Інформація про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району за перше півріччя 2013 року - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Довідка про підсумки виконання програми соціально-економічного та... 1 272.49kb.
Довідка про підсумки виконання програми соціально-економічного та... 10 1623.31kb.
Довідка про підсумки виконання Програми соціально-економічного та... 2 363.56kb.
Рішення 26. 07. 2013 с. Мойсівка №41 Про хід виконання економічного... 1 41.34kb.
Додаток до рішення районної ради від 15 серпня 2012 року р №208-15/vі... 3 473.44kb.
Рішення №4 Від „19 березня 2013 року Про стан виконання програми... 1 24.71kb.
Інформація про виконання Програми соціально-економічного та культурного... 1 325.76kb.
Рішення від 05 січня 2012 року №143 селище Гусятин Про виконання... 1 305.3kb.
Рішення від 21. 08. 2013 №235 м. Золотоноша Про стан виконання Програми... 1 346.43kb.
Рішення шістнадцятої сесії шостого скликання від 23 травня 2012 року... 1 532.54kb.
Рішення про затвердження Програми соціально-економічного та культурного... 7 1692.23kb.
Медична послуга: експертиза економічності 1 76.65kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Інформація про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку - сторінка №1/3


ІНФОРМАЦІЯ

про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району за перше півріччя 2013 року
З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Коломийського району на 2013 рік і основні напрями розвитку на 2014 і 2015 роки, затвердженої рішенням сесії районної ради від 06.06.2013 №384-XV/13, зокрема:

Інвестиційна політика

Станом на 1 квітня 2013 року обсяг іноземного капіталу склав 4,8 мільйони доларів США. Зменшення обсягів іноземних інвестицій на 58,4 тис.дол.США виникло за рахунок курсової різниці (вилучення іноземного капіталу не було).

Структура іноземних інвестицій за І квартал 2013 року по галузях:

  • сільське господарство, лісове, рибне господарство: 1568,9 тис.дол.США;

  • промисловість: 2372,7 тис.дол.США;

  • будівництво: 131,4 тис.дол.США;

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автомобільних засобів і мотоциклів: 583,7 тис.дол.США;

  • поштова та кур’єрська діяльність: 142,7 тис.дол.США;

  • діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування: 0,4 тис.дол.США.

В І кварталі 2013 року у розвиток економіки Коломийського району вкладено 30590,0 тис. гривень капітальних інвестицій у матеріальні активи. Капітальні інвестиції надходили в такі підприємства: ТОВ «Західнафтосервіс», ТОВ «АЛ-ПРУТ», ФГ «Прометей», СТОВ «Корнич», ПП «Гермес-1», ТОВ «Левада», ТОВ «АБО-МІКС», ФГ «ДелСо», компанія «Агро-Дует», ПП «Степан Мельничук», ТОВ «Геос», УПГ «Інвест».

З метою забезпечення сприятливих умов для залучення й ефективного використання вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку району здійснювались такі заходи:

- поновлено базу даних вільних земельних ділянок та виробничих площ. Інформацію про це розміщено на сайті райдержадміністрації;

- з метою залучення внутрішніх і зовнішніх інвесторів в економіку району виготовлено презентаційні матеріали (диски), на яких розміщено інформацію про економічний та туристичний потенціал району, продукцію підприємств району та інвестиційні пропозиції. Також розроблено двомовний каталог основних підприємств району;

- поновлено інформацію на інформаційному стенді та на веб-сторінці райдержадміністрації http://ww2.gov.if.ua про проходження дозвільно-погоджувальних процедур на етапах реєстрації СПД, набуття права на земельну ділянку, зміну цільового призначення земельної ділянки, отримання дозволу на виконання будівельних робіт, реконструкцію приміщень, прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта;

- в рамках програми транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна», з метою активізації транскордонного партнерства між Україною та Словаччиною шляхом залучення інвестицій в Івано-Франківську та Закарпатську області (цільові регіони) та створення можливості кваліфікованого обслуговування інвестицій спільно з Асоціацією економічного розвитку Коломийщини продовжується реалізація заходів проекту «Створення словацького центру першого контакту в Коломийському районі».

