Додаток Затверджено ухвалою міської ради від № положення про паркування транспортних засобів у м. Львові 1 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення міської ради 28. 10. 2009 №59 правила паркування транспортних... 1 142.6kb.
Додаток 1 Затверджено ухвалою міської ради від № положення про встановлення... 1 160.54kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акту 1 52.08kb.
Додаток №4 до рішення міської ради від 2011р. № Положення про збір... 1 24.01kb.
Рішення VI сесії VI скликання від 28. 01. 2011 №105-v «Про затвердження... 1 12.27kb.
Додаток 1 до ухвали міської ради від № Додаток 1 Затверджено ухвалою... 4 889.42kb.
Додаток №2 до рішення V сесії VI скликання від 28. 01. 2011р. 1 97.79kb.
Аналіз впливу регуляторного акта «про встановлення тарифів на послуги... 1 42.14kb.
Рішення від 2011 року № м. Рахів Про затвердження Положення 1 167.75kb.
Рішення міської ради щодо структури О.І. Степанюк міської ради та... 1 187.9kb.
Рішення міської ради VІ скликання 27. 06. 2013 №890. Перелік спеціальних... 1 95.94kb.
Рішення втратило чинність відповідно до рішення міської ради від 17. 1 10.56kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Додаток Затверджено ухвалою міської ради від № положення про паркування транспортних - сторінка №1/1Додаток
Затверджено

ухвалою міської ради

від___________№____

ПОЛОЖЕННЯ

про паркування транспортних засобів у м. Львові


1. Загальні положення
1.1. Положення про паркування транспортних засобів у м. Львові (надалі – Положення) визначає єдиний порядок організації паркування транспортних засобів на території м. Львова з метою:

1.1.1. Забезпечення належного благоустрою, у тому числі і благоустрою автомобільних доріг.

1.1.2. Збільшення пропускної здатності проїжджих частин вулиць міста.

1.1.3. Підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв.

1.1.4. Впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та площах міста.

1.1.5. Поступового переходу до автоматизованої системи оплати за користування місцями для паркування.

1.1.6. Підвищення культури паркування.

1.1.7. Підвищення дисципліни та контролю оплати послуг за паркування, збільшення фінансових надходжень до міського бюджету м. Львова.

1.2. Дія цього Положення поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування, а також на суб’єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

1.3. Це Положення розроблене відповідно до чинного законодавства України з метою впровадження системи автоматизованого платного паркування у м. Львові та єдиної загальноміської політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.1.4. Це Положення не регулює питання організації та порядку надання послуг із зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів та причепів), що належать громадянам та юридичним особам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, організація та порядок надання яких встановлені Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 № 115 “Про затвердження Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках“ (зі змінами).

2. Основні терміни, використані у Положенні
Автоматичний вїзний та виїзний термінал – система пристроїв, яка призначена для пропуску/випуску транспортних засобів на майданчики/з майданчиків для паркування і може бути обладнана приладом для оплати послуг паркування.

Антипаркувальний стовпець – технічний засіб для перешкоджання наїзду транспортних засобів на тротуари, газони, площі, пішохідні та велосипедні доріжки.

Блокуючий пристрій (блокіратор) – технічний засіб для перешкоджання виїзду транспортного засобу з майданчика для паркування.

Вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування – економічно обгрунтовані витрати оператора під час надання послуг з утримання майданчиків для платного паркування.

Відведений майданчик для паркування – майданчик для паркування, розміщений у межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнаний відповідно до вимог цього Положення і Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

Замовник – департамент житлового господарства та інфраструктури, уповноважений орган з організації паркування транспортних засобів у м. Львові.

Збір за місця для паркування транспортних засобів – місцевий збір, який відповідно до Податкового Кодексу України сплачується операторами за земельні ділянки, що визначені міською радою під паркування транспортних засобів.

Користувач – фізична чи юридична особа, яка розміщує транспортний засіб на майданчику для паркування.

