Інформація про хід виконання Регіонального плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інформація про хід виконання Регіонального плану дій на 2013 рік... 4 739.3kb.
Інформація про стан виконання у 2012 році Регіонального плану дій... 4 1090.5kb.
Інформація про стан виконання регіональної складової заходів, передбачених... 1 99.19kb.
Інформація про виконання Плану заходів з реалізації Національного... 1 365.64kb.
Інформація про виконання Плану заходів з реалізації Національного... 2 423.6kb.
Інформаціяпро стан виконання регіонального плану дій на 2013 рік... 3 750.35kb.
Наказ №447 Про затвердження Плану заходів щодо виконання Національного... 1 254.22kb.
Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки 3 1031.93kb.
Рішення 18 травня 2013 року №81 Про план дій на 2013 рік щодо впровадження... 1 82.46kb.
Про результати виконання у Київській області Національного плану... 1 222.18kb.
Витяг з національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження програми... 1 214.91kb.
2 Метод адміністративного права 17 5381.53kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про хід виконання Регіонального плану дій на 2013 рік щодо впровадження - сторінка №4/4

XІ. ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ ТА ІНВЕСТИЦІЇЗалучення інвестицій в економіку області, сприяння у впровадженні пріоритетних інвестиційних проектів, реформування реального сектора економіки шляхом модернізації діючих та будівництва нових підприємств

Промоція економічного потенціалу та інвестиційних можливостей області

В області проводиться робота щодо активізації залучення міжнародної технічної допомоги. В травні проведено зустріч з офіційною делегацією компанії СенГобен, в ході якої обговорено питання реалізації інвестиційного проекту з виробництва гіпсокартону в області. Зокрема, розглядались питання, пов’язані з придбанням земельної ділянки, на якій планується споруджувати нове виробництво. В червні область відвідала делегація німецької компанії VOSSAutomotiveGmbh. В ході зустрічі з керівництвом облдерж-адміністрації оговорено питання щодо можливості реалізації інвестиційного проекту з виробництва комплектуючих для автомобільної промисловості на території області.

Делегація області взяла участь у: ІV українсько-польській економічній конференції в м. Кракові; відвідала м. Відень (Австрійська Республіка); у міжнародній конференції «Україна і партнери»; візит до Канади, де було представлено економічний та інвестиційний потенціал Прикарпаття.

В серпні проведено зустріч з представниками компанії VOМM (Італія), в ході якої обговорено організаційні та технічні питання реалізації проекту перероблення розсолів з Домбровського кар’єру в м. Калуші. В серпні 2013 року відбулась зустріч бельгійської делегації у складі президента бельгійсько-української торгово-промислової палати Ольги Букавин та представників компанії INDUSS - голови компанії Івана Гейленкоттена та головного інженера ЙоганаКорнеліса - з представниками виконавчих комітетів Івано-Франківської, Коломийської, Калуської міських рад. калуської влади. Мета візиту – реалізація спільних інвестиційних проектів, налагодження співпраці з управліннями водопровідно-каналізаційного господарства найбільших міст області.

В жовтні 2013 року відбувся візит в область делегації канадських ділових кіл. Метою візиту був моніторинг стану інвестиційної діяльності, ознайомлення з інвестиційними пропозиціями регіону і вивчення можливостей щодо залучення в канадських інвестицій в реальний сектор економіки області. Гості побували на низці підприємств регіону, обговорили можливі варіанти співробітництва. В рамках візиту підписано Договір про співпрацю.

Будівництво деревообробного комплексу з поглибленої переробки деревини хвойних порід у м.Коломиї потужністю до

500,0 тис. куб м. в рікВ процесі реалізації проекту з будівництва деревообробного заводу інвестором викуплено адміністративну будівлю та склади в м. Коломиї та оформлено документацію на користування земельною ділянкою. В цей час проводяться роботи з облаштування будівельного майданчика піщано-гравійною сумішшю, розробляється проектно-кошторисна документація та виготовляються технічні умови.

Згідно декларації про початок виконання підготовчих робіт розпочато інженерне облаштування території під подальше будівництво заводу, яке станом на 01.10.2013 року здійснено на ділянці площею 7 га, що становить 28,0 відс. від загальної площі забудови.

