О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від 21 жовтня 2011 р - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 2 492.98kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 249.74kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 217.41kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 4 559.1kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 254.29kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 241.55kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 246.89kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 203.1kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 189.5kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 7 1157.46kb.
О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від... 1 243.59kb.
Про організацію і проведення науково-практичних конференцій та семінарів... 2 811.92kb.
Таращанський 1 219.63kb.

О. богомольця матеріали до засідання вченої ради університету від 21 жовтня 2011 - сторінка №1/1
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

МАТЕРІАЛИ

ДО ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УНІВЕРСИТЕТУ

від 21 жовтня 2011 р.

Київ – 2011


ЧЛЕНУ ВЧЕНОЇ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ


21 жовтня 2011 року о 13.30 в актовому залі фізико-хімічного корпусу (проспект Перемоги, 34) відбудеться засідання Вченої ради університету. На засідання запрошуються всі завідувачі кафедр, викладачі, які є офіційним резервом на посаду завідувача кафедри та відповідальні за навчально-методичну роботу.
П О Р Я Д О К Д Е Н Н И Й
1. ВИСУНЕННЯ ТА ПІДТРИМКА КАНДИДАТУР ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСІ НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНСІЙ ДІЙСНИХ ЧЛЕНІВ (АКАДЕМІКІВ) І ЧЛЕНІВ-КОРЕСПОНДЕНТІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ АМН УКРАЇНИ.

2. ПРИСВОЄННЯ ВЧЕНИХ ЗВАНЬ «ПРОФЕСОР» І «ДОЦЕНТ».

2.1. Присвоєння вченого звання «Професор» за фахом 14.03.08
– імунологія та алергологія
д.біол.н., головному науковому співробітнику лабораторії імунології Інституту проблем патології БИЧКОВІЙ НІНІ ГРИГОРІВНІ, 1944 р.н., закінчила Київський ордена Леніна державний університет імені Т.Г. Шевченка у 1975 р., працює на посаді головного наукового співробітника лабораторії імунології Інституту проблем патології з 01.12.1998 р. Науковий стаж – 26 років.

2.2. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі внутрішньої медицини №2 к.м.н., доценту кафедри ДЖУС МАРТІ БОРИСІВНІ, 1970 р.н., закінчила Львівський медичний інститут у 1993 р., працює на посаді доцента кафедри внутрішньої медицини №2 з 01.12.2009 р. Науково-педагогічний стаж – 14 років.

2.3. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі соціальної медицини та охорони здоров’я к.м.н., доценту кафедри ЗАМКЕВИЧ ВІКТОРІЇ БОГДАНІВНІ, 1969 р.н., закінчила Український державний медичний університет імені О.О. Богомольця у 1994 р., працює на посаді доцента кафедри соціальної медицини та охорони здоров’я з 09.03.2010 р. Науково-педагогічний стаж – 17 років.

2.4. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі гістології та ембріології к.м.н., доценту кафедри КОЗАК ГАННІ ІВАНІВНІ, 1957 р.н., закінчила Київський медичний інститут у 1983 р., працює на посаді доцента кафедри гістології та ембріології з 17.12.2009 р. Науково-педагогічний стаж – 14 років.

2.5. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі інфекційних хвороб к.м.н., доценту кафедри МИТУС НАТАЛІЇ ВОЛОДИМИРІВНІ, 1963 р.н., закінчила Київський медичний інститут у 1986 р., працює на посаді доцента кафедри інфекційних хвороб з 16.02.2010 р. Науково-педагогічний стаж – 19 років.

2.6. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі внутрішньої медицини №2 к.м.н., доценту кафедри РУДЕНКО ЮЛІЇ ВОЛОДИМИРІВНІ, 1963 р.н., закінчила Волгоградський державний медичний інститут у 1987 р., працює на посаді доцента кафедри внутріш­ньої медицини №2 з 01.12.2009 р. Науково-педагогічний стаж – 7 років.

2.7. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі фармако­гнозії та ботаніки к.м.н., доценту кафедри СТРУМЕНСЬКІЙ ОЛЕНІ МИКОЛАЇВНІ, 1957 р.н., закінчила Київський медичний інститут у
1980 р., працює на посаді доцента кафедри фармакогнозії та ботаніки з 20.01.2009 р. Науково-педагогічний стаж – 19 років.

