Обережно – тонкий лід! - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Обережно – тонкий лід! - сторінка №1/1
ОБЕРЕЖНО – ТОНКИЙ ЛІД!
Відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та цивільного захисту райдержадміністрації звертається до мешканців та гостей району з проханням бути обережними на водних об’єктах району у період танення льоду на них.

На цей час на водних об’єктах району утворився нестійкий крижаний покров, що підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків в наслідок неконтрольованого виходу на нього людей.В зв’язку з цим доводимо до Вашого відома правила поведінки на льоду:

– перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льодового покриву може бути різною.

– при переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно обрати безпечний маршрут, переконавшись у міцності льоду. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

– під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

– при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

– під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та мотузку довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.Якщо Ви провалилися на льоду річки або озера:

– широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтесь від занурення з головою.


– намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різких рухів вибратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.

– вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в достатньо теплому місці.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина негайно сповістіть їй, що йдете на допомогу. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площину опори) і повзіть на них, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина санки або лижі допоможуть врятувати людину; кидати їх потрібно з відстані 3-4 метрів.

Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому.Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потерпілого укрийте від вітру і як найшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.
Пам’ятайте – вирушати на водойми поодинці небезпечно!


Голова районної державної

адміністрації Л.С. Шулець

Володченко 5-11-52