Функціональна схема комп’ютера - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Функціональна схема комп’ютера - сторінка №1/1
Функціональна схема комп’ютера. Основними вузлами ПК з функціональної точки зору є мікропроцесор, який поєднує у собі АЛП та ПУ, оперативна пам'ять та зовнішні пристрої.

С
истемна шина – магістраль.
Різноманітні вузли комп’ютера пов’язані з мікропроцесором та між собою через пристрій, який називається системною шиною. Оскільки основний обмін даними відбувається також через системну шину, то її також називають магістраллю. Магістраль містить три шини:

  • Шина управління – служить для управління з боку МП усіма системами та процесами, що відбуваються у комп’ютері.

  • Адресна шина – для здійснення вибору потрібної комірки у пам'яті, а також портів введення – виведення.

  • Шина даних – для передачі інформації від МП до будь – якого пристрою, або навпаки, від пристрою до МП.

К
ожна шина – це набір електричних з’єднань – проводів.

Контролери (адаптери) – це електронні схеми, які керують роботою зовнішнього пристрою. Наприклад, контролери вінчестерів, моніторів, клавіатури тощо.

Модулі ПК. ІВМ РС – сумісний комп’ютер складається із кількох основних модулів, що виготовляються у вигляді окремих плат. Один із таких модулів – материнська плата, на якій розміщено процесор, оперативна пам'ять, інші види пам'яті. На материнській платі є слоти розширення, призначені для підключення інших модулів – плати відео контролера, контролера клавіатури, звукового адаптера тощо. Існують також моделі материнських плат, які самі по собі містять схеми відео карти та звукової карти – так звані інтегровані схеми контролерів відео та звуку.

Завдяки модульному складу ПК користувач може сам комплектувати необхідну для себе конфігурацію комп’ютера. Модульний принцип полегшує також модернізацію комп’ютера та усунення несправностей. Модульний спосіб конструювання комп’ютера разом із магістральним принципом обміну інформацією між модулями дозволяє вести мову про магістрально – модульний принцип побудови ПК.

Внутрішня пам'ять комп’ютера. Фізично пам'ять комп’ютера виготовлена у вигляді окремих мікросхем – запам’ятовуючих пристроїв (ЗП). ЗП поділяються на постійні запам’ятовуючі пристрої (ПЗП) та оперативні запам’ятовуючі пристрої (ОЗП). ПЗП призначається тільки для зчитування та застосовується для довготривалого зберігання даних, які записуються виробником комп’ютера та служать для початкового завантаження ПК, керування зображенням на екрані тощо.

ОЗП виконана у вигляді окремих модулів, які підключаються до материнської плати за допомогою спеціальних рознімних з’єднань. Сучасні ПК зорієнтовані на роботу з потужним програмним забезпеченням, яке вимагає від 128 мегабайт ОЗП.

У процесі роботи ПК дані можуть бути записані до будь – якої комірки ОЗП, а також можуть бути зчитані із довільної комірки, тобто пристрої оперативної пам'яті забезпечують доступ до довільної комірки пам'яті (Random Access Memory – RAM). Вміст ПЗП не може бути змінений користувачем – дані у цій пам'яті “прошиті” при її виготовленні. Постійна пам'ять призначена лише для зчитування інформації (Read Only Memory – ROM).