Положення про І всеукраїнську Олімпіаду серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з видів спорту м. Київ 2010 рік І. Мета та - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Календар ігор із футболу (попередніх ігор в підгрупах ) Спартакіади... 1 61.36kb.
Положення про I спортивні ігри України з зимових видів спорту 2012... 1 53.35kb.
Положення про Всеукраїнську олімпіаду «Юні знавці Біблії» 1 55.65kb.
Правила проведення командної олімпіади з веб-дизайну серед учнів... 1 181.57kb.
Положення про проведення Всеукраїнських дитячих спортивних ігор серед... 1 281.04kb.
Програма для учнів 5 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. 9 1841.23kb.
Положення про європейські клуби загальні положення це положення регламентує... 1 137.96kb.
Положення про проведення X всеукраїнської спартакіади серед дітей... 1 377.98kb.
Конкурс художніх робіт серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. 1 47.58kb.
Наказ №99 Про підсумки роботи з профілактики злочинності та правопорушень... 1 136.98kb.
Положення про щорічний обласний Конкурс знавців російської мови серед... 1 69.99kb.
Наказ №307 Про міську Спартакіаду 1 211.85kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Положення про І всеукраїнську Олімпіаду серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів - сторінка №1/1


0

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї, МОЛОДІ ТА

СПОРТУ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

ПОЛОЖЕННЯ

про І Всеукраїнську Олімпіаду серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів

з видів спорту


м. Київ

2010 рік

І. Мета та завдання
І Всеукраїнська Олімпіада серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з видів спорту (надалі Олімпіада) проводиться з метою:

- впровадження фізичної культури і спорту в повсякденне життя юнаків і дівчат, зміцнення їхнього здоров’я;

- активізації фізкультурно-масової роботи в усіх ланках системи фізичного виховання школярів;

- підтримання оптимального рівня фізичного розвитку та збільшення рухової активності школярів

- підвищення ефективності роботи спортивних секцій та гуртків у загальноосвітніх навчальних закладів;

- відбір спортсменів для участі у чемпіонатах світу серед школярів.


ІІ. Умови проведення змагань
Олімпіада проводиться поетапно.

І етап. Змагання у загальноосвітніх навчальних закладах.

ІІ етап. Змагання в районах, містах, областях та Автономній Республіці Крим.

ІІІ етап. Зональні і фінальні змагання Олімпіади.
ІІІ. Керівництво проведенням змагань

Загальне керівництво підготовкою і проведенням Олімпіади здійснюється Міністерством освіти і науки, Міністерством України у справах сім’ї молоді та спорту та Національним олімпійським комітетом.

Проведення Олімпіади покладається на Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки (надалі Комітет з ФВС МОН) і затверджену ним Головну суддівську колегію Олімпіади (надалі ГСК). Безпосереднє проведення змагань покладається на суддівські колегії з видів спорту, затверджених Комітетом з ФВС МОН.

Фінальні змагання регламентуються відповідними розділами Положення і проводяться за діючими Всеукраїнськими правилами змагань з видів спорту, затверджених федераціями України з видів спорту.

Організація і проведення змагань І етапу покладається на адміністрацію навчального закладу та відділи освіти районних (міських) державних адміністрацій.

Проведення ІІ етапу Олімпіади у районах, містах, областях і Автономній Республіці Крим здійснюються Міністерством освіти і науки АР Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та Кримським республіканським, обласними, Київським та Севастопольським міськими управліннями з фізичного виховання та спорту Комітету з ФВС МОН.

Відповідальність за підготовку, проведення зональних і фінальних змагань з видів спорту (організація прийому, розміщення, харчування, медичне і культурне обслуговування, відправлення до місць проживання спортсменів, тренерів, суддів, представників команд і інше) покладається на Міністерство освіти і науки АР Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські управління освіти і науки місцевих державних адміністрацій та Кримське республіканське, обласні, Київське та Севастопольське міські управління з фізичного виховання та спорту Комітету з ФВС МОН, на території яких проводяться змагання.
ІV. Види спорту, терміни і місця проведення фінальних змагань


п/п


вид спорту

термін

проведення



місце

проведення



1.

Дзюдо

07 - 10 лютого

УДЦ „Молода гвардія”

2.

Лижні перегони

08 – 12 лютого

Івано-Франківськ обл.

3.

Гірськолижний спорт

08 – 11 лютого

Івано-Франківськ обл.

4.

Футзал юнаки

02 - 05 березня

УДЦ „Молода гвардія”

5.

Футзал дівчата

02 - 05 березня

УДЦ „Молода гвардія”

6.