Впровадження інвестиційного проекту будівництва швейної фабрики ТОВ «Гроклін-Долина» з пошиття верху сидінь для автомобілів

Підприємству з іноземними інвестиціями ТОВ «Гроклін-Долина» Долинською міською радою надано в оренду на 49 років земельну ділянку з цільовим призначенням – будівництво та обслуговування швейної фабрики з пошиття верху сидінь для автомобілів. З початку будівництва інвестовано близько 7,5 млн. дол. США на проектування, підготовчі та будівельно-монтажні роботи. Зведена перша черга адміністративно-виробничої споруди. Готовність будівництва – 80,0 відсотків.

Вартість зовнішніх мереж водопостачання, каналізації, газопроводу середнього тиску зарахована як внесок у розвиток інженерно-транспортної структури міста Долина.


Освоєння виробництва нових видів сучасних енергозберігаючих автоматичних пральних машин, розробка та впровадження інвестиційно-інноваційних проектів щодо виробництва холодильників і порохотягів на ТОВ «Електролюкс Україна»


ТОВ «Електролюкс Україна» нарощує обсяги виробництва сучасних автоматичних пральних машин нового покоління з більш зносостійкими та енергоекономними компонентами, яких за січень-вересень цього року виготовлено 115 тис. шт. на суму 191,1 млн. гривень. На сертифікованому відповідно до вимог ЄС обладнанні готується до введення в експлуатацію у цьому році нове виробництво сучасних інноваційних холодильників потужністю 200 тис. шт. у рік та створено 280 нових робочих місць, що уможливить збільшення обсягу виробництва товарів і послуг, здатних конкурувати на внутрішньому і зовнішньому ринках.Сприяння реалізації проекту з виробництва гіпсокартону (м.Івано-Франківськ)

Для реалізації інвестиційного проекту фірмою «Сен-Гобен будівельна продукція України» з будівництва заводу з виробництва гіпсокартону визначено земельну ділянку в Хриплинському промвузлі. В цей час проводяться роботи щодо належного оформлення технічної документації для відведення земельної ділянки та викупу інвестором об’єктів нерухомості, які розміщені на цій території.
Збільшення та модернізація потужностей на державному підприємстві ВО «Карпати» з вироб­ництва електрокабельної продук­ції для сучасних транспортних засобів

На державному підприємстві ВО «Карпати» у 1,2 раза збільшено випуск електрокабельної продукції для легкових автомобілів європейського типу, за 9 місяців 2013 року її виготовлено на 46,4 млн. гривень.
Реалізація національного проекту «Відкритий світ» – створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв'язку четвертого покоління (4G)" 

Методичний супровід учасників проекту:

- методична і технічна підтримка пілотних навчальних закладів та інноваційної діяльності педагогів при розробці та використанні навчального контенту для 7 класів загальноосвітніх шкіл I-III ступенів;

- сприяння в анкетуванні шкіл області щодо впровадження національного проекту;

- надання допомоги з підвищення кваліфікації вчителів в обласному інституті післядипломної освіти з питань використання інформаційно-комп’ютерних технологій в навчально-виховному процесіВ травні місяці поточного року у відібрані дирекцією національного проекту «Відкритий світ» навчальні заклади (Богородчанська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Богородчанської районної ради, Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 21 Івано-Франківської міської ради) поставлено та підключено навчальне обладнання.

На даний час у школах ведеться робота по оволодінню педагогічними працівниками навичками роботи з даним обладнанням.


Реалізація національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства»


Будівництво сучасного перинатального центру в м. Івано-Франківську

Відповідно до соціальних ініціатив, проголошених Президентом України В. Ф. Януковичем, та відповідно до п. 6 доручення Президента України від 09. 12. 2010 року № 1-1/2938 за підсумками робочої поїздки до Івано-Франківсь­кої області в місті Івано-Франківську здійснюється будівництво сучасного перинатального центру. Реалізацію проекту розпочато наприкінці 2011 року. Орієнтовна вартість виконання проекту – понад 99 млн. грн. (у тому числі І черга будівництва – 53629,697 тис. грн.; ІІ черга – орієнтовно 45607 тис. грн.). На сьогодні будівельна готовність першої черги складає близько 50,0 відсотків.

У 2013 році будівництво здійснюється за кошти державного фонду регіонального розвитку. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.05.2013 року № 508-р «Про затвердження інвестиційних програм (проектів), що фінансуються у 2013 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» із передбачених коштів в сумі 14870,836 тис. грн. станом на 29. 10. 2013 року поступило 8100 тис. грн., виконано і оплачено робіт на суму 664,5 тис. гривень.


