Духовний скарб людства – книги - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Духовний скарб людства – книги - сторінка №1/1
Духовний скарб людства – книги

Методична порада по організації участі дитячих бібліотек області у

Всеукраїнському тижні дитячого читання
Однією із значущих подій нашого професійного життя є Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який щорічно відбувається в дні весняних канікул.

В 2009 році Національна бібліотека України для дітей розпочинає Всеукраїнський тиждень дитячого читання «Духовний скарб людства – книги» 18 березня на базі Гадяцької районної бібліотеки для дітей Полтавської області.

Тиждень має на меті ознайомити дітей з кращою літературою, створити позитивну мотивацію до читання. А оскільки Тиждень дитячого читання це свято для дітей, в якому вони і глядачі і учасники, то у ці дні традиційно проводяться зустрічі письменників з читачами, презентації книг, театралізовані дійства, ігри, конкурсно-розважальні програми. Запросіть до бібліотеки читачів різних вікових груп. Акція «приведи друга до бібліотеки» сприятиме тому».

Щоб Тиждень дитячого читання став справжнім святом, з подарунками, сюрпризами, підключіть спонсорів, книготоргові організації, запросіть на заходи представників ЗМІ, зробіть вашого читача героєм телепередач.

Урочисте відкриття Тижня дитячого читання в кожній бібліотеці дасть старт ряду заходів, присвячених книзі. Ці заходи мають бути розраховані не тільки на читачів бібліотеки, але й на все дитяче населення. Це може бути цілий фейерверк різних за тематикою заходів: літературні аукціони, мандрівки, вітальні, вечори, презентації…

Бібліотеку в ці дні можна прикрасити різнокольоровими повітряними кульками, які створюють атмосферу свята. Яскраві книжкові виставки, тематичні полиці «Велике читання», «Книжковий всесвіт», «Книжчині іменини», «Я це читаю»… презентують читачам найкращі книги українських та зарубіжних письменників.

Обласна бібліотека для дітей пропонує вашій увазі декілька ідей, якими ви можете скористатися, складаючи програму участі вашої бібліотеки у Всеукраїнському тижні дитячого читання.

1 день – День казки. Всі заходи цього дня присвячені улюбленому дітьми жанру. В цей день в бібліотеці оформлена виставка – вікторина «З якої ми казки?», може відбутися театралізована інсценівка народної казки, голосні читання улюблених казок бібліотекарем із задоволенням послухають найменші читачі. Для читачів середнього віку влаштуйте творчу майстерню по «складанню» казкових образів – літературні пазли. 2 портрети відомих казкових героїв розріжте на 9-12 квадратиків-пазлів. Учасники 2-х команд по черзі відповідають на питання вікторини і отримують за кожну правильну відповідь пазл. Кількість запитань має відповідати кількості квадратиків. Якщо одна з команд не дає правильної відповіді, то друга команда має право викупити свій пазл, давши вірну відповідь на запитання, призначене супернику. Перемагає команда, яка першою складе портрет казкового героя.

Якщо Центральна районна дитяча бібліотека має досвід співпраці з районним радіо, можна підготувати радіоспектакль «Розкажу тобі я казку», провести радіовікторину «Казковий калейдоскоп», почитати на радіо казки письменників – ювілярів цього року, наших земляків, наприклад, казки Ігоря Калинця, славетного казкаря зі Львова, якому цього року виповнюється 70.Другий день тижня можна присвятити байкам. «Байка вчить, як на світі жить» - тема цього дня. Вона може стати і назвою тематичної полиці або книжкової виставки. Запропонуйте читачам намалювати ілюстрації до байок відомих байкарів – Л.Глібова, І.Крилова, С.Руданського, Л.Боровиковського, Г.Сковороди. За їх творчістю можна скласти кросворд ( див. Все для вчителя. – 2005. - №17-18. – с.61). А ще школярі можуть позмагатися на кращого виконавця байки.

Третій день Тижня дитячого читання припадає на 20 березня. Цей день Львівська обласна бібліотека для дітей оголосила Обласний Днем Читання. В цей день на радіо, в бібліотеках, школах, лікарнях, дитячих садочках дорослі читатимуть вголос книги дітям. Це можуть бути бібліотекарі, вчителі, вихователі, батьки, артисти і чиновники. Цьому дню має передувати активна роз`яснювальна робота бібліотекарів, реклама на місцевому радіо, роздача флаєрів, листівок-закликів, афіші і плакати в різних куточках населених пунктів.