- з метою активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств району в рамках транскордонної співпраці продукція харчової та переробної галузі району була представлена Коломийським бізнес-центром на українсько-словацькому бізнес-форумі, який відбувся в березні 2013 року в м. Стара Любовня Пряшівського району (Словацька Республіка);

- 11-12 квітня 2013 року делегація району взяла участь в конференції «Пошук і видобуток сланцевого газу. Можливості для інвесторів», яка відбулась в гміні Кужетнік Вармінсько-Мазурського воєводства.

- 12 квітня 2013 року в райдержадміністрації відбувся семінар-презентація науково-технічних розробок Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника за участю науковців університету, керівників управлінь та відділів райдержадміністрації, сільських та селищних голів, представників садиб «зеленого туризму» та керівників підприємств. На семінарі – презентації розглянуто питання:

- розробка стратегії соціально-економічного розвитку Коломийського району на період до 2020 року з визначенням пріоритетів та шляхів їх вирішення;

- розробка концепції розвитку туристичної галузі в районі, проведення аналітичних досліджень та підготовка експертних висновків з вивчення потреб туристів, формування туристичних потоків, визначення перспективних шляхів розвитку туризму на Коломийщині.

Науковці університету представили свої рекомендації щодо розробки інвестиційних проектів по реконструкції консервного цеху з виготовлення овочевих і фруктових консервів та переробки сільськогосподарської продукції за новими технологіями ПП «Степан Мельничук»; будівництва заводу з виготовлення альтернативного палива (переробка японської лози); впровадження комплексної переробки твердих побутових відходів; будівництва заводу з утилізації медичних препаратів та медичних відходів на базі Коломийського ветсанзаводу; соціально-психологічні чинники готовності населення до роздільного збирання сміття.


Розвиток підприємництва

В районі затверджено Програму підтримки малого підприємництва в Коломийському районі на 2013-2014 роки. Головною метою даної Програми є подальший розвиток ринкової системи господарювання, розширення масштабів підприємницької діяльності в сферах економіки, усунення диспропорції на товарних ринках, створення додаткових робочих місць і скорочення безробіття, активізація інноваційних процесів, розвиток здорової конкуренції, насичення споживчого ринку товарами і послугами. За останні роки мале підприємництво в районі стало самостійним елементом ринкової економіки, має вплив на структурну перебудову, робить певний внесок у збільшення обсягів виробництва, роздрібного товарообігу, сприяє задоволенню споживчого попиту населення.

В районі створюються умови для вирішення існуючих проблем та поліпшення умов ведення бізнесу.

Станом на 01.07.2013р. зареєстровано 4211 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 821 - юридична особа та 3390 - фізичних осіб.

За січень-червень 2013 року зареєстровано 140 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 8 юридичних осіб та 132 фізичні особи. Припинили підприємницьку діяльність за звітний період 131 суб’єкт підприємницької діяльності, з яких 9 юридичних осіб та 122 фізичні особи.

Згідно даних управління статистики в м. Коломиї у 2012 році в районі діяло 276 економічно активних підприємств-суб’єктів підприємницької діяльності, що у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення складає 26 одиниць. На підприємствах працювали 2,1 тис. осіб, проти 2011 року їх кількість збільшилась на 800 осіб. Підприємствами району (без урахування розподілу даних структурних підрозділів, які розташовані в інших адміністративно-територіальних угрупуваннях, ніж саме підприємство) реалізовано продукції, виконано робіт та надано послуг на 800,6 млн.грн., що в 1,7 раза більше, ніж у 2011 році. Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) у розрахунку на 1 особу склав 377,5 тис.грн. проти 211,4 тис.грн. у попередньому році (по області – 400,9 тис.грн. та 352,0 тис.грн відповідно). Внесок середніх підприємств у загальний обсяг реалізації становив 68,2%, малих – 31,8%, з них мікропідприємств – 5,3%.

