Методичні рекомендації вчителям щодо використання тестових технологій у процесі вивчення української мови та літератури в загальноос - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Методичні рекомендації щодо використання тестових технологій у процесі... 1 230.04kb.
Методичні рекомендації щодо використання вправ і завдань до уроків... 4 653.17kb.
Методичні рекомендації щодо вивчення української мови та літератури... 8 1990.39kb.
Методичні рекомендації щодо проведення І-ІІI етапів учнівської олімпіади... 1 245.82kb.
Наказ №26 Про стан викладання української мови в 2012/2013 навчальному... 1 79.19kb.
Методичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін у основній... 1 181.77kb.
Методичні рекомендації щодо навчання й вивчення української мови... 4 875.26kb.
Методичні рекомендації щодо підготовки і написання наукових досліджень... 1 82.15kb.
Виписка з Інструктивно-методичних рекомендацій щодо вивчення шкільних... 1 268.57kb.
Звіт про роботу методичних формувань у 2011-2012 навчальному році... 1 76.59kb.
Методичні рекомендації щодо вивчення української літератури в загальноосвітніх... 2 592.22kb.
В наведеній схемі джерело струму j керується напругою U 1 112.27kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Методичні рекомендації вчителям щодо використання тестових технологій у процесі вивчення - сторінка №1/1
Методичні рекомендації вчителям щодо використання тестових технологій у процесі вивчення української мови та літератури в загальноосвітній школі
Використання тестових технологій здійснюється в три етапи:

• теоретична й практична підготовка вчителя та учнів до проведення тестування;

• організація тестування;

• аналіз і корекція результатів.


На першому етапі вчитель здійснює відбір або самостійно розробляє тестові завдання. Головними вимогами до них є відповідність меті навчання, високий ступінь валідності, багатоваріантність, побудова неправильних відповідей на основі типових помилок. Типологія тестів ураховує особливості їхніх змісту та структури.

Другий етап включає в себе пояснення процедури, режиму, правил виконання тестових завдань, умов оформлення робіт, демонстрування алгоритмів виконання завдання, виконання тренувальних завдань. Важливим для вчителя є дотримання головної вимоги посування школярів в освоєнні тестових технологій – від простих завдань до складніших. Освоєння кожної нової форми тестових завдань слід починати з детального ознайомлення з інструкцією щодо їх виконання.

На третьому етапі здійснюється виявлення типових та індивідуальних помилок, що їх припустилися учні. Аналіз результатів проводиться в довільній, найбільш зручній і звичній для вчителя й школярів формі. Учителеві варто пам’ятати, що на виконання завдань з вибором однієї правильної відповіді треба відводити орієнтовно одну хвилину, а кількох правильних відповідей або встановлення відповідності – півтори хвилини. Важливо привчати учнів виконувати завдання не лише правильно, але й швидко, щоб максимально наблизити їх до умов, у яких випускники працюватимуть під час зовнішнього оцінювання. На цьому етапі учителеві слід навчати учнів алгоритмів виконання тестових завдань різних форм, аналізувати результати тестування, виявляти типові помилки й визначати шляхи їх усунення. Доцільно давати учневі конкретні інструкції, як виправити виявлені помилки. Проектуючи тест, треба враховувати, що запропоновані завдання мають бути різноманітними за змістом і формою, що дасть змогу уникнути монотонності та забезпечити постійну й стійку мотивацію учнів до роботи.
Не варто обмежуватися тільки завданнями закритої форми, доцільно пропонувати учням також і відкриті завдання, у яких вони самостійно мають записати повну відповідь на запитання. Учитель повинен пам’ятати, що основу завдання треба формулювати переважно у формі стверджувального речення, воно має бути максимально коротким, точним і однозначним, а варіанти відповідей доступними для розуміння школярами. Не слід указувати після використаного в тесті речення прізвище його автора, щоб не переобтяжувати завдання зайвою інформацією і не відволікати його від головного.