Інформація про виконання Програми правової освіти Полтавської області, Програми правової освіти населення Лубенського району та Прог - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Інформація про хід виконання Програми правової освіти населення області... 1 259.07kb.
Виконання плану роботи Комсомольської мкмр з правової освіти населення... 1 82.32kb.
Виконання плану роботи Комсомольської мкмр з правової освіти населення... 1 42.96kb.
Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 1 215.51kb.
Інформація про стан виконання рекомендацій Всеукраїнської міжвідомчої... 1 34.33kb.
Розпорядження 01 квітня 2013р. Городок №177 Про затвердження Програми... 1 84.01kb.
Інформація про роботу Головного та територіальних управлінь юстиції... 2 389.92kb.
Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 6 квітня... 1 151.2kb.
Рішення про хід виконання Програми правової освіти населення міста... 1 67.26kb.
Рішення про хід виконання Програми правової освіти населення міста... 1 67.36kb.
Україна фастівська районна міжвідомча координаційно- методична рада... 1 182.72kb.
Аналіз брендингу внз м. Суми студентки Сірік Ю. А., Хижняк М. 1 41.01kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про виконання Програми правової освіти Полтавської області, Програми правової - сторінка №1/1


Інформація про виконання Програми правової освіти Полтавської області, Програми правової освіти населення Лубенського району та Програми правової освіти населення м. Лубни за 1 квартал 2013 року
Рішенням шістнадцятої сесії Лубенської районної ради шостого скликання від 25 грудня 2012 року затверджена Програма правової освіти населення Лубенського району на 2013 – 2016 рр., Програма правової освіти населення міста Лубни на 2010-2014 роки затверджена рішенням виконкому Лубенської міської ради № 3 від 27.01.2010 року.
На виконання п.1 обласної Програми, п.1, 2 районної та п.1, 2 міської Програми правової освіти населення, Лубенським міськрайонним управлінням юстиції на апаратних нарадах в Лубенській райдержадміністрації розглядалось питання про хід виконання Програми правової освіти населення: 01.04.2013 (протокол № 13).

Крім того стан виконання Програм правової освіти населення за 1 квартал 2013 року розглядався на апаратній нараді Лубенського міськрайонного управління юстиції (протокол № 11 від 18.03.2013).

Питання правової освіти населеняя постійно розглядаються на засіданнях міської та районної МКМР.
На виконання п. 5, 17 обласної Програми, п.6, 7, 15, 17 районної Програми, п.6, 7, 15, 16 міської Програми за 1 квартал 2013 року упралінням юстиції проведено 12 правоосвітніх заходів серед учнівської та студентської молоді, та серед трудових колективів 12 правоосвітніх заходів, ними охоплено 681 громадянин, серед них можна виділити наступні:

23 січня 2013 року спеціалістами Лубенського міськрайонного управління юстиції проведено семінар для працівників апарату Лубенської районної державної адміністрації на тему „Порядок укладення колективного договору. Трудовий договір. Порядок підготовки нормативно-правових актів, що підлягають державній реєстрації в Лубенському МРУЮ”.

В ході проведеного семінару розкриті наступні питання:Поняття та види трудового договору:

 • Форма укладення договору;

 • Випробування при прийнятті на роботу та строки випробування;

 • Підстави припинення трудового договору;

 • Розірвання строкового договору з ініціативи працівника;

 • Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу;

 • Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників.

Порядок укладення колективного договору:

 • Сфера укладення колективних договорів, угод

 • Сторони колективного договору,угоди

 • Ведення переговорів і укладення колективних договорів, угод

 • Вирішення розбіжностей

 • Підписання колективного договору, угоди

 • Зміст угод

 • Зміст колективного договору

 • Чинність колективного договору

 • Контроль за виконанням колективного договору, угоди

 • Відповідальність за порушення і невиконання колективного договору, угоди

Порядок підготовки нормативно-правових актів, що підлягають державній реєстрації в Лубенському МРУЮ.