На території Коломийського району працює: підприємств торгівлі - 380, об’єктів громадського харчування - 64, закладів побутового обслуговування - 134, в т.ч. надають послуги лазень/саун/ - 4; перукарські - 18; виготовлення та ремонт одягу - 3; виготовлення та ремонт взуття - 4; ремонт побутової техніки - 5; інші 100 - виготовлення та ремонт меблів, розпиловка лісоматеріалів, будівництво і ремонт житла, ремонт автотранспортних засобів, послуги щодо перевезення вантажів.

З початку року в районі відкрито 3 заклади торгівлі та 1 заклад побутового обслуговування населення, а саме:

- магазин – кулінарія в смт. Печеніжин, вул. Л.Українки, 1, приватний підприємець Король В.М.;

- магазин «Для Вас» в с.Сопів, вул. Січових Стрільців, 21А, приватний підприємець Мороз Б.В.;

- магазин «Христина» в с.Шепарівці, вул. Л.Українки, 1А, приватний підприємець Мартинюк І.В.;

- перукарня в смт. Отинія вул. Січ.стрільців,2, приватний підприємець Мельник М.Т.

Через роздрібну торгову мережу підприємств, фізичних осіб–підприємців та мережу ринків Коломийського району у січні-травні 2013 року населенню реалізовано товарів на 257,4 млн.грн., що на 10% більше обсягу відповідного періоду минулого року.

Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) у січні-травні 2013р. склав 16,0 млн.грн. або на 4,1% більше, ніж за такий же період торік.

Підприємства (юридичні особи) забезпечили 15,6% загального обороту, через торгову мережу та мережу ресторанного господарства яких за січень-травень 2013 року продано товарів на 42,7 млн.грн.

Крім того, проводиться робота по спрощенню процедур реєстрації та видачі документів дозвільного характеру.

В районній державній адміністрації діє Дозвільний центр, який здійснює роботу з відвідувачами щодо опрацювання, видачі документів дозвільного характеру та надання консультацій в щоденному режимі.

На виконання Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19 травня 2011 року №3393-YI, яким визначено види дозвільних документів з узгодженням їх з чинним законодавством, погоджено та впроваджено в роботу 39 регламентів з видачі документів дозвільного характеру. Розроблено регламенти (інформаційні картки), які розміщені на інформаційному стенді.

Дозвільний центр забезпечений типовими комплектами сучасної потужної офісної техніки.

В районі сформована інфраструктура підтримки підприємництва, завдяки якій вирішуються проблемні питання ведення бізнесу. Наказом управління економіки районної державної адміністрації від 09.04.2013 №8-ОД «Про «гарячу» телефонну лінію для суб’єктів підприємницької діяльності при управлінні економіки районної державної адміністрації», затверджено Положення про «гарячу» телефонну лінію та забезпечено її функціонування (прийом дзвінків з 8.00 до 17.15 год. за телефоном 47430). Інформація про «гарячу лінію» для підприємців, розміщена на офіційному веб-сайті райдержадміністрації:

http://ww2.gov.if.ua/kolomyiyska/ua/news/detail/17342.htm.

Також, на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розроблено Інтернет – форум для суб’єктів підприємницької діяльності.

З 2011 року на базі Коломийської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області діє Центр обслуговування платників податків. Послугами Сервісного Центру обслуговування платників податків користуються 2,4 тисячі юридичних осіб та майже 9 тисяч підприємців – фізичних осіб. Сьогодні в одному приміщенні платник отримує практично весь комплекс послуг, які надає податкова служба, а також має змогу знайомитися з новинами податкового законодавства, переглянути довідкову інформацію, яка розміщена на стендах, взірцями заповнення податкової звітності та заяв. Актуальну інформацію розміщено і на плазмовому моніторі, яка періодично оновлюється.

В районі діє інформаційно-консультаційний центр, для підприємців. В рамках його роботи спільно з Коломийський міськрайонним центром зайнятості, управлінням Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі, податківцями систематично надаються консультації та роз’яснення щодо ведення бізнесу, проводяться семінари та «круглі столи». З початку року проведено 18 семінарів з питань малого бізнесу, підприємництва, в яких взяли участь 115 осіб. Одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності отримали 12 жителів району.

На особливому контролі - питання недопущення надмірних перевірок та втручання в підприємницьку діяльність.

