Інформація про стан законності та вжиті органами прокуратури заходи щодо її зміцнення - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інформація про стан законності та заходи, вжиті органами прокуратури... 1 273.27kb.
Інформація про стан законності у сфері земельних відносин та вжиті... 1 144.43kb.
Інформація прокурора Обухівського району про стан законності, заходи... 1 21.13kb.
Розпорядження 29. 07. 2013 м. Кам’янець Подільський №232/2013-р Про... 1 92.27kb.
Рішення № від 2012 року смт. Великий Березний Про інформацію прокурора... 16 2822.08kb.
1. Поняття правового статусу прокуратури України 3 429.1kb.
«Актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на сучасному... 1 102.09kb.
Прокуратура району демонструє позитивну динаміку 1 75.81kb.
Розпорядження 19. 02. 2013 смт Криве Озеро №35-р Про затвердження... 1 73.03kb.
Роль та перспективи діяльності прокуратури у формуванні 1 121.57kb.
Інформація про стан законності та правопорядку на території Радивилівського... 1 49.19kb.
Cписок учнів 4 732.72kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про стан законності та вжиті органами прокуратури заходи щодо її зміцнення - сторінка №1/1
Прокуратура України

ПРОКУРАТУРА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

54030, Миколаїв, вул. Спаська, 28 факс: 47-19-79


13.07.2012 № (15)07-2203вих.-12
Голові

Миколаївської обласної радиДятлову І.С.
ІНФОРМАЦІЯ

про стан законності та вжиті органами

прокуратури заходи щодо її зміцнення
У поточному році органами прокуратури області активізовано нагляд на основних напрямках прокурорської діяльності. Постійно вживались заходи спрямовані на усунення порушень закону, поновлення порушених прав громадян та інтересів держави, притягнення до відповідальності осіб, що допустили порушення закону.

Упродовж І півріччя 2012 року приділялась увага питанню нагляду за додержанням законодавства про оплату праці. Нагляд спрямовувався на поновлення прав громадян та реальне відшкодування заборгованості по заробітній платі.

Зокрема, у поточному році органами прокуратури області у сфері додержання законодавства про оплату праці порушено 32 кримінальних справи, у тому числі 16 - за ч.1 ст.175 КК України та 7 - за ч.ч.1, 2 ст. 172 КК України, до суду направлено 15 кримінальних справ. За результатами проведених перевірок розглянуто понад 260 документів прокурорського реагування, на вимогу прокурорів до відповідальності притягнуто 163 посадових особи, у тому числі 41 – в органах контролю, відшкодовано 34 млн. грн. заборгованості із виплати заробітної плати. З метою стягнення заборгованості із заробітної плати пред’явлено заяв про видачу судових наказів на суму 1,1 млн. грн. Судами задоволено заяв на суму 18 млн. грн. Реально виконано рішення суду на суму 2,2 млн.грн. Разом з цим, у зв’язку із змінами у процесуальному законодавстві, позови, заяви даної категорії пред’являються лише у випадках звернення громадян до органів прокуратури та наявності доказів, які підтверджують неможливість громадянина самостійно звернутися до суду за захистом своїх прав.

Органами прокуратури області виявлялись факти прихованих трудових відносин, інші грубі порушення законодавства про працю, у зв’язку з чим упродовж І півріччя поточного року прокурорами порушено 7 кримінальних справ за ч.ч.1, 2 ст.172 КК України, з які направлено для розгляду до суду.


Проте, заборгованість економічно активних підприємств залишається значною, що потребує вжиття додаткових спільних з органами державної влади та місцевого самоврядування зусиль на виправлення становища.

Заборгованість суб’єктів господарювання області зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (без урахування адміністративних та фінансових санкцій) становить 110 млн. грн. та зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складає 51 млн. грн.

Усього, упродовж року органами прокуратури області у сфері додержання законодавства про пенсійне забезпечення порушено 3 кримінальні справи, внесено 84 документи прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 32 посадові особи, у тому числі 29 – в органах контролю, відшкодовано понад 12 млн. грн.

Зокрема, прокуратурою Доманівського району в ході перевірки додержання службовими особами ТОВ «Южно-Бугське кар'єроуправління» вимог законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування установлено, що останніми, упродовж грудня 2011 - квітня 2012 років, неналежним чином виконувався обов'язок щодо своєчасної сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Як наслідок, станом на 12.06.2012, попри наявність коштів, товариство мало заборгованість із сплати єдиного внеску перед Пенсійним фондом України у сумі 91,5 тис. грн.

