Повідомлення (до 95-річчя з часу виходу першого номера газети «Подільські вісті») - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Висвітлення програми "Бібліоміст" Моніторинг змі за 17 23. 10. 3 553.48kb.
Книга на віки до 170-річчя виходу в світ першого видання «кобзаря» Т. 1 110.79kb.
Повідомлення про захист дисертації для публікації у спеціальному... 1 37.52kb.
Повідомлення за одиницю часу, і рівна, де n кількість символів, що... 1 27.36kb.
Наказ №285 Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення... 1 32.05kb.
Наказ №150 м. Приморськ Про святкування 50-річчя першого в історії... 1 63.77kb.
Про відзначення 150-річчя від дня народження М. М. Коцюбинського... 1 59.37kb.
Повідомлення про випадки затримання осіб, залучення захисника за... 1 9.2kb.
Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ краєзнавчої літератури... 1 173.6kb.
Про затвердження плану заходів з відзначення у 2013 році в місті... 1 49.27kb.
Суспільно-економічна формація 1 194.1kb.
Назва проекту Організація-замовник, що оголосила тендер 1 46.7kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Повідомлення (до 95-річчя з часу виходу першого номера газети «Подільські вісті») - сторінка №1/1
Відділ культури Кам’янець-Подільської райдержадміністрації

центральна районна бібліотека

E-mail: k-p_rcbs2009@mail.ru


Інформаційне повідомлення

(до 95-річчя з часу виходу першого номера газети «Подільські вісті»)

Упродовж всієї своєї історії газета “Подільські вісті” посідала чільне місць серед видань Хмельниччини, мала і має неабияку популярність у читачів. Попри економічні аспекти, вона розвивається, збільшує свої тиражі і, що найголовніше, має свого споживача

Відзначивши, що “Подільські вісті” – одна з найтиражніших газет України (утримує друге місце серед обласних часописів держави),

«Черво́ний кордо́н» — газета, яка виходила в Кам'янці-Подільському в 1924—1941 роках.

Перше число побачило світ 1 травня 1924 року. Перший редактор — Сава Божко. Відповідальним секретарем працював Терень Масенко, завідувачем відділу листів — Петро Довгалюк.3 серпня 1924 року в газеті надруковано перший вірш Наталі Забіли «Оксамитними чорними шатами…»

1925 року в редакції газети тимчасово працював письменник Іван Багряний (Лозов'яга), який у «Червоному кордоні» надрукував перші вірші.

У 1927—1929 роках у редакції «Червоного кордону» працював Володимир Бєляєв, який послідовно очолював кілька відділів (зокрема, театральний). Спрівпрацю з газетою розпочав ще 1924 року, працюючи ливарником на заводі.

Одним із довоєнних редакторів газети був Лука Паламарчук — майбутній міністр закордонних справ УРСР.

У 1936—1937 роках, а потім у 1939—1940 роках, відбувши службу в армії, в редакції газети працював майбутній письменник Володимир Бабляк.

Перед війною в редакції «Червоного кордону» працював поет Андрій Патрус-Карпатський.

Радянське Поділля — газета, орган Хмельницького обкому Компартії України та обл. Ради нар. депутатів. Виходить у Хмельницькому 5 раз на тиждень укр. мовою. Перший номер газети вийшов 10.ІІ 1918 під назвою "Известия Каменец-Подольского Совета рабочих и солдатских депутатов". Потім виходила під назвами "Большевик", "Більшовик" (1919—20), "Вісті" (1920—21, 1922), "Червона правда" (1921—22), "Червоний шлях" (1922—23), "Червоний кордон" (1924—41). З жовтня 1937 — обл. газета. Під час Великої Вітчизн. війни виходила під назвою "Зоря Поділля" як орган підпільного обкому партії. Під тепер, назвою видається з 14.III 1944. В 1968 газету нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. 
Обласний часопис держави.

«Подільські вісті» — авторитетне джерело інформації, одна з небагатьох комунальних обласних газет, що має найвищий тираж в країні — майже 60 тисяч примірників.

Вона міцно утримує друге місце серед обласних часописів держави. Виходить газета «Подільські вісті» у вівторок та четвер щотижня. Сьогодні «Подільські вісті» за передплатою стоять вище тих могутніх республіканських видань як «Урядовий кур’єр», «Україна молода», «Дзеркало тижня» та ін.

Газета стала насправді народною та улюбленою. На її шпальтах друкуються різноманітні матеріали про життя сіл, міст та районів Подільського краю. Вона стала справжньою трибуною для депутатів, політиків, представників місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій. Це все свідчить про високу професійність і великий творчий потенціал журналістів газети, неабиякі організаторські здібності керівництва редакції.

Вона завжди була і залишається виданням, котре залюбки читають у селі і місті, у сім’ї посивілих ветеранів, студентському гуртожитку, у творчому колективі…

Сьогодні «Подільські вісті» — одна із кращих газет в нашій незалежній Україні через актуальність проблем, що їх порушує, глибину їх розкриття. Не цурається літератури, малярства, музики й пісні, народознавства, рідної історії.Весь час газета друкувала спроби пера багатьох авторів. І не один із них, дописувачів, із часом вибився в люди: Микола Федунець, Микола Мачківський, Василь Кравчук, Петро Савчук, Людмила Савчук, Олександра Ванджула, Віталій Нечитайло, Мар’ян Красуцький, Віталій Мацько. Працюючи в «Подільських вістях» стали членами Спілки письменників СРСР Петро Карась, Броніслав Грищук, Анатолій Ненцінський.

Підготувала: зав відділом обслуговування Клімова О.М.