Налагоджена ефективна співпраця місцевої виконавчої влади з податковими органами, управлінням Пенсійного фонду України в м. Коломиї та Коломийському районі, іншими структурами в питаннях створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

Проблемні питання, що стримують розвиток бізнесу, періодично розглядаються на засіданнях районної Ради підприємців при райдержадміністрації та Координаційної ради з питань підприємництва із запрошенням представників громадськості та державних контролюючих органів, яких у цьому році відбулось 4. Це дозволяє працювати в режимі «швидкої допомоги», оперативно реагувати на скарги підприємців щодо неправомірних дій окремих посадовців та органів виконавчої влади.

Практикується вивчення проблемних питань бізнесу з виїздом на місце, що дозволяє об’єктивно вивчити ситуацію, почути думку підприємців та прийняти відповідні рішення.

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» в районі проводиться робота щодо створення Центру надання адміністративних послуг.

Розпорядженням райдержадміністрації від 23.04.2013р. №185 створено робочу групу щодо створення та організації діяльності Центру з надання адміністративних послуг у Коломийському районі та затверджено План заходів із відпрацювання матеріалів щодо створення Центру надання адміністративних послуг. Протягом ІІ кварталу 2013 року проведено 1 засідання робочої групи, на якому розглянуто організаційні та фінансові питання щодо створення центру надання адміністративних послуг в районі.

На виконання Плану заходів з утворення центру надання адміністративних послуг в районі поновлено перелік адміністративних послуг, які надаються структурними підрозділами райдержадміністрації, розроблено та затверджено інформаційні картки на кожну адміністративну послугу.

Відкриття Центру надання адміністративних послуг дасть можливість максимально наблизити до людей систему надання адміністративних послуг.


РОЗВИТОК РЕАЛЬНОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ

Промисловий комплекс

Промисловість району представлена 23 промисловими підприємствами основного кола. З 1 січня 2013 року до основного кола промислових підприємств району довключені: ПСВТПФ «КВІЛТ» (заморожені, сушені та консервовані фрукти, овочі, гриби та фруктові сиропи), ПП «ТІС» (виробництво робочих рукавиць) та ТОВ «МК-Лісгруп» (лісопильне та стругальне виробництво).


У галузі промисловості за І півріччя 2013 року реалізовано промислової продукції у відпускних цінах (без ПДВ та акцизу) на 84,8 млн.грн., що на 4,3% більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року (81,3 млн.грн.). Обсяг реалізації промислової продукції на одну особу населення району склав 841,9 грн.

Зростання обсягу промислової продукції на 3,5 млн.грн. забезпечили такі провідні підприємства району, як ТОВ «АБО-МІКС», яке збільшило реалізацію промислової продукції на 21,7 млн.грн., ФГ «Прометей» - 864,3 тис.грн.

Також, із приростом спрацювали підприємства: ПП «Гермес-1» - зростання обсягу реалізованої продукції на 488,2 тис.грн., ТОВ «Терракота» - 134,9 тис.грн.

З метою зростання промислового виробництва по району у 2013 році, підприємствами вживаються наступні заходи: на КП «Меткабель» планується зростання обсягу промислового виробництва за рахунок збільшення замовлень у м. Києві, з метою зростання замовлень підприємством розповсюджено прас-листи серед зацікавлених суб’єктів господарювання, розміщено інформацію на власній інтернет-сторінці – www.metcable.com. У ТОВ «АЛ-ПРУТ» у 2013 році планується зростання промислового виробництва приблизно на 10% за рахунок збільшення обсягів експорту продукції до Польщі та Німеччини, та зростання внутрішнього ринку шляхом збільшення закупки первинної сировини. У ТОВ «АБО-МІКС» планується зростання обсягу промислового виробництва за рахунок збільшення обсягів експорту продукції до Республіки Молдова та розширення внутрішнього ринку за рахунок приватних підприємців, СПНГК «Дельта» з метою забезпечення зростання обсягів виробництва у 2013 році планується у 4 кварталі 2013 року буріння пошукової свердловини на Дебеславцівській площі, що дасть змогу забезпечити зростання обсягів видобутку природного газу в середньому на 150,0 тис.м. куб. в місяць.

