Коментар щодо запитань, які надійшли до прес-служби нкрзі після публікації інтерв’ю «Глава нкрси: «Доступ к онлайн-услугам нужно рег - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Нові публікації про подільський район 1 277.66kb.
Абзац 1 прес-релізу прес-служби прокуратури м. Суми 1 117kb.
Окремим українським підприємствам тимчасово заборонено ввозити продукцію... 1 27.79kb.
Рішення №1 Науково-експертної ради нкрзі 12 квітня 2013 року м. 1 10.23kb.
Інтерв'ю "Чарівний світ" 1 39.75kb.
Повідомлення про подію, що має відбутися не пізніше ніж за 3 календарні... 1 41.12kb.
Положення Глава 1 Визначення термінів. Глава 2 Нормативно-правові... 5 1265.13kb.
Інформація щодо посадових осіб, які організують доступ до публічної... 1 213.53kb.
Наказ №107 «08» 05 2013 р с. Синевир Про затвердження Порядку розгляду... 1 33.22kb.
Прес-анонс «Відкритий доступ» у Харкові 1 14.27kb.
Опрацювання запиту на інформацію відповідно до вимог Закону України... 1 69.19kb.
Київський міжнародний інститут соціології Київ, Волоська 8/5, (044) 1 193.17kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Коментар щодо запитань, які надійшли до прес-служби нкрзі після публікації інтерв’ю - сторінка №1/1
Коментар щодо запитань, які надійшли до прес-служби НКРЗІ після публікації інтерв’ю «Глава НКРСИ: «Доступ к онлайн-услугам нужно регулировать»
В інтерв’ю Голови НКРЗІ Петра Яцука, на яке посилаються ЗМІ, не йдеться про запровадження якихось нових податків.

В інтерв’ю йшлося про один із шляхів стимулювання інвестицій у розширення мереж доступу телекомунікаційних операторів. Вираз «монетизація послуг доступу» вживався в контексті загальносвітової дискусії, про це йшлося  також на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні. Адже зараз у розвинених країнах більшість споживачів вже використовує широкосмуговий швидкісний доступ, обсяг трафіка в мережах постійно зростає. Проте оператори нічого не отримують від об’єму переданої інформації і тому не зацікавлені в розширенні своїх мереж. Ця тенденція може призвести до колапсу в мережі Інтернет, тобто в певний момент обсяг трафіка настільки перевищить можливості мережі, що поставить під сумнів стабільність її роботи в цілому. Про це світові експерти говорять вже зараз, і одним зі шляхів подолання цієї проблеми може стати диференційований підхід до передачі трафіка – за передавання великих об’ємів інформації на високій швидкості оператор має отримувати більше коштів, ніж за ординарну послугу. Це має стати стимулом для розширення операторами своїх мереж, і до такої точки зору схиляється більшість авторитетних світових фахівців. У даному випадку можна провести аналогію зі сплатою коштів за проїзд європейськими автобанами – плата за однакову відстань для сімейного легковика та великотонажної вантажівки може відрізнятися на порядок.

НКРЗІ, як і регулятори телекомунікацій в інших країнах, бачать ці тенденції, тож вже замислюються над тим, щоб розпочати регулювання умов надання доступу до онлайн-послуг. Адже від цього врешті решт залежить якість послуг, що надаються кінцевому споживачеві.Регулювання умов доступу до контенту (а не самого контенту) через запровадження відповідних правил – одне із завдань, покладених на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації. Сьогодні Комісія знаходиться саме на початку шляху розробки та напрацювання нормативних документів у сфері регулювання доступу до інтернет-послуг, інформації, контенту. Ключовим елементом державного регулювання є збільшення об’єму послуг та встановлення чітких і зрозумілих правил гри на ньому для всіх його учасників. Перш ніж регулювати діяльність учасників ринку, Комісія ретельно проаналізує стан доступу до контенту та виконає ряд інших передбачених законодавством процедур.

Завдання Комісії - створювати найбільш сприятливі умови діяльності операторів і провайдерів, надати операторам, а не державі (як це чомусь зрозуміли деякі ЗМІ та коментатори), можливість отримати додаткові кошти для розвитку мереж від перерозподілу доходів між постачальниками інформаційних послуг та операторами телекомунікацій, які забезпечують доступ до цих послуг, з метою надання споживачам якісних послуг доступу до контенту та інформаційних ресурсів.