Підготовка кошторисної документації для визначення вартості сучасного обладнання обласного перинатального центру і подання відповідних пропозицій до національного проекту «Нове життя»
Реалізація національного проекту «Індустріальні парки України» – створення промислово-виробничої інфраструктури


Підготовка пропозицій до Держінвестпроекту України для створення пілотних індустріальних парків в області у рамках національного проекту «Індустріальні парки України» – створення промислово-виробничої інфраструктури

Рішенням Калуської міської ради від 06.06.2013р. №1944 затверджена Концепція індустріального парку «Калуш», а рішенням Долинської міської ради від 18.07.2013р. №1147-31/2013 - Концепція індустріального парку «Долина».

Робочою групою зі створення індустріального парку та технопарку в місті Коломиї, утвореною розпорядженням Коломийського міського голови від 22.03.2013р. №71-р, розроблено проект відповідної концепції. Після остаточного доопрацювання в Івано-Франківському регіональному центрі з інвестицій та розвитку його буде винесено для розгляду та затвердження на чергову сесію Коломийської міської ради.

Розпорядженням голови Рожнятівської районної державної адміністрації від 14.08.2013р. №273 затверджено склад робочої групи зі створення індустріального парку на території району і до 1 грудня поточного року передбачено підготувати проект відповідної концепції.

В обласному центрі вивчаються можливості облаштування індустріального парку на території державного підприємства «Івано-Франківський котельно-зварювальний завод» або на земельній ділянці, яка використовується Прикарпатською державною сільськогосподарською дослідною станцією Національної академії аграрних наук України.

Крім цього, після завершення експертизи Генерального плану м.Бурштин буде здійснено аналіз щодо можливості створення індустріального парку на території міста.

XІІ. РОЗВИТОК ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМП’ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯЗабезпечення доступності і відкритості органів державного управління

Визначення кошторисної вартості інфраструктури, обладнання і програмного забезпечення для впровадження інструментів електронного урядування в області

На сьогодні основними провайдерами і операторами зв’язку проведені розрахунки вартості створення корпоративної мережі між органами виконавчої влади обласного і районного рівнів. Також проведено розрахунок вартості обладнання і програмного забезпечення для впровадження інструментів електронного урядування в області. Відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 18.10.2013 №702 буде проводитися розробка регіональної програми впровадження електронного урядування в області в заходи якої будуть включені вищезгадані розрахунки.
Участь області та її пілотних територій (міста Івано-Франківськ, Калуш, Долина) у проекті «Підтримка електронного урядування в Івано-Франківській області»


За сприяння Івано-Франківського регіонального центру з інвестицій та розвитку з 17 по 19 вересня 2013 року відбувся черговий візит експертів Академії електронного врядування Естонії. Візит, що тривав, мав на меті, зокрема, ознайомити посадових осіб Івано-Франківської обласної адміністрації та органів місцевого самоврядування пілотних міст області, що беруть участь у проекті (Івано-Франківськ, Калуш, Долина) з подальшими планами в напрямку реалізації проекту. Так, менеджер проекту Академії електронного врядування Естонії Єлізавета Креньова повідомила про те, що подані до Шведського агентства з міжнародного розвитку технологічні проекти щодо обраних інструментів електронного врядування, були підтримані та реалізацію проекту продовжено до червня 2015 року (довідково: попередньо загальна тривалість проекту, що розпочався у вересні 2012 року, становила 18 місяців).

На цей час експертами проекту розроблено концепцію підтримки електронного врядування в Івано-Франківській області, а також описи технічних завдань таких технологічних проектів:  • електронна система документообігу для Івано-Франківська, Калуша та на обласному рівні;

  • географічна інформаційна система для Калуша, Долини та Івано-Франківська;

  • центр обслуговування дзвінків (call-center) для Калуша та Долини.

Крім того, в ході візиту відбулися окремі зустрічі експертів з відповідними спеціалістами органів місцевого самоврядування пілотних міст області. Під час зустрічей опрацьовано технічні моменти впровадження обраних інструментів електронного врядування в роботу муніципалітетів.

Підсумковим заходом стало проведення 19 вересня в м. Івано-Франківську спільної зустрічі посадових осіб Івано-Франківської обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Калуської та Долинської міських рад, відповідальних за реалізацію проекту, з експертами Академії електронного врядування Естонії. В ході зустрічі більш детально обговорено напрацювання проекту, а також подальші кроки в напрямку запровадження в області та пілотних містах розроблених технологічних проектів. Серед іншого детальну увагу приділено обговоренню питання впровадження мобільних аплікацій для населення.


