Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендації №1 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Україна київська обласна міжвідомча координаційно- методична рада... 2 570.3kb.
Законодавства як засіб формування високої податкової культури населення... 1 151.51kb.
Діяльність обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової... 5 1292.65kb.
Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 2 553.01kb.
Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 1 236.84kb.
Закарпатська обласна міжвідомча координаційно- методична рада з правової... 1 177.87kb.
Полтавська обласна міжвідомча координаційно методична рада з правової... 1 132.99kb.
Новосанжарська районна міжвідомча координаційно-методична рада з... 1 225.23kb.
Всеукраїнська міжвідомча координаційно-методична рада з правової... 1 318.16kb.
Полтавська обласна міжвідомча координаційно методична рада з правової... 1 69.62kb.
Україна фастівська районна міжвідомча координаційно- методична рада... 1 182.72kb.
Сценарій виховного заходу для учнів загальноосвітніх шкіл ведучий. 1 51.64kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення - сторінка №1/1


КИЇВСЬКА ОБЛАСНА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ


Р Е К О М Е Н Д А Ц І Ї № 1

26 лютого 2013 року м. Київ


Про підсумки роботи

Київської обласної міжвідомчої

координаційно-методичної ради

з правової освіти населення у 2012 році
Заслухавши інформацію заступника голови Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, начальника Головного управління юстиції у Київській області Ященко Н.В., членів Київської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення щодо практичної реалізації рекомендацій, прийнятих на засіданнях у 2012 році, Київська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення (далі - Рада) відзначає наступне.
Впродовж 2012 року правоосвітня робота Ради здійснювалась в напрямку реалізації положень Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001, Програми правової освіти населення Київської області на 2011-2014 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 24 березня 2011 року №058-05-VI, рекомендацій Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, плану роботи Ради та її рекомендацій.

Протягом 2012 року проведено 3 засідання Ради:

31 січня 2012 року, м. Київ – підбито підсумки діяльності Ради у 2011 році, відзначено переможців проведених у 2011 році оглядів-конкурсів, затверджено план роботи Ради на 2012 рік;

04 квітня 2012 року, м. Васильків – розглянуто питання про стан дотримання гарантованих Конституцією України соціальних, земельних, житлових прав населення Київщини; про подолання злочинності серед неповнолітніх та організацію профілактичної та правоосвітньої роботи; про правове виховання дошкільнят як обов’язкову умову формування життєвої компетентності особистості; оголошено проведення оглядів-конкурсів.

05 липня 2012 року, м. Кагарлик – розглянуто питання про створення дитячих та молодіжних правових та правоосвітніх телерадіопрограм на Київщині; про правоосвітню діяльність закладів та установ охорони здоров’я області в напрямку підвищення правової культури населення щодо здорового способу життя; про роль громадських організацій у розвитку правовиховної та правоосвітньої роботи серед молоді Київщини.

З усіх розглянутих питань прийнято рішення Ради у формі відповідних рекомендацій, що спрямовані для належного виконання членам Ради, головам районних, міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, начальникам районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції, зацікавленим органам державної влади, установам та організаціям області.

В цілому за підсумками року Радою прийнято 15 рекомендацій, більшість з яких виконано.
Так, головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації на курсах підвищення фахової кваліфікації педагогічних працівників (з усіх напрямів) продовжено проведення навчально-методичних семінарів, лекцій, навчальних тренінгів для методистів районних (міських) методичних кабінетів, керівників районних (міських) об'єднань учителів історії та основ правознавства: «Суспільно-політична ситуація в Україні», «Історія держави і права України», «Правове виховання в дошкільному навчальному закладі», «Споживча освіта як умова безпеки життєдіяльності особистості», «Конституційна реформа і розвиток Української державності», «Актуальні проблеми викладання курсу «Основи правознавства», «Формування правової свідомості учнів на заняттях курсів правознавчого спрямування», «Зміст, завдання, структура курсу «Права людини», «Теорія і методика навчання громадянської освіти», «Соціально-правовий захист дитини».

Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів продовжується практика проведення навчальних занять з проблеми «Правова освіта дітей дошкільного віку «Я у Світі» (лекції, практичні та семінарські заняття, навчальні тренінги, моделювання тощо) для слухачів фахових, проблемно-тематичних та авторських курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів; науково-методичних заходів з методистами районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів з питань дошкільної освіти, управлінь освіти, управлінь освіти і науки міських рад.

Здійснюється інформування педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів про зміст, форми і методи правового виховання дітей дошкільного віку через засоби масової інформації, обласні фахові періодичні видання, освітній портал інституту, систематично оновлюється інформаційно-ресурсний банк даних з перспективного педагогічного досвіду щодо правового виховання дітей.

У рамках діяльності обласної ради дітей Київщини, обласних зборів лідерів учнівського самоврядування здійснюється постійна робота у напряму реалізації проектів «Вивчаємо та реалізуємо свої права», «Дитяча громадська приймальня», «Ми – за здоровий спосіб життя» тощо.

У рамках форуму лідерів органів самоврядування Київщини «У країні права та законів», що відбувся у липні 2012 року, організовано конкурс стінних газет загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.


Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Київській області проведено ряд заходів, спрямованих на покращення стану правороз’яснювальної та правоосвітньої роботи з профілактики та запобігання негативним проявам серед дітей та молоді.

Протягом 2012 року на території області відбулося зменшення рівня злочинності в підлітковому середовищі на 29,9 % (з 585 до 410 злочинів) у порівнянні з 2011 роком. Задокументовано 46 фактів втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність за ст. 304 Кримінального кодексу України.

Запорукою профілактики злочинності серед неповнолітніх та запобігання дитячій бездоглядності є належна організація дозвілля і проведення профілактичних заходів. В зв’язку з цим працівниками відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України в Київській області налагоджено нові форми роботи з підлітками девіантної поведінки.

З метою профілактики правопорушень, запобігання негативним проявам серед населення, профілактики алкоголізму, наркоманії, токсикоманії, ВІЛ-СНІДу працівниками підрозділів дільничних інспекторів міліції області систематично проводяться профілактичні рейди в місцях масового відпочинку молоді.

Проводиться профілактична робота із сім’ями наркозалежних, в педагогічних та учнівських колективах щодо негативних наслідків уживання наркотичних та алкогольних речовин. Вживаються заходи для активізації діяльності районних та обласних закладів освіти і науки, служб у справах неповнолітніх, сім’ї та молоді й інших щодо підвищення ефективності профілактичної роботи серед населення спрямовані на формування здорового способу життя і профілактики негативних явищ з питань запобігання злочинності, наркоманії і пияцтву, дитячій бездоглядності та насильству у неблагополучних сім’ях, де виховуються діти.

Відділ зв’язків з громадськістю Головного управління постійно співпрацює із засобами масової інформації з питань дітей та молоді. Зокрема, у сюжетах, створених спільно з телекомпанією «Магнолія ТВ» не тільки повідомляються прикмети безвісно зниклих дітей, але й піднімаються проблеми дитячої бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, їх духовного зростання.

Загалом за звітних період у засобах масової інформації вийшло 1969 матеріалів, з них – 142 за участі керівного складу ГУ МВС України в Київській області.
Значна робота проведена податковою службою області.

В Київській області відкрито 13 центрів обслуговування платників податків, де в одному приміщенні можна отримати всі послуги, що надаються податковою службою: адміністративні, інформаційні та консультаційні. На допомогу платника податків у центрах обслуговування оформлено наочну агітацію та роз’яснювальні матеріали на стендах зі зразками заповнення заяв, декларацій та податкової звітності, інформацію щодо ставок єдиного податку та розрахункових рахунків.