Гандбол юнаки

03 – 06 березня

МДЦ „Артек”

7.

Гандбол дівчата

03 – 06 березня

МДЦ „Артек”

8.

Теніс настільний

25 - 30 березня

УДЦ „Молода гвардія”

9.

Бадмінтон

25 - 30 березня

УДЦ „Молода гвардія”

10.

Легкоатлетичний крос

26 - 28 березня

МДЦ „Артек”

11.

Волейбол юнаки

18 - 21 квітня

МДЦ „Артек”

12.

Волейбол дівчата

18 - 21 квітня

МДЦ „Артек”

13.

Баскетбол юнаки

11 - 14 травня

МДЦ „Артек”

14.

Баскетбол дівчата

11 - 14 травня

МДЦ „Артек”

15.

Легка атлетика

25 - 27 червня

Біла Церква

16.

Плавання

21 - 24 грудня

Біла Церква


Зональні змагання:

Гандбол юнаки і дівчата 03 – 07 січня за призначенням

Футзал юнаки і дівчата 18 – 21 січня за призначенням
Волейбол юнаки і дівчата 09 – 14 березня за призначенням

Баскетбол юнаки і дівчата 12 – 16 квітня за призначенням

День приїзду вказано першим.

V. Учасники змагань

У зональних і фінальних змаганнях з виду спорту беруть участь збірна команда загальноосвітнього навчального закладу, переможниця територіальних змагань Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя.



Збірна команда загальноосвітнього навчального закладу з виду спорту складається з учнів цього закладу, які мають реєстрацію на даній території у 2009 - 2010 навчальному році, а з плавання у 2010 – 2011 навчальному році.

VІ. Кількісний склад команд з видів спорту







п/п


вид спорту

рік

народження

склад команди

юн.

дів.

трен.

всього

1.

Гандбол юн.

1994 – 1995

16

-

2

18

2.

Гандбол дів.

1994 – 1995

-

16

2

18

3.

Лижний спорт – перегони юн. дів.

1993 - 1997

6


6

2

14

4.

Гірськолижний спорт

1993 - 1997

6

6

2

14

5.

Дзюдо

1994 - 1995

7

7

2

16 + 1 суддя

6.

Футзал юн.

1994 – 1995

-

14

2

16

7.

Футзал дів.

1994 – 1995

14

-

2

16

8.

Теніс настільний

1994 – 1996

4

4

2

10

9.

Бадмінтон

1994 – 1995

4

4

2

10

10.

Легкоатлетичний крос

1994 – 1995

7

7

2

16

11.

Волейбол юн.

1994 – 1995

14

-

2

16

12.

Волейбол дів.

1994 – 1995

-

14

2

16

13.

Баскетбол юн.

1994 – 1995

14

-

2

16

14.

Баскетбол дів.

1994 – 1995

-

14

2

16

15.

Легка атлетика

1993 – 1995

5

5

2

12

16.

Плавання

1994 – 1996

10

2

12



VІI. Підведення підсумків змагань

Змагання Олімпіади проводяться за умовами даного Положення та відповідно до діючих правил з видів спорту, згідно вікових категорій.

Змагання з виду спорту проводяться, якщо заявлено не менше 6 команд загальноосвітніх навчальних закладів. Вид програми у виді спорту проводиться, якщо участь приймає не менше 3-х спортсменів або 3-х команд.

На Олімпіаді розігруються і визначаються:

- особиста першість серед спортсменів з видів спорту та видів програми;

- командна першість з видів спорту серед команд загальноосвітніх навчальних закладів Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя.

Від території для участі в змаганнях у виді спорту дозволяється заявити одну команду загальноосвітнього навчального закладу.

Склад команди вважається повним при умові участі 50 % учасників команди у виді спорту, плюс 1 спортсмен.

Командні місця в кожному виді спорту визначаються за найбільшою сумою очок, що нараховуються за наведеною нижче таблицею:
Таблиця нарахування очок

зайняті


місця

н а р а х у в а н н я о ч о к

командні види

програми


індивідуальні

види програми



індивідуальні види програм

з легкої атлетики



1

72

36

36

2

60

30

33

3

50

25

30

4

40

20

27

5

34

17

25

6

28

14

23

7

22

11

21

8

18

9

19

9

16

8

16

10

14

7

15

11

12

6

14

12

10

5

13

13

8

4

12

14

6

3

11

15

4

2

10

16

2

1

9

17







8

18







7

19







6

20







5

21







4

22







3

23







2

24







1

У випадку рівності очок у двох чи більше команд загальноосвітніх навчальних закладів, при визначенні командної першості з виду спорту, перевага віддається тій, що має більше І, ІІ, ІІІ і т.д. особистих місць з видів програми змагань.

