Довідка про стан роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру та організацію роботи щодо збереження навчальної й художньої літ - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Аналіз роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру хсш №156... 2 442.75kb.
Про підсумки науково методичної роботи з педагогічними кадрами у... 1 238.81kb.
План роботи бібліотеки днвк №119 на 2011 2012 навчальний рік 5 630.1kb.
Наказ №191 Про організацію навчальних екскурсій та навчальної практики... 1 73.34kb.
Наказ №299 Про підсумки роботи щодо профілактики віл-інфекції/сніду... 1 57.91kb.
Наказ №123 Про підсумки роботи з молодими спеціалістами в 2012/2013... 1 42.74kb.
Наказ №328 Про організацію методичної роботи з працівниками соціально-психологічної... 1 209.87kb.
Наказ №281 Про організацію і проведення методичної роботи з педагогічними... 1 54kb.
Наказ №117 Про організацію методичної роботи у 2012/2013 навчальному... 1 42.39kb.
Наказ №822 м. Севастополь Про підсумки роботи міського огляду-конкурсу... 1 83.88kb.
Наказ №1076 Про проведення фінального етапу Всеукраїнського турніру... 1 81.7kb.
До тексту внесена поправка 6 1112.36kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Довідка про стан роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру та організацію - сторінка №1/1
Довідка про стан роботи шкільного бібліотечно-інформаційного центру та організацію роботи щодо збереження навчальної й художньої літератури

у 2011/2012 навчальному році
У 2011-2012 навчальному році на базі бібліотеки був створений шкільний бібліотечно-бібліографічний центр (ШБІЦ), який є структурним підрозділом школи, важливою складовою його інформаційної інфраструктури. ШБІЦ працює за планом роботи, який є складовою частиною навчально-виховного плану школи. Разом з педагогічним колективом бібліотека працює над річною темою "Розвиток національної школи в конкретних історичних умовах з орієнтацією освіти і виховання на особистість, на основі традицій та досягнень української педагогіки", допомагає педагогічному колективу у розвитку виховного середовища школи у реалізації Концепції громадянського виховання особистості, втілює в життя «Концепцію інформатизації мережі бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів України».

Основні функції, які виконує ЩБІЦ: загальноосвітня, інформаційна, виховна. Бібліотека безкоштовно надає основні види бібліотечних послуг: видає в тимчасове використання літературу, виконує послуги інформаційні, довідкові, бібліографічного характеру, виконує бібліографічні довідки з використанням інформаційних технологій. ШБІЦ здійснює диференційоване бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів на абонементі, читальному залі та Інтернет-зоні, допомагає учням в оволодінні програмних знань, виховує зацікавленість до самостійного поглиблення знань. ШБІЦ сприяє забезпеченню читачів знаннями з історії рідного краю, його культури, економіки, екології. Приділяє увагу вихованню культури читання, прищеплює навики самостійної роботи з книгою, сприяє підвищенню методичної, педагогічної майстерності вчителів, вихованню бережливого ставлення до бібліотечних книг та шкільних підручників.

У 2011/2012 навчальному році ШБІЦ формував єдиний фонд бібліотечно-інформаційних ресурсів, який об’єднує фонд друкованої продукції, аудіо-відео та електронні матеріали, фонд віртуальних ресурсів і документів, які створюються у нашій школі (публікації та роботи педагогів, наукові роботи та реферати учнів) з урахуванням інформаційних потреб всіх учасників навчального процесу.

У 2011/2012 навчальному році бібліотекою було отримано 1374 примірники підручників та 224 примірники художньої та галузевої літератури, 8 примірників електронних засобів, 48 назв журналів та газет.

ШБІЦ здійснює аналітично-синтетичне опрацювання документів, що надійшли до фонду бібліотеки, і створює єдиний довідково-пошуковий апарат, до складу якого входять: алфавітний і систематичний каталоги, систематична картотека статей, краєзнавча тематична картотека, картотека з народознавства, зошит виконаних довідок. ДБА поступово поповнюється новими карточками з описами літератури та статей із періодичних видань.