Під час зустрічі надані консультації на ряд запитань, що виникали в ході семінару


Також спеціалістами управління юстиції під час проведення перевірок правової освіти для працівників підприємств, установ, організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування проводяться семінари з таких тем:

 • „Порядок надання відпусток”

 • „Порядок складання посадових інструкцій”;

 • „Оформлення наказів з основної діяльності”;

 • „Порядок складання номенклатури та формування справ”;

 • „Організація розгляду звернень та особобистого прийому громадян”;

 • „Порядок ведення трудових книжок. Оформлення наказів”;

 • „Укладення колективного договору”;

 • „Договірна робота на підприємстві”.

Цікаву бесіду виховного характеру провели 24 січня 2013 року у загальноосвітній школі № 10 міста Лубни провідний спеціаліст Лубенського міськрайонного управління юстиції – Павленко Ірина Олександрівна. Темою зустрічі була протиправна поведінка дітей, боротьба із тютюнопалінням та вживанням алкогольних напоїв учнями старших класів. На думку вчителів навчального закладу саме у шкільному віці діти більш схильні до шкідливих звичок, які в подальшому можуть призвести до трагічних наслідків. І саме зараз підліткам необхідно донести вкрай важливу інформацію про те, що вживання алкоголю і паління цигарок - це зовсім не «круто», як більшість із них думає.

Під час зустрічі із учнями 9 - 10 класів розповіли про те, як негативно впливає на організм людини, а ще більше – дитини, алкоголь і тютюн. У процесі спілкування школярам також довели до відома приклади порушень дітьми чинного законодавства і наслідків, які після цього наступили. Під час зустрічі учні задавали питання, які їх більше всього хвилювали і отримати на них змістовні відповіді.

На завершення виховної години для школярів проведено тестування „Я і протиправні поведінка01 лютого 2013 року провідний спеціаліст Лубенського міськрайонного управління юстиції – Павленко І.О. взяла участь у нараді, що проводилась Відділом освіти Лубенської райдержадміністрації з завідувачами дошкільних навчальних закладів району. Спеціаліст управління проінформувала по питанню проведення перевірок стану правової освіти у дошкільних навчальних закладах, відповідно до Порядку проведення перевірок стану правової освіти, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.11.2011 № 3325/5. В ході наради дані відповіді на ряд запитань, що виникали у завідувачів ДНЗ, а саме щодо порядку планування роботи закладів в напрямку правового виховання, реалізації Програм правової освіти населення області та району, форм та методів правовиховної роботи з дошкільнятами та їх батьками.

„Толерантність очима студента» - саме так називався диспут з правових знань, що відбувся 25 лютого 2013 року в Лубенському фінансово – економічному коледжі за участю працівників Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ», студентів – другокурсників та спеціалістів Лубенського міськрайонного управління юстиції – Павленко Ірини Олександрівни та Силки Оксани Юріївни, начальника відділу у справах сім’ї та молоді Лубенського міськвиконкому – Скиби Світлани Олексіївни.

Тема заходу: „Простір Толерантності - ”. В усьому світі визнано що нетерпимості, в усіх її проявах у суспільстві, не можна позбутися за допомогою законів та розпоряджень. Ненависть, расизм та ксенофобія ґрунтуються на зневазі до інших культур, релігій, цінностей та побоюванні розділити владу з іншими групами людей. Найкращою зброєю проти зневаги є освіта.

На початку заходу психологом коледжу проведено тестування серед усіх присутніх з метою визначення єдиного соцільно-правильного поняття – толерантності. Представниками управління юстиції були надані роз’яснення норм діючого законодавства з питань дискримінації та утисків, а саме: Закону України „Про засади протидії та запобігання дискримінації в Україні”, Конституції України, міжнародних норм: Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього, Міднародної конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Декларації ЮНЕСКО про раси та расові заборони, Декларації Юнеско щодо принципів терпимості.