Контролер – уповноважена особа оператора, яка здійснює функції контролю за сплатою коштів за паркування та виконує роботи з блокування (розблокування) транспортних засобів на майданчиках для паркування.

Конкурсний комітет з визначення операторів для обслуговування майданчиків для паркування транспортних засобів у м. Львові (надалі – Конкурсний комітет) – орган, що створюється відповідно до розпорядження міського голови, який уповноважений проводити конкурси щодо визначення операторів для влаштування та обслуговування майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі туристичних автобусів).

Гостьовий майданчик для паркування – майданчик для паркування транспортних засобів працівників та/або відвідувачів підприємств, організацій, торговельних закладів (ринків, магазинів, супермаркетів), розважальних закладів і салонів (ресторанів, кафе, барів, нічних клубів, казино тощо) на прилеглих до них територіях.

Місце для паркування (парко-місце) – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху.

Мобільне паркування – це послуга, яка дозволяє Користувачу сплачувати за паркування за допомогою використання рухомого (мобільного) кінцевого обладнання (мобільного телефону, смартфону, інтернет-комунікатора, інше).

Оператор – суб’єкт підприємницької діяльності (юридична особа, її філія (відділення, представництво), фізична особа – підприємець), якому на конкурсних засадах надано у користування земельну ділянку, спеціально визначену для паркування транспортних засобів.

Паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування.

Паркувальний автомат (паркомат) – технічний пристрій, призначений для сплати коштів за паркування спеціальними платіжними картками та готівкою.

Паркувальний талон – документ, який дає право на безоплатне паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду.

Паспорт майданчика для паркування – графічний документ, на викопіюванні з генерального плану міста у масштабі М 1:500, у якому зазначається площа земельної ділянки, її місцезнаходження, технічне облаштування, кількість місць для паркування (у тому числі для інвалідів), режим роботи, спосіб поставлення транспортних засобів, схема розміщення дорожніх знаків та дорожньої розмітки.

Плата за паркування – плата, яку сплачує водій за паркування транспортного засобу на майданчику для платного паркування.

Платне паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування із сплатою коштів за прогнозований період паркування.

Платіжний документ – паркувальний талон або фіскальний чек, який посвідчує сплату коштів за паркування.

Спеціально обладнаний майданчик для паркування – майданчик для паркування, розміщений поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнаний відповідно до вимог цього Положення і Правил дорожнього руху.

Спеціальна платіжна картка – багаторазовий платіжний засіб, за допомогою якого здійснюється сплата коштів за паркування.

Перша паркувальна зона (центральна) – територія міста, яка обмежена вулицями І. Франка, М. Грушевського, Л. Мартовича, В. Стефаника, Ю. Словацького, Січових Стрільців, Університетською, Б. Лепкого, Городоцькою, Торговою, площею Князя Ярослава Осмомисла, І. Гонти, М. Кривоноса, В. Винниченка, площею Соборною, І. Франка (рис. 1).

Рис.1 Перша паркувальна зона (центральна)


Друга паркувальна зона – територія міста від першої паркувальної зони до межі м. Львова.

Інші терміни у цьому Положенні застосовуються у значеннях, наведених у Законах України “Про благоустрій населених пунктів“, “Про автомобільні дороги“, “Про дорожній рух“, “Про автомобільний транспорт“, “Про транспорт“ та у Правилах дорожнього руху.


3. Організація майданчиків для паркування

3.1. Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.

3.2. Організація майданчиків для паркування у м. Львові здійснюється замовником за власною ініціативою чи за поданням суб’єктів підприємницької діяльності, громадських організацій, органів державної влади за попереднім погодженням з уповноваженим органом відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області.

3.3. Схема розміщення майданчиків для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через засоби масової інформації, а конкретні майданчики для паркування – через встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху.

3.4. Перелік спеціальних земельних ділянок, визначених для забезпечення паркування транспортних засобів, у якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджує міська рада.