По шкалі командні види програми очки нараховуються: легка атлетика, лижні перегони, плавання – естафети; бадмінтон, теніс настільний – парні та змішані види змагань серед юнаків і дівчат.


VIІI. Нагородження

Команди загальноосвітніх навчальних закладів Автономної Республіки Крим, областей та міст Києва і Севастополя, які посіли І - ІІІ місця в окремих видах спорту нагороджуються кубками, дипломами відповідних ступенів і вимпелами Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Спортсмени, що посіли І місце у змаганнях з видів спорту нагороджуються медалями, дипломами І ступеня, цінними призами або грошовими винагородами. Спортсмени, які посіли ІІ - ІІІ місця, нагороджуються медалями, дипломами відповідних ступенів.

Тренери команд з ігрових видів спорту, які посіли І - ІІІ місця у видах спорту нагороджуються дипломами та вимпелами.


ІХ. Умови прийому команд

Витрати на проведення відбіркових змагань в АР Крим, областях, містах Києві і Севастополі та відрядження команд загальноосвітнього навчального закладу на фінальні змагання Олімпіади здійснюється за рахунок Міністерства освіти і науки АР Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київських та Севастопольських міських державних адміністрацій або навчального закладу.

Витрати по відрядженню команд на зональні та фінальні змагання Олімпіади (проїзд в обидва кінці, добові в дорозі, харчування і розміщення учасників під час зональних змаганнях) - за рахунок Міністерства освіти і науки АР Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київських та Севастопольських міських державних адміністрацій, навчального закладу або організацій що відряджають.

Додаткові представники команд та тренери відряджаються на змагання з виду спорту за рахунок організацій, що відряджають.

Команди з видів спорту повинні мати єдину спортивну форму.

Комітет з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України несе витрати, пов’язанні з забезпеченням:

- витратами суддів змагань по відрядженню, розміщенню та харчуванню під час проведенням зональних і фінальних змагань;

- оплати харчування і розміщення тренерів під час фінальних змагань;

- оплати харчування, розміщення тренерів та учасників змагань з лижних перегонів, гірськолижного спорту, легкої атлетики і плавання;

- оплати нагородження переможців, оренди спортивних споруд, друкування матеріалів, тощо;

- проведенням урочистих заходів з приводу відкриття та закриття Олімпіади.



Міністерство України у справах сім’ї молоді та спорту несе витрати по забезпеченню переможців зональних, а також переможців територіальних змагань І Всеукраїнської Олімпіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів:

- з гандболу юнаки і дівчата (8 команд – 128 спортсменів) - 128 пільговими путівками з 01-02.03 – 21-22.03.10 в рамках проведення тематичної зміни «Я і Україна: моя Батьківщина», з легкоатлетичного кросу (27 команд – 378 спортсменів) – 378 пільговими путівками з 24-25.03 – 13-14.04.10 в рамках проведення тематичної зміни «Крок до Олімпійських перемог», з волейболу юнаки і дівчата (8 команд – 112 спортсменів) - 112 пільговими путівками з 16-17.04 – 06-07.05.10 в рамках проведення тематичної зміни «Артек+» «Зоряні простори», з баскетболу юнаки і дівчата (8 команд – 112 спортсменів) - 112 пільговими путівками з 09-10 – 29-30.05.10 в рамках проведення тематичної зміни «Я і Україна: великі події» (до 65-річчя Дня Перемоги) пільговими путівками до державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек» віком 9 – 16 років;


- з дзюдо юнаки і дівчата (27 команд – 378 спортсменів) - 378 пільговими путівками з 06 - 26.02.10 в рамках проведення тематичної зміни «Крок до Олімпійських перемог», з футзалу юнаки і дівчата (8 команд – 112 спортсменів) - 112 пільговими путівками з 01 - 21.03.10 в рамках проведення тематичної зміни «Юні спортсмени – назустріч Олімпійським іграм», з тенісу настільного юнаки і дівчата (27 команд – 216 спортсменів) - 216 пільговими путівками та з бадмінтону юнаки і дівчата (27 команд – 216 спортсменів) - 216 пільговими путівками з 24.03 - 13.04.10 в рамках проведення тематичної зміни «Спорт, спорт, спорт» до державного підприємства «Українського дитячого центру «Молода гвардія» віком від 7 до 16 років в м. Одеса.

Національний олімпійський комітет України несе витрати пов’язанні з нагородженням переможців та учасників змагань сувенірною атрибутикою, тощо.