У 2011/2012 навчальному році ШБІЦ розпочав аналітичне опрацювання електронних та віртуальних ресурсів, і, як результат, у бібліотеці був створений довідково-пошуковий апарат електронних та віртуальних ресурсів: алфавітно-видова картотека й систематична картотека локальних та мережевих електронних ресурсів.

Бібліотекою формується база даних інформаційного забезпечення навчального процесу, запозичена з науково-методичного періодичного видання «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» і створюються аналогічна картотека та картотеки аудіо матеріалів комп’ютерних програм, надрукованих у паперовому вигляді та виданих в електронному варіанті.

Шкільною бібліотекою розпочата робота зі створення медіатеки, формується фонд аудіовізуальних та електронних засобів, ведеться електронна картотека руху підручників та електронна картотека статей із періодичних видань.

У 2011/2012 навчальному році продовжувалася робота над створенням і доповненням бібліотечної веб-сторінки на сайті школи.

Бібліотекарі постійно наповнюють папки матеріалами для підготовки до різноманітних свят, це зокрема: «Незабаром Новий рік», «Ми жінку – матір славимо в віках», «Вклоняємося вчителю своєму», «Тільки пам’ять не сивіє», «День Хрещення Київської Русі-України – свято національної єдності і

культурного відродження», «Державні та народні символи України», «Мова – душа

народу», «Книга – джерело народної мудрості», «Мужність і біль Чорнобиля», «Голгофа голодної смерті».

В ШБІЦ було організовано 10 постійно діючих книжкових виставок: «У долонях всесвіту – Земля», «Я – громадянин України», «Духовне відродження», «Плекатимеш мову – цвістимуть слова», «У серці Харківщина рідна», «У країні цікавих уроків», «Ми – господарі Євро - 12». Систематично організовувалися виставки до знаменних та пам’ятних дат, нових надходжень книг, журналів та електронних засобів.

Дитячій увазі пропонувалося ряд тематичних полиць із народознавства, гумору, краєзнавства, поезії, детективів, фантастики, пригод. Традиційно вшановувалися всесвітньовідомі письменники, поети, художники, митці – ювіляри; для цього були оформлені книжкові виставки, проведені вечори та конкурси на краще знання творчості таких письменників: до 155 річниці від дня народження І.Я.Франка «Великий Каменяр», 200 річниці від дня народження Є.П.Гребінки «Поет і байкар Є.Гребінка та його життєвий і творчий шлях», до 200 річниці від дня народження Ч.Діккенса «Великий письменник-гуманіст Ч.Діккенс», до 125 річниці від дня народження Л.Курбаса «Талант і талан Л.Курбаса», до 210 річниці від дня народження В.Гюго «Він писав шедеври світової літератури», до 130 річниці від дня народження К.Чуковського «Невгамовний дослідник дитячих душ» та інші.

У 2011/2012 навчальному році біблотекою організовувався ряд традиційних масових заходів, в тому числі з широким використанням медіаресурсів. Так у першому класі проводилося свято посвячення першокласників у читачі «Бібліотека – книжчин дім». У 4-х класах був проведений вернісаж книжок на Біблійні теми «Вічна книга життя», дитячий ранок «Фестиваль весняних кольорів». У 2-А класі - колективно-творчу справу «Допоможи зимуючим птахам». У 5-х класах з учнями був проведений усний журнал «Державні та народні символи України», з 9-А класом до дня пам’яті героїв Крут була проведена поетична година «Спом’яни їх, не забудь!». Проводилися презентації книг В.Барки «Жовтий князь» та А.Реви «Трагедія в Сокольниках».

З 26.03.12 р. по 30.03.12 р. у школі був проведений «Тиждень дитячого читання». У рамках Тижня проводились заходи присвячені 67 річниці з дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, літературні ранки та вікторини.

До 67 річниці від Дня Перемоги над фашистськими загарбниками бібліотекою була підготовлена розгорнута книжкова виставка "Ніхто не забутий, ніщо не забуте», створена тематична полиця «Велика Вітчизняна у художніх творах», у 6-х класах проведена презентація книги Л.Реви "Трагедія у Сокольниках».

