Інформація про стан криміногенної ситуації в області та заходи щодо забезпечення законності, правопорядку, прав І свобод громадян - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Розпорядження 29. 07. 2013 м. Кам’янець Подільський №232/2013-р Про... 1 92.27kb.
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 14. 1 38.88kb.
Інформація про стан законності та правопорядку на території Радивилівського... 1 49.19kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації аїна від 23... 1 45.3kb.
Інформація про стан законності та вжиті органами прокуратури заходи... 1 115.11kb.
Інформація про наслідки розгляду звернень громадян в Каховському... 1 35.68kb.
Інформація прокурора Обухівського району про стан законності, заходи... 1 21.13kb.
Інформації Глобинської районної ради зареєстровано факти щодо порушень... 2 409.62kb.
Розпорядження від 25 лютого 2010 року №44 смт Талалаївка Про стан... 1 41.76kb.
"Міжнародно-правовий механізм захисту прав і свобод людини і громадянина" 3 502.29kb.
Інформація про стан злочинності та зміцнення правопорядку в Охтирському... 1 105.8kb.
План заходів на 2013 рік з відзначення у закладах освіти міста Тернівки... 1 20.14kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про стан криміногенної ситуації в області та заходи щодо забезпечення - сторінка №1/1

Додаток


до розпорядження голови обласної державної адміністрації

26.06.2013 № 200/2013-р

ІНФОРМАЦІЯ

про стан криміногенної ситуації в області та заходи щодо забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян


Виконуючи вимоги Глави держави та Уряду місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у взаємодії з правоохоронними органами здійснили комплекс скоординованих заходів, спрямованих на посилення захисту громадян від злочинних посягань, запобігання втратам держави і суспільства від дій правопорушників, усунення причин і умов, що сприяють злочинності та корупції.

Зокрема, забезпечено реалізацію довгострокових загальнодержавних та обласних програм і планів у правоохоронній сфері, у тому числі Комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2011-2015 роки, Програми забезпечення антитерористичного захисту енергетичного, транспортного комплексів, техногенно-небезпечних військових об’єктів та населення у Хмельницькій області на 2011-2013 роки, Обласної програми правової освіти населення на 2011-2015 роки, плану заходів з виконання у Хмельницькій області Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 01.10.2012 № 270/2012-р.

За участі керівництва облдержадміністрації проведено: координаційні наради правоохоронних органів у прокуратурі області, на яких розглянуто результати роботи щодо впровадження вимог нового Кримінального процесуального кодексу України у практичну діяльність правоохоронних органів, боротьби зі злочинністю та корупцією, профілактики правопорушень серед дітей, рецидивної злочинності, створення сприятливих умов для роботи малого та середнього бізнесу місцевими органами влади та територіальними органами центральних органів виконавчої влади, до компетенції яких входить виконання правоохоронних і контролюючих функцій; засідання “круглого столу” з проблем профілактики правопорушень з представниками релігійних конфесій та міліції; міжнародну конференцію щодо обміну досвідом роботи Департаменту юстиції США за програмами “ІСІТАП” та “МіГ” та Міжнародну науково-практичну конференцію “Інтегроване управління кордонами. Теорія і практика” ; зустріч з послом Республіки Польща щодо взаємодії правоохоронних відомств; антитерористичні навчання.

Утворено регіональний координаційний штаб з питань безпеки та правопорядку під час підготовки і відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі.

Спільно з УМВС України в області з нагоди Всесвітнього дня боротьби з наркоманією проведено профілактичну акцію “Мій вибір – життя без наркотиків”, з нагоди Дня захисту дітей за участі громадських, благодійних організацій – свято “Подаруймо дітям щастя”, до якого були залучені діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з малозабезпечених родин.

Відкрито Хмельницьке відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що задовольнить потребу регіону у проведенні експертиз у кримінальних, цивільних, господарських, адміністративних справах.

Забезпечено функціонування Єдиного державного реєстру досудових розслідувань. За 5 місяців 2013 року правоохоронними органами області до нього внесено 13504 кримінальних правопорушення. Найбільше – у містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Славута, а також у Кам’янець-Подільському районі. Найменше – Білогірському, Віньковецькому, Новоушицькому, Старосинявському районах.

Найвищий рівень злочинності на 10 тисяч населення спостерігається у Кам’янець-Подільському, Летичівському Полонському, Теофіпольському, Ярмолинецькому районах та містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин, Славута, Шепетівка.

Понад 21% з усіх кримінальних правопорушень становлять тяжкі та особливо тяжкі правопорушення. При цьому, вперше за останні роки в області спостерігається зменшення кількості умисних вбивств.

У результаті виваженого підходу до застосування запобіжних заходів, передбачених КПК України, кількість осіб, взятих під варту зменшилась більш як утричі. Так, судами у 135 випадках обрано особисте зобов’язання, 6 – особиста порука, 25 – домашній арешт, 78 – тримання під вартою, 6 – у вигляді застави.