Розробка регіональної програми інформатизації області на 2013-2015 роки

Відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 18.10.2013 №702 створено робочу групу з розробки регіональної цільової програми впровадження електронного урядування в області.
Аналіз стану соціально-економічного розвитку населених пунктів області з метою вирішення їх проблемних питань

Запровадження електронних паспортів соціально-економічного розвитку населених пунктів області

На цей час триває робота щодо розробки електронної версії паспорта соціально-економічного розвитку кожного населеного пункту області - програмного комплексу сформованої зведеної інформації на районному та обласному рівнях.

Інформаційне наповнення паспорта здійснюється із різних джерел: бази показників господарського обліку, бази даних програмного комплексу «Земельні ресурси сільської, селищної ради», адміністративних даних сільської (селищної) ради і органів виконавчої влади в районі (місті), даних органів державної статистики та підприємств, організацій, які знаходяться на території населеного пункту.XІІІ. РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВАСтворення сприятливих умов (у т.ч. правових) для діяльності та розвитку інститутів громадянського суспільства


Забезпечення райдержадміністраціями, районними та міськими радами області сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів влади, консультацій із громадськістю та формуванню громадських рад

Питання щодо створення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства у регіоні, вдосконалення співпраці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства з метою спільного вирішення завдань суспільного розвитку області та регіональної політики, підтримки суспільно-значущих громадських ініціатив, підвищення інституційної спроможності громадських рад обговорювались на колегії облдержадміністрації у березні 2013 року. Прийнято рішення «Про виконання Указу Президента України від 24. 03. 2012 року № 212/2012 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації» та відповідного розпорядження облдержадміністрації від 21. 12. 2012 року № 931».

У лютому ц. р. сформовано новий склад Громадської ради при облдержадміністрації та затверджено його розпорядженням облдержадміністрації від 04. 03. 2013 року № 124 «Про склад Громадської ради при облдержадміністрації». До неї увійшли представники 75 інститутів громадянського суспільства краю.

Відповідні громадські ради створено при усіх структурних підрозділах облдержадміністрації та районних державних адміністраціях. Їхніх голів уведено до складу їх колегій. Також активно відбувається процес формування консультативно-дорадчих органів при сільських та селищних радах.
Розробка та запровадження Порядку визначення пріоритетів конкурсів для визначення проектів та програм громадських, благодійних організацій, творчих спілок

З ініціативи та за участі членів громадської ради, спільно з інформаційно-аналітичним управлінням облдержадміністрації, розроблено проект Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2013 – 2015 роки, якою передбачено запровадження Порядку визначення пріоритетів конкурсів для визначення проектів та програм громадських, благодійних організацій, творчих спілок, для виконання яких надаватиметься підтримка з державного бюджету. Крім того, напрацьовано Методику проведення моніторингу проектів інститутів громадянського суспільства. Протягом І півріччя члени громадської ради розглянули понад 20 проектів нормативно-правових актів та внесли пропозиції до них.Забезпечення ефективного використання коштів для підтримки ініціатив ІГС, спрямованих на вирішення завдань регіональної політики

У 2013 році виділено 232 тис. грн. на підтримку проектів молодіжних громадських організацій та об’єднань, яким вручено сертифікати як переможцям обласного конкурсу програм (проектів, заходів), розроблених молодіжними громадськими організаціями, для надання фінансової підтримки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12. 10. 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка».

Для участі у цьогорічному конкурсі молодіжними громадськими організаціями подано 20 різнопланових проектів, 11 з яких визнано переможцями. Програми (проекти, заходи), що подані дитячими та молодіжними громадськими організаціями та їх спілками, спрямовані на реалізацію пріоритетних завдань та видів діяльності, що відповідають обласній комплексній програмі «Молодь Прикарпаття» (2010-2015 роки).