Протягом 2011/2012 навчального року бібліотекарі допомагали вчителям у проведенні щорічних традиційних заходів: організації Новорічних ранків, предметних тижнів, українських вечорниць, державних свят, конкурсів «Весняна квітка» і «Гуморина - 2012», Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії «Дзвони Чорнобиля».

Бібліотекою була проведена благочинна акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці», в результаті якої бібліотеці було подаровано 70 примірників книг на суму 1680 грн.

Бібліотекарі здійснювали інформування та довідково - бібліографічне обслуговування читачів. У минулому навчальному році було виконано 1215 тематичних довідок, надавалися консультації самостійного використання шляхів і засобів бібліографічного розшуку за допомогою систематичного і алфавітного каталогів, картотек, енциклопедій, словників, довідників.

Бібліотека проводить роботу з підвищення бібліотечно-бібліографічних знань учнів та вчителів.

У 2011/2012 навчальному році користувачами ЩБІЦ стали 715 учнів, 72 педпрацівники й співробітники школи. Рівень читацької активності, в порівнянні з минулим роком, понизився, особливо в 5-11 класах. Найактивнішими читачами є учні 1-4 класів. Серед учнів початкових класів проведено конкурс «Найкращий клас – читач», «Найначитаніший учень». Переможцем номінації «Найкращий клас – читач» серед учнів 1 – 4 класів став 3-А клас (кл. кер. Іванова Н.В.). «Найначитанішим учнем» було визнано ученицю 3-Г класу Чионг Тхань Чанг. У кожній паралелі був визначений клас – переможець, у кожному класі був визнаний учень – переможець. Всього за рік користувачам ШБІЦ було видано книг, журналів, локальних електронних засобів та віртуальних довідок із мережі Інтернет 8100.

З метою посилення ролі книги у навчально-виховному процесі ХСШ №156, поліпшення роботи щодо збереження підручників, художньої, науково-популярної та іншої літератури, виховання поваги до праці людей, які їх створюють, а також прилучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, культурних надбань та цінностей українського народу та на виконання наказу ХСШ №156 від 01.11.2011 р. «Про організацію і проведення огляду - конкурсу збереження шкільних підручників» у школі був проведений огляд-конкурс збереження шкільних підручників та іншої літератури.

До участі у конкурсі були залучені вчителі - предметники, класні керівники 1- 11 класів, батьки, учні, бібліотекарі.

Оргкомітетом з організації та проведення огляду-конкурсу підведені підсумки. У ході конкурсу встановлено, що педагогічний та учнівський колектив проводить недостатню роботу щодо збереження фонду шкільних підручників, художньої та іншої літератури. Класні керівники та бібліотекарі проводять просвітницьку роботу з батьками про прищеплення своїм дітям бережливого ставлення до книги, але більшість класних керівників не проводять огляд підручників, не роблять зауваження в щоденниках, не мають актив, який відповідає за організацію роботи зі збереження підручників.

У школі створені умови для належного збереження підручників та книг. Бібліотекарі систематично ведуть картотеку руху підручників, аналіз забезпечення учнів підручниками, журнал їх видачі по класах. Організована робота бібліотечного гуртка «Юні книголюби», діти залучаються до ремонту книг. Розроблені єдині вимоги та пам’ятки учням і учителям про використання та збереження книг.

Кожного семесту оргкомітетом проводився рейд-перевірка стану збереження навчальних книг.

