Мова. 21 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Мова. 21 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови - сторінка №1/1
Міжнародний день рідної мови

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.21 лютого у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошено в 1999 році на загальній конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної та культурної багатоманітності.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. Себто, святкуємо ми цей день з присмаком гіркоти. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в нас.

У різних країнах світу люди сьогодні говорять на 6000 мовах. За останні три століття зростають темпи вгасання або зникнення мов, особливо це характерно для американського континенту й Австралії. В Європі під загрозою зникнення перебувають близько 50 мов. Деякі з них, наприклад, лапландські, якими говорять у скандинавських країнах і на півночі Росії, вважаються вимираючими.

Причини, що ведуть до зникнення рідної мови, можуть бути різними. Однак мови, що перебувають під загрозою зникнення або навіть уже зникли, можуть бути врятовані. Так, наприклад, у Японії наприкінці 80-х років на острові Хоккайдо місцевою мовою айну говорили тільки 8 осіб. Сьогодні ж ця мова відроджується. Створено музей айну, молоді надається можливість безкоштовно навчатися мови на спеціальних курсах. В Англії діалект кельтської мови зник ще 1777 року, проте відроджений зовсім недавно, і сьогодні ним як другою мовою користується близько тисячі чоловік.Міжнародний день рідної мови відзначає кожна культурна людина, яка усвідомлює, що мова є безцінним надбанням людства. У кожного народу є своя мова, вона для нього найрідніша і найдорожча. Кожна людина має право розмовляти і мислити рідною мовою. Кожна країна має право на державну мову. Наш народ не одне століття боровся за рідну мову, за те, щоб сьогодні вона стала державною. Українська мова не зникла, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею у повний голос.

Тож любіть свою мову та оберігайте її! Адже мова – це свого роду душа народу: немає мови – немає народу.