3.5. Право на влаштування та обслуговування майданчиків для платного паркування транспортних засобів на спеціально визначених земельних ділянках надає Конкурсний комітет на конкурсних засадах:

3.5.1. На відведені майданчики для паркування – терміном до 2 років.

3.5.2. На спеціально обладнані майданчики для паркування – терміном до 3 років.

3.6. Схема організації паркування транспортних засобів на майданчиках для паркування зазначається у паспорті майданчика для паркування за погодженням з уповноваженим органом відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області.

3.7. Під час розміщення майданчиків для паркування враховуються:

3.7.1. Наявність та характеристики комунікацій та інженерних мереж.

3.7.2. Умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема, видимості у плані та повздовжньому профілі.

3.7.3. Параметри поперечних та повздовжніх ухилів.

3.7.4. Розташування зелених насаджень.

3.7.5. Стан покриття проїзної частини.

3.8. Влаштування майданчиків для паркування проводиться з дотриманням норм ДБН В.2.3-15:2007.

3.9. Режим роботи майданчиків для платного паркування встановлюється:

3.9.1. Для відведених майданчиків – з 09 год. до 19 год.

3.9.2. Для спеціально обладнаних майданчиків– цілодобово.

3.10. Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства України, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та цього Положення.

3.11. На майданчиках для платного паркування 10 відсотків місць паркування (але не менше як одне місце) виділяється для осіб, зазначених у ч. 6 ст. 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“.

3.12. На внутрішніх територіях підприємств, організацій, установ, внутрішньо-квартальних вулицях та запасних смугах руху магістральних вулиць (проспектів) допускається організація майданчиків для паркування транспортних засобів у нічний період з 20 год. до 08 год.

3.13. Спеціально визначені земельні ділянки для організації гостьових майданчиків для паркування транспортних засобів підприємств, організацій, торговельних та розважальних закладів на прилеглих до них територіях вмістимістю до 10 парко-місць та майданчики для паркування на їх внутрішніх територіях надаються замовником цим суб’єктам, без проведення конкурсу відповідно до їх звернень.

3.14. З метою створення належних умов для діяльності консульських установ іноземних держав та представництв міжнародних організацій на проїзних частинах вулиць і площ відводяться місця для безоплатного паркування їх транспортних засобів у межах фасадної частини будинків, у яких вони розміщені. На інших ділянках вулиць та площ м. Львова паркування автотранспорту вищезазначених організацій здійснюється на загальних підставах.

3.15. На період проведення громадських заходів (концертів, виставок, ярмарків тощо) прилеглі території можуть тимчасово використовуватись як майданчики для паркування відповідно до розпорядження міського голови та/або виконавчого комітету.

3.16. Забороняється:

3.16.1. Паркування транспортних засобів з порушенням вимог Правил дорожнього руху, цього Положення та Правил благоустрою та утримання території м. Львова.

3.16.2. Паркування вантажних транспортних засобів та автобусів на внутрішньо-квартальних вулицях житлової забудови міста.

3.16.3. Влаштування майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 7,5 м.

3.16.4. Паркування вантажних автомобілів та автобусів під кутом до тротуару на відведених майданчиках для паркування.

3.16.5. Організація майданчиків для паркування на тротуарах, площах, велодоріжках, газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у пішохідних та паркових зонах.

3.16.6. Організація майданчиків для платного паркування на проїзних частинах вулиць у межах, прилеглих до закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, міських кладовищ і культових споруд та на їх територіях.

3.16.7. Паркування транспортних засобів у місцях проведення громадсько-політичних та інших масових заходів.

3.17. З метою запобігання заїзду та стихійного паркування транспортних засобів на тротуарах, площах, велодоріжках, газонах, дитячих та спортивних майданчиках, у пішохідних та паркових зонах по краю проїзної частини застосовуються антипаркувальні стовпці.4. Обладнання майданчиків для паркування

4.1. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цього Положення та Правил дорожнього руху.

