Підсумковий урок з теми «Прикметник як частина мови» - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Прикметник як частина мови 1 81.11kb.
Програма передач у 6 класі. Студія «Прикметник». Тема.: узагальнення... 1 87.88kb.
Англійська мови Підсумковий урок з теми свята 1 97.37kb.
Прикметник. Повторення вивченого про прикметник. Роль прикметників... 1 36.38kb.
Підсумковий урок з теми «Південна Америка» 1 213.26kb.
Підсумковий урок з теми «Системне програмне забезпечення. Службове... 1 76.52kb.
Урок з теми «Байка у світовій літературі» 1 108.89kb.
Підсумковий урок. Тематичне оцінювання з теми «Оновлення європейського... 1 89.09kb.
Конспекти уроків з української мови варіант І тема. Повторення відомостей... 1 110.03kb.
Конспект уроку з української мови у 7 класі Сполучник як службова... 1 81.45kb.
Контрольна робота з розділу Іменник як частина мови 1 33.41kb.
Інформація про кількість осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності... 1 64.28kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Підсумковий урок з теми «Прикметник як частина мови» - сторінка №1/1

Миколаївський муніципальний колегіум

Миколаївської міської ради Миколаївської області

Кафедра словесності

http://slovo-divo.ucoz.ua/pict/4.png

Урок української мови

у 6 класі

підготувала вчитель

Вовченко Валентина Дем’янівна

Миколаїв 2012 р.

юмор, смайлики, смайлы большие

Тема: Підсумковий урок з теми «Прикметник як частина мови»

Мета: Перевірити рівень знань, умінь і навичок, здобутих при вивченні теми «Прикметник як частина мови»; навчати застосовувати теоретичні знання на практиці, виділяючи прикметники в тексті, визначаючи його граматичні ознаки; правильно вживати прикметники у мовленні; знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх; виховувати почуття гордості та поваги до слова, народу.

Тип уроку. Узагальнення і систематизація знань.

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gct-sc4yll8sgxunmdittchqscpo3cr7uqzilucgn8lbn4wdqols

Обладнання: слайди.



http://school.xvatit.com/images/c/cb/%d0%9c%d0%be%d0%b2%d0%b02.jpg

Епіграф

Словом можна вбити і оживити,

поранити і вилікувати,

посіяти тривогу й безнадію,

розсіяти сумнів і засмутити,

викликати посмішку і сльозу,

надихнути на працю.

В. Сухомлинський.

Хід уроку

І. Блок - теоретичний


  1. Вступне слово вчителя

Вивчаючи тему «Прикметник як частину мови», ми урок за уроком долали мовні перешкоди, поки дійшли до вершини «Прикметник». Вправний альпініст мріє не тільки подолати вершину, але й повернутися … А чи зможемо ми з вами не просто зійти з гори, а ще й не втратити вантаж знань з теми? Яку б мету ви поставили перед собою відповідно до теми сьогоднішнього уроку?http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcssboqzvjcxioqu2ofst8mpek3_fdk3c4--gszslixdjgxrudrnuw

http://www.gazeta.snu.edu.ua/uploads/1290172509.jpg



  1. «Вільний мікрофон»

Прогнозована відповідь:

  • Виділяти в реченні прикметники

  • Робити морфологічний розбір прикметника як частини мови

  • Правильно пояснювати орфограми при написанні прикметників

  • Складати повідомлення на лінгвістична тему: «Що я знаю про прикметник?»

  • Визначати граматичні ознаки прикметника

  • Правильно вживати у мовленні прикметники

  • Збагатити та доповнити отримані знання

большие смайлики



  1. Складання мовного портфоліо «Прикметник»



  • Я… (Прикметник)

  • Проживаю за адресою… (країна Морфологія)

  • Рідня… (частини мови)

  • Друзі… (іменники, займенники)

  • Уподобання… (колір, смак, відношення до іншого предмета, належність предмета комусь,розмір,вік…)

  • Мрії… (бути неперевершеним художником українського слова)http://artclipart.net/uploads/posts/2012-03/1330610911_children.jpg

http://shkola.ua/web/uploads/book/50/images/ulfrfdwc.jpg



  1. Продовжити казку (інсценізація), доповнюючи її прикметниками.

