На підприємствах та організаціях - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення від 21 листопада 2012 року №483 Про внесення змін у Додаток... 1 22.16kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації "Про внесення... 1 13.1kb.
Програма та методичні рекомендації переддипломної виробничої практики... 4 1019.3kb.
З діловодства за запитами на інформацію в органах виконавчої влади... 1 258.66kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 12. 12. 1 43.47kb.
Паспорт територіальної громади Кумейківської сільської ради Населений... 1 287.96kb.
Про стан військового обліку та бронювання військовозобов’яза- них... 1 28.78kb.
Спеціальність 03010201 “психологія” 2 445.31kb.
Кабінет міністрів україни постанова 1 59.55kb.
Розпорядження голови Менської районної державної адміністрації „Про... 1 70.88kb.
Розпорядження Прилуцької районної державної адміністрації „Про бронювання... 1 36.81kb.
Правового значення та порядку використання робочого часу на підприємствах... 1 122.96kb.
Перша допомога при гіпотермії (переохолодженні) Ознаки гіпотермії 1 12.79kb.
Таращанський 1 219.63kb.

На підприємствах та організаціях - сторінка №1/1
Організація першої долі карської допомоги

на підприємствах та організаціях.
За даними ВООЗ, близько 30% осіб, які загинули внаслідок нещас­них випадків та НС, могли б бути врятовані, якби їм своєчасно і правиль­но надали першу долікарську допомогу, здійснили заходи щодо ожив­лення або своєчасно забезпечили доставку до медичного закладу. Своєчасно надана та правильно проведена перша долікарська допомо­га не лише рятує життя потерпілому, а й забезпечує подальше успішне лікування, запобігає розвиткові важких ускладнень, а після завершен­ня лікування зменшує втрату працездатності або ступінь каліцтва.

* Перша долікарська допомога — це комплекс простих терміно­вих дій, спрямованих на збереження здоров'я і життя потерпілого.

При наданні першої долікарської допомоги треба керуватися такими принципами: * правильність, * доцільність, * швидкість, *продуманість, *рішучість, *спокій, дотримуючись, як правило, наступної послідовності:

> усунути вплив на організм факторів, що загрожують здоров'ю та життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести із зараженої атмосфери чи з приміщення, що горить, погасити палаючий одяг, дістати із води);

> оцінити стан потерпілого, визначити характер і тяжкість травми, що становить найбільшу загрозу для життя потерпілого, і послідовність заходів щодо його спасіння;

> виконати необхідні дії щодо спасіння потерпілого в порядку терміновості (забезпечити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов'язку тощо);

> викликати швидку медичну допомогу чи лікаря або вжити заходів для транс­портування потерпілого в найближчу медичну установу;

> підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника, пам'ятаючи, що зробити висновок про смерть потерпілого має право лише лікар.

Виконуючи перелічені вище дії, необхідно бути уважним і обережним, щоб не причинити шкоду собі і не завдати додаткової травми потерпіло­му. Особливо це стосується тих випадків, коли потерпілого необхідно звільнити з-під дії електричного струму, з-під завалу, винести з палаючо­го приміщення, при рятуванні утопленика. Якщо допомогу надають кілька осіб, деякі з зазначених вище дій можна виконувати паралельно.

Людина, яка надає першу допомогу, повинна знати основні ознаки порушення життєво важливих функцій організму людини, загальні принципи надання першої долікарської допомоги і її прийоми стосов­но характеру отриманих потерпілим пошкоджень.

Людина, яка надає першу допомогу, повинна вміти:

*оцінити стан потерпілого і визначити, якої допомоги насамперед-той потребує; *забезпечити вільну прохідність верхніх дихальних шляхів;

*виконати штучне дихання «із рота в рот» або «із рота в ніс» та зовнішній масаж серця і оцінити їх ефективність; *зупинити кровотечу накладан­ням джгута, стисної пов'язки або пальцевим притискуванням судин;

*накласти пов'язку при пошкодженні (пораненні, опіку, відмороженні, ушибі); * іммобілізувати пошкоджену частину тіла при переломі кісток, важкому ушибі, термічному ураженні; * надати допомогу при теплово­му і сонячному ударах, утепленні, отруєнні, блюванні, втраті свідомості;

* використати підручні засоби при перенесенні, навантаженні і транс­портуванні потерпілого; * визначити необхідність вивезення потерпі­лого машиною швидкої допомоги чи попутним транспортом; скорис­туватися аптечкою швидкої допомоги.

