Мом, Київ Уряд у складі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Мом, Київ Уряд у складі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей - сторінка №1/1
Огляд ЗМІ

мережі Ініціатива розмаїття

14-20.10.11


МОМ, Київ


  1. Уряд

У складі Мінкультури створено департамент у справах релігій та національностей

У структурі Міністерства культури України створено Департамент у справах релігій та національностей. Орган сформовано у ході реорганізації міністерства, що розпочалася після того, як Президент України своїм указом ліквідував Державний комітет у справах національностей та релігій, а його функції передав Мінкультури.


http://islam.in.ua/3/ukr/full_news/10397/visibletype/1/index.html

Ильясов предлагает привлекать к уголовной ответственности за разжигание межнациональной вражды


За разжигание межнациональных и межконфессиональных конфликтов должны привлекать к уголовной ответственности. Об этом журналистам заявил председатель Постоянной комиссии Верховной Рады АРК по межнациональным отношениям и проблемам депортированных граждан Ремзи Ильясов в Симферополе 18 октября.
«Любой человек, любая организация, которая каким-то образом провоцирует межнациональные столкновения, должны быть наказаны. Я бы хотел, чтобы это было уголовное наказание, тем более у нас в Крыму», – сказал Ремзи Ильясов.
При этом он призвал журналистов ответственно и осознанно подходить к подготовке материалов, чтобы не провоцировать взрывоопасную ситуацию в межнациональной сфере.

http://www.kianews.com.ua/node/38418

Заява прес-служби Партії регіонів щодо перейменування вулиці Миру на вулицю Воїнів батальйону «Нахтігаль» у селі Райлів Львівської області


Партія регіонів категорично засуджує спроби будь-яких політичних сил у будь-який спосіб пропагувати такі ганебні явища світової історії, як нацизм. Партія регіонів заявляє про свій рішучий протест проти подібних кроків та звертається до Генеральної Прокуратури України з проханням дати правову оцінку події, що мала місце, закликає громадян України до пильності у питаннях, що стосуються нашого історичного минулого.

http://www.partyofregions.org.ua/ru/news/politinform/show/5929

  1. Повідомлені випадки

Возбуждено уголовное дело против футбольных фанатов клуба «Таврия»

15 октября в Симферополе состоялся футбольный поединок между спортивным клубом "Таврия" и футбольным клубом "Шахтер" (Донецк), в котором симферопольская команда проиграла со счетом 3:1. При этом во время матча фанаты "Таврии" (за ними закреплен 5-й сектор стадиона) вели себя вызывающе и вывесили фашистскую свастику. Кроме того, подожгли дымовые шашки и спалили сиденье. В инцидент вмешалась милиция. В результате 37 человек были задержаны.


http://crimea.vgorode.ua/news/79725/

В Умани нарисовали звезду Давида на виселице


Изображение звезды Давида, повешенной на дереве, появилось в городе Умань на Черкасщине. Рисунок находится на бетонном заборе на пересечении улиц Тыщика - Горького. Шестиконечная звезда - символ государства Израиль - нарисована черными красками. На одной из соседних плит такой же краской написано "14:88 Время пришло!". 14 октября по этой дороге проезжал кортеж премьер-министра Николая Азарова, но никто не обратил внимания на надпись на заборе.

Местные жители говорят, что рисунок появился месяц назад накануне приезда паломников хасидов.


http://gazeta.ua/ru/articles/life/405051/3

Антисемитское граффити в Харькове


На одной из центральных улиц Харькова уже несколько дней красуется граффити "Жиды – геть!". Несмотря на жалобы местного еврейского населения, надпись даже не замазали, не говоря уже о поиске тех, кто стоит за этой антисемитской акцией.

http://bit.ly/r7SCPZ

  1. Моніторинг ЗМІ

Бути чи не бути вулиці імені вояків батальйону «Нахтіґаль»?