Також провідний спеціаліст управління юстиції представила присутнім методичні посібники по даних питаннях, які були розроблені Головним управлінням юстиції у Полтавській області спільно з громадською організацією „Твій світ” – „Будь толерантним – поважай відмінності”, „Попередження проявів ксенофобії (у запитаннях і відповідях) ”. Студентами друого курсу коледжу були представлені презентаційні роботи на тему „Значення толерантності у сучасному суспільстві”, в яких розкрили питання: геноциду, расизму, ксенофобії, екстремізму, понять класової, расової, релігійної толерантності.

В ході диспуту учасники переглянули мультимедійні студентські роботи, які презентували такі європейські цінності як верховенство права, права людини, толерантність, свободу, демократію, людську гідність. Створенням асоціативного ряду до поняття толерантності, колективним визначенням рис толерантної особистості та записом побажань на карту міста супроводжувалось дійство.

В кінці заходу розробникам презентаційних робіт були вручені дипломи. Здобуті результати підтверджують, що програма сприяє формуванню толерантної поведінки учнів, подоланню впливу стереотипів та упереджень у сфері суспільних взаємин та є дієвим інструментом інформування про основи толерантності, рівноправ'я і поваги до свободи вибору людини.
При Лубенському міськрайонному управлінні юстиції діє координаційна рада молодих юристів, яка створена 25.08.2011 року. Очолює – провідний спеціаліст Лубенського МРУЮ – Силка Оксана Юріївна., секретар – Кулішова Ніна Сергіївна – студентка Харківської національної юридичної академії ім. Я.Мудрого. Рада діє відповідно до Положення та плану роботи на 1 півріччя 2013 року.

За 1 квартал 2013 року проведно 1 засідання, де розглядалось питання по наданню безоплатної правової допомоги населенню.11 березня 2013 року головою Координаційної ради молодих юристів при Лубенському міськрайоннному управлінні юстиції Силкою О.Ю. для студентів Лубенського фінансово-економічного коледжу ПДАА проведено лекцію на тему "Право на працю".В ході проведення заходу головою Координаційної ради було висвітлено основні положення законодавства щодо віку, з якого допускається прийняття на роботу, роботи, на яких забороняється застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років, відпусток працівникам віком до вісімнадцяти років, обмеження звільнення працівників молодше вісімнадцяти років. По завершенні заходу слухачі мали змогу поставити питання лектору та отримати на них компетентну відповідь.
На виконання п. 22 обласної Програми, п. 9 районної Програми, п. 9 міської Програми протягом 2012 року управлінням юстиції спільно з юристом Відділу освіти Лубенської райдержадміністрації – Дудник Ю.О. проведено 6 перевірок стану правової освіти в навчальних закладах району, а саме:

 • Войнихівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 • Вовчицький ліцей

 • Засульська гімназія

 • Новаківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 • Хорошківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

 • Вільшанська ЗОШ І-ІІ ступенів


При перевірці ЗНЗ встановлено, що організація правовиховного процесу у навчальних закладах здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України “Про освіту”, Закону України “Про охорону дитинства”, Конвенції ООН про права дитини, Декларації про права дитини.

Навчання проводиться за основною навчальною літературою, рекомендованою Міністерством освіти і науки України для використання загальноосвітніми навчальними закладами: • "Правознавство" – Наровлянський О.Д., 2010р. (для 10 кл.);

 • "Правознавство (практичний курс)" – Наровлянський О.Д., 2009р. (для 9 кл.);

 • „Правознавство” – Гавриш С.Б., (11 клас) (профільний рівень).

Школи забезпечені юридичною літературою, законодавчою базою, юридичними енциклопедіями, інформаційними дисками з правознавства.

Факультативно предмет не викладається.

В 2012– 2013 навчальному році Правознавство вивчається в 9-х класах, в обсязі 1 год. на тиждень, в 10-х класах – 1 год. на тиждень.