Результати перевірки у І й ІІ семестрі показали , що у початкових класах не всі учні бережливо ставляться до шкільних підручників. Лише Кушу В.Д. ( кл. кер. 2А кл.), Ноженко О.В. (кл. кер 3Г кл.) та Челомбітько Я.В. (4В кл.) проводять необхідну роботу з учнями та батьками щодо виховання дбайливого ставлення до навчальної книги. Недостатню увагу цій роботі приділяють класні керівники 1Г кл. (Голополос Н.В.), 2В кл. (Ромащенко Л.М.), 3В кл. (Хухрянська В.В.). У порівнянні з першим семестром значно погіршився стан підручників учнів 1Г (кл. кер. Фролова Н.М.), 3А (кл. кер. Іванова Н.В.), 3Б (кл. кер. Міхно В.І.), 4А (кл. кер. Тімченко О.В.), 4Б (кл. кер. Воробйова Н.М.).

Відмічено, що й у старших класах стан підручників значно погіршився у порівнянні з І семестром. Класними керівниками та учнівськими колективами старших класів не проводиться належна робота щодо збереження навчальної книги. У більшості класів відсутній актив, який відповідає за організацію цієї роботи, огляд підручників не проводиться, записи в щоденниках про незадовільний стан підручників не робляться, відсутні екрани збереження книг. У більшості учнів книги без обгорток, не підклеєні, не підписані. Особлива увага була звернена на підручники 11-х класів, які були отримані у 2011-1212 навчальному році. Значна кількість учнів 11-х класів підручники до школи майже не носять, отже стан їх збереження вияснити складно.

За якісну роботу щодо збереження підручників відмічено лише 10А (кл. кер. Чміль В.В.). Недостатню увагу цій роботі приділяють 5А (кл. кер. Суслик І.О.), 6А (кл. кер. Савельєва О.В.), 6Б (кл. кер. Осипова С.В.), 6В (кл. кер Владімірова І.А.), 7А (кл. кер. Денисова Л.М.), 7Б (кл. кер. Рахмана І.М.), 8А (кл. кер. Поздняков А.М.), 8В (кл. кер. Русанова Н.М.), 9А (кл. кер. Остапчук А.М.), 9Б (кл. кер. Бездітко Л.М.), 9В (кл. кер. Галайко М.Є.), 10Б (кл. кер. Лісова Н.Б.), 10В (кл. кер. Бурдаковська С.В.).

Незадовільний стан збереження підручників у 5Б кл. (кл. кер. Гонтар Л.М.), 5В кл. (кл. кер. Мірошниченко А.А.), 7В кл. (кл. кер. Кравченко Н.М.), 7Г кл. (Мажнікова Л.В.), 8Б кл. (кл. кер. Шутова Н.О.).

За результатами огляду-конкурсу оргкомітет визначив переможцями у початкових класах 4В клас (кл. кер. Челомбітько Я.В.), у старших класах 10А клас (кл. кер. Чміль В.В.).

Виходячи з вищезазначеного, хотілося б відмітити сумлінну роботу з виховання в учнів бережливого ставлення до шкільних підручників класних керівників 2А класу Кушу В.Д., 3Г класу Ноженко О.В., 4В класу Челомбітько Я.В., 10А класу Чміль В.В. та висловити подяку за активну участь в огляді-конкурсі перевірки стану збереження шкільних підручників.

Вказати класним керівникам Голополос Н.В., Ромащенко Л.М., Хухрянській В.В., Суслик І.О., Савельєвій О.В., Мажниковій Л.В., Позднякову А.М., Рахмані І.М., Русановій Н.О., Остапчук А.М., Бездітко Л.М., Галайко М.Є., Туманцовій О.О., Бурдаковській С.В., Лісовій Н.Б. на недостатню роботу щодо виховання дбайливого ставлення до навчальної книги.

Звернути увагу класних керівників Фролової Н.М., Іванової Н.В., Міхно В.І., Тімченко О.В., Воробйової Н.М., Гонтар Л.М., Мірошниченко А.А., Кравченко Н.М., 8Б кл. Шутової Н.О. на відсутність достатньої роботи зі збереження навчальної книги.

ШБІЦ працює в тісному контакті з педагогічним колективом школи, здійснює інформаційне забезпечення читачів, спільно з вчителями проводить роботу щодо збереження фонду підручників :Таким чином, протягом 2011/2012 навчального року робота ШБІЦ спрямована на виконання основних завдань і напрямків діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки.