Інформація про хід виконання районної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011-2015 роки - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Розпорядження голови облдержадміністрації від 26 січня 2011 року... 1 49.06kb.
Звіт про виконання Програми розвитку транскордонного та міжрегіонального... 1 193.92kb.
Рішення Чернігівської районної ради 14 березня 2013 року «Про хід... 1 85.24kb.
Рішення від " 15 " лютого 2013 року №512 Про хід виконання районної... 1 289.57kb.
Розпорядження від 27 січня 2007 року №27 Про заходи з виконання в... 1 51.24kb.
Інформація про хід виконання Програми правової освіти населення області... 1 259.07kb.
Рішення 21 лютого 2013 року 19 сесія 6 скликання Про хід виконання... 1 93.14kb.
Звіт про виконання у 2012 році Регіональної програми з міжнародного... 1 110.88kb.
Рішення №245-13/2013 18 червня 2013 року м. Заставна Інформація про... 1 51.36kb.
Інформація про хід виконання програми підвищення якості шкільної... 1 32.13kb.
Рішення від "26" квітня 2013 року №564 Про хід виконання районної... 1 124.96kb.
Вальтер Скотт Айвенго 22 3892.4kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про хід виконання районної програми розвитку транскордонного співробітництва - сторінка №1/1
Інформація

про хід виконання районної програми розвитку транскордонного співробітництва на 2011-2015 роки
Програма розвитку транскордонного співробітництва була схвалена розпорядженням голови Сарненської райдержадміністрації від 18 березня 2011 року № 134 і затверджена рішенням сесії районної ради від 15 квітня 2011 року № 197.

Основна мета програми - активізація соціально-економічного, науково-технічного, екологічного, культурного розвитку суб’єктів транскордонного співробітництва.

На протязі 2011- 2013 років у рамках укладених договорів і меморандумів про співпрацю та торговельно-економічне співробітництво, які діють на рівні району і міста, здійснювалися зовнішні зносини та розвивалося міжрегіональне співробітництво з Республікою Польща та Республікою Білорусь.

Продовжують діяти угоди про співпрацю між Сарненською районною державною адміністрацією та Правлінням Повіту Старградського Західнопоморського воєводства Республіки Польща; угоди про співпрацю м.Сарни з польською гміною Длуголенка, містами Нідзіца та Новий Двір Гданський. Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства.

Так, з нагоди 20-ї річниці Незалежності України до Сарненського району були запрошені представники з Польщі та Білорусі. Делегації упродовж двох днів ознайомлювались зі звичаями, побутом, творчістю й здобутками мешканців міста й району в цілому.

З відповідним візитом делегація від Сарненського району у вересні місяці 2011 року відвідала місто Ошмяни Гродненської області Республіки Білорусь, ознайомившись з роботою промислового комплексу району.

В рамках міжнародного проекту «Єдність людей – кордонами не поділити», що реалізувався молодіжною громадською організацією «Смарт» Сарненського району та з Жулавським спортивним товариством за фінансової підтримки відділу у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації, Сарненської міської ради та уряду Новий Двір Гданський (Польща), з 11-13 листопада 2011 року в місті Сарни відбувся міжнародний молодіжний обмін з містом-побратимом Новий Двір Гданський. З метою формування у молоді відповідального ставлення до здоров'я, патріотизму, духовності, моральності, загальнолюдських цінностей, гордості за минуле і сучасне та поваги до державності, було проведено спортивні змагання з міні-футболу серед юнаків та волейболу серед дівчат. Також проведений вечір відпочинку з ігровими програмами, виконанням пісень та танців на тему «Збереження національної самобутності в об'єднаній Європі».

10-11 листопада 2011 року на базі філії ДЮСШ смт.Клесів були проведені Міжнародні змагання греко-римської та вільної боротьби серед юнаків та дівчат за участю представників м.Гродно (Білорусія).

