Наказ №17 м. Ульяновка Про посилення роботи щодо попередження нещасних випадків серед учнів в загальноосвітніх навчальних закладах р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Про проведення районної та участь в обласній Олімпіаді серед учнів... 1 144.37kb.
Наказ №367 Про покращення організації харчування учнів та посилення... 1 68.35kb.
Наказ №33 Про вивчення стану організації харчування вихованців дошкільних... 3 401.07kb.
Наказ №295 Про попередження девіантних проявів серед учнів загальноосвітніх... 1 187.2kb.
Наказ №81 Про загальний порядок профілактичної роботи з питань запобігання... 3 413.75kb.
Наказ №58 Про вивчення стану роботи щодо забезпечення соціального... 1 256.2kb.
Наказ №263 Про підсумки роботи щодо попередження наркоманії, алкоголізму... 1 108.26kb.
Наказ №70 Про організацію харчування учнів з числа дітей пільгової... 1 187.9kb.
Наказ №299 Про підсумки роботи щодо профілактики віл-інфекції/сніду... 1 57.91kb.
Наказ №607 Про проведення огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої... 1 116.85kb.
Наказ №299 Про проведення малих Олімпійських ігор «Діти Харківщини»... 1 81.25kb.
Закону України «Про стимулювання розвитку регіонів» 1 154.88kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Наказ №17 м. Ульяновка Про посилення роботи щодо попередження нещасних випадків серед - сторінка №1/1НАКАЗ


від

31
січня

2013 року


17м. Ульяновка

Про посилення роботи щодо попередження

нещасних випадків серед учнів в
загальноосвітніх навчальних закладах
району у 2013 році
Відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» в навчальних закладах району проводиться певна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання і праці учнів та працюючих.

На початку навчального року, в процесі навчання та напередодні канікул у всіх закладах освіти з учнями проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності, під час яких особлива увага звертається на безпечне поводження в навчально-виховному процесі та в побуті. Інструктажі реєструються у відповідних журналах згідно вимог наказу Міносвіти і науки від 01.08.2001 p. № 563. Двічі на рік, відповідальними особами проводяться інструктажі для працівників навчальних закладів з відповідними записами в журналах реєстрації. З працівниками, зайнятими на роботах підвищеної небезпеки, інструктажі проводяться щоквартально.

З метою профілактики дитячого травматизму у навчальних закладах розроблена система обов'язкових масових заходів з безпеки життєдіяльності з учнями. Так, у всіх школах протягом навчального року проводяться: Тижні безпеки життєдіяльності, під час яких здійснюється навчання учнів з питань охорони життя і здоров’я, безпеки дорожнього руху, пожежної та радіаційної безпеки, попередження травматизму під час навчально-виховного процесу та в побуті. В позаурочний час, з метою формування навичок безпечної поведінки та пропаганди здорового способу життя, для учнів організовуються вікторини, конкурси, екскурсії, зустрічі з інспекторами ДАІ, кримінальної міліції, лікарями тощо. Видаються пам’ятки для батьків щодо безпечної поведінки їхніх дітей у побуті.

Щорічно керівниками навчальних закладів видаються відповідні накази та затверджуються заходи з безпеки життєдіяльності та охорони праці серед учасників навчально-виховного процесу.

Проте незважаючи на проведення профілактичної роботи щодо збереження життя і здоров’я дітей, рівень дитячого травматизму залишається досить високим.

В ході вивчення стану дитячого травматизму встановлено, що протягом 2012 року сталося 40 нещасних випадків із них 16 у навчально-виховному процесі та 24 у побуті. У порівнянні з 2011 роком загальна цифра не змінилася, проте збільшилась кількість нещасних випадків, що сталися з дітьми під час навчально-виховного процесу, що склало 16 у 2012 р. проти 14 у 2011 році. За І кв. минулого року зафіксовано 10 нещасних випадків, протягом ІІ кв. – 10 випадків, у ІІІ кв. – 8 випадків та в ІУ кв. -12 нещасних випадків. За рік було травмовано 6-ро учнів початкової школи , 31 учень середньої та 3 учнів старшої школи, із них 7 дівчаток та 33 хлопчики. Майже всі нещасні випадки траплялися з власної необережності самих потерпілих. В основному травми відбуваються через падіння з учнями середньої вікової категорії (5-9 класи). За видами травмувань нещасні випадки розподілилися наступним чином: під час уроків фізкультури - 3; Під час учбових занять – 3; Під час перерв – 10; Ушкодження при спортивних іграх – 2; Падіння – 17; Травма - 5.

За характером ушкоджень: Переломи: нижніх кінцівок – 5, переломи верхніх кінцівок – 18. Травми: очей – 2 , носа – 1. Закриті черепно-мозкові травми – 2 . Забій м’яких тканин, різані, рвані рани – 6. Розтягнення, тріщини – 6.

Нещасних випадків пов’язаних з дорожньо-транспортним травматизмом та зі смертельним наслідком не сталося.

Найбільше травм зафіксовано в Ульяновській ЗОШ № 2- 12, з яких 6 в НВП та 6 побутових; В НВК «Ульяновська гімназія – ЗОШ № 1» зафіксовано - 9 із них 4 - НВП та 5 побутових; Богданівська ЗОШ – 3 побутового характеру; Вільхівська ЗОШ -1 в НВП; ЗОШ с. Великі Трояни – 2 побутові травми; Грушківська ЗОШ – 1 в НВП; ЗОШ с. Кам’яна Криниця – 4, із них 1- НВП та 3 в побуті; Лозуватська ЗОШ – 1 під час НВП; Луполовська ЗОШ – 3 травми, з яких 1 в НВП та 2 побутові; Розношенська ЗОШ – 2 травми побутового характеру; Шамраївська ЗОШ – 2 травми, 1 в НВП та 1 побутова.

