Інформація про роботу Головного та територіальних управлінь юстиції з питань правової освіти населення за 2012 рік - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1сторінка 2
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інформація про роботу Полтавського міського управління юстиції з... 1 363.84kb.
Одним із завдань органів юстиції є виконання Національної програми... 1 64.86kb.
Інформація головного управління юстиції у Дніпропетровській області... 2 415kb.
Інформація про роботу Полтавського міського управління юстиції з... 2 452.39kb.
Узагальнення роботи реєстраційних служб Головного та територіальних... 1 79.82kb.
Виконання плану роботи головного управління у чернігівській області... 10 1968.5kb.
Про роботу Головного та територіальних управлінь юстиції з державної... 1 35.21kb.
Звіт щодо роботи в напрямку правової освіти населення Лубенського... 5 773.46kb.
Виступ заступника начальника Головного управління юстиції у Волинській... 1 34.5kb.
Організація роботи територіальних управлінь юстиції з деяких питань... 1 130.65kb.
Інформація про виконання Програми правової освіти Полтавської області... 1 154.32kb.
Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 13, 14... 1 50.81kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про роботу Головного та територіальних управлінь юстиції з питань правової - сторінка №1/2


Узагальнена інформація


про роботу Головного та територіальних управлінь юстиції з питань

правової освіти населення за 2012 рік
Протягом 2012 року Головним та територіальними управліннями юстиції вживались заходи, спрямовані на виконання Указу Президента України «Про Національну програму правової освіти населення» від 18.10.2001 № 992/2001, рішення обласної ради «Про програму правової освіти населення на 2011-2015 роки» від 28.12.2010 № 3-10/VI та районних і міських програм правової освіти населення.
Робота обласної, районних, міських МКМР
З метою підвищення рівня правової освіти та для оперативного вирішення питань координації діяльності управлінь, відділів і служб, які приймають участь у правовій освіті населення в області діє координаційно-методична рада облдержадміністрації з правової освіти населення, склад якої оновлено розпорядженням облдержадміністрації «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 07.02.2006 № 40» від 07.06.2011 № 174 у зв’язку із змінами в організаційно-штатній структурі облдержадміністрації.

З урахуванням рекомендацій Всеукраїнської МКМР, досвіду роботи інших областей, рішенням засідання Ради від 21.12.2011 року, затверджено план роботи МКМР облдержадміністрації з правової освіти населення на 2012 рік (протокол № 4).

Протягом 2012 року проведено 4 засідання, на яких було розглянуто 25 питань актуального правоосвітнього характеру за результатами розгляду яких прийнято 24 рекомендації та надіслано для виконання членам обласної МКМР та територіальним МКМР з правової освіти населення.

Головним управлінням юстиції, з метою надання методичної допомоги навчальним та бібліотечним закладам Черкаської області розроблено Примірне положення про гуртки, клуби правового спрямування при навчальних закладах (за погодженням з Обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників) та Примірне положення про гуртки, клуби правового спрямування при бібліотеках Черкаської області (за погодженням з управлінням культури обласної державної адміністрації).

Членами обласної МКМР протягом звітного періоду проводилась певна робота щодо виконання запланованих заходів. Так, на виконання графіків виступів членів обласної МКМР у засобах масової інформації протягом 2012 року здійснено: 25 виступів в Черкаській обласній державній телерадіокомпанії «Рось», телекомпанії «Антена+» та 33 виступи у місцевих газетах: «Нова доба», «Вечірні Черкаси», «Черкаський край», «Педагогічний вісник», «Урядовий кур’єр».

На виконання плану роботи обласної МКМР, з метою підвищення професійних знань, умінь та навичок, необхідних для ефективного забезпечення правоосвітньої діяльності територіальних МКМР протягом 2012 року проведено 4 навчальні семінари для заступників голів, відповідальних секретарів районних, міських МКМР з правової освіти населення.