ДП «Коломийський Ветсанзавод» зростання та забезпечення стабільного обсягу виробництва продукції планується за рахунок наступних заходів:

- розробки диспетчерською службою, транспортним цехом спільно із підприємствами переробниками чіткого графіка поставки сировини на завод;

- забезпечення скорочення технологічного процесу сушки на 1,5 год. за зміну;

- забезпечення проведення ремонту обладнання, особливо у вихідні дні, не допускаючи простою;

- вдосконалення технологічної лінії по загрузці сировини;

- налагодження чіткого зв’язку між оператором котельні та оператором виробництва на котлах, з метою недопущення технологічних простоїв.Агропромисловий комплекс

В сфері агропромислового комплексу району подальшого інтенсивного розвитку набувають галузі рослинництва, тваринництва та переробна галузь.

Загальна площа сільськогосподарських земель району становить 66,1 тис. га, з них рілля – 44,2 тис.га. У користуванні сільськогосподарських підприємств різних форм власності знаходиться 19022 га сільськогосподарських угідь, з яких в обробітку - 16,7 тис. га. Станом на 01.07.2013р. залишилось незадіяних 782 га земель сільськогосподарського призначення, ведеться відповідна робота по залученню їх в обробіток.

Найпотужнішими працюючими сільськогосподарськими підприємствами в районі є філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив», яка обробляє 2190 га, ТОВ «Агрокультура Івано-Франківськ» Коломийський операційний відділок №3 - 3125га, ПП «Степан Мельничук» -1681 га, ТзОВ «Агро-Дует» - 1256 га, ТОВ «Джерело» - 1650 га, ПСП «Оскар» - 1943 га.

Згідно структури посіву на 2013 рік, площі посіву сільськогосподарських культур в Коломийському районі складають 43241 га, з них в агроформуваннях – 17907 га.

Посів озимих зернових культур проведено на площі 8913 га, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 6 914 га, що на 3 165 га більше порівняно з 2012 роком. Крім того, озимого ріпаку було посіяно 2 251 га, що на 513 га менше ніж у 2012 році.При прогнозі посіву:

- ярих культур всього 27201га, з них у сільгосппідприємствах -7830 га, фактично ярі культури посіяно на площі 2776 4га (102,8% до прогнозу), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 7969 га (101,8% до прогнозу).Із площі посіву ярих:

- зернові культури під урожай 2013 року складають 20375 га (47,6% в структурі посіву), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 10537 га (60,5% в структурі посіву), або ж площі зернових збільшено на 678 га до минулого року.Ярими зерновими та зернобобовими культурами засіяно 11934 га (104,1% до прогнозованого посіву), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 4065 га (112,2% до прогнозу), з яких:

- ярий ячмінь посіяно на площі 2789 га (103% до прогнозу), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 931 га (110,2% до прогнозу);

- яра пшениця - на площі 243 га (108,5% до прогнозу), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 69 га (138% до прогнозу);

- овес - на площі 491га (102,3% до прогнозу), сільгосппідприємствами – 56 га (124,4% до прогнозу);

- кукурудза на зерно - на площі 6432 га (111,5% до прогнозу), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 2582 га (134,5% до прогнозу);

- гречка займає площу 460 га (67,6% до прогнозованих площ), (недосіяно 220га).

- технічні культури зайняли 6038 га (12,7% в структурі), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 5438 га (30,2% в структурі) (на 259 га менше 2012 року). Із технічних: цукрові буряки - 700га, соняшник - 1454га, соя - 1351га, гірчиця біла - 11га.

Крім того, восени 2012 року посіяно озимий ріпак на площі - 2651га.

Всього технічних культур посіяно – 5438 га.

До прогнозованих площ посіву технічних культур, посів сої проведено на 100%, соняшнику - 153,1%, 1184га (81,4%) посівів належать ТОВ «Агрокультура Івано-Франківськ».

- картоплі та овочів посіяно на площі 7466 га (17,4% в структурі), з якої картопля на площі 6416 га, овочі – 1050 га, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах картопля – 26 га та овочі – 31 га;

- кормових культур – 8883 га (20,8% в структурі), в тому числі у сільськогосподарських підприємствах 1433 га (8,2% в структурі).