За результатами вказаної перевірки 18.06.2012 прокурором Доманівського району порушено кримінальну справу стосовно керівника ТОВ «Южно-Бугське кар'єроуправління» за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, провадження досудового слідства у якій завершено, справу скеровано до суду.

Порушення вимог законодавства у зазначеній сфері в діяльності економічно-активних підприємств області встановлені прокурорами міста Миколаєва, Ленінського, Центрального та Корабельного районів м. Миколаєва, Первомайською міжрайонним прокурором, якими вжито відповідних заходів реагування.

Пріоритетом у правозахисній діяльності органів прокуратури області залишається захист прав і свобод дітей. Упродовж першого півріччя поточного року проведено результативні перевірки з питань додержання законодавства про освіту, охорону життя і здоров’я, захисту житлових та майнових прав дітей, їх соціального забезпечення.

За прокурорського втручання поновлено права більше 6 тисяч дітей, на їх користь відшкодовано понад 250 тис. грн. соціальних виплат, стипендій та пенсій. Внесено понад 393 документа реагування, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 371 службову особу, у тому числі 23 – контролюючих органів. На захист дітей порушено 12 кримінальних справ, з яких 11 спрямовано до суду.

Зважаючи на загострення криміногенної ситуації у молодіжному середовищі, органами прокуратури області особлива увага приділялася правозахисній діяльності у сфері попередження поширення у молодіжному середовищі правопорушень та шкідливих звичок, охоплення їх позашкільною освітою. На вимогу прокурорів притягнуто до відповідальності майже 100 працівників служб та кримінальної міліції у справах дітей. Стан додержання законодавства у цій сфері розглянуто на міжвідомчій нараді.

Завдяки вжитим заходам намітилася тенденція до зниження рівня злочинності серед молоді. За 6 місяців поточного року неповнолітніми та за їх участю скоєно 286 злочинів проти 389 - за аналогічний період минулого року. Майже удвічі (із 215 до 128) зменшилась і кількість тяжких злочинів, вчинених підлітками.

З метою захисту інтересів неповнолітніх підпорядкованими прокурорами пред’явлено 25 позовів, у т.ч. про позбавлення батьківських прав, відібрання дітей, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, про визнання дійсним договору купівлі-продажу частини житлового будинку. Судами задоволено 23 позови та 9 справ перебуває в провадженні суду.

Не залишилися поза увагою прокурорів захист майнових прав неповнолітніх.

Так, Вознесенським міжрайонним прокурором з метою захисту майнових прав дитини 07.03.2012 пред’явлено позовну заяву в інтересах неповнолітньої Римар Ю.М. до Вознесенської міської ради про визнання договору купівлі-продажу частини житлового будинку дійсним.

З метою захисту прав неповнолітніх підпорядкованими прокурорами забезпечено участь у 188 справах, з яких 143 - про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів та 9 - про усиновлення дітей іноземцями.

Проведеними органами прокуратури області перевірками встановлено чисельні факти порушення законодавства у сфері оподаткування, у тому числі неналежного виконання посадовими особами територіальних органів державної податкової служби функцій контролю.

За результатами перевірок органами прокуратури області протягом 2012 року порушено 2 кримінальні справи. У сфері адміністрування та відшкодування ПДВ внесено 92 документи прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 58 посадових осіб органів державної податкової служби.

Зокрема, за наслідками проведеної прокуратурою Заводського району міста Миколаєва перевірки щодо повноти нарахування та сплати податків до бюджету 27.01.2012 порушено кримінальну справу за фактами зловживання службовим становищем та службового підроблення службовими особами приватного підприємства „Легіон-Юг” за ознаками складу злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України, за фактом внесення недостовірних відомостей до податкових декларацій, у тому числі з податку на додану вартість, що призвело до заниження зобов’язань на суму 172,3 тис. грн. Кримінальна справа знаходиться в провадженні.

Значну частину податкового боргу у переважній більшості регіонів охоплено позовною роботою органів державної податкової служби та прокурорів. Органами прокуратури області пред’явлено позови про стягнення 27 млн. грн. податкового боргу, з них понад 22 млн. грн. - апаратом прокуратури області.

Одним з головних напрямів діяльності прокурорів залишається нагляд за додержанням законів у бюджетній сфері.

Упродовж року органами прокуратури області при здійсненні нагляду за додержанням законодавства у бюджетній системі порушено 23 кримінальні справи, внесено 86 приписів та подань, принесено 50 протестів, за документами прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 85 посадових осіб (з них 12 посадових осіб контролюючих органів) та за результатами розгляду документів реагування відшкодовано 3,1 млн.грн.

Органами прокуратури області установлені факти кримінально караних порушень в діяльності службових осіб установ та підприємств, органів виконавчої влади, що призводило до завдання збитків бюджету.