За 11 місяців 2012 року підрозділами взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю податкової служби області організовано та проведено 1040 семінарів для працівників підприємств, установ організацій, з них: 107 загальних, 282 тематичних, 3 кущових семінари, 642 практикуми (тренінги) та 7 Інтернет-семінарів, які відвідали більше 25 тис. платників податків. На таких семінарах роздано 1110 видів друкованої продукції загальним накладом понад 115 тис. примірників.
Управління культури і туризму облдержадміністрації спрямовувало діяльність закладів культури області на задоволення потреб населення у правовій інформації, профілактику правопорушень, забезпечення вільного і всебічного розвитку особистості.

Заклади культури області активізували правовиховну та правоосвітню роботу, яку здійснює досить розгалужена мережа будинків культури, клубів (832), бібліотек (889), дитячих шкіл естетичного виховання (61), музеїв (27), коледжу культури і мистецтв.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у бібліотеках області проведено комплекс заходів на теми: «На захист прав дітей», «Права людини починаються з прав дитини», «У суспільстві не повинно бути чужих дітей», «Дітям про їхні права», «Правила і закони в твоєму житті», «Кожна дитина має право», «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай», «Діти - батьки - сім`я», «Як не стати жертвою злочину», «Дитина хоче і має бути щасливою», «Ти - особистість, ти – громадянин», «Право та обов`язок – нероздільні» та ін.

На обласних курсах підвищення кваліфікації читається курс лекцій для фахівців закладів культури та початкових спеціалізованих навчальних закладів щодо роз’яснення чинного законодавства. До занять залучаються вчені, провідні фахівці в галузі права, працівники управлінь юстиції. Заняття на обласних курсах підвищення кваліфікації у цьому році пройшли працівники культури Яготинського, Тетіївського, Баришівського, Таращанського районів та міст Бровари, Біла Церква, Славутич, Переяслав-Хмельницький, Бориспіль (всього 750 осіб).

Заклади культури активно вивчають та поширюють позитивний досвід організації та проведення правовиховної та правоосвітньої роботи, зокрема, під час семінарів, практикумів, виїздів в бібліотеки з метою надання практичної і методичної допомоги.
Управлінням у справах сім’ї та молоді в районах та містах Київської області проводяться моніторинги з гендерних питань. Щоквартально проводяться засідання координаційних рад з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків при райдержадміністраціях та міськвиконкомах із залученням представників різних громадських організацій та об’єднань районів та міст області з метою збору та узагальнення інформації з гендерних питань, співробітництва щодо запобігання дискримінації за ознакою статі.

З метою профілактики алкоголізму, наркоманії та СНІДу в області організовувались рейди та перевірки місць масового відпочинку дітей та молоді, в яких брали участь працівники правоохоронних органів, відділів у справах сім’ї та молоді (молоді та спорту) райдержадміністрацій та міськвиконкомів, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, лікарі наркологи лікувально-профілактичних закладів. Проводились освітньо-виховні акції та кампанії, тренінги та семінари з питань позитивної мотивації молоді до свого здоров’я, відео-лекторії, конференції, вікторини, конкурси малюнків, плакатів та інше.

Протягом 2012 року відділами у справах сім'ї та молоді (сім'ї, молоді та спорту) райдержадміністрацій, міськвиконкомів було проведено ряд семінарів, нарад, круглих столів щодо попередження насильства в сім'ї, проводилась інформаційно-роз'яснювальна робота, постійні рубрики виходили в міських та районних газетах, на радіо і телебаченні. Продовжується співпраця з громадськими організаціями, які працюють в напрямку попередження насильства в сім'ї, такими як ГО "Ла Страда", Міжнародна федерація жінок "За мир у всьому світі", ГО "Берегиня", ГО "Співчуття", "Жіночий консорціум України", ВО "АСЕТ", ГО "Сяйво", ГОС "Поліваленте-87", ГО "Перемога", з депутатами районних та міських рад і представниками духовенства.

