альтернативного опалення одним із кращих у країні є досвід використання когенераційних установок.

В області у 2011 році встановлено ще 5 установок. На сьогодні їх нараховується 15 одиниць. Зокрема, на КП «Хмельницьктеплокомуненерго» впроваджено 1 установку вартістю 3,9 млн.грн., на КП «Міськтепловоденергія» м.Кам’янець – Подільський – 4 установки вартістю 16,570 млн.гривень. Використання когенерації дозволяє щорічно економити більше 20,0 млн.грн., здешевлюючи за рахунок цього тарифи на тепло для населення на 7-8 відсотків.

Враховуючи енергетичні особливості Хмельницької області продовжує впроваджуватися електроопалення, особливо у соціальній сфері, де уже працює 219 об’єктів. У 2012 їх кількість зросте ще на 50 об’єктів.

Область має значний запас торфу (10 місце в державі). У минулому році реалізовано 4 пілотних проекти на опалення торфом котелень соціальних закладів м. Полонне за кошти приватного інвестора, що дозволяє щорічно замінювати до 625 тис. куб.метрів природного газу, економічний ефект понад 0,5млн.гривень.

У місті Кам’янець-Подільський передбачено впровадження у 2012 році на комунальних котельнях 3-х сучасних піролізних котлів зі спалювання торфу. Цей проект дозволить замінити до 6 млн. куб.метрів природного газу в рік.

Позитивні зрушення пройшли в будівництві, ремонті доріг комунальної власності.

За рахунок субвенції з державного бюджету розпочато будівництво дороги с.Іванківці - смт Сатанів Городоцького району. Освоєно 17,4 млн.грн., завершити будівництво планується у травні поточного року.

На ремонт доріг комунальної власності з державного бюджету надійшло 44,3 млн.гривень. У результаті освоєння цих коштів виконано поточний та капітальний ремонт доріг комунальної власності протяжністю 118,3 кілометрів.

На виконання робіт по будівництву, реконструкції, ремонту і утриманню доріг комунальної власності з обласного бюджету виділено 7,282 млн.грн., роботи виконані в повному обсязі.

Розширено альтернативний підхід до утримання і експлуатації житла, можливостей громадян у реалізації своїх прав в управлінні та утриманні житлового фонду шляхом самоорганізації мешканців будинків в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Кількість ОСББ збільшилась до 409.

З метою активізації роботи щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в області створено при управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації «Консультативний центр сприяння діяльності ОСББ». За сприяння Хмельницької громадської обласної організації, Асоціації «Поділля Перший» у м. Хмельницький розроблено проект «Через активізацію роботи ОСББ до реформування житлово-комунального господарства» та відкрито в управлінні житлово-комунального господарства м. Хмельницький інформаційний центр сприяння діяльності ОСББ.

Кам’янець-Подільським міськвиконкомом утворено відділ розвитку житлово-комунального господарства та енергозбереження, одним із завдань якого є сприяння утворенню ОСББ. З метою підтримки діючих ОСББ у м. Кам’янець-Подільський розроблено програму «Реформування та розвитку житлово-комунального господарства за участю Асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м. Кам’янець –Подільський».

Крім того, управлінням житлово-комунального господарства облдержадміністрації розроблено та надіслано на місця практичні рекомендації «Механізми створення та організації роботи об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Зросла кількість будинкових, квартальних, вуличних комітетів, посилилась їх роль у вирішенні соціальних проблем своїх територій.

Практично завершено приватизацію державного житлового фонду (90%), а з прийняттям Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» розпочався процес приватизації кімнат гуртожитків.

В області нараховується 154 гуртожитки усіх форм власності, у тому числі 40 гуртожитків державної та приватної власності, які підлягають передачі у комунальну власність місцевих органів самоврядування для подальшої приватизації мешканцями гуртожитків своїх кімнат. У 2011 році у власність територіальних громад передано 24 гуртожитки державної та приватної власності. При облдержадміністрації, міських та селищних радах створено комісії з розв’язання проблемних питань забезпечення прав мешканців гуртожитків на житло. З метою реалізації Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» в області розроблено регіональна та місцеві програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2011-2014 роки.

На цей час в області надано дозвіл на приватизацію житла в 89 гуртожитках. Мешканцями гуртожитків приватизовано 1643 кімнати. Для ефективного використання приватизованих кімнат та управління неподільним і загальним майном у гуртожитках створюються об’єднання співвласників гуртожитку.

Поквартирно встановлено 70% лічильників гарячого та холодного водопостачання. За рахунок різних джерел фінансування встановлено 1097 побудинкових засобів обліку витрачання та регулювання споживання води та теплової енергії, що дозволяє зменшити їх споживання до 30 відсотків.

На цей час встановлено 123 лічильники технологічного обліку води (65% до потреби) та 143 лічильники обліку тепла (87 % до потреби).

У порівнянні з минулим роком збільшився рівень оплати населення за житлово-комунальні послуги. у цілому по області цей показник зріс з 97,3% до 100,2 відсотка.

За 2011 рік забезпечено належний стабільний розрахунок з газопостачальними підприємствами за спожитий природний газ підприємствами комунальної теплоенергетики – 71 відсоток. З врахуванням задекларованого відшкодування різниці в тарифах рівень розрахунків досягне 100 відсотків. З жовтня по грудень підприємствами комунальної теплоенергетики спожито природного газу на суму 176,9 млн.грн, (оплачено – 93,2 млн.гривень). Рівень розрахунків з врахуванням відшкодування різниці в тарифах становить 86 відсотків.

На 86,3% розрахувались підприємства водопровідно-каналізаційного господарства за спожиту електроенергію.

Завдяки виконанню завдань по впровадженню енергозберігаючих заходів, фінансової допомоги підприємствам житлово-комунального господарства зі сторони місцевих бюджетів вдалось зберегти невисокий рівень тарифів на житлово-комунальні послуги.

На базовому підприємстві МК «Хмельницьктеплокомуненерго» та КП «Південно-західні тепломережі» тарифи на теплову енергію для населення становлять 206,38 грн/Гкал. – це найнижчий показник в Україні. Тарифи на водопостачання (2,32 грн/куб.м) та водовідведення (2,12 грн/куб.м) є нижче середніх по Україні. Середньозважені тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території по базовим підприємствам (0,82грн/кВ.м) одні з найнижчих у державі.

Разом з тим, проблемними залишаються питання нестачі власних і бюджетних коштів, залучення в галузь приватних інвестицій, міжнародних фінансових установ, банківських кредитів.

В аварійному стані перебуває 22,2 % теплових мереж, 37,3% водопровідних та 42,8% каналізаційних мереж.

Кожен третій будинок у містах обласного значення потребує капітального ремонту.

Термін експлуатації 14% котлів перевищує 20 років, а 39% котлів малоефективні та застарілі, ККД яких менше 82 відсотки. 22% теплових мереж перебувають у ветхому та аварійному стані.

Проблема збирання, вивезення, переробки та знешкодження твердих побутових відходів є однією з нагальних проблем усіх населених пунктів регіону.

В області експлуатується 36 полігонів твердих побутових відходів загальною площею 133,75 га, 9 з яких перевантажено та 11- непаспортизовано. У сільських населених пунктах експлуатується 785 сміттєзвалищ, із них паспортизовано 14,1 відсотока. Щорічно ліквідовується до 260 стихійних сміттєзвалищ.


Начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації П. Махнюк