Зокрема, за результати перевірки прокуратурою Заводського району міста Миколаєва встановлено, що посадові особи Миколаївського шкірно-венерологічного диспансеру, зловживаючи службовим становищем, з використанням за відомо неправдивих документів, незаконно заволоділи грошовими коштами установи на суму 1186 тис. грн.

За вказаним фактом 10.05.2012 прокурором Заводського району міста Миколаєва порушено кримінальну справу відносно посадових осіб Миколаївського шкірно-венерологічного диспансеру за ознаками складів злочинів, передбачених ч. 4 та 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, В ході досудового слідства встановлено суму збитків понад 4 млн. грн. Досудове слідство у справі триває.

З метою стягнення коштів до бюджету пред’явлено позовів на загальну суму – 36 млн. грн., з них в бюджетній системі – 30 млн. грн. , у тому числі у сфері оподаткування - 27 млн. грн. Завдяки заходам представницького характеру забезпечено повернення об’єктів державної та комунальної власності на 7,5 млн. грн.

Так, прокуратурою області в інтересах держави у особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Миколаївській області пред’явлено позов до ТОВ «Віндзор» про застосування наслідків недійсного правочину та повернення майна вартістю понад 7 млн.грн.

Захищаються права територіальних громад на розпорядження належним нерухомим майном.

Зокрема, рішенням Заводського районного суду міста Миколаєва від 04.04.2012 задоволено позов заступника прокурора області в інтересах держави у особі Миколаївської обласної державної адміністрації до Біби Ю.В. про витребування майна, яке належить територіальним громадам області, вартістю 100 тис.грн.

Активно застосовувалась така дієва форма представництва, як вступ у справи, порушені за позовами інших осіб.

Завдяки участі прокурора у справах попереджено стягнення з бюджету та державних підприємств понад 8,5 млн. грн. Зокрема, по 28 справах про оскарження податкових рішень за участю прокуратури області постановлено рішення на користь органів податкової служби, тобто попереджено відшкодування з бюджету ПДВ та визначено зобов’язання з цього податку в розмірі 3,9 млн.грн.

Так, за участю прокуратури області, судом відмовлено у задоволенні позову ФОП Червоного С.І. про скасування податкового-рішення, яким визначено у розмірі податкове зобов’язання на загальну суму 1,3 млн.грн.

Органами прокуратури області оскаржено 46 незаконних судових рішення, 26 - з яких скасовано, 20 скарг знаходиться на розгляді, попереджено стягнення з бюджету 9,8 млн.грн.

Вживаються заходи щодо захисту інтересів держави у сфері паливно-енергетичного комплексу. Протягом 6 місяців 2012 року у вказаній сфері порушено 1 кримінальну справу, внесено 87 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких відшкодовано майже 27 млн. грн. за спожитий газ та теплову енергію.

Органами прокуратури області вжито цивільно-правових заходів до стягнення боргу на загальну суму 14 млн. грн., 7,5 млн. грн. з яких вже стягнуто та звернуто до примусового виконання.

Однак, нерідко заборгованість за спожиті енергоносії мають комунальні підприємства, які отримують відповідну оплату зі споживачів.

Рішенням господарського суду Миколаївської області задоволено позов Первомайського міжрайонного прокурора в інтересах держави у особі ПАТ „Миколаївгаз” до КП «Тепло» про стягнення заборгованості за поставлений газ у сумі 3,1 млн.грн.

З огляду на пріоритетність питання захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин активізовано роботу з виявлення та усунення порушень земельного законодавства, притягнення винних у вчиненні осіб до відповідальності.

За втручання прокурорів державі та територіальним громадам реально повернуто 365 га земель різних категорій та попереджено незаконне надання понад 500 га, загальною вартістю 13,4 млн.грн., за порушення закону до відповідальності притягнуто 65 посадових осіб органів влади та самоврядування, з яких 37 посадовців контролюючих органів. У провадженні судів перебувають позови прокурорів про повернення ще 400 га, вартістю 38,5 млн.грн. За фактами злочинів у сфері земельних відносин порушено 7 кримінальних справ, у тому числі 3 про корупційні злочини. Всі справи скеровано до суду.

У сфері банківської діяльності у поточному році органами прокуратури порушено 12 кримінальних справи, з яких 8 стосовно посадових осіб банківських установ.