Проведено міжвідомчі наради, семінари, круглі столи щодо впровадження корекційних програм для осіб, які вчинили насильство в сім'ї та відпрацьовано механізм впровадження таких програм. На місцевому рівні, в більшості районів, затверджено програми, знайдено приміщення для їх проведення та підписані договори зі спеціалістами, котрі пройшли відповідне навчання та отримали відповідні сертифікати.


Управлінням Державної пенітенціарної служби України в м. Києві та Київській області проводилася відповідна робота з правової освіти засуджених.

Зокрема, підготовлено пам’ятки по правам та обов’язкам для різних категорій осіб та для різних ситуацій; у відділеннях соціально-психологічної служби створюються куточки та стенди правових знань («Права та обов’язки засуджених», «Порядок застосування до засуджених пільг», «Нове у кримінально-виконавчому законодавстві», «Поради особам, що звільняються з місць позбавлення волі», «Порядок подання скарг до Європейського суду з прав людини»).

Розглядаючи стан забезпечення конституційного права засуджених на безоплатну правову допомогу, керівництвом управління надано дозвіл на відвідування установ виконання покарань Київської області та Київського слідчого ізолятора громадським та релігійним організаціям з метою створення дієвого механізму реалізації конституційного права кожного на правову допомогу. Консультування засуджених проводиться з цивільного, сімейного, спадкового та інших галузей права.

За сприянням Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, протягом 2012 року представники фонду відвідували Київський слідчий ізолятор з метою моніторингу надання правової допомоги неповнолітнім ув’язненим.

За участю державних та громадських інституцій здійснюються юридичні консультації засуджених. Так, спільно з міжнародним благодійним фондом «Правова ініціатива» правова допомога надається засудженим безпосередньо з виїздом до установ відповідно до попередньо погодженого та затвердженого графіку. Консультування проводиться з цивільного, сімейного, спадкового та інших галузей права.

Окремим напрямком юридичної допомоги засудженим є школа підготовки засуджених до звільнення. Дані школи функціонують в кожній установі, заняття для засуджених розпочинаються за 6 місяців до кінця строку позбавлення волі. Тематика занять включає інформацію про права звільнених з місця позбавлення волі, порядок звернень до державних органів і установ, а також особливості законного вирішення нагальних питань в перший період проживання поза межами установ виконання покарань.


Робота територіального відділення Антимонопольного комітету направлена на виконання вимог і повноважень, що визначені законами України «Про Антимонопольний комітет України», «Про захист економічної конкуренції», «Про захист від недобросовісної конкуренції», Положенням про територіальне відділення АМКУ, законодавчими актами з питань конкурентної політики.

Одним з основних напрямків діяльності є попередження про прояви недобросовісної конкуренції. У зв’язку з цим, Відділення проводить навчальну роботу та інформує населення Київської області та надсилає відповідні статті до ЗМІ.

Належна увага в роботі Відділення приділяється профілактичним методам попередження порушень законодавства про захист економічної конкуренції шляхом проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи. Ця діяльність територіального відділення будується на взаємодії з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, як регіонального, так і загальнодержавного рівня.

Відділення постійно організовує та проводить круглі столи, брифінги, семінари з актуальних питань конкурентного законодавства, здійснює навчання працівників і своєчасно проводить підвищення кваліфікації кадрів.


Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації забезпечено оприлюднення в засобах масової інформації, розміщення у спеціальних рубриках на веб-сайтах органів виконавчої влади роз’яснень з питань діяльності органів та установ соціального захисту населення, проводяться зустрічі, семінари, «круглі столи», виїзні засідання з представниками громадських організацій, фізичними та юридичним особами з актуальних питань соціального захисту населення.

Працівниками райміськуправлінь проводиться роз’яснювальна робота серед населення, громадських організацій інвалідів щодо надання пільг, питань забезпечення інвалідів автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, засобами технічної реабілітації, професійної та соціальної реабілітації інвалідів.