2.8. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі хірургії №2 к.м.н., доценту кафедри ТЕПЛОМУ ВАЛЕРІЮ ВІТАЛІЙОВИЧУ, 1958 р.н., закінчив Київський медичний інститут у 1981 р., працює на посаді доцента кафедри хірургії №2 з 06.05.2009 р. Науково-педагогічний стаж – 23 роки.

2.9. Присвоєння вченого звання «Доцент» по кафедрі гігієни та екології к.м.н., доценту кафедри ТКАЧЕНКО СВІТЛАНІ МИХАЙЛІВНІ, 1961 р.н., закінчила Київський медичний інститут у 1985 р., працює на посаді доцента кафедри гігієни та екології з 10.09.2008 р. Науково-педагогічний стаж – 18 років.

3. ІМ’Я В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ (до 200-річчя від дня народження професора Володимира Опанасовича КАРАВАЄВА).

Доповідач – завідувач кафедри хірургії №1 член-кореспондент НАМН України, професор ЗАХАРАШ М.П.

4. ПОТОЧНІ СПРАВИ.
Голова Вченої ради

ректор університету,

академік НАМН України,

професор В.Ф. Москаленко
Вчений секретар Вченої ради

професор О.Б. Яременко

1. ВІД НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ВИСУВАЛИСЬ КАНДИДАТУРИ:

- завідувача кафедри гігієни та екології члена-кореспондента НАМН України, д.м.н., професора БАРДОВА Василя Гавриловича для участі у конкурсі по обранню дійсним членом (академіком) НАМН України зі спеціальності „гігієна”;

- завідувача кафедри хірургії №3 члена-кореспондента НАМН України, д.м.н., професора ФОМІНА Петра Дмитровича для участі у конкурсі по обранню дійсним членом (академіком) НАМН України зі спеціальності „хірургія”;

- завідувача кафедри фармакології та клінічної фармакології члена-кореспондента НАН України та НАМН України, д.м.н., професора ЧЕКМАНА Івана Сергійовича для участі у конкурсі по обранню дійсним членом (академіком) НАМН України зі спеціальності „клінічна фармакологія”;

- завідувача кафедри внутрішньої медицини №4, д.м.н., професора ЛИЗОГУБА Віктора Григоровича для участі у конкурсі по обранню членом-кореспондентом НАМН України зі спеціальності „терапія”;

- завідувача кафедри гігієни харчування, д.м.н., професора ОМЕЛЬЧУКА Сергія Тихоновича для участі у конкурсі по обранню членом-кореспондентом НАМН України зі спеціальності „гігієна”;- завідувача кафедри радіології та радіаційної медицини д.м.н., професора ТКАЧЕНКА Михайла Миколайовича для участі у конкурсі по обранню членом-кореспондентом НАМН України зі спеціальності „радіаційна медицина, радіаційна безпека”.

Всі кандидатури було висунуто Вченою радою за результатами таємного голосування.
ВЧЕНІ – СПІВРОБІТНИКИ ІНШИХ УСТАНОВ,

кандидатури яких розглянуто Вченою радою Національного медичного університету імені О.О.Богомольця стосовно підтримки їх висунення для участі у конкурсі на заміщення вакансій дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Національної АМН України


Науковий ступінь, вчене звання, ПІП

Кандидат на обрання

Спеціальність

Яка установа висунула

Член-кор. НАМН України, д.м.н., професор

БІЛОВОЛ Олександр Миколайович

академік

Клінічна фармакологія

Державна установа „Інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України”

Член-кореспондент НАМН України і НАН України, д.м.н., професор РЕЗНІКОВ Олександр Григорович

академік

Патологічна фізіологія

Державна установа «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка НАМН України»

Д.м.н., професор БІЛЕЦЬКА Елеонора Миколаївна

член-кореспондент

Гігієна

Дніпропетровська державна медична академія

Д.м.н., професор

ВЕСЕЛОВСЬКА Зоя Федорівна

член-кореспондент

Офтальмологія

Київський медичний університет УАНМ

Д.м.н., професор ВОЛОШИН Петро Власович

член-кореспондент

Неврологія, цереброваскулярна патологія

Державна установа „Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України”