4.2. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної, та можуть обладнуватись антипаркувальними стовпцями.

4.3. Відведені майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 10 місць для паркування з обох боків вздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару.

4.4. Спеціально обладнані майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та розміткою.

4.5. Спеціально обладнані майданчики для паркування можуть бути наземними, підземними, багаторівневими.

4.6. На спеціально обладнаних майданчиках для платного паркування обов’язково повинні бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали.

4.7. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування у разі можливості встановлюється система відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території і табло із змінною інформацією про наявність вільних місць для паркування, яке розташовується на в’їзді. Відеоінформація повинна зберігатися не менш як один місяць.

4.8. На спеціально обладнаних майданчиках для паркування можуть розміщуватися контрольно-пропускний пункт, приміщення для обслуговуючого персоналу, туалет, технічні пристрої для паркування велосипедів тощо.

4.9. Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики для паркування повинні мати на в’їзді схему розміщення місць для паркування, в’їздів та виїздів, у тому числі розміщення місць для безоплатного паркування транспортних засобів, зазначених у ч. 6 ст. 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“.

4.10. Підземні та багаторівневі спеціально обладнані майданчики забезпечуються автоматичними установками пожежогасіння та пожежною сигналізацією.

4.11. Паркомати і автоматичні в’їзні та виїзні термінали на майданчиках для платного паркування встановлюються стаціонарно.

4.12. Не обладнуються паркоматами та автоматичними в’їзними та виїзними терміналами спеціально обладнані майданчики для платного паркування у разі їх призначення виключно для користувачів, які сплачують плату за паркування у безготівковій формі за договором про паркування протягом визначеного строку, але не менш як один місяць.

4.13. На майданчиках для платного паркування у доступному для ознайомлення користувачів місці розміщується інформація про:

4.13.1. Оператора (найменування, адреса, контактні телефони).

4.13.2. Розмір та спосіб здійснення оплати за паркування (готівковий або безготівковий).

4.13.3. Порядок сплати коштів за паркування.

4.13.4. Порядок розблокування транспортного засобу.

4.14. Зазначена інформація подається відповідно до законодавства України про мови, а також, у разі потреби, розміщується її переклад на англійську мову.

4.15. На майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів, зазначених у ч. 6 ст. 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“. Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 м.

4.16. На місцях для паркування транспортних засобів, зазначених у ч. 6 ст. 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“, не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

4.17. У разі паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, зазначених у ч. 6 ст. 30 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні“, інших транспортних засобів користувачі цих засобів несуть відповідальність згідно із чинним законодавством України.


5. Плата за паркування транспортних засобів
5.1. Плата за паркування транспортних засобів та ставки збору за місця для паркування затверджує міська рада.

5.2. Плата за паркування сплачується водієм за кожну годину паркування та розраховується на основі економічно обгрунтованих витрат оператора під час надання послуг з утримання майданчиків для платного паркування (з максимальним рівнем рентабельності 12 відсотків).

5.3. Збір за місця для паркування транспортних засобів сплачується операторами за користування земельними ділянками, спеціально визначеними міською радою для забезпечення паркування транспортних засобів.

5.4. Платниками збору є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів.

5.5. Ставки збору за місця паркування встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. м площі земельної ділянки, визначеної для організації та провадження такої діяльності.

5.6. Місячна сума збору за місця паркування транспортних засобів, що підлягає сплаті, розраховується за формулою:

P = (N – Nі) х S x C x Pmin x D,

де

P – місячна сума збору за місця паркування транспортних засобів, грн.N – загальна кількість парко-місць.

Nі – кількість парко-місць, призначених для паркування автомобілів інвалідів.

S – нормативна площа одного парко-місця, кв. м.

C – ставка збору за місця паркування, відсотки.

Pmin – мінімальна заробітна плата (встановлена на 1 січня поточного року), грн.

D – кількість днів провадження діяльності у місяць.