Бібліотекарі мають ретельно відібрати і запропонувати для читання уголос кращі зразки літератури для дітей. Це можуть бути і веселі вірші наших земляків В.Лучука, О.Cенатович, І.Калинця, М.Людкевич, читачам середнього шкільного віку пропонуємо почитати:

Дітям середнього віку пропонуємо почитати книгу Марії Чумарної Лумпумчик – Львів:Апріорі, 2008. – 132с.:іл., яку бібліотеки одержали за Обласною програмою у 2008 році.

Старшокласникам можна почитати вголос уривки з творів М.В.Гоголя, 200-річчя з дня народження якого незабаром буде відмічати вся світова громадськість. Книжкова виставка «З Україною у серці» спонукає читачів ще раз погортати сторінки безсмертних гоголівських творів, впізнати героїв за описами, портретами, питаннями за текстами.

А ще в бібліотеках може пройти фотоконкурс на найцікавіший сюжет «Злапай їх за читанням!»

21 березня за календарем Всесвітній день поезії. Отже, четвертий день Тижня варто відзначити поетичним марафоном, під час якого дорослі і діти по черзі читають вірші, написані власноруч або твори улюблених поетів.

Під час мандрівки поетичними стежками рідного краю запрошені до бібліотеки місцеві поети презентують свої твори, розкриють таємниці народження віршів, складання рим. А весела гра «Раз, два, три – в риму говори!» сподобається вашим читачам.

Можна також розпочати день біля ювілейної книжкової виставки, присвяченої 90-річчю журналу «Світ дитини». Гра – подорож сторінками цього журналу, бібліографічний огляд «Журнальна мозаїка», презентація рубрики «Сміховинки» або інші заходи привернуть увагу ваших читачів до цього періодичного видання.П'ятий день Тижня запросить читачів на літературні гостини, присвячені 75-річчю створення видавництва «Веселка». Виставка – знайомство з новими книгами, що вийшли у видавництві «Веселка», мандрівка за літературними датами місяця, акція «Я рекомендую» зверне увагу дітей на найбільш популярні книжки. Конкурс уважних і начитаних збере в бібліотеці багато любителів читання.

Завершити Тиждень дитячого читання слід мажорно. Кульмінацією цього дня може бути театралізована презентація нових книг, акції дарування, про яку попередньо оголосити в місцевих ЗМІ. В цей заключний день слід підвести підсумки всіх конкурсів, що відбувалися протягом Тижня дитячого читання, відзначити найактивніших читачів. Всіх, хто відвідає бібліотеку в цей день, чекатимуть сюрпризи – закладки для книжок, зроблені руками читачів, право першочергового прочитання особливо популярної книги.

За підсумками конкурсу «Найкращий читач - 2009» можна оформити персональну книжкову виставку «Портрет талановитого читача», фотовернісаж «Ні дня без книги». Найкращих читачів ЦБС центральна дитяча бібліотека може запросити до себе на екскурсію.

Для успішної реалізації цілей Тижня дитячого читання можна використати різноманітні акції – активні форми, що дають можливість привернути увагу населення до бібліотечних заходів.Благочинна акція «Зі світу по книжці» дає можливість вирішити проблему поповнення бібліотечних фондів. На протязі Тижня можна організувати пункти збору книг – на пошті, в магазині, в школі. Кожен, хто дарує бібліотеці книжку, залишає в ній свій дарчий автограф і слова на підтримку читання.

Акція «Приведи друга до бібліотеки». Мета цієї акції – залучення нових читачів. Щоби стати учасником акції, треба бути читачем бібліотеки і привести із собою людину, яка ще не записана до бібліотеки.

Акція «Подаруй радість спілкування з книгою хворій дитині» - бібліотекарі та волонтери приходять під час Тижня до хворих дітей в лікарню, додому до дітей – інвалідів і читають їм книги вголос.

Акція «Книжки, які ми обираємо» - в бібліотеці в спеціальних скриньках діти залишають листочки «най-найкраща книга» з назвою найкращої, на їх погляд, книги.

Акція «Я домігся успіху, тому що читав» - залучення відомих людей, представників органів влади, бізнесменів, творчу інтелигенцію для спілкування з читачами – дітьми, виступу на радіо, місцевому телебаченні.
Олександра Купіна, головний бібліотекар

Львівської державної обласної бібліотеки для дітей