На виконання методичної частини плану роботи обласної МКМР на 2012 рік, протягом звітного періоду проведено: навчальний семінар-практикум для вчителів правознавства загальноосвітніх навчальних закладів, викладачів права ПТНЗ області за участі юристів-практиків; обласну акцію до Дня захисту дітей – 1 червня – «Бережи Закон дитину»; Декаду правових знань в Черкаській області з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня – 8 березня; з 25.06.2012 по 29.06.2012 Тиждень правових знань в Черкаській області з нагоди річниці прийняття Конституції України; з нагоди Дна юриста - 8 жовтня, в рамках Всеукраїнського Тижня правових знань, обласний Тиждень правових знань; виїзний розширений прийом громадської приймальні при Головному управлінні юстиції за участі представників Головного управління Пенсійного Фонду в області, Головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації, інших відомств, працівників юридичної клініки при Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького для надання первинної правової допомоги населенню; обласний конкурс з метою залучення молодих випускників до державної служби «Знавці права»; з метою пропаганди і виконання основних положень Конвенції ООН про права дитини для учнівської молоді загальноосвітніх навчальних закладів області - обласний конкурс «Світ моїх прав»; продовжено проведення правових лекторіїв на базі ЗОШ та ПТНЗ міста Черкаси членами КРМЮ при Головному управлінні юстиції для батьків та учнів різних вікових груп з актуальних правоосвітніх питань.

З метою надання методичної допомоги навчальним та бібліотечним закладам Черкаської області Головним управлінням юстиції розроблено Примірне положення про гуртки, клуби правового спрямування при навчальних закладах (за погодженням з Обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників) та Примірне положення про гуртки, клуби правового спрямування при бібліотеках Черкаської області (за погодженням з управлінням культури обласної державної адміністрації).

Протягом 2012 року територіальними міжвідомчими координаційно-методичними радами було проведено 102 засідання, на яких було розглянуто 442 питання з правової освіти населення та прийняті відповідні рішення. Усі рекомендації Всеукраїнської та обласної МКМР з правової освіти населення були розглянуті на засіданнях територіальних МКМР, враховані та використовуються в їх роботі.

У зв’язку з втратою чинності наказу Головного управління юстиції від 17.03.2011 № 180/О «Про затвердження критеріїв оцінки рівня ефективності діяльності районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції», дорученням Головного управління юстиції від 10.05.2012 № 2608/06-05 встановлено мінімальні щоквартальні показники в роботі, якими передбачено, проведення 1 (3 питання) засідання територіальної МКМР з правової освіти населення.

Найбільше питань правоосвітнього характеру на засіданнях рад розглянуто Золотоніськими (39), Звенигородською (31), Тальнівською та Уманськими (по 28) районними, міськими МКМР з правової освіти населення.

Відповідно до плану роботи обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради облдержадміністрації з правової освіти населення та Головного управління юстиції з виїздом на місця вивчається стан правоосвітньої діяльності та організації роботи районних, міських МКМР.

Так, протягом 2012 року було проведено 11 таких перевірок, під час яких вивчалася робота територіальних МКМР з правової освіти населення, а саме: перевірено діяльність Канівської, Смілянської міських, Звенигородської, Городищенської, Катеринопільської, Монастирищенської, Маньківської, Христинівської, Канівської, Смілянської, Черкаської районних МКМР з правової освіти населення.

Прослідковуються певні надбання в організації проведення акцій, диспутів, лекцій, засідання «круглих столів», «рейдів», конкурсів тощо. Активізована співпраця із засобами масової інформації з роз’яснення громадськості норм законодавства України.

Серед регіональних міжвідомчих координаційно-методичних рад області протягом року слід відмітити роботу Золотоніської, Канівської, Уманської районних та міських, Звенигородської, Чигиринської, Жашківської, Чорнобаївської районних, правоосвітня діяльність яких, також, була спрямована на реалізацію завдань, передбачених Національною програмою правової освіти населення України, затвердженою Указом Президента України від 18.10.2001 № 992 та районних, міських програм правової освіти населення.