5.7. Збір сплачується до міського бюджету м. Львова авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно) за місцем розташування майданчика для паркування транспортних засобів. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал (з врахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

5.8. Платник збору, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на земельній ділянці не за місцем реєстрації такого платника, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ, як платника збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.

5.9. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

5.10. За несвоєчасне перерахування збору до оператора застосовуються фінансові санкції відповідно до чинного законодавства України.

5.11. Вартість послуг з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів розраховується відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання майданчиків для платного паркування транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 № 258.

5.12. Оплата за паркування на майданчиках для платного паркування здійснюється:

5.12.1. Через придбання паркувального талону з визначеною тривалістю паркування, у якому зазначається дата та час розміщення транспортного засобу на майданчику для платного паркування.

5.12.2. Через паркувальний автомат чи автоматичний в’їзний та виїзний термінали готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки.

5.12.3. Через інтернет, мобільний телефон.

5.13. У разі сплати коштів за паркування готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через автоматичний в’їзний термінал користувач отримує паркувальний талон, у якому зазначено час в’їзду на майданчик для паркування, та сплачує на автоматичному виїзному терміналі за час паркування відповідно до паркувального талону з отриманням фіскального чека.

5.14. До системи оплати за користування місцями платного паркування у м. Львові входять:

5.14.1. Фіскальний чек (квитанція) на паркування автотранспорту.

5.14.2. Спеціальні платіжні картки (пластикові чіп-картки, смарт-картки).

5.14.3. Електронні текстові повідомлення.

5.14.4. Паркувальні талони (місячні, квартальні тощо).

5.15. Оплата за паркування автотранспорту може здійснюватись у готівковій або безготівковій формі.

5.16. Безготівкова оплата здійснюється згідно укладеного з користувачем договору, умови якого не можуть суперечити законодавству України та цьому Положенню.

5.17. Паркувальні талони, платіжні картки на паркування надходять в обіг через мережу торговельних пунктів м. Львова із зазначенням оплаченого часу перебування транспортного засобу на майданчику для паркування.

5.18. Паркування автотранспорту терміном до 5 хвилин з метою посадки-висадки пасажирів чи завантаження-розвантаження вантажу здійснюється безкоштовно.

5.19. Допускається безоплатна стоянка транспортного засобу протягом 10 хвилин після закінчення часу паркування, за який сплачено.


6. Пільги при користуванні майданчиками для платного паркування


    1. Правом безкоштовного паркування на майданчиках для платного паркування користуються:

6.1.1. Спеціальний автотранспорт зі службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків (прокуратура, Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України, Державна виконавча служба, пожежна охорона, швидка медична допомога, аварійний спеціалізований транспорт міських комунальних служб тощо).

      1. Транспортні засоби, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їхніх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату, а також транспортні засоби, що належать підприємствам, установам, організаціям громадських організацій інвалідів та сфери соціального захисту населення і перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.

6.1.3. Мешканці будинків, біля яких влаштовані відведені майданчики для платного паркування, у вечірній час у робочі дні (з 19.00 год. до 09.00 год.) та у вихідні і святкові дні.

6.2. Питання пільгового паркування службового автотранспорту місцевих органів влади та інших бюджетних організацій вирішує окремо виконавчий комітет Львівської міської ради за погодженням з профільними постійними комісіями міської ради у встановленому порядку.


7. Обов’язки користувача
7.1. Користувач зобов’язаний:

7.1.1. Поставити транспортний засіб на місце для паркування відповідно до дорожньої розмітки та дорожніх знаків, а також з дотриманням вимог цього Положення і Правил дорожнього руху.

7.1.2. Сплатити плату за паркування за прогнозований період стоянки транспортного засобу на майданчику для платного паркування.

7.1.3. Розмістити у лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу платіжний документ та забезпечити його видимість для перевірки.

7.1.4. Після закінчення часу паркування, за який сплачено, на протязі 10 хвилин звільнити місце паркування або здійснити доплату коштів згідно з підпунктом 7.1.2 та 7.1.3 цього Положення.