Приведено у відповідність до вимог законодавства та міжнародних стандартів усі кімнати для затриманих і доставлених до міліції.

Пріоритетом діяльності є захист прав і свобод дітей. У порівнянні з відповідним періодом 2012 року у півтора рази скоротилась кількість неповнолітніх, що скоїли кримінальні правопорушення. Розшукано і повернуто до місць постійного проживання та навчання 50 дітей. У взаємодії з органами прокуратури протягом поточного року поновлено права 1270 дітей, на їх користь відшкодовано 83 тис. гривень. Порушення прав дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування виявлено у Дунаєвецькому, Ізяславському, Новоушицькому районах, містах Хмельницький, Шепетівка.

Всього за втручання органів прокуратури поновлено права понад 2280 громадян.

Особливу увагу приділено питанням ефективності та цільового використання бюджетних коштів. Порушення фінансової дисципліни виявлено на 74 підприємствах, установах і організаціях області. За результатами ревізій зареєстровано 48 кримінальних проваджень, зокрема за фактами порушень щодо використання бюджетних коштів у Білогірському, Ізяславському, Новоушицькому, Ярмолинецькому районах.

Залишаються проблеми у питаннях оплати праці, насамперед, приховування заборгованої зарплати та борг підприємств-банкрутів. У цій сфері зареєстровано 8 кримінальних проваджень, зокрема у Білогірському та Городоцькому районах. Виплачено 2,7 млн.грн. заборгованої зарплати.

Відшкодовано понад 900 тис. грн. соціальної допомоги та заборгованості за пільгами інвалідам. Зловживання службових осіб у цій сфері виявлено у містах Хмельницький та Кам’янець-Подільський.

Попереджено незаконне надання земельних ділянок площею 4140 га загальною вартістю 87,2 млн. гривень, повернуто до державної та комунальної власності 638 га земель вартістю 880,0 тис. гривень. Такі факти мали місце у Білогірському, Городоцькому, Ізяславському, Славутському, Хмельницькому районах.

До суду направлено 10 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення, половина з яких щодо одержання неправомірної вигоди, а також 31 протокол про адміністративне корупційне правопорушення.

Потребує покращення робота щодо створення режиму сприяння розвитку бізнесу – завдання, визначеного Програмою економічних реформ Президента України “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”, насамперед щодо функціонування дозвільних центрів з надання адміністративних послуг, де виявлено 21 порушення.

У сфері оподаткування виявлено 51 кримінальне правопорушення, з яких 20 – за фактами умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, 26 – пов’язано з незаконним відшкодуванням ПДВ. З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на суму 2,4 млн. гривень. Припинено діяльність 5 підпільних цехів з виробництва контрафактних алкогольних напоїв.

У сфері інтелектуальної власності виявлено 8 кримінальних правопорушень, з яких 4 – щодо порушення авторського та суміжних прав, 3 – щодо незаконного використання товарного знака.

В екологічній сфері порушено 6 кримінальних проваджень, до відповідальності притягнуто понад 200 посадових осіб, чия діяльність або бездіяльність призвела до забруднення водних об’єктів, незаконного видобутку вод, порушення норм законодавства про відходи. Виявлено 23 порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом та розпочато 15 кримінальних проваджень за злочинами у цій сфері.

Є порушення визначеного законодавством порядку надання послуг з постачання природного газу, теплової енергії та здійснення розрахунків за них.

Ведеться досудове розслідування за 8 кримінальними провадженнями про порушення вимог законодавства щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг.

Усього виявлено 135 кримінальних правопорушень у сфері службової діяльності, у тому числі 17 фактів хабарництва, 81 – у сфері господарської діяльності.

Завершено розслідування та направлено до суду 103 кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів і прекурсорів. З нелегального обігу вилучено 38,6 кг наркотичних засобів та 251 г психотропних речовин.

З початку року на профілактичний облік міліції поставлено 2376 осіб, поведінка яких потребує посиленої уваги, з них: 811 – засуджених до покарань не пов’язаних із позбавленням волі, 771 – звільнених з місць позбавлення волі та 1642, які скоїли насильство у сім’ї. Крім того, на обліку в органах внутрішніх справ перебуває 682 психічнохворих особи.

Координується діяльність 154 громадських формувань з охорони громадського порядку, чисельністю понад 2300 осіб, якими у поточному році спільно з дільничними інспекторами міліції проведено 1187 рейдів, у ході яких затримано 529 правопорушників та надано допомогу у розкритті 83 злочинів.

Активізація роботи щодо виявлення порушників антиалкогольного законодавства сприяла зменшенню на 15% кількості злочинів, скоєних у стані сп’яніння.

У поточному році намітилась тенденція до зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків. Цьому сприяли заходи щодо посилення контролю за дорожньо-транспортною дисципліною, більш активне застосування норм адміністративного законодавства до злісних порушників Правил дорожнього руху.

Удвічі зменшилась кількість звернень громадян з питань слідства, дізнання, досудового розслідування, додержання та застосування законів.

Заступник голови – керівникапарату адміністрації Л.Бернадська