У рамках розвитку двостороннього співробітництва на регіональному рівні було реалізовано ряд спільних заходів, основним завданням яких було використання позитивного іноземного досвіду з розвитку господарського комплексу, представлення Сарненщини як перспективного економічного та інвестиційного партнера, поглиблення взаємозв’язків у медичній, туристичній, культурній та освітній сферах тощо.

Щороку представники місцевих органів влади та ділові кола району є активними учасниками міжнародних економічних та інвестиційних конференцій і форумів, що проходять за кордоном (XIV Міжнародна багатогалузева виставка-ярмарок “Брест. Співдружність – 2012” (м. Брест, Республіка Білорусь), IV Економічний форум Балтійських та Східних ринків (м.Лідзбарк Вармінський, Республіка Польща), Міжнародний економічно-інвестиційний форум "Дні Східного партнерства" (м. Люблін, Республіка Польща).

Учні Сарненського НВК «Школа-колегіум» ім.Т.Г.Шевченка на підставі укладеної угоди з Корпусом Миру (консульство Польщі в м.Луцьку) брали участь в міжнародному семінарі практикумі «Cactus» що проходив в місті Тернопіль; у Міжнародному фестивалі польської пісні творчості ім. Агнешкі Ошецкій та щорічному міжнародному фестивалі польських колядок, який проходив за підтримки польської сторони. Крім того, даний заклад співпрацює

з Міжнародною організацією вчителів іноземної мови TESO, з видавництвом Oxford-Press.

В квітні 2012 року на Міжнародному турнірі з вільної боротьби серед юнаків та дівчат, який проходив в м.Хелм (Польща) за участю країн Польщі, Німеччини та України взяли участь 6 представників від району.

У 2013 році під час святкування Дня Європи депутати міської ради першими в Україні прийняли рішення про підняття прапора Євросоюзу на площі міста. У заходах взяли участь заступник голови представництва Європейського Союзу в Україні Марія Юрікова та радник голови представництва Європейського Союзу в Україні Вікторія Давидова. Прапор Євросоюзу є своєрідним символом, аби жителі міста і району розпочали запровадження європейських стандартів життя. На цей захід відгукнувся посол, голова представництва ЄС в Україні, який пообіцяв надавати підтримку ініціативам, що спрямовані на розповсюдження серед сарненців знань про ЄС. Громада міста може брати участь у конкурсах на отримання грантів ЄС, що дасть можливість залучити додаткові кошти для вирішення важливих питань життєдіяльності населення.

На урочистості з нагоди Дня Європи була присутня делегація з Республіки Польща на чолі з бургомістром міста Новий Двір Гданський який привітав сарненців у їх прагненні стати повноправними членами ЄС.

В міській раді відбулася зустріч міського голови з делегацією Республіки Польща, де присутні обмінялися досвідом у вирішенні проблем, які стоять перед громадою.

В 2013 році в м.Сарни була створена громадська організація «ПУД- Польсько-українська дружба». Серед основних напрямків її діяльності - налагодження дружніх міжнародних стосунків із сусідньою зарубіжною державою у сферах спорту, культури і туризму. У червні поточного року місто відвідали генеральний консул Республіка Польща у Львові разом з прикордонниками з м.Хелм, які прибули позмагатися з членами ГО «ПУД», а також військовослужбовцями Сарненської військової частини А-0153. Учасники демонстрували своє вміння у футболі, великому тенісі та спортивній риболовлі.

З 12 по 15 червня поточного року на базі Рівненського інституту Київського університету права розпочато реалізацію нового українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва 2». Мета проекту- підтримка суспільно - економічного сталого розвитку країн, що розвиваються. У проекті прийняла участь викладач економіки Сарненського ВПУ-22. На чотирьохденному семінарі тренери розповідали вчителям економіки та психологам, як розвивати учнів у сфері професійної активізації та підприємництва .Налагоджені нові міжнародні зв’язки дають можливість встановити більш поглиблені соціальні, освітні, культурні відносини між територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади району та іноземними суб’єктами і учасниками транскордонного співробітництва.
Начальник відділу економічного розвитку

і торгівлі райдержадміністрації Н.Меснікович