Загальний обсяг коштів, передбачених для проведення конкурсу, становив 232,0 тис. грн., що на 32,0 тис. грн. більше, ніж у 2012 році.
Забезпечення співпраці органів виконавчої влади та ІГС у процесі формування та реалізації регіональної політики

Залучення громадськості до обговорення суспільно-значущих питань, що виносяться на розгляд обласної ради або затверджуються розпорядженнями облдержадміністрації

З ініціативи громадської ради при виконкомі Яремчанської міської ради було прийнято Програму підтримки хворих з хронічною нирковою недостатністю на 2013-2015 роки. У квітні 2013 року голови політичних організацій та голова громадської ради м. Яремче взяли участь у нараді по благоустрою населених пунктів та громадських слуханнях щодо встановлення пам’ятника Т. Г. Шевченку у місті.

Громадська рада при Верховинській райдержадміністрації організувала громадську експертизу з проблем використання гідроресурсів району. Суспільно-значущі питання виносяться на розгляд обласної ради або затверджуються розпорядженнями райдержадміністрації, висвітлюються на сайті райдерж-адміністрації та в районній газеті «Верховинські вісті».

Громадська рада при Рожнятівський райдержадміністрації провела першу в області громадську антикорупційну експертизу діяльності районних органів виконавчої влади. З ініціативи членів громадської ради Коломийської райдержадміністрації у лютому 2013 року видано книгу «Сини Коломийщини в Афганській війні». Стартувала благодійна акція із залучення коштів для створення першого в Україні дитячого хоспісу. З ініціативи члена громадської ради при облдержадміністрації Л. Іванишин на обласному телебаченні «Галичина» проведено телемарафон «Жити вірити», завдяки якому вдалося зібрати понад 800 тис. грн. для створення закладу паліативної допомоги дітям на базі Надвірнянського будинку дитини. У червні 2013 року в Богородчанському районі за участю влади та громадськості відбувся семінар-презентація «Карпатська мережа підтримки розвитку місцевих громад». На веб-сайті Рогатинської райдержадміністрації створено рубрики «Доступ до публічної інформації» та Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд». Інформаційно-аналітичним відділом Долинської райдерж-адміністрації проведено соціологічне опитування мешканців району щодо реалізації державної політики з проведення реформ місцевого самоврядування.

Громадськими радами всіх райдержадміністрацій завершується розробка цільових програм сприяння розвитку громадянського суспільства на 2013-2015 роки, які стануть чітким планом дій з координації реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства. Рішенням Снятинської райради у лютому 2013 року затверджено таку програму і кошти на її реалізацію – 5 тис. гривень.

Розпорядженням Коломийської райдержадміністрації від 28. 02. 2013 року № 108 схвалено проект районної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Коломийському районі на 2013-2015 роки, який подано на розгляд та затвердження чергової сесії районної ради.

ХІV. РЕФОРМА МІЖБЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИНПідвищення ефективності видатків місцевих бюджетів

Запровадження планування та виконання місцевих бюджетів за програмно-цільовим методом


В області проводяться заходи щодо запровадження програмно-цільового методу на рівні місцевих бюджетів. На сьогоднішній день учасниками експерименту є 1 обласний, 14 районних та 5 міських (міст обласного значення) бюджетів, якими затверджено 1598 бюджетних програм та складено 1573 паспортів бюджетних програм за усіма напрямами використання бюджетних коштів.

В результаті реалізації заходів щодо економії видатків бюджету станом на 01.10.2013 року зекономлено 36863,9 тис. грн., у тому числі по установах освіти – 16432,0 тис. грн., охорони здоров’я – 11207,2 тис. грн., культури – 6537,0 тис. грн.

Вжиття заходів щодо оптимізації мережі бюджетних установ і запровадження раціонального та ефективного використання бюджетних коштівЗабезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, та розрахунків за спожиті тепло- і енергоносії, не допускаючи при цьому простроченої кредиторської заборгованості з цих виплат

Питання щодо своєчасності виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів знаходиться на постійному контролі у департаменті фінансів обласної державної адміністрації.

Станом на 1 жовтня 2013 року простроченої заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, немає. За оперативними даними станом на 01.10.2013 р., заборгованість по розрахунках за спожиті теплоенергоносії становить 26563,2 тис.грн.


Перший заступник директора департаменту економіки Володимир Попович
Відповідальному секретарю регіонального комітету з економічних реформ

І. Зваричу

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 25. 02. 2013 № 103 подаємо інформацію про хід виконання за 9 місяців 2013 року регіонального плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».


Додаток: на 42 аркушах.

Перший заступник директора

департаменту економіки Володимир Попович

Г.Яворська


М. Мельник

55-19-88

<< попередня сторінка