З метою підвищення ефективності правоосвітньої роботи міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення області; виявлення кращих форм і методів організації правоосвітньої діяльності; узагальнення та поширення кращого досвіду з питань організації їхньої роботи, впровадження передових систем, технологій, моделей, оптимальних форм і методів, на виконання плану роботи МКМР облдержадміністрації на 2012 рік, відповідно до Положення про огляд-конкурс, затвердженого рішенням обласної МКМР від 25.04.2008 проведено ІІ підсумковий тур та визначено переможців огляду-конкурсу на кращу організацію роботи районних, міських МКМР з правової освіти населення Черкаської області.

Так, за результатами оцінювання визначено переможців ІІ туру огляду-конкурсу на кращу організацію роботи районних, міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення Черкаської області: Чорнобаївську районну (І місце), Золотоніську міську (ІІ місце), Уманську міську (ІІІ місце).
Робота по наданню безкоштовної правової допомоги через громадські приймальні

Протягом 2012 року органами юстиції області здійснювалася робота щодо надання безоплатної первинної правової допомоги усім категоріям населення, визначеним Законом України «Про безоплатну правову допомогу» через громадські приймальні управлінь юстиції, громадські приймальні при інших установах та виїзні консультативні пункти.

В області при органах юстиції працює 24 громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, при яких працюють прямі телефонні лінії для громадян, які проживають у віддалених населених пунктах та не мають фізичної змоги безпосередньо звернутись за отриманням правової допомоги за місцезнаходженням приймалень.

Протягом звітного періоду, до громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги безпосередньо звернулось 3368 осіб (3122 особи – за 2011 рік), в режимі роботи прямих телефонних ліній – 2277 осіб (1850).

На сьогодні, просліджується позитивна тенденція до збільшення кількісних показників наданих консультацій у режимі роботи громадських приймалень (на 246 одиниць) та прямих телефонних ліній (на 427 одиниць), що може свідчити про належну якість надання такої правової допомоги та зростання авторитету органів юстиції серед громадян щодо визначеного напрямку роботи.

Найбільше, за інформацією територіальних управлінь юстиції, у громадських приймальнях надано правових консультацій спеціалістами Чорнобаївського районного (360), Уманського (350), Канівського (235) міськрайонних, Черкаського міського (169), Катеринопільського (162), Корсунь-Шевченківського (156) районних управлінь юстиції.

У телефонному режимі найбільше консультацій було надано працівниками громадських приймалень Уманського міськрайонного (305), Чорнобаївського районного (275), Корсунь-Шевченківського районного (158), Черкаського міського (157), Маньківського районного (130) управлінь юстиції.

Також, органами юстиції області надавалась допомога у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (протягом поточного року складено 123 таких документи).

При здійсненні повноважень щодо надання безоплатної первинної правової допомоги органами юстиції області використовується така організаційна форма роботи громадських приймалень, як виїзні прийоми громадян за участі зацікавлених установ у ході проведення Декад правових знань, Тижнів права тощо.

Так, наприклад, з метою забезпечення належного доступу громадян до правової інформації, надання роз’яснень щодо реалізації передбачених чинним законодавством соціального і правового захисту, надання пільг, переваг та соціальних гарантій 26.06.2012 на базі Черкаського обласного госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни проведено виїзний прийом громадської приймальні Головного управління юстиції за участі Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації та Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області для надання безоплатної правової допомоги окремим категоріям населення.

В ході проведення заходу, учасникам надані правові роз’яснення з питань щодо: порядку надання пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, дітям війни; призначення субсидій, допомоги на оздоровлення інвалідам; пенсійного забезпечення зазначеної категорії осіб; спадкування за законом та заповітом; укладання та посвідчення договорів; отримання повторних документів у відділах державної реєстрації актів цивільного стану тощо.

Учасникам заходу надано довідкову інформацію про місце розташування та графіки роботи мережі громадських приймалень в області, розповсюджено правоінформаційні буклети.

Начальники та спеціалісти органів юстиції області беруть активну участь у роботі 41 громадської приймальні, створеної при інших органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Слід зазначити про збільшення кількісних показників наданих консультацій у рамках роботи зазначених приймалень. Так, протягом звітного періоду 1128 громадян отримали безоплатну правову допомогу (у 2011 році - 1009).

Найактивніше ця робота проводилася працівниками Чигиринського районного (138), Уманського міськрайонного (111), Канівського міськрайонного (105) управлінь юстиції.

Головним та територіальними управліннями юстиції здійснюється участь у роботі 36 виїзних консультативних пунктів, створених при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Керівником Головного управління юстиції спільно з іншими посадовцями, в рамках виїздів губернатора області, проведено консультування громадян у сільських населенних пунктах з питань, віднесених до повноважень. Зокрема, здійснено виїзди у с. Мошни Черкаського району та с. Лящівка Чорнобаївського району (10 консультацій).

Протягом поточного року органи юстиції області приймали участь у 464 виїздах (366 виїздів у 2011 році), під час яких сільському населенню надано 1706 консультацій правового характеру (1383 консультацій у 2011 році).

Найбільше консультацій, під час виїздів у 2012 році, надано Чорнобаївським (209), Корсунь-Шевченківським (147), Чигиринським (147), Христинівським, Черкаським районними (по 130), Уманським міськрайонним (125) управліннями юстиції.

Крім того, при проведенні консультування громадян через громадські приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги та прямі телефонні лінії при органах юстиції області, громадські приймальні при інших органах виконавчої влади активно залучаються працівники юридичних клінік, створених при Черкаському Національному університеті ім. Б. Хмельницького, Черкаському інституті Міжрегіональної академії управління персоналом, Черкаському факультеті Національного університету «Одеська юридична академія» у м. Черкаси.

Так, наприклад, з метою забезпечення належного доступу громадян до правової інформації, надання роз’яснень щодо реалізації передбачених чинним законодавством соціального і правового захисту, надання пільг, переваг та соціальних гарантій 02.03.2012 на базі Черкаського міського центру зайнятості проведено виїзний прийом громадської приймальні Головного управління юстиції за участі Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, юридичної клініки «PRO BONO» Черкаського факультету Національного Університету «Одеська юридична академія» в м. Черкаси.

Органами юстиції надається системна методична допомога юридичним клінікам щодо належної організації їх діяльності.

Проаналізувавши інформацію щодо питань, з якими звертались громадяни до громадських правових приймалень та прямих телефонних ліній, можна визначити наступне.

Основна кількість питань стосувалась цивільного права – 24% (2022 звернень) від їх загальної кількості, сімейного права – 14% (1205), спадкового – 12% (1043), трудового – 9% (783), адміністративного – 8% (653), земельного – 8% (703), соціального захисту населення - 7% (615), пенсійного – 6% (472).

Дещо менше громадян цікавили питання, пов’язані з нормами житлового – 2% (190), кримінального - 1% (53), міжнародного законодавства – 0,1% (9) та 9% (731) інші питання.

Примітка
Діаграма характеру питань, з якими звертаються громадяни до громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги

Проведення та участь у заходах на виконання регіональних програм з правової освіти населення

Протягом 2012 року Головним та територіальними управліннями юстиції проведено 1566 правоосвітніх заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості громадян (охоплено 107823 осіб), з них: 897 - у навчальних закладах (охоплено 80431 особа), з іншими верствами населення проведено 669 заходів (охоплено 27392 особи). Проведені заходи були присвячені відповідним визначним датам та актуальним проблемам сьогодення.

Крім того, з 01.03. по 10.03.2012 проведено Декаду правових знань в Черкаській області з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня – 8 березня; обласну акцію до Дня захисту дітей 1 червня - «Бережи Закон дитину»; тиждень правових знань в Черкаській області з 25.06.2012 по 29.06.2012 з нагоди річниці прийняття Конституції України; тиждень права в Черкаській області з 8 жовтня по 12 жовтня 2012 року з нагоди відзначення 8 жовтня Дня юриста, в рамках Всеукраїнського Тижня правових знань та заходи в рамках Всеукраїнського тижня права з 10.12.2012 по 14.12.2012.

Головним управлінням юстиції систематично проводяться правороз’яснювальні бесіди з працівниками підприємств, установ, організацій, під час яких серед їх учасників поширюються пам’ятки, буклети, інформаційні листи з актуальних правових питань.

Діяльність Головного та територіальних управлінь юстиції постійно спрямовується на досягнення ефективної, системної та змістовної співпраці із навчальними закладами області та населення вцілому.

Запроваджені нові форми роботи Координаційної ради молодих юристів, зокрема, правові лекторії для викладачів професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів; системна участь у проведенні навчально-методичних семінарів для педагогічних працівників області - «Педагогічні діалоги» тощо.

Одночасно, органами юстиції області налагоджено системну правоосвітню роботу з педагогічними працівниками області у ході проведення спільних навчальних семінарів, забезпечується участь у проведенні конференцій, засідань методоб’єднань, педагогічних виставок тощо.

Так, з метою підвищення фахової підготовки, професійних знань, вмінь, навичок вчителів та викладачів правових дисциплін, обміну досвідом, професійного обговорення проблемних питань, 26.04.2012 Головним управлінням юстиції спільно з Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників за участі Головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області проведено навчально-методичний семінар на тему: «Концептуальні підходи до змісту правової освіти у школі».

В роботі семінару взяли участь вчителі історії і правознавства загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі правових дисциплін професійно-технічних навчальних закладів, методисти відділів освіти районних державних адміністрацій та міськвиконкомів, відповідальні за викладання правознавства.

14.06.2012 Головним управлінням юстиції взято участь у проведенні на базі державного навчального закладу «Черкаський професійний автодорожній ліцей» з 11 по 15 червня 2012 року ІХ обласної виставки педагогічних технологій «Профтехосвіта Черкащини - 2012».

Педагогічних працівників та громадськість міста та області детально ознайомлено з педагогічною діяльністю працівників професійно-технічних закладів області, поширено кращий позитивний досвід та запроваджено новітні технології в педагогічну практику.

На виконання плану роботи Координаційної ради молодих юристів при Головному управлінні юстиції на 2012 рік, плану роботи правового лекторію для учнів та викладачів професійно-технічних навчальних закладів 24.01.2012 на базі Черкаського професійно-технічного училища № 15 проведено чергове засідання з викладачами та майстрами на тему: «Нове антикорупційне законодавство України».

У ході проведення засідання правового лекторію учасників було ознайомлено із останніми змінами в антикорупційному законодавстві України з прийняттям Законів України «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення», прийняття яких Верховною Радою України 7 квітня 2011 року започаткувало процеси реформування у сфері запобігання і протидії корупції в Україні.

27.02.2012 на базі Черкаського професійного автодорожнього ліцею проведено чергове засідання на тему: «Захист трудових прав працівників».

До участі у правовому лекторії було залучено головного державного інспектора праці територіальної державної інспекції праці у Черкаській області.

У ході проведення заходу, учасників було ознайомлено з основними трудовими правами працівників, порядком та умовами надання щорічних відпусток, деякими питаннями щодо оплати праці (останні змінами в законодавстві України щодо строків виплати заробітної плати, індексація заробітної плати, преміювання), трудової дисципліни (стягнення за порушення трудової дисципліни) тощо.

З метою забезпечення належної співпраці органів юстиції та освіти, Головним управлінням юстиції 29.08.2012 взято участь у проведенні обласної серпневої конференції працівників освіти Черкащини «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2011/2012 навчальному році, завдання на 2012/2013 навчальний рік та впровадження нового змісту початкової освіти», яка включала пленарне та секційні засідання.

У ході проведення пленарного засідання було підведено підсумки розвитку освітньої галузі області у 2011/2012 навчальному році, а також визначено основні завдання на майбутній 2012/2013 навчальний рік. Обговорено позитивні зрушення, що відбулися у галузі освіти за останній рік: відновлення роботи ряду дошкільних навчальних закладів, комп’ютеризація освітнього процесу в школах і забезпечення стовідсоткового доступу до мережі Інтернет, придбання автобусів для підвезення учнів з віддалених сіл, що планувалося обласною Програмою «Шкільний автобус», покращення житлових умов освітянських родин тощо.

Територіальними управліннями області забезпечено участь у проведенні конференцій на рівні міст та районів області.

18.12.2012 Головним управлінням юстиції спільно з Черкаським обласним навчально-методичним центром професійно-технічної освіти проведено семінар-практикум для викладачів правознавства професійно-технічних навчальних закладів області на тему: «Сучасні підходи до правової освіти та виховання молоді».

В ході вказаного заходу розглянуто наступні питання: «Сучасні підходи до правової освіти та виховання молоді»; «Актуальні питання спадкового права»; «Реалізація Закону України «Про безоплатну правову допомогу»: первинна і вторинна правова допомога»; «Інформаційний дайджест про роботу Координаційної ради молодих юристів при ГУЮ у Черкаській області»; «Використання програмного забезпечення на уроках правознавства»; проведено «відкритий урок» на тему: «Адміністративне право» тощо.

Одночасно, територіальними управліннями юстиції на рівні районів проведено наступні заходи для педагогічних працівників.

Чорнобаївським районним управлінням юстиції протягом звітного періоду для вчителів «Правознавства» загальноосвітніх навчальних закладів району за

участі відділу освіти райдержадміністрації організовано та проведено семінари на теми: «Робота з неблагополучними сім’ями» (18.01.2012); «Захист дітей від насильства» (23.04.2012).

Для педагогічних колективів Жовнинського навчально-виховного комплексу «Дошкільного навчального закладу-загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», Москаленківського навчально-виховного комплексу «Дошкільного навчального закладу-загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», Великобурімської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Веселохутірського навчально-виховного комплексу «Дошкільного навчального закладу-загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів», Хрестителевського навчально-виховного комплексу «Дошкільного навчального закладу-загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів» організовано та проведено бесіди, засідання «круглих столів», прес-конференції на теми: «Правове виховання школярів» (05.03.2012), «Захист прав дитини» (11.01.2012), «Насильство над дітьми. Як цього не допустити?» (18.05.2012), «Особливості поводження з дітьми із неблагополучних сімей» (11.05.2012), «Патопсихологія підліткового віку» (20.04.2012), «Дисциплінарна відповідальність працівників» (06.03.2012) тощо.

Тальнівським районним управлінням юстиції за участі представників відділу освіти райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, відділу кримінальної міліції РВ УМВС України в Черкаській області для заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району проведено семінар на тему: «Впровадження інновацій в навчально-виховний процес» (17.01.2012); 23.02.2012 – семінар на тему: «Злочини та причини їх вчинення учнями школи, які перебувають на обліку в службі у справах дітей та відділу кримінальної міліції»;

12.12.2012 - взято участь у семінарі, організованого відділом освіти райдержадміністрації, з директорами та заступниками директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Попередження насильства в школі: розуміння, вирішення і профілактика».

Корсунь-Шевченківським районним управлінням юстиції 27.04.2012 за участі районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар для заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів. Під час семінару розглянуто питання: «Профілактична роботи із сім’ями де є насильство», «Профілактика злочинності серед учнівської молоді».

24.05.2012 районним управлінням юстиції за участі управління Держкомзему у Корсунь-Шевченківському районі, державного нотаріуса, для вчителів історії та правознавства загальноосвітніх навчальних закладів проведено семінар, у ході якого розглядались питання: «Набуття права власності на земельні ділянки», «Посвідчення правочинів щодо нерухомого майна за участю малолітніх та неповнолітніх осіб», «Протидія торгівлі людьми».

Канівським міськрайонним управлінням юстиції 23.11.2012 взято участь у нараді-навчанні з директорами загальноосвітніх навчальних закладів району та висвітлено питання: «Поняття первинної та вторинної правової допомоги в контексті Закону України «Про безоплатну правову допомогу», «Основні положення Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення права на свободу та особисту недоторканість, забезпечення права на захист».

Чигиринським районним управлінням юстиції спільно з відділом освіти райдержадміністрації 15.11.2012 проведено нараду для директорів загальноосвітніх навчальних закладів на тему: «Профілактика ризикованої та суїцидальної поведінки серед дітей та підлітків», в ході якої районним управлінням юстиції висвітлено питання: «Профілактика дитячої бездоглядності та безпритульності».

На виконання рекомендацій Всеукраїнської МКМР, Указу Президента України від 18.10.2001 № 992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення» та Програми правової освіти населення Черкаської області на 2011-2015 роки, членами обласної МКМР: Головним управлінням юстиції спільно з Головним управлінням освіти і науки, обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, УМВС України в Черкаській області в період з вересня 2012 року по грудень 2012 року проведено обласний конкурс «Світ моїх прав».

Всього до Головного управління юстиції було надіслано відповідно до номінацій: «кращий твір» - 81 робота, «кращий реферат» - 66, «кращий малюнок» - 120.

Відповідно до Положення про обласний конкурс серед учнів загальноосвітніх шкіл міста Черкаси та Черкаської області «Світ моїх прав» (зі змінами) переможці другого етапу Конкурсу до 20.01.2013 відзначаються грамотами та подарунками засновників конкурсу.

Головним управлінням освіти і науки обласної державної адміністрації кращі учнівські роботи опубліковуються у педагогічній пресі, Черкаським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді кращі малюнки використовуються для підготовки макетів соціальної реклами.

З метою залучення обдарованої молоді до державної служби, максимального виявлення творчомислячих, найбільш ерудованих та підготовлених учнів з предмету правознавства, п’ятий рік поспіль Головним управлінням юстиції у Черкаській області (за участі Головного управління освіти і науки облдержадміністрації) проводиться обласний конкурс серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкаси та Черкаської області «Знавці права».

З часу запровадження проведення Конкурсу до участі у ньому було залучено близько 900 випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста та області, 20 – стали переможцями та лауреатами Конкурсу.

Відповідно до Положення про обласний конкурс переможці, окрім грамот, отримують цільові направлення на очну форму навчання за державним замовленням до Національного університету «Юридична академія ім. Ярослава Мудрого» м. Харків (І місце) та Національного університету «Одеська юридична академія» (ІІ та ІІІ місця). Ці студенти мають можливість пройти практику в органах юстиції області, а в подальшому - будуть гарантовано працевлаштовані.

Конкурс проходить щорічно з січня по травень. До участі у Конкурсі запрошуються учні 11 класів загальноосвітніх шкіл та учні ІV курсів спеціалізованих навчальних закладів м. Черкаси та Черкаської області.

У цьому році у І відбірковому турі взяли участь 211 учнів серед яких визначено 73 переможці для участі у ІІ (підсумковому) турі обласного конкурсу. За результатами оцінювання робіт, обласною конкурсною комісією було визначено 12 учнів, роботи яких набрали найбільшу кількість балів.