7.1.5. Дотримуватися чистоти і порядку на території майданчика для паркування.

7.2. У разі, коли внаслідок паркування транспортного засобу з порушенням цих Правил або Правил дорожнього руху, буде пошкоджено майно оператора, територіальної громади, учасників дорожнього руху, зелені насадження, створено перешкоди виконанню робіт з утримання доріг, інженерних мереж, будинків та споруд, розташованих уздовж дороги, користувач несе відповідальність згідно з чинним законодавством України.
8. Повноваження суб’єктів паркування
8.1. Оператор зобов’язаний:

8.1.1. Використовувати майданчик для паркування за призначенням.

8.1.2. Обладнати майданчик для паркування відповідно до паспорта майданчика для паркування та з дотриманням вимог цього Положення, Правил дорожнього руху і з врахуванням вимог безпеки дорожнього руху.

8.1.3. Утримувати територію та під’їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані.

8.1.4. Організувати роботу контролерів для нагляду за своєчасністю сплати коштів за паркування.

8.1.5. Перераховувати у встановлені терміни та у повному обсязі до міського бюджету м. Львова збір за місця для паркування.

8.1.6. Забезпечувати своєчасне подання податкової звітності зі збору за місця для паркування автотранспорту за місцем розташування спеціально визначеної для забезпечення паркування земельної ділянки.

8.1.7. Надавати роз’яснення користувачам щодо застосування цього Положення.

8.1.8. Організовувати навчання персоналу, який обслуговує майданчик для паркування.

8.1.9. Забезпечувати безоплатно персонал та контролерів, які обслуговують майданчик для паркування, спеціальним одягом, нагрудними значками та посвідченнями встановленого зразка з метою забезпечення їх ідентифікації під час виконання службових обов’язків, а також безпеки дорожнього руху (затверджено наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 429 “Про затвердження Опису зразків спеціального одягу виробничого персоналу майданчиків для паркування транспортних засобів“).


8.2. Оператор не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування.

8.3. Міська рада:

8.3.1. Затверджує величину збору за місця для паркування транспортних засобів та плату за паркування на майданчиках для паркування на території м. Львова.

8.3.2. Затверджує перелік спеціальних земельних ділянок, визначених для забезпечення паркування транспортних засобів.

8.3.3. Вирішує питання надання пільг для користувачів майданчиками для паркування.

8.3.4. Затверджує тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) транспортних засобів.

8.4. Замовник:

8.4.1. Проводить конкурси з визначення операторів для влаштування та обслуговування майданчиків для паркування транспортних засобів.

8.4.2. Укладає з операторами договори про використання земельних ділянок, спеціально визначених для забезпечення паркування транспортних засобів.

8.4.3. Забезпечує через засоби масової інформації ознайомлення власників транспортних засобів з місцями розміщення майданчиків для паркування та порядком користування цими майданчиками.

8.4.4. Контролює, координує і узгоджує роботу всіх учасників системи платного паркування.

8.5. Відділ Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області:

8.5.1. Погоджує паспорти майданчиків для паркування у м. Львові.

8.5.2. Контролює дотримання водіями Правил дорожнього руху та Правил паркування транспортних засобів при постановці транспортного засобу на місце для паркування.

8.5.3. Накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху.

8.6. Контролер:

8.6.1. Виконує функцію контролю за повнотою і своєчасністю сплати водіями коштів за паркування.

8.6.2. Виконує функції з блокування (розблокування) транспортних засобів з метою перешкоджання їх виїзду.

8.6.3. Вживає заходи, передбачені цим Положенням, до водіїв транспортних засобів за несплату, сплату не в повному обсязі плати за паркування або перевищення оплаченого часу користування місцями для платного паркування.

8.6.4. Повідомляє чергову частину відділу Державтоінспекції з обслуговування адміністративної території м. Львова та автомобільно-технічної інспекції ГУ МВС України у Львівській області про виявлені факти порушення Правил дорожнього руху та вимог цього Положення.