З метою забезпечення правового захисту конституційних прав та інтересів громадян, надання безкоштовної допомоги малозахищеним верствам населення віддалених районів сільської місцевості та підвищення ефективності системи надання громадянам соціальної підтримки в області утворені та діють 33 «мобільних соціальних офіси», а роботу районних, міських управлінь праці та соціального захисту населення організовано за принципом «єдиного вікна».

Також постійно проводиться систематична робота серед населення області по підвищенню рівня правової освіти з питань соціального захисту, приділяючи особливу увагу роз’ясненню відповідних актів законодавства.


З метою створення належних умов для набуття громадянами знань про свої права, свободи і обов’язки спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань підвищення рівня правової культури молоді, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, формування здорового способу життя було організовано та проведено 294 заходи.

Так, відбулось 165 заходів із сім’ями опікунів, піклувальників, прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, з питань підвищення рівня правової освіти. Надано 616 індивідуальних консультацій.

Київським обласним, районними, міськими, сільськими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поширювалася соціальна реклама, виготовлена районними, міськими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, партнерськими державними та недержавними організаціями, а саме: 14 аудіороликів (виготовлених Держсоцслужбою), 10 аудіороликів (виготовлених партнерськими організаціями), які транслювалися в ЗМІ 709 разів; 2 відеоролики (виготовлені міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді), які транслювалися в ЗМІ 510 разів; 7 відеороликів (виготовлених Держсоцслужбою), 30 відеороликів (виготовлених партнерськими організаціями), які транслювалися в ЗМІ 6101 рази; 8 документальних фільмів (виготовлених Держсоцслужбою), 7 документальних фільмів (виготовлених партнерськими організаціями), які транслювалися в ЗМІ 612 разів; 1 вид друкованої продукції, загальним тиражем 500 шт. (виготовлений міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді); 38 видів друкованої продукції, загальним тиражем 5526 шт. (виготовлені партнерськими організаціями); 1 вид акцидентної продукції, загальним тиражем 5000 шт. (виготовлені партнерською організацією).

Загальна кількість носіїв зовнішньої соціальної реклами, виготовленої районними, міськими центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - 45 шт., зовні на транспорті 7 шт. та 58 шт. (зовнішньої) й 50 шт. на транспорті (всередині), виготовлені партнерськими організаціями.


Протягом 2012 року Інспекція з питань захисту прав споживачів у Київській області здійснювала контроль по забезпеченню гарантованого державою права на задоволення основних життєвих потреб – права на якісне харчування, послуги, житло, відповідні санітарні умови, права на інформацію, відшкодування збитків, судовий захист та інше.

Спеціалістами Інспекції надано 206 консультацій, роз’яснень споживачам та господарюючим суб’єктам щодо порядку подання звернень, переорієнтації заявників безпосередньо до інших органів в частині питань, вирішення яких належить до компетенції інших органів виконавчої влади з метою скорочення термінів їх розгляду та підвищення ефективності роботи по розгляду звернень.

Інспекцією розроблено та розповсюджуються брошури «Поради споживачу» при придбанні товарів у торговельній мережі, на ринках області, надання послуг у житлово-комунальній сфері. Розроблено проекти пам’яток: «Придбаний товар на ринках. Поради споживачу», «Послуги перевезення пасажирів. Права споживача», «На що потрібно звертати увагу при придбанні продовольчих товарів. Поради споживачу», «Придбання електропобутової техніки. Проблемні питання».
Відповідна роз’яснювальна робота проводиться органами земельних ресурсів області.

З метою надання безоплатної первинної правової допомоги у сфері земельних відносин та належної організації роботи територіальних органів Головним управлінням Держземагенства у Київській області визначено щоденний графік прийому фізичних та юридичних осіб в територіальних органах земельних ресурсів області.