Весняно-польові роботи сільськогосподарськими підприємствами проведено за стовідсоткового забезпечення насінням, мінеральними добривами (потреба 2524 тонни) та засобами захисту рослин (потреба 22,9 тонни).

Техніка до проведення весняно-польових робіт сільгосппідприємствами була підготовлена стовідсотково.

З метою забезпечення фінансовими ресурсами отримано банківських кредитів в сумі 5,0 млн. грн. (ТзОВ «Корнич»), укладено форвардні угоди по закупівлі зерна з Аграрним фондом ПП «Степан Мельничук» на 1000 тонн та ТОВ Компанія «Агро-Дует» на 2000 тонн зерна пшениці на загальну суму 5400 тис.грн.

Проводиться підготовка техніки до збирання урожаю. У сільгосппідприємствах усіх форм власності є в наявності 61 зернозбиральний комбайн, 4 жатки та 9 сушарок. Крім того, в тих господарствах, які орендують земельні паї в Коломийському районі, а зареєстровані за його межами, додатково будуть залучені 35-40 комбайнів.

У населення обліковано 51 одиницю зернозбиральної техніки.

Прогнозовані площі зернових культур до збирання складають 14417 га, навантаження на один комбайн складе 128,7 га.

В 2012 році було створено регіональний фонд продовольчого зерна в обсязі трьохмісячної потреби, який становить для району 3870 тонн. Підписання договорів на формування незнижувального запасу продовольчого зерна на 2012-2013 маркетинговий рік.

Найбільша частка (2000 тонн регіонального зерна) зберігається в товаристві з обмеженою відповідальністю зернопереробній компанії «ЮМАС», решта в сільгосппідприємствах, зокрема в філії «ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив» - 650 тонн, ТзОВ «Тамоваро ВУД Експорт» - 500 тонн, ТзОВ «Джерело» - 180 тонн, ТзОВ компанія «Агро-Дует» - 145 тонн, ТзОВ АПФ «Левада» - 120 тонн, ФГ «Прометей» - 130 тонн, ПСП «Нова Ера – 2000» - 65 тонн.

З 01.07.2013р. розпочалася робота по створенню регіонального фонду продовольчого зерна на 2013-2014 маркетинговий рік.

З наявного поголів’я тварин в агроформуваннях станом на 01.07.2013р. утримується:

великої рогатої худоби - 1322 голови (+61 голова до 01.07.2012р.), з них корів 541 голова (+13 голів до 01.07.2012р.);

свиней - 1979 голів (-594 голови до 01.07.2012р.);

овець - 608 голів (+454 голови до 01.07.2012 року);

птиці -123,6 тисяч голів (-21,8 тис. голів до 01.07.2012р.).

Спад поголів’я свиней відбувся у зв’язку з низькими закупівельними цінами на м’ясо та відсутністю протягом року дотації за здані на забій переробним підприємствам тварин.

З метою нарощення поголів’я ВРХ агроформуваннями району в 2013 році закуплено у населення 61 теля, з них: ТзОВ «Прут-Генетик» - 24 телят, ФГ «Прометей» - 37 телят.

За І півпіччя 2013 року в агроформуваннях надоєно молока 785 тонн, (+183 тонни до аналогічного періоду 2012 року).

Середній надій на корову склав 1833 кг (- 69 кг до відповідного періоду минулого року).

Агроформуваннями вироблено м’яса тварин 1060 тонн (+523 тонн до відповідного періоду минулого року).

Із загального виробництва м’яса: ВРХ – 79 тонн, свиней – 188 тонн, птиці – 793 тонни.

Ріст виробництва відбувся в основному за рахунок збільшення виробництва м’яса птиці в ФГ «Сопівське» та ТзОВ «Корнич», виробництва м´яса свиней в ТзОВ «Коломиянафтозбут».

Реалізація м´яса сільгосппідприємствами склала 962 тонни (+348 тонн до аналогічного періоду 2012 року).