Аптечка швидкої допомоги з набором медикаментів і засобів, мінімальний перелік яких наведено в табл. 5.1, обов'язково повинна бути на всіх транспортних засобах, а також на підприємствах, в організаціях та установах чи їх підрозділах, особливо тих, де проводяться небезпечні або шкідливі роботи. Такий набір меди­каментів і засобів для надання долікарської допомоги бажано також мати вдома.

На промислових підприємствах, де кількість працівників понад 500 осіб, повинен передбачатися фельдшерський пункт, а з кількістю працівників по­над 1200 осіб — лікарський медичний пункт. На підприємствах, в місцях постій­ного чергування медичного персоналу, крім аптечки повинні бути вивішені на видних місцях також плакати з правилами надання першої допомоги, ви­конання прийомів штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Для правильної організації надання першої допомоги на кожному під­приємстві, в цехах, відділеннях або інших підрозділах повинні бути відпо­відальні особи за наявність і необхідний стан пристроїв і засобів для на­дання цієї допомоги, що зберігаються в аптечках і сумках першої допомо­ги, і за систематичне їх поповнення. Ці особи також несуть відповідальність за передання аптечок і сумок по, зміні з поміткою в спеціальному журналі.Керівник лікувально-профілактичного закладу, що обслуговує дане підприємство, повинен організувати суворий щорічний контроль за до-держанням правил першої, долікарської допомоги, а також за станом і поповненням аптечок і сумок необхідними пристроями і засобами. Допомога потерпілому, яка надається немедичними працівниками, повинна суворо обмежуватися певними її видами (заходами щодо оживлення при клінічній смерті, зупинкою кровотечі, перев'язкою рани, опіку чи відмо­роженої ділянки, виведенням з непритомного стану, іммобілізацією перелому, перенесенням і транспортуванням потерпілого тощо).

Таблиця 1.

Медикаменти і засоби для надання першої долікарської допомоги

Медикаменти та медичні засоби

Призначення

Кількість, шт.

Індивідуальні перев'язочні асептичні пакети

Для накладання пов'язок


5

Бинти

-

5

Вата

-

5 пачок по 50г

Ватно-марлевий бинт

Для бинтування при переломах

3

Джгут

Для зупинки кровотечі

1

Шина


Для укріплення кінцівок при переломах

3-4


Гумовий пузир для люду


Для охолодження пошкодженого місця при ушибах, вивихах, переломах

1


Склянка


Для прийому ліків, промивання очей, шлунка, і приготування розчинів

1


Чайна ложка

Для приготування розчинів

1

Йодна настойка (5%)


Для змазування тканин навколо ран, свіжих подряпин на шкірі тощо

1 флакон, (25 мл)


Нашатирний спирт


Для використання при непритомному стані

1 флакон (30мл)


Борна кислота


3 метою приготування розчинів для промивання очей і шкіри, полоскання рота при опіках лугами, для примочок на очі при опіку електричною дугою

1 пакет (25 г)


Сода питна


3 метою приготування розчинів для промивання очей і шкіри, полоскання рота при опіках кислотою

1 пакет (25 г)


Розчин перекису водню

Для зупинки кровотечі з носа

1 флакон (50мл)

Настойка валеріани

Для заспокоєння нервової системи

1 флакон (30 мл)

Нітрогліцерин

Для прийому при сильних болях в області серця і за грудиною

1 тюбик

Примітки.

1. Розчин соди і борної кислоти передбачається тільки для робочих місць, де проводяться роботи з кислотами і лугами.

2. У цехах і лабораторіях, де не виключена можливість отруєння газами та шкідливими речовина­ми, склад аптечки повинен бути відповідно доповнений.

3. У набір для сумок першої допомога не входять шини, гумовий пузир для льоду, склянка, чайна Ложка, борна кислота і питна сода. Інші медикаменти комплектуються в кількості 50% вказаних у списку.4. На внутрішніх дверцятах аптечки слід чітко вказати, які медикаменти застосовуються при тих чи інших травмах (наприклад, при кровотечі з носа — 3%-ний розчин перекису водню тощо).
Використана література:

  1. Безпека життєдіяльності. Підручник. – К., 2001.

  2. Охорона праці. Посібник. – Харків, 2002.