Проблемні питання громадян вирішуються з виїздом у регіони, звідки надходять найбільше скарг. Так, керівництвом Головного управління Держземагенства у Київській області проведено виїзні прийоми в Богуславському, Бородянському, Вишгородському, Баришівському, Згурівському, Макарівському, Рокитнянському, Києво-Святошинському, Переяслав-Хмельницькому, Кагарлицькому, Обухівському, Тетіївському, Бориспільському, Володарському, Ставищенському, Васильківському, Броварському, Миронівському, Богуславському районах області.

Крім того, забезпечено участь представників територіальних органів Управління під час проведення виїзних прийомів пересувного Консультативного центру правової освіти населення.

З метою забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади, Управлінням запроваджено функціонування «гарячої» телефонної лінії. В телефонному режимі кожен бажаючий має можливість отримати екстрену консультацію з питань, пов’язаних із земельним законодавством.

Вживаються заходи з розроблення методичних рекомендацій, спрямованих на висвітлення, зокрема, таких тем, як: «Порядок приватизації земельних ділянок», «Механізм присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам, право на які посвідчено правовстановчими документами», «Порядок відновлення меж земельної ділянки в натурі», «Ринок земель в Україні», «Порядок здійснення реєстрації переходу права власності на земельну ділянку». Постійно оновлюється офіційний веб-сайт Головного управління Держземагенства у Київській області, де висвітлено вказані теми.


Одним з пріоритетних напрямів роботи Головного управління юстиції у Київській області, районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції області є надання безоплатної первинної правової допомоги.

На сьогодні, при органах юстиції області діє 31 громадська приймальня: 1 – в Головному управлінні юстиції у Київській області, 30 - в територіальних управліннях юстиції. В своїй роботі працівники громадських приймалень керуються Порядком роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги.

З метою забезпечення міжвідомчої інтеграції у питанні надання безоплатної правової допомоги громадянам, до участі у роботі правових громадських приймалень, створених при районних, міських, міськрайонних управліннях юстиції області запрошено членів постійної комісії Київської обласної ради з питань законності, правопорядку та боротьби з корупцією.

Головним управлінням та територіальними управліннями юстиції Київської області налагоджена тісна співпраця з представниками неурядових організацій.

Зокрема, у роботі обласного пересувного консультативного центру правової освіти населення періодично беруть участь представники Київської обласної організації Союзу юристів України. Слід відзначити, що і на місцевому рівні представники зазначеної громадської організації долучаються до правоосвітньої роботи, зокрема, що стосується надання безкоштовних юридичних консультацій.

За участю представників Головного управління Пенсійного фонду в Київській області, Головного управління праці та соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Головного управління Держкомзему у Київській області проведено 10 виїздів пересувного Консультативного центру правової освіти населення для жителів сіл Київської області, під час роботи яких надано 256 консультацій.

З метою попередження негативних проявів в учнівському та студентському середовищах Головним управлінням юстиції у Київській області та територіальними управліннями юстиції проводяться місячники, тижні правових знань, конкурси, вікторини, брейн-ринги, вечори запитань та відповідей, лекції, тощо. Організовуються диспути, „круглі столи”, рольові ігри, інформаційні години, зустрічі з працівниками правоохоронних органів, охорони здоров’я. Проведення цих заходів висвітлюється в місцевих засобах масової інформації.

Не залишається поза увагою учнівська молодь, зокрема діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Традиційно проводиться конкурс на кращого знавця права серед вихованців інтернатних закладів області (11 класів), зокрема з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Для лідерів шкільного самоврядування Київщини з метою всебічного інформування про діяльність українського парламенту та поширення ідей парламентаризму Управлінням організовано та проведено екскурсію сесійним будинком Верховної Ради України по вул. М. Грушевського, 5.