Бути чи не бути в Україні вулиці імені вояків німецького легіону «Нахтіґаль»? Тиждень тому депутати Стрийського району на Львівщині ухвалили рішення про перейменування вулиці Миру на «Нахтіґаль» у селі Райлів. Здійнявся скандал, і депутати змінили своє рішення. Однак на цьому історія ще не закінчилась.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24365068.html
Мусульманська преса й книговидання в Україні: критичний огляд

Досить часто в наукових дослідженнях українська мусульманська громада розглядається як унітарне явище, регіонального (кримського, східноукраїнського) чи всеукраїнського масштабу. Згідно з даними Державного комітету України у справах національностей та релігій (нині ліквідованого), в 2011 році в Україні нараховувалось 1193 зареєстрованих та незареєстрованих мусульманських релігійних громад.[1] Незважаючи на відсутність достовірних даних про кількість мусульман в Україні, цілком ймовірним мінімумом можна вважати цифри в межах 300 – 500 тис. віруючих.[2] Утім, це число включає лише тих сповідників ісламу, які мають українське громадянство або вже тривалий час мешкають в Україні. Немає об’єктивних даних про кількість мігрантів з мусульманських країн, а тому оцінка максимальної чисельності віруючих дійсно вкрай проблематична. Цифри в 1-2 млн., які наводяться у деяких джерелах [3], не верифіковані жодними конкретними дослідженнями, а тому залишаються гіпотетичними.http://islam.in.ua/15/ukr/full_articles/6657/visibletype/1/index.html

Українські роми звикли до «резервацій» у Закарпатті


У жахливих злиднях живуть тисячі людей в західній частині України. На самому кордоні з Європейським Союзом знаходяться ромські оселі, в яких начебто зупинився час. У неймовірній біді, антисанітарії, без елементарних гігієнічних умов мешкають в будинках із глини, дощок і подібного «будівельного» матеріалу. «Циганські табори», як в Закарпатті називають вулиці і райони, де компактно проживають роми, можна легко знайти у містах і в селах. Місцеві мешканці про них говорять, як правило, з огидою і заходити туди не радять. Але мало хто може навіть уявити собі, що таке життя можливе в центрі Європи у 21-му сторіччі.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24359384.html

Национальный признак до сих пор является причиной увольнений крымских татар


В связи с кадровой перестановкой в правительстве и местных органах власти пострадали и крымские татары. Уволены Энвер Джемалетдинов, заместитель главы комитета по земельным ресурсам, Таир Мусаев, заместитель министра здравоохранения. Однако не всегда кадровые перестановки связаны с назначением "своих". По словам недавно уволенного главного специалиста республиканского комитета по транспорту и связи АРК Нури Бейтуллаева, причиной освобождения его с должности стал национальный признак и занятие общественной деятельностью. Напомним, Н.Бейтулаев является председателем общественной организации "Ватан къанатлары", которая не первый год борется за присвоение имени Амет-Хана Султана Симферопольскому аэропорту. Эта инициатива получила уже международную известность и поддержку.

http://khpg.org/index.php?id=1318937945

  1. Події

Minority Rights Group Global Advocacy Training Programme


Deadline: 24 October 2011

Open to: People working in NGOs on the topic of human rights in the following countries: Azerbaijan, Georgia, Kyrgyzstan, Macedonia, Moldova, Russia, Tajikistan, Turkey, Ukraine

The Minority Rights Group Global Advocacy Training Programme is a comprehensive virtual and live training programme for Civil Society activists working in the field of minority rights protection.


http://unistudy.org.ua/events.htm?id=3196
Приглашаем вас принять участие в международной конференции “Развитие международных гражданских инициатив против расизма и насилия в России и русскоязычном пространстве”Воронеж, 27-30 ноября 2011 года


В последние годы во всем мире в ответ на вызовы ксенофобии и дискриминации, рост национализма, крах идеологии “мульти-культи” и пр. появилось большое многообразие различных подходов, методик и идей, которые предлагают свое видение того, как противостоять этим вызовам. Все эти идеи основаны на разных представлениях о мире и просветительской работе, зачастую они развиваются в закрытых командах, отдельно взятых организациях и инициативах и практикуются только ими.