У навчальних закладах створені штаби профілактики правопорушень.

Класні керівники складають і виконують плани роботи з учнями, схильними до правопорушень. Разом із соціальним педагогом ведуть психолого-педагогічні спостереження, проводять анкетування учнів з метою вивчення рис їхнього характеру. Класний керівник має робочий журнал індивідуальної роботи з учнями, які потребуюють уваги. Записи про проведену роботу фіксуються щотижня. Членами штабу профілактики правопорушень практикуються рейди перевірок виконання домашніх завдань, проведення вільного часу учнями. Школи залучають таких учнів до участі в роботі гуртків, організації ранків, вечорів.

Форми і методи просвітницької і профілактичної роботи починаються від найпростіших: бесіда, гра, урок, екскурсія у молодших класах та удосконалюються з урахуванням знань і вікових особливостей.

Перевірками встановлено, що правове виховання здійснюється через:


 • учнівський колектив;

 • батьків;

 • раду школи;

 • правоохоронні органи.

Під постійним наглядом пербувають учні, які без поважних причин пропускають уроки. Педагогічний колектив прагне залучити учнів, важковиховуваних та схильних до правопорушень, до гурткової роботи.

Система профілактики правопрушень серед учнів включає в себе контроль за відвідуванням учнями школи, чергування учнів та вчителів на перервах, облік дітей схильних до правопорушень. Всі ці питання розглядаються на засіданнях педради, нарадах при директору.

Педколективи приділяють велику увагу правовій освіті батьків. Школи щодо цього питання виходить з принципу єдності шкільного і сімейного виховання та координації спільних дій.В школах та училищі створені постійнодіючі куточки Державної симвроліки України. Також виготовлені стенди „Твої права” на базі „Конвенції про права дитини”, „Загальні правила поведінки учнів в школі”, „Безпека дорожнього руху”, „Поради батькам”, „Ми обираємо здоровий спосіб життя”.

Бібліотеками постійно надається допомога учням та вчителям у отриманні необхідної правової інформації.
Протягом звітного періоду проведено 5 перевірок стану правової освіти на підприємствах, установах, організаціях:

 • юридичний сектор апарату Лубенської райдержадміністрації;

 • Лубенський міськрайонний центр зайнятості;

 • Управління економіки Лубенської районної державної адміністрації;

 • Фінансове управління Лубенської районної державної адміністрації

 • Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Лубенському районі Полтавської області

Перевірками встановлено, що суттєвих порушень законодавства при здісненні питань правової освіти немає.
На виконання п. 24 обласної Програми, п. 11 районної Програми, п.10 міської Програми – продовжує роботу роботу громадська приймальня, яка діє відповідно до Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.09.2011 № 3047/5.

Приймальня при управлінні юстиції створена наказом начальника управління юстиції від 07.11.2011 № 146/1 „Про організацію роботи громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги” і працює щочетверга з 9.00 до 12.00. Приймальня при Лубенській міській бібліотеці для дорослих створена наказом начальника управління юстиції „Про організацію роботи громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги” № 146/1 від 07.11.2011р. Даним наказом затверджено графік роботи, призначено завідувача приймальні. У приміщені бібліотеки розміщений графік роботи приймальні, яка працює кожної третьої середи місяця з 14 до 15 години. У роботі приймальні беруть участь працівники управління юстиції та завідувачі державних нотаріальних контор. Ведеться журнал обліку громадян, що звертаються до приймальні;

Графік роботи громадських приймалень Лубенського МРУЮ розміщені в приміщенні управління юстиції та доводиться до відома громадян шляхом опублікування (щоквартально) в місцевих засобах масової інформації та на сайті Лубенського міськрайонного управління юстиції.

У роботі приймалень беруть участь працівники відділу ДВС, ДРАЦС , державних нотаріальних контор. Ведуться журнали реєстрації наданих консультацій.