Д.м.н., професор МАМЧУР Віталій Йосипович

член-кореспондент

Клінічна фармакологія

Дніпропетровська державна медична академія

Д.м.н., професор

ПРОКОПОВ Владислав Олександрович

член-кореспондент

Гігієна

Державна уста-нова „Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва НАМН України”

Д.м.н., професор ШАРИКІНА Надія Іванівна

член-кореспондент

Фармакологія

Державна установа „Інститут фармакології та токсикології НАМН України”


Всі кандидатури підтримано Вченою радою шляхом відкритого голосування одноголосно.
2. Всі кандидатури, які балотувались щодо присвоєння вчених звань «ПРОФЕСОР» І «ДОЦЕНТ», були підтримані Вченою радою за результатами таємного голосування.
3. ІМ’Я В ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ

(до 200-річчя від дня народження професора ВОЛОДИМИРА ОПАНАСОВИЧА КАРАВАЄВА)

Тези доповіді завідувача кафедри хірургії №1 члена-кореспондента НАМН України, професора ЗАХАРАША М.П.
Перший декан медичного факультету університету Св. Володимира, перший завідувач кафедри факультетської хірургії Володимир Опанасович Караваєв народився 8 липня (26 червня) 1811 року в старовинному російському місті В’ятка (з 1934 р. – Кіров) у сім’ї купця.

У 1827 р. шістнадцятирічний Володимир стає студентом медичного факультету Казанського університету, який успішно закінчує в 1831 р., отримавши диплом лікаря 1-го розряду, що свідчило про блискучі на той час знання, отримані в університеті.

В 1832 р. він поступає на службу в Санкт-Петербурзький військовий госпіталь. Однак через малу кількість операцій, які в той час виконувались в госпіталі (40-50 на рік), в 1833 р. він переходить на службу до Маріїнської цивільної лікарні для бідних, якою безпосередньо опікувалась імператриця Марія Федорівна. Там щорічно лікувалося понад 5 тисяч хворих, що дало можливість молодому лікарю набути певного практичного досвіду.

Для поповнення знань з хірургії, ознайомлення з досвідом роботи провідних клінік Європи в липні 1834 р. В.О. Караваєв їде на стажування до Берліну та Геттінгену, де відбулася його доленосна зустріч з М.І. Пироговим, з яким він не переривав своїх зв’язків усе життя. Спільні заняття з Пироговим, відвідування хірургічних клінік Німеччини збагатили клінічний та науковий досвід В.О. Караваєва, заклали основи для експериментальної практики.

Після обрання М.І. Пирогова на посаду завідувача кафедри хірургії Дерптського університету, В.О. Караваєв в 1836 р. приїздить до Дерпту і продовжує працювати під керівництвом М.І. Пирогова. В Дерптському університеті В.О. Караваєв успішно захищає латинською мовою дисертаційну роботу «De phlebitide traumaticа».

10 травня 1840 р. імператор Микола I видав Указ про відкриття в Київському університеті Св. Володимира медичного факультету. На посаду першого декана факультету та завідувача кафедри факультетської хірургії було запрошено вже відомого на той час не лише в Росії, а й в інших країнах, талановитого хірурга В.О. Караваєва.

Педагогічна діяльність В.О. Караваєва в стінах Київського університету Св. Володимира продовжувалася понад півстоліття. З
1843 р. по 1882 р. він очолював кафедру і клініку факультетської хірургії, а з 1882 р. по 1891 р. – кафедру оперативної хірургії. З його ім’ям пов’язано будівництво усіх клінічних баз університету.

В.О. Караваєв був талановитим хірургом з блискучою хірургічною технікою. Однаково вправно оперував і лівою, і правою руками. За своє життя виконав понад 16 тисяч операцій, з них більше 1000 – офтальмологічних.

В.О. Караваєв є автором ідеї диференціації в хірургії. Він є засновником офтальмології, ортопедії – травматології, нейрохірургії, створив хірургічну школу, серед учнів якої були М.М. Волкович, К.М. Сапежко, А.Я. Яценко, І.Ф. Сабонєєв та інші.

Протягом 8 років (з 1848 р. по 1857 р.) В.О. Караваєв очолював Товариство київських лікарів, став співзасновником Санкт-Петербурзького хірургічного товариства імені М.І. Пирогова. Його було обрано почесним професором Казанського, Київського університетів, почесним членом 12 хірургічних товариств.