На наш взгляд, для системных изменений в обществе нам важно быть в курсе самых разных методик и подходов, ведь это помогает посмотреть с разных сторон на то, что делаем мы сами / делают другие, является источником идей о том, что уже можно использовать, что нужно создать, изменить и улучшить. Более того, общение с единомышленниками всегда придает силы и мотивацию к развитию, которые так нужны.http://yhrm.org/news/network/priglashaem_vas_prinyat_uchastie_v_mezhdunarodnoi_konferentsii_razvitie_mezhdunarodnykh

Конкурс для журналістів, які пишуть про права людини


З метою долучити українське студентство до висвітлення проблематики прав людини, Посольство Франції в Україні оголошує журналістський конкурс «Словами за права».

Учасники конкурсу мають написати статтю українською або російською мовою, присвячену особі, державній або недержавній організації, чия діяльність пов’язана з  проблематикою Прав людини.Конкурс стартує 17 жовтня 2011 року.Про умови та формат конкурсу «Словами за права», можна дізнатися на сайті: http://slovamyzaprava.wordpress.com. На цьому сайті будуть також опубліковані всі статті, допущені до конкурсу.

http://helsinki.org.ua/index.php?id=1319017898

Українські форми нетерпимості: гляньмо правді у вічі...

Починаючи із 2006 року, українські та міжнародні організації заявляють про поширення ксенофобії й расизму в нашій державі та відсутність адекватної реакції з боку органів влади. Експерти з тривогою вказують на швидкий розвиток одразу кількох негативних тенденцій у сфері міжнаціональних стосунків. Сюди можна віднести зростання кількості злочинів, пов’язаних із насильством на ґрунті расової, етнічної та релігійної ненависті; хворобливу мігрантофобію в свідомості громадян, яку ще більш розпалюють ЗМІ та заяви чиновників; дедалі гостріші взаємини між умовними «слов'янами» та кримськими татарами в Криму.

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1706929Международный семинар "Опыт борьбы c преступлениями на почве ненависти в Европе и в Крыму".
15 октября в  Симферополе, по ул. Мате Залки, 17 Б, в конференц-зале гостиницы «Звездная», состоялся   Международный семинар "Опыт борьбы c преступлениями на почве ненависти в Европе и в Крыму". Организаторами стола выступили Международная общественная организация Фонд исследований и поддержки коренных народов Крыма и Крымский Центр исламоведения.По приглашению организаторов в семинаре приняли участие ряд правозащитных организаций Европы, Украины и Крыма. Участники семинара обсудили и поделились информацией по двум темам: Проявления ксенофобии и борьба против нее в полиэтническом обществе Крыма и Украины,  Противостояние религиозной нетерпимости и предрассудкам в Крыму.

http://www.humanrights.rk.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=86:internationalmeeting&catid=1:news

Чернівецьких школярів та студентів навчатимуть етнічної толерантності


12 жовтня в конференц-залі Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» відбулася презентація проекту «Міжетнічний діалог молоді Буковини – шлях до толерантного співжиття». З представниками ЗМІ спілкувалися керівник проекту, голова Товариства «Український Народний Дім в Чернівцях» Володимир Старик, депутат Чернівецької міської ради Володимир Бешлей, а також консультанти та радники проекту Наталія Герасим та Тарас Халавка. Як відзначив В. Старик, проект матиме декілька напрямків. Серед основних – анкетування молоді на предмет виявлення етностереотипів, заснування волонтерського руху «Посли толерантності», а також організація публічних заходів.

http://www.civicua.org/news/view.html?q=1706304

Розпочато дослідження стану міжетнічної толерантності в молодіжному середовищі Криму