Робота по відновленню галузі тваринництва в агроформуваннях продовжується. Так, сільськогосподарським підприємством ТзОВ «АПФ» Левада» завершується реконструкція тваринницького приміщення на 200 голів великої рогатої худоби в селі Берем’яни, приватним підприємством «Степан Мельничук» - на 100 голів в с.Турка, ПАФ «Вільна Україна» підготовлено приміщення для утримання 150 голів ВРХ. Ведуться переговори між Академією аграрних наук України та ТзОВ «Тамоваро ВУД Експорт» по залученню інвестицій в ДПДГ «П’ядицьке» щодо відновлення роботи тваринницького комплексу в с.Мала Кам’янка. ФГ «Сопівське» проводиться реконструкція тваринницької ферми в с.Джурків, приватним підприємцем Григорчук М.М. закуплено тваринницькі приміщення в с. Лісна Слобідка з подальшою реконструкцією під вирощування птиці.

З місцевого бюджету на виконання «Комплексної програми перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій на 2006-2010 роки та на період до 2015 року» на 2013 рік передбачено 10 тис.грн., які планується направити на підтримку галузі тваринництва.

Станом на 01.07.2013р. функціону в районі 13 пунктів та 18 естакад по заготівлі молока у населення, 9 з яких обладнано холодильними установками.

Реалізовано молока на переробні підприємства всіма категоріями господарств 1500 тонн, з них агроформуваннями - 827 тонн, з врахуванням заготовленого ними у населення.

Під постійним контролем знаходиться питання виплати спеціальної тваринницької дотації за утримання та збереження до певного віку молодняка ВРХ. З початку 2013 року для отримання дотації подано документи 2 691 особою на загальну суму 1 336,5 тис.грн., оплачено 26,5 тис.грн., платіжні документи на суму 591,0 тис.грн. подано в Управління державного казначейства у м. Коломия для перерахування в банківські установи, з подальшим зарахуванням на рахунки фізичних осіб.

Станом на 01.07.2013р. за зданий переробними підприємствами на забій молодняк ВРХ подано населенням та фермерськими господарствами документів на суму дотації 268,7 тис.грн.

Також здійснюється часткове відшкодування закупівлі фізичними особами установок індивідуального доїння фізичними особами придбано 9 доїльних установок, сума до відшкодування - 33 тис.грн., фактично відшкодовано 23,2 тис.грн. за апарати, документи на які були подані до 01.12.2012р.

В районі налічується 21 м’ясопереробний цех, 16 пекарень та 8 млинів, з них працюють: м’ясопереробні - 14, пекарні - 7, млини - 3 та підприємство по виробництву комбікормів ТОВ «АБО-МІКС». Решта переробних підприємств призупинили діяльність, знаходяться на ремонті та реконструкції.

За І півріччя 2013 року ними вироблено продукції на суму близько 69,8 млн.грн.(на рівні 2012 року) з них:

- м’ясоковбасні вироби – 210 тонн на 7,0 млн.грн.

- хлібобулочні вироби - 2000 тонн на 9,5 млн.грн.Розвиток дорожнього господарства, транспорту та зв’язку

Автобусна маршрутна мережа району складається із 70 приміських маршрутів, які обслуговують 38 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 36 фізичних осіб та 2 юридичні особи. Кількість автобусів, які щоденно працюють по плану на приміських внутрішньорайонних маршрутах – 70.

Для комфортного обслуговування жителів району протягом 2013 року на приміських маршрутах підприємцями району придбано нові комфортабельні автобуси марки Богдан, СЕТРА, НЕОПЛАН, РУСЛАН, які придатні для перевезення пасажирів з обмеженими можливостями.

В галузі зв’язку зберігається позитивна тенденція зростання обсягів послуг зв’язку. Щорічно збільшується ємність районної телефонної мережі за рахунок введення нових та модернізації діючих телефонних станцій. На даний час в районі налічується 37 АТС, які забезпечують телефонним зв’язком 70 населених пунктів району. П’ять сіл району (Королівка, Воскресінці, П’ядики, Сопів, Нижній Вербіж) забезпечені безпроводовим інтернетом за технологією 3G.