Х. Безпека під час проведення змагань.
Підготовка спортивних споруд

У відповідності до п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”:

- підготовка спортивних споруд покладається на їх власників;

- контроль за підготовкою спортивних споруд та дотримання правил безпеки під час проведення змагань здійснює робоча комісія, яка утворюється відповідними Автономної Республіки Крим, обласними, Київської та Севастопольської міськими державними адміністраціями;

- власник спортивної споруди не менше ніж за 4 години до початку змагань забов’язаний подати до робочої комісії акт про її готовність до проведення змагань.

Невиконання вимог, передбачених цим пунктом, що може стати причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.


ХІ. Порядок і терміни подання заявок та документів

Попередні заявки на участь у змаганнях від команд Автономної Республіки Крим, областей та мм. Києва і Севастополя подаються до 29 січня 2010 року до ГСК Спартакіади (01054, м. Київ, вул. Дмитрівська, 46, Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України тел. 486-62-94, 235-31-53).

У попередній заявці, необхідно вказати кількість спортсменів у кожному виді спорту (юнаків та дівчат окремо), тренерів, суддів - відповідно до кількісного складу команди з виду спорту.

Іменні заявки з усіма документами на участь у змаганнях з виду спорту, подаються до 15 години в день приїзду до ГСК змагань за місцем їх проведення.

Тренер-представник команди подає до ГСК змагань:

- надруковану іменну заявку у 2 примірниках (форма додається), завірену директором загальноосвітнього навчального закладу, управлінням освіти і науки місцевої державної адміністрації, управлінням з фізичного виховання та спорту Комітету з ФВС МОН України та лікарем;

- технічну заявку;

- на кожного спортсмена - паспорт (школярі віком 16 років і старші), свідоцтво про народження, якщо у свідоцтві про народження є відмітка про отримання паспорту - тільки паспорт, учнівський квиток (з фотокарткою),

- на кожного члена команди (спортсмен, тренер, суддя) довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру;

- звіти головних суддів про проведення відбіркових територіальних змагань з виду спорту;

- документ що підтверджує сплату членських внесків до Спортивної спілки учнівської молоді України.

При відсутності будь-якого з документів спортсмени або команди до змагань не допускаються.

Виїзд команд на змагання дозволяється тільки після одержання офіційного виклику Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.

Форма заявки

Заявка


на участь в І Всеукраїнській Олімпіаді серед учнів ЗНЗ з ____________________

від команди _________ загальноосвітнього навчального закладу

м. ___________ управління освіти і науки _______ держадміністрації


з/п


Прізвище ім’я

рік народження

спорт. розряд

місто

вид програми

дозвіл лікаря

До змагань допущено всього:

Тренер-представник _______П. І. Б. Лікар _____ П. І. Б.

Директор ЗНЗ ____________ П.І. Б.

Начальник управління освіти і науки

_______________ держадміністрації ____________ П.І. Б.

М.П


Начальник ____________управління

з ФВС Комітету з ФВС МОН України _________ П. І. Б.

М.П.
ХІІ. Програма змагань
Лижний спорт – перегони
Вік учасників:

1 категорія - /1995/1996/1997 р. н.

2 категорія - /1993/1994/1995 р. н./

Програма змагань

Юнаки 1993 р. н. - гонка 6 – 8 км.

Юнаки, дівчата - гонка 5 км.

Юнаки, дівчата окремо - загальна гонка (масова).

Примітка: На місці змагань суддівська колегія може змінювати програму в зв’язку з погодними умовами та рельєфністю дистанції.




Гірськолижний спорт
Вік учасників:

1 категорія - /1995/1996/1997 р. н./

2 категорія - /1993/1994/1995 р. н./

Програма змагань

Юнаки, дівчата. Слалом гігант – 2 спроби.

Спеціальний слалом – 2 спроби



Баскетбол, волейбол, гандбол
Змагання проводяться у 2 етапи - зональні і фінальні:

- зональні і фінальні змагання проводяться по коловій системі в одне коло

Команди, які займуть 1 місця у 4-ох регіональних зонах, отримують право на участь у фінальних змаганнях.

За однаковою кількістю очок у двох і більше команд, перевага надається команді, що має:



у баскетболі

- більшу кількість перемог в зустрічах між ними;

- краще співвідношення забитих та пропущених очок в зустрічах між ними;

- краще співвідношення очок в усіх зустрічах.



у волейболі

- краще співвідношення виграшних і програшних партій в усіх зустрічах;

- краще співвідношення виграшних і програшних очок в усіх зустрічах;

- за результатами гри між спірними командами.