Протягом 1 кварталу 2013 року через правову громадську приймальню при управлінні юстиції та бібліотеці для дорослих консультації правового характеру отримали 54 особи.

Діє виїзна громадська приймальня, відповідно до Положення про виїзну громадську приймальню Лубенського міськрайонного управління юстиції, затвердженого наказом начальника управління від 28.12.2006р. № 57/1. Прийом громадян проводиться працівниками управління та його відділами відповідно до графіку (остання п’ятниця місяця, з 9 до 12 години), затвердженого наказом начальника управління до початку року та погодженого головою Лубенської районної ради. Ведеться журнал реєстрації наданих консультацій.

За 1 квартал 2013 року здійснено 3 виїзди у сільські ради району, де надано 14 консультацій.

Крім цього спеціалісти управління юстиції беруть участь у громадських приймальнях створених при Лубенській районній державній адміністрації (створена розпорядженням голови РДА № 379 від 27.07.2012), при „соціальному офісі” міського управління праці та соціального захисту населення (Положення, затверджене наказом в.о. директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) від 03.01.2012 № 6-Г), при при „соціальному центрі” управління праці та соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації (Положення про послугу „соціальний офіс” територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян управління праці та соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації, затвердженого начальником управління праці та соціального захисту населення Лубенської рда від 07.08.2008 р.). За 1 квартал 2013 року надано 12 консультацій.

За 1 квартал 2013 року до „гарячої телефонної лінії” звернулись 32 осіб. „Гаряча лінія” працює з понеділка по п’ятницю з 9 до 17 години.

Найбільше було надано роз’яснень з питань спадкового, трудового, цивільного, сімейного законодавства.

За 1 квартал 2013 року - 2 громадянам надано допомогу у складанні процесуальних документів.

Питання, з якими звертаються громадяни, розв’язуються під час приймання у день їх звернення з урахуванням часу роботи приймальні. Обов’язково ведеться реєстрація обліку приймання громадян, що здійснюється за допомогою Журналу обліку прийому громадян.

Особлива увага приділяється розв’язанню проблем, порушених у зверненнях ветеранів війни та праці, інвалідів та інших непрацездатних осіб, а також осіб, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.

Для забезпечення дотримання етичних норм, толерантності та ввічливості у спілкуванні з особами, які звертаються до громадської приймальні за консультативно-правовою допомогою, в приміщенні управління юстиції оформлено «Журнал відгуків та пропозицій щодо роботи правової громадської приймальні».


На виконання п. 9, 25 обласної Програми, п. 3, 12 районної Програми, п. 3, 11 міської Програми – протягом 2012 року проведено 1 постійно діючий семінар:

28.02.2013 року

1. „Безоплатна правова допомога. Основні положення ЗУ „Про безоплатну правову допомогу

Доповідач: Павленко І.О. – провідний спеціаліст Лубенського МРУЮ

2. „Процедура реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.Доповідач: Юрченко М.А. – завідувач 1Лубенської ДНК
З метою підвищення рівня правових знань посадових осіб місцевого самоврядування, виконавчої влади, керівників та юрисконсультів підприємств, установ, організацій управління юстиції проводить круглі столи, лекції, семінари. Велика увага приділяється правороз’яснювальній роботі в трудових колективах району, де за домовленістю з керівниками працівниками управління юстиції та його відділами проводяться лекції на правову тематику. Спеціалісти управління юстиції проводять семінари з представниками Лубенської райдержадміністрації її управлінь та відділів з питань реєстрації нормативно-правових актів, організовують постійнодіючі семінари для працівників юридичних служб п.у.о. міста та району.
На виконання п. 5 районної Програми та п. 5 міської Програми протягом 1 кварталу 2013 року розроблено 3 брошури з правової тематики, а саме:

  • „Адміністративна відповідальність іноземців: підстави, види та особливості”,

  • „Реалізація прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері надання адміністративних послуг”,

  • „Актуальні питання, пов’язані з отриманням громадянства України.