В населених пунктах району: Корнич, Перерив, Семаківці, Замулинці, Сопів, Отинія, Угорники, Нижній Вербіж, Верхній Вербіж, Печеніжин, Рунгури встановлено обладнання швидкісного доступу до інтернету за технологією ADSL.

Продовжуються роботи щодо залучення операторів мобільного зв’язку для покриття району цифровою мережею «GSM». В районі працюють оператори Інтертелеком, Назіс, Прикарпатський ВП зв’язок, Київстар, МТС.

Розширено ємність АТС в селах Нижній Вербіж, Корнич, Мишин та селищі Отинія на 15 номерів кожна.

Розширено площадки швидкісного доступу до мережі Інтернет в селищі Отинія на 96 портів, в селах Нижній Вербіж на 32 порти, Сопів на 96 портів, Рунгури на 64 порти, Корнич на 64 порти, Замулинці на 64 порти.

Станом на 1 січня 2013 року мережа сільських відділень поштового зв’язку в Коломийському районі та в м. Коломия становить 3 міських відділення поштового зв’язку, 39 сільських, 1 пересувне та 1 кіоск. З них знаходиться на балансі дирекції 9 відділень поштового зв’язку, орендується - 33 відділення поштового зв’язку, орендується безкоштовно - 2 відділення поштового зв’язку, з оплатою по 1 грн. в рік - 29 відділень поштового зв’язку.

В 2012 році ЦПЗ №3 проведено реконструкцію приміщення ВПЗ Коломия -3, покращено умови праці працівників та створені відповідні умови для населення.

Здійснено капітальний ремонт сходів приміщення відділення поштового зв’язку в м. Коломия - 8.

З метою покращення умов праці та економії витрат на опалення за кошти сільських рад у 2012 році встановлені металопластикові вікна у відділення поштового зв’язку Воскресинці, Нижній Вербіж (проведено косметичний ремонт приміщення, встановлено ламінат, замінено бар’єр).

Автотранспорт підприємства протягом року оснащено системою GPS.

У звітному періоді приділялась увага розвитку інфраструктури, а саме ремонту доріг як комунального, так і місцевого значення.

Протягом І півріччя 2013 року за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на ремонт доріг району передбачено 3 092,2 тис.грн., з яких станом на 01.07.2013р. освоєно 427,5 тис.грн., в тому числі: (капітальний ремонт – 221,6 тис.грн. в селах сільських рад Нижньовербізької, Ліснохлібичинської, П’ядицької. Поточний ремонт – 205,9 тис.грн., в сільських радах Ковалівській, Ліснохлібичинській, Малоключівській, Черемхівській, Шепарівцівській).

За рахунок коштів передбачених на ремонт доріг в місцевих бюджетах (кошти транспортного збору) передбачено 2983,7 тис.грн.,з яких станом на 01.07.2013р. освоєно 831,1 тис.грн., в тому числі: (Капітальний ремонт – 108,2 тис.грн. в сільських та селищних радах Отинійській, Печеніжинській, Великоключівській, Воскресинцівській, Княждвірській, Коршівській, Ліснослобідській, Матеївецькій, Мишинській, Молодятинській, Нижньовербізькій, Пилипівській, Підгайчиківській, П’ядицькій, Рунгурській, Семаківцівській, Сопівській, Спаській, Черемхівській. Поточний ремонт – 722,9 тис.грн. в сільських та селищних радах Гвіздецькій, Отинійській, Печеніжинській, Великокам’янській, Великоключівській, Воскресинцівській, Годи-добровідській, Дебеславцівській, Загайпільській, Іванівецькій, Княждвірській, Корницькі, Королівській, Коршівській, Ліснослобідській, Ліснохлібичинській, Малокам’янецькій, Малоключівській, Марківській, Матеївецькій, Мишинській, Молодятинській, Нижньовербізькій, Пилипівській, Підгайчиківській, П’ядицькій, Раківчицькій, Рунгурській, Сідлищенській, Слобідській, Сопівській, Спаській, Старогвіздецькій, Турківській, Ценявській,Черемхівській, Шепарівцівській).наступна сторінка >>