у гандболі
- більшу кількість очок в іграх між ними;

- кращу різницю м’ячів у іграх між ними;

- кращу різницю м’ячів в усіх іграх;

- краще співвідношення м’ячів в усіх іграх.


Тривалість ігор:

- баскетбол 4 тайми по 10 хвилин;

- волейбол 5 партій;

- гандбол 2 тайми по 25 хвилин.
Дзюдо
Склад команди 7 юнаків, 7 дівчат, 2 тренера та 1 суддя.

Змагання проводяться в вагових категоріях:



  • юнаки: 50, 55, 60, 66, 73, 81, 90, +90 кг;

  • дівчата: 48, 52, 57, 63, 70, +70.

Дозволяється здвоювання у двох вагових категоріях.

Тривалість сутички 4 хвилини.


Футзал
Змагання проводяться в два етапи - зональні і фінальні.

Зональні і фінальні змагання проводяться в чотирьох регіональних зонах по коловій системі в одне коло. Календар ігор складається в день приїзду команд на змагання жеребом, який проводить головна колегія суддів. Команди, які займуть І-е місця в зональних змаганнях, отримують право на участь у фінальних змаганнях.

Гра складається з двох таймів тривалістю 20 хвилин, кожний з перервою 5 хв. Гравець, який отримав дві жовті картки автоматично пропускає наступну гру. Гравець, який вилучений з поля, повинен пропустити наступну гру і подальшу його участь вирішує суддівська колегія.

Місця команд визначаються за більшою кількістю набраних очок. За перемогу нараховується 3 очка, нічию - 1 очко, поразку - 0 очок.

При однаковій кількості очок у двох і більше команд перевага надається команді, яка має послідовно:

- більшу кількість очок в іграх між ними;

- більшу кількість перемог;

- кращу різницю забитих і пропущених м’ячів в іграх між ними, а потім у всіх іграх;

- більшу кількість забитих м’ячів;

- меншу кількість порушень (вилучення - 3 очка, попередження - 1 очко).

В разі нічийного результату в стиковій грі, призначаються 11 метрові штрафні удари, без додаткового часу.

Теніс настільний

Змагання особисті з командним заліком.

Змагання проводяться для юнаків і дівчат у п’яти категоріях – одиночна, парна і змішана.

Усі зустрічі в особистих і парних іграх складаються з 5 партій.

Особисті змагання проводяться за олімпійською системою з визначенням 1-16 місць.

Систему проведення змагань буде визначено головною суддівською колегією на місці проведення змагань, у день приїзду, відповідно кількості учасників.

За однакової кількості очок у двох і більше команд, перевага віддається команді, що має послідовно більшу кількість 1, 2, 3 і т.д. місць.
Бадмінтон
Змагання проводяться в особистій категорії (юнаки, дівчата), парних категоріях (юнаки, дівчата) та змішаній категорії.

Змагання особисто-командні, проводяться за олімпійською системою. В одиночних категоріях розігруються всі місця, у парних категоріях з І по ІV місце.

Командна першість визначається за найбільшою сумою набраних очок у всіх видах змагань.

За однакової кількості очок у двох і більше команд, перевага віддається команді, що має послідовно більшу кількість 1, 2, 3 і т.д. місць.


Легкоатлетичний крос
Юнаки 5000 м.

Дівчата 3000 м.

Залік по шести кращим результатам (юнаки та дівчата окремо).

Легка атлетика

Склад команди 5 юнаків, 5 дівчат та 2 тренера.



Програма змагань:

Юнаки

біг: 100 м, 1000 м,

стрибки: у довжину, висоту

метання: штовхання ядра (5 кг);



Дівчата

біг: 100 м, 800 м,

стрибки: у висоту, довжину,

метання: штовхання ядра (3 кг)


На кожний вид програми можна заявити не більше 2 спортсменів. Кожний учасник може виступати у двох видах.

До командного заліку зараховуються 9 кращих результатів(незалежно статі).


Плавання
Програма змагань
Юнаки і дівчата:

вільний стиль 50 м., 100 м.

брас - 50 м., 100 м.

батерфляй - 50 м., 100 м.

на спині - 50 м., 100 м.

естафетне плавання 4 х 50 м. вільний стиль



4 х 50 м. комбінована
У кожному номері програми може бути заявлена необмежена кількість спортсменів. Кожен учасник може виступати у 3-ох видах програми. В естафетному плаванні кожна команда виставляє по одній естафеті на вид. До командного заліку зараховується результати двох естафет.