На виконання п. 8 районної Програми та п.8 міської Програми закладами культури міста та району проводиться робота щодо комплектування фондів бібліотек літературою та періодичними виданнями правової тематики. У 1 квартал 2013 року здійснювалась передплата періодичних видань: Офіційний вісник України, Урядовий кур’єр, Юридичний вісник України, Все про бухгалтерський облік. Управління юстиції постійно надає примірники розроблених брошур з правової тематики, газети „Юридичний вісник Лубенщини”, журнал „Правовий вісник”.
На виконання п. 31 Програми службою у справах дітей Лубенської райдержадміністрації здійснюється координація всіх органів та служб щодо виявлення та надання соціальної допомоги сім’ям, де батьки ухиляються від виконання своїх обовязків. На обліку служби перебуває 19 дітей, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, з них діти із 2 багатодітних сімей. З цією метою при райдержадміністрації діє Координаційна рада у справах дітей, на засіданнях якої у 1 кварталі 2013 року розглядались питання та прийняті рішення про поширення в районі сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Провідною формою роботи служби у справах дітей Лубенського міськвиконкому є спільна робота з відділенням КМСД, які проводять рейди „Діти вулиці”, „Вокзал”, „Урок”. Під час профілактичних заходів виявлено 7 батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків та притягнуто до кримінальної відповідальності, 6 дітей, які проживають у 3 сім’ях, поставлено на облік служби у справах дітей. У ЗНЗ міста проведено наради для заступників директорів з виховної роботи, де розглянуто питання про додержання педагогічними працівниками вимог законодавства щодо забезпечення захисту дітей від будь-яких форм фізичного та психічного насильства.
На виконання п. 13 районної Програми, п. 12 міської Програми – у квітні 2013 року буде проведено районний та міський огляд-конкурс на кращу організацію правовиховної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах .
На виконання п. 11 обласної Програми, п. 4, 14 районної Прорами, п. 4, 14 міської Програми, для висвітлення актуальних питань законодавства України та подолання правового нігілізму населення управління юстиції тісно співпрацює з редакціями газет „Лубенщина”, міськрайонним радіомовленням „Радіо-Лубни”. Крім того, управління юстиції з березня місяця 2005 року випускає власну газету „Юридичний вісник Лубенщини”. Виступи працівників здійснюється відповідно до графіків . За 1 квартал 2013 року в засобах масової інформації спеціалістами управління здійснено 34 виступи у ЗМІ, зокрема:

Лубенське міськрайонне радіомовлення „Радіо-Лубни”:

14.02.2013 виступ начачальника Реєстраційної служби Лубенського МРУЮ - Максименка М.А. по Лубенському радіомовленню „Радіо-Лубни” на тему „Державна реєстрація прав на нерухоме майно”.


На виконання п. 27 обласної Програми, на виконання п.16 районної Програми та п. 16 міської Програми проводиться робота щодо співпраці з громадськими організаціями та осередками політичних партій. 18.03.2013 року проведено семінар для членів Лубенського міжрайонного благодійного фонду „Ветеран” на тему „Порядок внесення змін до статуту. Зміни в трудовому законодавстві”.
Також управління співпрацює з наступними громадськими організаціями Лубенського району: Лубенська районна організація Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства „Колос” агропромислового комплексу України, Лубенська районна громадська організація „Курінь вільних козаків Українського низового козацтва”, районна організація „Лубенський медіа-клуб”, Лубенська районна організація Українського товариства мисливців і рибалок, Лубенська районна організація „Агенство муніципального розвитку”, Лубенська районна організація Всеукраїнської громадської організації „Союз Чорнобиль України.
На виконання п. 10 обласної Програми міськрайонним управління юстиції проведено 3 стажувань студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах: Київський університет культури, Одеська національна юридична академія, Київський національний лінгвістичний університет.


Начальник В.О. Довженко

Павленко І.О. тел. 30-03