Нарада головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації щодо епідемічної ситуації в Тернопільській області - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
19 липня 2010 року в головному управлінні охорони здоров’я Тернопільської... 1 18.43kb.
Порядок денний: І. Про стан надання неонатологічної допомоги в Тернопільській... 1 44.44kb.
Головне управління охорони здоров’я тернопільської облдержадміністрації 1 46.18kb.
Оперативна нарада в Головному управлінні охорони здоров'я Тернопільської... 1 55.74kb.
Чому люди хворіють простудами напередодні зими? 1 48.17kb.
Відбулася нарада педіатрів області 1 16.5kb.
22 серпня 2011 року начальник головного управління охорони здоров’я 1 65.4kb.
Колегія головного управління охорони здоров’я Тернопільської ода... 1 23.97kb.
Головне управління охорони здоров`я облдержадміністрації 1 73.11kb.
Порядок денний: І. Про стан рентгенологічної служби області, ефективне... 1 64.51kb.
Про проведення засідання колегії головного управління охорони здоров’я... 1 31.25kb.
Відбулася нарада педіатрів області 1 16.5kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Нарада головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації - сторінка №1/1
НАРАДА

головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації

щодо епідемічної ситуації в Тернопільській області і захворюваності людей на гострі респіраторні вірусні інфекції
Нарада відбулася 29 жовтня на базі комунальної установи Тернопільської обласної ради «обласна клінічна лікарня». На нараду були запрошені члени комісії МОЗ України, начальники управлінь охорони здоров’я районів області, головні лікарі районних санепідемстанцій, лікувально-профілактичних закладів м. Тернополя та області, директори Чортківського медичного коледжу та Кременецького медичного училища.

Начальник головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Богдан Ониськів повідомив, що 29 жовтня в лікувально-профілактичних закладах області знаходиться - 326 хворих, із них 22 - у важкому стані, 11 осіб – померли.

Богдан Ониськів зазначив, що серед осені такого швидкого загострення епідситуації не очікувалось. Тому терміново запроваджені заходи були своєчасними, через засоби масової інформації населення було попереджене про необхідність дотримання протиепідемічного режиму та інших вимог щодо недопущення розповсюдження респіраторних інфекцій.

Для надання медичної допомоги хворим з ускладненнями вірусних інфекцій перепрофільовано терапевтичне відділення на 30 ліжок лікарні швидкої медичної допомоги м. Тернополя, відкрито 10 ліжок в обласній клінічній лікарні для вагітних жінок, організовано діагностичне відділення на базі міської лікарні №2, міської дитячої лікарні. Приведені в готовність всі інфекційні відділення центральних районних лікарень та

м. Тернополя для госпіталізації таких хворих.

Перший заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол наголосив на необхідності виходити із ситуації, що склалася, спільно, починаючи з первинної ланки. Кожен лікувальний заклад повинен бути забезпечений швидкими тестами, повинен чітко вестися моніторинг щодо початку захворювання і часу надходження хворого у стаціонар.

Міністерство охорони здоров’я надало необхідну допомогу. Від МОЗ України отримано централізовано противірусний препарат «Таміфлю», який був направлений в лікувально-профілактичні заклади області. Вже завтра всі аптеки в достатній кількості будуть забезпечені марлевими пов’язками та іншими необхідними засобами.

На нараді було зазначено про необхідність правильного інформування засобів масової інформації щодо епідситуації аби уникнути чуток і паніки, як от розпилювання над Тернополем дезинфікуючих засобів тощо. Журналісти всю необхідну інформацію можуть отримати у штабі для організації та контролю за проведенням профілактичних та лікувально-діагностичних заходів в період епідемії вірусних захворювань, створеному спільним наказом головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласної санітарно-епідеміологічної станції та Тернопільського державного медичного університету від 28 жовтня.

На нараді було зазначено, що найбільш вразливими до інфекції виявились діти та вагітні жінки, тому всі вони повинні бути під особливим контролем, особливо при підвищенні температури. До роботи з пацієнтами на період епідемії будуть залучені лікарі-інтерни.

Богдан Ониськів зазначив, що основною проблемою є те, що захворювання починається як звичайне ГРВІ, пацієнти звертаються із запізненням, на 4-5 день, коли їх стан різко погіршується. До лікарень надходять в основному хворі працездатного віку з важкою формою пневмонії.

Саме через пізні звернення по медичну допомогу та несвоєчасний забір матеріалу на лабораторне дослідження утруднена діагностика хвороби і цілеспрямоване лікування.

На нараді було наголошено, що лікувально-профілактичні заклади будуть забезпечені всім необхідним за першою вимогою.Прес-центр КУТОР «Центр здоров’я»