Продовжено практику проведення виїздів лекторської групи по роз’ясненню чинного законодавства для дітей інтернатних закладів області за участю представників управління освіти і науки, служби у справах дітей облдержадміністрації, центру для сім’ї, дітей та молоді, кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України в Київській області, Управління по боротьбі з незаконним обігом наркотиків в Київській області.


Для забезпечення більш широкого доступу громадян до джерел правової інформації на шпальтах друкованих ЗМІ працюють відповідні рубрики: «Зверніть увагу», «На прийомі в нотаріуса», «Земля і люди», «Слово з приводу», «Актуально», «Податкові вісті», «Нове в законодавстві», «Людина. Закон. Суспільство», «Запитували – відповідаємо», «В управлінні юстиції», «Правове поле».

Журналісти місцевих видань коментують зміни до законів України, роз’яснюють законодавчі акти, які стосуються різних сфер суспільного життя: житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності, сімейного права, спадкових та майнових відносин – «Новий день» (Києво-Святошинський, №35 – «Управління ПФУ інформує»), «Трудова слава» (Бориспіль, №№117-118 – «Обміняти товар чи повернути свої гроші можете впродовж 14 днів»), «Громадська думка» (№55-56 – «Розрахунок за лічильником: плюси та мінуси»), «Березанські відомості» (№67 – «Розміри державних соціальних допомог»), «Слово» (Вишгород, №29 – Заповіт із заповідальним словом»), «Обухівський край» (№57 – «Коли в сім’ї дитина-інвалід»), «Тетіївська земля» (№68 – «Про субсидії: запитання у відповідях»).

Цікавою для дописувачів є започаткована рубрика «Розмова по суті» на шпальтах часопису «Час Київщини», яка сприяє налагодженню системного діалогу органів виконавчої влади з громадськістю. У черговому номері видання (№19 - «Київщина: приклад пенсійного благополуччя для всіх»), подається інтерв’ю начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області.

Регіональні газети періодично висвітлюють діяльність Ради, її взаємодію з державними органами та установами, громадськими організаціями, закладами охорони здоров’я та освіти. На черговому виїзному засіданні Ради у м. Васильків розглядались питання щодо створення дитячих, молодіжних правоосвітніх телерадіопрограм на Київщині, підвищення правової культури населення стосовно здорового способу життя та ролі громадських організацій у розвитку правовиховної роботи серед молоді Київщини. Про це пишуть газети «Голос Володарщини» (№71 – «Правова освіта населення – шлях до правової культури суспільства»), «Вісник Рокитнянщини» (№83-84 – «Консультації з громадськістю – запорука гласності, відкритості й прозорості»), «Життя і слово» (Васильків, №53 – Правоосвітню діяльність – на рівень вимог сьогодення»), «Вісник Переяславщини» (№47 – «Кожен громадянин має право на юридичний захист»), «Миронівський край» (№51 – «Діти мають право»), «Таращанський край» (№75 – «Особливості здійснення передвиборчої кампанії»).

Окрім того, згідно з положенням Програми, міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення щорічно проводиться огляд-конкурс на краще висвітлення правової тематики у ЗМІ області.
Для забезпечення системності, послідовності та цілеспрямованості у здійсненні правоосвітньої та правовиховної роботи, у Київській області створені та діють 36 районних та міських МКМР з правової освіти населення (в усіх районах та містах області), які скеровують свою роботу на виконання положень «Національної програми правової освіти населення» затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001 року № 992/2001 та Програми правової освіти населення Київської області на 2011-2014 роки, затвердженої рішенням Київської обласної ради шостого скликання від 24.03.2011 за № 058-05-VІ, місцевих програм правової освіти населення, рекомендацій Всеукраїнської МКМР, рекомендацій Ради.
Враховуючи вищенаведене, Радою р е к о м е н д о в а н о :

1. Членам Ради, головам районних, міських МКМР з правової освіти населення:

1.1. Проводити систематичну роботу в засобах масової інформації з висвітлення актуальних правових питань, приділивши особливу увагу роз’ясненню відповідних актів законодавства та практики їх застосування.