19.04.2012 на базі Головного управління юстиції конкурсною комісією проведено співбесіду з конкурсантами та визначено переможців, якими стали: І місце: Морозова В.О., учениця Черкаського гуманітарно-правового ліцею; ІІ місце: Слободяник І.С., учениця Смілянського природничо-математичного ліцею; ІІІ місце: Самойленко Л.О., учениця Городищенського економічного ліцею. Лауреати конкурсу: Символокова А.С., та Верещинська А.В., учениці Черкаського гуманітарно-правового ліцею.

Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України в період з 16 квітня по 1 червня 2012 року проведено конкурс шкільних малюнків на тему: «Мої права» (далі - Конкурс), з нагоди відзначення Дня захисту дітей.

Так, на виконання відповідного доручення Міністерства юстиції України, Головним управлінням юстиції та Координаційною радою молодих юристів проведено регіональний етап конкурсу за результатами проведення якого найкращі роботи були направлені для оцінювання Суддівською колегією Координаційної ради молодих юристів при Міністерстві юстиції України, а саме:

у номінації: «Молодша група. Індивідуальна робота»: Злиденна Анна, учениця 5 класу Уманської міської гімназії Уманської міської ради, робота на тему: «Я і мої права»; Халудрова Анастасія, учениця 2-А класу Кам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Кам’янської міської ради, робота на тему: «Ми маємо право»;

у номінації: «Середня група. Індивідуальна робота»: Бабченко Єва, учениця 6 –Б класу Катеринопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Катеринопільської районної ради, робота на тему: «Мої права»; Бондаренко Даниїл, учень 7 класу Мельниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради, робота на тему: «Правове дерево»;

у номінації: «Середня група. Колективна робота»: Недоступ Юлія, Босенко Аліна, Рак Анна, учениці 10 класу Корсунь-Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Корсунь-Шевченківської міської ради, робота на тему: «Права дитини»;

у номінації: «Старша група. Індивідуальна робота»: Строкань Євгенія, учениця 10 класу Чорнобаївської гімназії, робота на тему: «Мої права».

У ході проведення ІV етапу конкурсу Суддівською колегією визначено переможців у кожній номінації - поряд з іншими учасниками заходу, ними став колектив учнів 10 класу Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 Недоступ Юля, Рак Аня та Босенко Аліна у номінації «Середня група. Колективна робота» (ІІ місце), які взяли участь в урочистому нагородженні переможців конкурсу.

У ході проведення правоосвітніх заходів Головним управлінням юстиції здійснюється співпраця з Черкаським обласним центром зайнятості населення.

Так, наприклад, Координаційною радою молодих юристів при Головному управлінні взято участь у проведенні профорієнтаційного «КВК» серед учнівських команд області на тему: «Обери свою професію» у рамках проведення акції «Випускник 2012».

23.10.2012 Головним управлінням юстиції взято участь у роботі журі при проведенні службою у справах дітей Черкаської міської ради ІІ етапу конкурсу серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів області «Подорож по алеї правових знань».

Відповідно до Положення про проведення Конкурсу (наказ від 03.04.2012 № 36) у проведенні Конкурсу беруть участь учні загальноосвітніх навчальних закладів м. Черкаси віком від 10 до 18 років.

Учасники заходу за допомогою малюнків демонстрували загальні знання з основ правознавства, положень Конвенції ООН про права дитини. Малюнок мав графічне чи художнє зображення, яке б символізувало одне право чи систему прав, визначених Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини тощо. Також, при оцінюванні робіт, окрім малюнків, враховувалися результати проведеного анкетування (опитування) серед учнів-переможців І (шкільного) етапу Конкурсу.

Підсумовуючи, слід зазначити, що найбільше правоосвітніх заходів у закладах освіти протягом звітного періоду проведено Чорнобаївським районним (99), Золотоніським міськрайонним (78), Звенигородським (51), Монастирищенським (50), Кам’янським (47), Жашківським (46) районними управліннями юстиції.

Значну кількість заходів правоосвітнього характеру з населенням проведено Чорнобаївським районним (104), Золотоніським міськрайонним (74), Черкаським міським (42) управліннями юстиції.наступна сторінка >>