Зокрема, 27.03.2012 прокурором Заводського району міста Миколаєва порушено кримінальну справу відносно колишнього начальника відділення №41 Миколаївської філії АБ «Факторіал Банк» за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України. Установлено, що зазначений керівник структурного підрозділу банківської установи звертався до боржників банку, які мали заставне рухоме майно, з вимогою передати заставні автотранспортні засоби (автобуси та легкові автомобілі) в банк, тим самим погасивши свої кредитні зобов’язання перед АБ «Факторіал банк». Проте, після передачі боржниками автомобілів та автобусів начальнику відділення, останній рухоме майно для погашення позичальниками їх зобов’язань перед банком не звернув, а самостійно передав їх в оренду автотранспортному підприємству, за що особисто щомісячно отримував орендну плату, якою розпоряджався на власний розсуд. Таким способом, упродовж 2008-2009 років начальник відділення № 41 Миколаївської філії АБ «Факторіал Банк» незаконно привласнив грошові кошти на загальну суму 195 тис.грн. Досудове слідство у справі триває.

В інтересах банківських установ, у яких введено тимчасову адміністрацію або які мають державну частку, органами прокуратури області пред’явлено позовів на суму 4 млн. грн. Судами стягнуто понад 3,8 млн. грн.

Так, прокурором Жовтневого району пред’явлено позов інтересах держави ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» до ТОВ «Сотол» та ВК «Віра» про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 1,8 млн.грн., який судом розглянуто і задоволено.

Органами прокуратури Миколаївської області організовано та проведено ряд результативних перевірок додержання законів щодо охорони навколишнього природного середовища та використання земель.

Упродовж І півріччя 2012 року на вказаному напрямку діяльності порушено 5 кримінальних справ, з яких на цей час 2 справи скеровано до суду, розглянуто із вжиттям заходів реагування 227 подань, задоволено 95 протестів, до відповідальності притягнуто 272 посадові особи, у т.ч. 191 посадовця контролюючих органів, за документами реагування відшкодовано збитків на суму 1191 тис. грн. За позовами прокурорів судами стягнуто до бюджету понад 3 млн. грн.

За наслідками проведених перевірок виявлялись кримінально-каранні діяння в сфері додержання надрокористування, охорони лісових ресурсів, тваринного світу та атмосферного повітря.

У сфері запобігання і протидії корупції у першому півріччі 2012 року правоохоронними органами області порушено 28 кримінальних справ про злочини з ознаками корупційних діянь, з них 27 справ порушено прокурорами та одну - слідчим органу внутрішніх справ. Закінчено 28 кримінальних справ про корупційні злочини, з них кожна сьома справа (4) по обвинуваченню осіб за новими статтями Кримінального кодексу. До кримінальної відповідальності за зазначеними справами притягнуто 31 особу. Всі справи розслідувано у двомісячний строк та скеровано до суду з обвинувальним висновком.

Правоохоронними органами області розслідувано низку актуальних справ, які набули суспільного резонансу.

Відділом нагляду за виконанням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції та досудовим слідством прокуратури області 30.03.2012 закінчено провадженням та направлено до суду з обвинувальним висновком кримінальну справу за обвинуваченням начальника державної інспекції захисту рослин Миколаївської області Майхрича В.М. за ч.1ст.368-2 КК України, який отримав від представника ТОВ «АТОН – АГРО» незаконну винагороду в розмірі 8000 доларів США за сприяння у вирішенні земельного питання.

Крім цього, вказаним відділом прокуратури області 08.06.2012 до суду скеровано кримінальну справу за обвинуваченням заступника голови Снігурівської райдержадміністрації Миколаївської області Тодорова В.М., який за хабар в сумі 160 000 грн. сприяв фізичній особі в отриманні у власність земельної ділянки площею 2 га для ведення особистого селянського господарства.

На разі вказані справи перебувають на розгляді в суді.

Протягом 6 місяців 2012 року судами Миколаївської області розглянуто 23 кримінальні справи з ознаками корупції відносно 24 осіб. З них 21 справу щодо 21 особи розглянуто з постановленням вироків, 2 справи щодо 3 осіб закрито за нереабілітуючими підставами.

На виконання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» правоохоронними органами області у поточному році направлено до суду 37 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, з них 20 протоколів складено органами прокуратури (з них 2 – Очаківським екологічним прокурором), 9 – УБОЗ УМВС України в області, 7 – відділом БКОЗ УСБ України в області, 1- ВВБ при ДПС області.

Прокурорами принесено 5 протестів на незаконні судові рішення у справах про адміністративні корупційні правопорушення. з яких три задоволено та два відхилено.

Інформацію щодо стану законності на основних напрямках правозахисної діяльності та вжиті заходи на її зміцнення направляю в порядку ст.6 Закону України «Про прокуратуру».

З повагою,

Виконувач обов’язківпрокурора області С.Погорєлов