1.2. Забезпечити надання безоплатної первинної правової допомоги у відповідних громадських приймальнях, а в разі їх відсутності - створення при органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, державних підприємствах, установах, організаціях області.

2. Департаменту освіти, науки та молоді Київської обласної державної адміністрації:

2.1. Вжити заходів, спрямованих на недопущення порушення прав, свобод і законних інтересів дітей у навчальних закладах області.

2.2. Продовжити практику проведення Днів, Тижнів, Декад, Місячників правових знань, олімпіад, конкурсів, вікторин на краще володіння правовими знаннями серед учнів та молоді загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів області із залученням представників правоохоронних органів, органів юстиції та судів, наркологічних та інших закладів охорони здоров’я.

3. Управлінню культури і туризму Київської обласної державної адміністрації:

3.1. Сприяти підвищенню правової освіти населення шляхом організації в бібліотеках та клубних закладах області лекторіїв, клубів за інтересами, книжкових виставок, створення куточків з правознавства та своєчасно поновлювати бібліотечні фонди актуальною літературою, зокрема посібниками та методичними матеріалами з актуальних питань чинного законодавства.

3.2. Вивчати та поширювати позитивний досвід організації та проведення правовиховної та правоосвітньої роботи закладами культури та освіти області.4. Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України в Київській області:

4.1. Посилити правороз’яснювальну роботу серед населення області, зокрема з неблагополучними сім’ями, в яких виховуються діти.

4.2. Продовжити профілактичну роботу серед учнівської молоді щодо попередження правопорушень, особливу увагу приділяти роботі з дітьми малозабезпечених, неблагополучних сімей, дітьми-сиротами та підлітками, схильними до скоєння правопорушень.

5. Головному управлінню юстиції у Київській області:

5.1. Проводити правоосвітні заходи з метою поширення серед населення знань про право і державу, інформування громадян про правову політику держави, забезпечення прав і свобод людини.

5.2. Продовжувати надання безоплатної правової допомоги через мережу громадських приймалень.

6. Державній податковій службі у Київській області проводити семінари з актуальних питань податкового законодавства для працівників підприємств, установ, організацій, адвокатів, суддів, нотаріусів.

7. Головному управлінню Держземагентства у Київській області:

7.1. Посилити практику проведення правороз’яснювальних заходів, спрямованих на підвищення правової обізнаності мешканців області, особливо у сільській місцевості.

7.2. Утворити громадські приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги при органах земельних ресурсів області.

7.3. Провести спільно з профільними комісіями Київської обласної ради, органами виконавчої влади, науковцями, практикуючими фахівцями науково-практичні семінари для секретарів міських, селищних, сільських рад з питань земельного законодавства.7.4. Розробити та поширити серед міських, селищних, сільських рад області методичні рекомендації з питань застосування земельного законодавства.

8. Управлінню інформації та зв’язків з громадськістю Київської обласної державної адміністрації висвітлити ці Рекомендації на сайті облдержадміністрації та у засобах масової інформації.

9. Відповідальному секретарю Ради довести до відома членів Ради, голів районних (міських) МКМР з правової освіти населення Рекомендації та інформувати голову Ради про стан виконання Рекомендацій.

10. Керівникам відповідальних установ, членам Ради, головам районних (міських) МКМР з правової освіти населення інформувати про хід реалізації цих Рекомендацій Ради Головне управління юстиції у Київській області у термін до 5 липня 2013 року та 5 січня 2014 року.

11. Контроль за виконанням Рекомендацій покласти на члена Ради, першого заступника начальника Головного управління юстиції у Київській області Т.М. Красавіну, голів районних, міських МКМР з правової освіти населення.
Голова Ради,

перший заступник голови

Київської обласної державної адміністрації О.В. Заєць