Автор:

Іменник запропонував своєму другові Прикметнику погратись у гру «Дай характеристику». Для цього Іменник приготував слова:



  • Мова, - почав Іменник.

  • Українська, калинова… ,- зупинився Прикметник.(учні допомагають Прикметнику)

  • Слово, - продовжив Іменник



  • Батьківщина, - запропонував Іменник.



  • Пісні, - наполягав друг.



  • Друже Прикметнику, подякуй учням за допомогу.

http://mediasapiens.tv/files/2011/03/ukraine.jpg

http://fantastikworld.ru/uploads/posts/2012-04/1334375843_p5onw6oprckwgyx.jpeg

http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg



  1. Закінчити речення

Прикметник – це…http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg

http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg

Означає… http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg

Відповідає…

http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg

Має…http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg

Змінюється за …

http://www.nicesoft.ru/uploads/posts/2009-01/1231265221_smajjliki.jpg

Виступає…



ІІ. Блок – практичний

  1. За малюнком записати 10 складних прикметників та пояснити їх правопис (Слайд)

http://openupgames.com.ua/games/bambi-hidden-objects/ss/bambi-hidden-objects-b1.jpg


  1. Творче завдання. «Снігова куля»

Утворити ступені порівняння та їх форми від прикметників.

Здоровий, мудрий, охайний.

  1. «Загадки з кошика». Скласти і записати загадки про овочі та фрукти, використавши прикметники. http://www.flori.in.ua/products_pictures/64252947c1bb.jpghttp://image.tsn.ua/media/images/original/may2011/383424557.jpg



  1. Розподільний диктант. Записати словосполучення у дві колонки за групами.

 Золотий перстень, золоті руки, травневі дні, травневий настрій, драматичний твір , драматичні події, космічний експеримент, космічна швидкість, шевченківський стиль батьківські поради, студентський квиток, хлопчачий голос.

  1. Записати прикметники, розкрити дужки і запам’ятати їх написання:

Не/вблаганний, не/впинний, не/гайний, не/оковирний, не/похитний, не/стерпний, не/стямний, не/схибний, не/угавний, не/щадний, не/щодавній.

http://nvk2sh.ucoz.net/rizne/smaylik.png

  1. Робота з текстом. Вставити пропущені прикметники, визначити їх рід, число, відмінок.

Тихий … ранок. Світає … Дрімає … берег моря. Таємниче перешіптуються піщинки. Спокійно котяться … … хвилі. Може, несуть вони новину з дна … ? Може, розповідають свої сни, як саме море? Небо віддає блакиттю. Стає воно … і … , ніби оксамит. Хмаринки, як … зайченята, непомітно зникають. … вітерець проноситься над морем. Настає … … ранок. Ранок на морі.http://kalynovahilka.org.ua/data/divka.jpg

(літній, зачарований, теплий, морський, таємний,світлий, прозорий, пухнастий, лагідний, прекрасний, літній, )

  1. Написати твір-мініатюру (5-8 речень), використовуючи такі прикметники:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqlsppolm8s2npy2hfceaifepemmfdn-5x-atydzc7an5qyvhcml7w4rrlsmg

Весняний (настрій) , жовті (барви) , сонячний (день) , ласкаві (оченята) , мальовнича (краса),  свіжий (вітерець) , тендітні (квіти) , радісний (день) , срібний (струмочок), зелене (листячко),  пишнобарвний (одяг).

  1. Інтерактивна вправа « Сенкан»

Прикметник…

http://s14.radikal.ru/i187/0907/50/c31871e1f3d4.jpg



  1. Саморефлексія. http://i018.radikal.ru/1005/7b/2fdc74310072.png

Знаю:

Вмію:


Ціную:



  1. Наш урок завершився,і я хочу сказати,що … …



  1. Я сьогодні “просто супер” ______

  2. Я сьогодні молодець ______

  3. Я ще постараюсь ______

http://artalbum.org.ua/vc_thumb/people/ukraine/kozachok.png


http://fantastikworld.ru/uploads/posts/2012-04/1334375843_p5onw6oprckwgyx.jpeg