У жовтні 2011 р. громадською організацією «Євпаторійський центр регіонального розвитку» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» розпочато діяльність в рамках проекту «Дослідження стану міжетнічної толерантності в молодіжному середовищі Криму», яка передбачає проведення саме здійснення дослідження та підготовку інформативного аналітичного документу («Зеленої книги») для акцентування уваги місцевих органів влади на аспектах цієї проблеми задля протидії проявам нетолерантного ставлення молоді до представників інших національностей, нетерпимості та ксенофобії; проведення широкої інформаційної кампанії шляхом оприлюднення, поширення та обговорення матеріалів проекту за допомогою нових комунікаційних засобів; активізації громадської та професійної дискусії щодо цієї теми із залученням якомога ширших верств суспільства.

http://ngocrimea.wordpress.com/2011/10/14/%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b0%d1%82%d0%be-%d0%b4%d0%be%d1%81%d0%bb%d1%96%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%83-%d0%bc%d1%96%d0%b6%d0%b5%d1%82%d0%bd%d1%96/

Конкурс “Толерантність як основа сучасного суспільства”


Запрошуємо Вас прийняти участь у обласному творчому конкурсі серед молоді «Толерантність як основа сучасного суспільства», що присвячений Міжнародному дню толерантності.

http://gurt.org.ua/news/competitions/12085/
Международный конкурс работ школьников, студентов и преподавателей "Память о  Холокосте – путь к толерантности" 

Участниками конкурса могут быть граждане России, СНГ, других государств:


- школьники (8 – 11 класс) и учащиеся средних специальных учебных заведений;
- студенты колледжей и вузов;
- преподаватели высшей и средней школы; аспиранты.

http://www.holocf.ru/pages/87

  1. Міжнародна спільнота


В Москве пройдет конкурс фильмов и программ о борьбе с ксенофобией «Единение»

С 21 по 23 ноября 2011 года в Москве в пятый раз будет проводиться Всероссийский конкурс телевизионных фильмов и программ, посвященных борьбе с экстремизмом, ксенофобией, расовой и религиозной ненавистью «Единение».  Конкурс предусматривает отбор фильмов и программ, определение победителей и вручение призов на церемонии награждения.


http://www.sova-center.ru/racism-xenophobia/announcement/2011/10/d22802/

Президент РФ Дмитрий Медведев выступил против ксенофобной риторики в ходе прдевыборной кампании


17 октября 2011 года на встрече с руководством Совета Федерации в городе Горки (Московская область) президент России Дмитрий Медведев поддержал идею введения добровольного моратория на использование национальной тематики в ходе предвыборных кампаний и предупредил, что раздувающие ксенофобские настроения будут наказываться по закону, без скидок на свободу слова.

http://www.sova-center.ru/racism-xenophobia/news/counteraction/2011/10/d22801/

Треть москвичей призналась в ксенофобии


Треть москвичей отрицательно относится к приезжим из зарубежья и других регионов России. Как пишут "Московские новости", такие данные получило правительство Москвы в результате закрытого опроса. Другие цифры, полученные в ходе этого опроса, не приводятся.

В 2010 году ВЦИОМ выяснил, что проблема миграции беспокоит жителей Москвы сильнее безработицы, плохой экологии или коррупции. "Наплыв мигрантов из стран СНГ" наиболее острой проблемой назвали 17 процентов из числа респондентов.http://lenta.ru/news/2011/10/17/thirty/
Готується до відкриття нова мусульманська соціальна мережа SalamWorld.com

У грудні 2011 року запланований пробний запуск нової соціальної мережі першого глобального ісламського проекту в Інтернеті.SalamWorld.com На думку ініціаторів проекту й команди розробників, мережа SalamWorld.com дасть мусульманам в усьому світі можливість більше дізнатися один про одного, установити і зміцнити ділові, братні та особисті зв'язки.http://islam.in.ua/2/ukr/full_news2/4720/visibletype/1/index.html

Зверніть увагу, що МОМ не несе ніякої відповідальності за точність та зміст огляду ЗМІ, який створено з використанням новин зовнішніх агенцій і не обов’язково відображає позицію МОМ.