В ознаменування 50-річчя професорської діяльності В.О. Караваєва його іменем було названо вулицю (нині вул. Л. Толстого). Йому було присвоєно вище Монарше звання «Дійсний таємний радник». Указом Імператора В.О. Караваєва було удостоєно честі бути обраним першим почесним громадянином м. Києва.

Серед багаточисельних державних нагород В.О. Караваєва – ордени Святого Станіслава I та II ступеня, Святої Анни I та II ступеня, ордени Олександра Невського, Святого Володимира, знак Білого Орла та інші.

Помер В.О. Караваєв 3 березня (20 лютого) 1892 р. Від університету до Байкового кладовища труну з тілом постійно несли на руках у супроводі майже 100-тисячного колони киян та гостей міста.

Сенс усього життя та діяльності В.О. Караваєва полягав в цілеспрямованому досягненні благородної мети – «…збереження здоров’я і життя людей, що потерпають від страждань».4. Поточні справи.

4.1. Про запровадження щорічної стипендії імені В.О.Караваєва для викладачів і студентів Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (затвердження Положення).

Доповідач - проректор з науково-педагогічної роботи та довузівської підготовки, професор ЦЕХМІСТЕР Я.В.

4.2. Надання рекомендації на видання монографії „Гепатопротекторний потенціал рослин” (автори: Попович В.В., Громовик Б.П., Сятиня В.А.).

Доповідач – в.о. проректора з наукової роботи доцент АНТОНЕНКО М.Ю.
4.3. Надання рекомендації на видання і присвоєння грифу ЦМК з ВМО МОЗ України національному підручнику для студентів ВМНЗ ІV рівня акредитації «Дерматовенерологія» (українською та російською мовами) за редакцією проф. Степаненка В.І.

Доповідач - проректор з науково-педагогічної роботи член-кореспондент НАМН України, професор ЯВОРОВСЬКИЙ О.П.

4.4. Надання рекомендації на видання і присвоєння грифу ЦМК з ВМО МОЗ України навчальному посібнику для студентів ВМНЗ ІV рівня акредитації «Кожные симптомы при внутренних болезнях» за редакцією д.м.н. Циркунова Л.П., проф. Степаненка В.І.

Доповідач - проректор з науково-педагогічної роботи член-кореспондент НАМН України, професор ЯВОРОВСЬКИЙ О.П.

4.5. Надання рекомендації на видання і присвоєння грифу ЦМК з ВМО МОЗ України навчальному посібнику „Руководство по политравме” за редакцією проф. Глумчера Ф.С., проф. Гетьмана В.Г., член-кор. НАМН України, проф. Фоміна П.Д., член-кор. НАМН України, проф. Педаченка Є.Г., проф. Рощина Г.Г.

Доповідач - проректор з науково-педагогічної роботи член-кореспондент НАМН України, професор ЯВОРОВСЬКИЙ О.П.

4.6. Надання рекомендації на видання і присвоєння грифу МОНмолодьспорт України методичному посібнику „Спеціальний курс по реалізації програми „Фізична культура для профільних (медичних) ліцеїв (9-11 класи)”, автор – Л.М.Пустолякова.

Доповідач - проректор з науково-педагогічної роботи член-кореспондент НАМН України, професор ЯВОРОВСЬКИЙ О.П.

4.7. Затвердження кандидатур студентів – претендентів на призначення премії/стипендії Київського міського голови.

Медичний факультет №1

з/п

ПІБ

Курс

Група

Заохочення

1.

Ткачишин Олександр Володимирович

5

5

Стипендія

Медичний факультет №2

2.

Фабрико Мирослава Орестівна

5

1

Премія

Медичний факультет №3

3.

Джума Крістіна Ахмадівна

5

9

Премія

4.

Паскевич Юлія Вікторівна

5

11

Премія

5.

Петрик Сергій Михайлович

5

9

Премія

Медичний факультет №4

6.

Семак Марія Михайлівна

5

1

Стипендія

Медико-психологічний факультет

7.

Скиба Юлія Володимирівна

5

1

Премія

Стоматологічний факультет

8.

Сергієнко Катерина Володимирівна

5

16

Стипендія


Доповідач - проректор з науково-педагогічної роботи член-кореспондент НАМН України, професор ЯВОРОВСЬКИЙ О.П.