8.6.5. Контролює правильність надання пільг окремим категоріям фізичних та юридичних осіб щодо користування майданчиками для платного паркування.
9. Блокування транспортних засобів
9.1. Оператор має право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика для паркування через застосування спеціальних пристроїв-шлагбаумів або технічних засобів для перешкоджання виїзду (блокіратора, тощо), у разі якщо:

9.1.1. Користувач не сплатив плату за паркування.

9.1.2. Плата за паркування сплачена не у повному обсязі або з порушенням порядку оплати.

9.2. Блокування (розблокування) транспортних засобів, користувачі яких порушили це Положення, здійснюється контролером.

9.3. Контролер може засвідчити відсутність платіжного документа на лобовому склі транспортного засобу за допомогою фотозйомки.

9.4. Блокування здійснюється у спосіб, що не суперечить чинному законодавству України, через встановлення блокуючого пристрою, який унеможливлює виїзд транспортного засобу з місця для паркування.

9.5. Контролер зобов’язаний розмістити на автоматичному в’їзному та виїзному терміналах або технічному засобі для перешкоджання виїзду номер безоплатного багатоканального телефонного зв’язку, за яким користувач може звернутися до оператора щодо усунення перешкоди для виїзду транспортного засобу з майданчика для платного паркування.

9.6. Диспетчерська служба оператора зобов’язана підтвердити користувачу час прийняття звернення, зазначеного у пункті 9.5 цього Положення.

9.7. Диспетчерська служба оператора зобов’язана здійснювати технічний аудіозапис та вести реєстр звернень користувачів із зазначенням інформації про користувача та час його звернення до оператора щодо усунення перешкоди для виїзду транспортного засобу з майданчика для платного паркування.

9.8 На звернення користувача контролер зобов’язаний прибути протягом однієї години.

9.9. Після перевірки сплати користувачем плати за паркування, а також вартості застосування технічних засобів для перешкоджання виїзду контролер зобов’язаний усунути перешкоду для виїзду транспортного засобу з майданчика.

9.10. У разі прибуття представника оператора на звернення користувача пізніше, ніж через одну годину, користувач має право не сплачувати вартість послуг з платного паркування.

9.11. Якщо користувач відмовився сплатити плату за паркування, а також вартість застосування технічних засобів для перешкоджання виїзду, контролер складає відповідний акт (із зазначенням розміру нарахованої плати за паркування та вартості виконаних робіт з блокування та розблокування транспортного засобу), який підписують два свідки, користувач та контролер, і усуває перешкоду для виїзду транспортного засобу з майданчика. У такому разі питання плати за паркування, а також вартості застосування технічних засобів для перешкоджання виїзду з майданчика, вирішується у судовому порядку.

9.12. Оператор не несе відповідальності за збереження транспортного засобу, який був заблокований контролером на майданчику для паркування.

9.13. Оплата робіт з блокування та розблокування транспортного засобу здійснюється:

9.13.1. Перерахуванням коштів через установи спеціалізованих банків на рахунок оператора, контролер якого виконав роботи з блокування (розблокування) транспортного засобу.

9.13.2. Готівкою або за допомогою спеціальної платіжної картки через паркувальний автомат, який обслуговує майданчик для паркування.

9.13.3. Сплатою коштів через інтернет чи мобільний телефон.

9.14. Тарифи на платні послуги з блокування (розблокування) транспортних засобів затверджує міська рада. Вони можуть бути переглянуті у разі прийняття нових нормативних документів щодо індексації платежів, росту інфляції тощо.

9.15. Матеріальну відповідальність за можливі механічні пошкодження транспортних засобів, що виникли при виконанні робіт з їх блокування (розблокування), несе оператор, контролер якого виконує ці функції, згідно з чинним законодавством України.


Секретар ради В. Павлюк


Візи:

Начальник управліннятранспорту та зв’язку М. Жук