За результатами проведених розслідувань нещасних випадків, що сталися з учнями під час НВП, 3-х осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, за недостатнє виконання своїх посадових обов’язків.

Як показав аналіз, найбільша кількість травмувань в навчально-виховному процесі відбувається під час перерв, що свідчить про низький рівень організації дозвілля учнів на перервах, відсутність належного контролю з боку адміністрацій навчальних закладів за організацією чергування вчителів у школі.

Не може не турбувати високий рівень дитячого травматизму під час проведення уроків фізкультури та спортивно-масових заходів, що свідчить про формальний підхід до проведення первинного інструктажу згідно п.8.1., п. 8.4., п.8.5. «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти».

Ці факти вказують на те, що в навчальних закладах у випадках травмування дітей не проводиться глибокий аналіз причин їх виникнення та опрацювання плану подальших дій для його зниження.

Нещасних випадків з працівниками пов’язаних з виробництвом не сталося, проте зареєстровано 7 побутових нещасних випадків.

На підставі вивчення, аналізу стану травматизму, причин його виникнення серед дітей та учнівської молоді можна зробити висновок, що незважаючи на певні зрушення в роботі по забезпеченню безпеки життєдіяльності та профілактики виробничого і невиробничого травматизму, все ж таки рівень дитячого травматизму залишається високим, а отже, заходи, які здійснюються в навчальних закладах, є недостатньо ефективними і не забезпечують стовідсоткового виконання державної політики у галузі охорони праці.

Враховуючи результати вивченої роботи з попередження травматизму та проаналізувавши облік нещасних випадків

Н А К А З У Ю:

1. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів району:

1.1. Посилити контроль за виконанням вимог нормативних документів щодо розслідування та обліку нещасних випадків з учасниками навчально-виховного процесу;

1.2. Проводити детальний аналіз та з’ясовувати причини нещасних випадків, які трапляються з дітьми на перервах та в урочний час (після кожного випадку);

1.3.Продовжити проведення роз’яснювальної, профілактичної роботи з дітьми та їх батьками щодо безпечної поведінки дітей у побуті (протягом навчального року);

1.4. Зобов’язати вчителів фізкультури на належному рівні проводити відповідні інструктажі з ОП та БЖ з реєстрацією їх у журналах встановленої форми (протягом навчального року);

1.5. Посилити контроль за роботою класних керівників та класоводів щодо організації чергування в школі та належним рівнем по організації дозвілля учнів під час перерв (постійно протягом навчального року);

1.6. Залучати психологів та соціальних педагогів до роботи в класних колективах навчальних закладів (протягом навчального року).

2. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Начальник відділу освіти В.Луценко


Директорам ЗНЗ району
Перелік медикаментів для надання невідкладної допомоги дітям в навчальних закладах


 1. Аналгін 50% (амп) 15.Лазіке (амп)

 2. Дімідрол 1% (амп) 16. Кальцію хлорид 10% (амп)

 3. Парацетамол 0,2 (таб) 17.Перекись водню

 4. Но-шпа (амп, таб) 18.Йод

 5. Спасмалгон (амп, таб) 19.Зеленка

 6. Активоване вугілля (таб) 20. Бинт

 7. Преднізолон (амп) 21.Вата

 8. Адреналін (амп) 22.Термометр

 9. Кордіамін (амп) 23. Тонометр

 10. Магнія сульфат 25% (амп) 24.Нашатирний спирт

 11. Діазолін (амп) 25.Спирт

 12. Еуфілін (амп) 26.Шприци 2,0; 5,0.

 13. Корвалол (краплі) 27. Шини для імобілізації при переломах

 14. Тавегіл (амп)


НАКАЗ


від
06

лютого

2013 року


22Про забезпечення безпечних умов

навчання і виховання у навчальних

закладах району
Відповідно до наказу управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації № 21 від 29.01.2013 р. «Про забезпечення безпечних умов навчання і виховання у навчальних закладах області», у зв’язку із попередженням Українського гідрометеорологічного центру та МНС України про значне погіршення погодних умов через посилення вітру, зниження температури повітря на всій території України та з метою попередження негативних наслідків негоди

Н А К А З У Ю: 1. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів району :

  1. Вжити вичерпних заходів для забезпечення безпечних умов навчання і виховання учнів у підпорядкованих навчальних закладах;

  2. Провести інструктажі з педагогічними працівниками та учнями про дотримання правил дорожнього руху, правил безпеки під час складних погодних умов та порядок надання медичної допомоги особам, які постраждали внаслідок негоди;

  3. Скасувати заходи, пов’язані з перебуванням дітей на відкритому повітрі (походи, екскурсії, спортивні змагання тощо) та виїздами за межі населених пунктів;

  4. Перевірити технічний стан шкільних автобусів, які здійснюють підвезення до місця навчання і додому дітей дошкільного віку, учнів та педагогічних працівників;

  5. Посилити контроль за дотримання температурного режиму в навчальних закладах;

  6. Забезпечити систематичну перевірку стану газового обладнання, систем тепло-, водо-, та енергопостачання;

  7. У разі виникнення загрози безпечному перебуванню всіх учасників навчально-виховного процесу у підпорядкованих навчальних закладах, забезпечити негайне інформування відділу освіти райдержадміністрації про вжиті заходи щодо оперативного реагування на початковій стадії та недопущення переростання їх у надзвичайну ситуацію (подію), своєчасного прийняття рішень щодо їх ліквідації.

 2. Покласти персональну відповідальність за невиконання зазначених заходів та забезпечення безпечних умов навчання і виховання учнів на директорів загальноосвітніх навчальних закладів району.

 3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Начальник відділу освіти В.Луценко