Повідомлення учнів про дату, стан неба, температуру повітря, опади, зміни в природі. Перевірка д/з. Яких ви знаєте тварин лісу? Як в - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Повідомлення учнів про дату, стан неба, температуру повітря, опади, зміни в природі. - сторінка №1/1
Тема: Птахи взимку.

Мета: Ознайомити з умовами життя зимуючих птахів; розвивати зв'язне мовлення, збагачувати словниковий запас; розвивати спостережливість, виховувати любов до птахів, турботливе ставлення до них.

Обладнання: ілюстрації зимуючих птахів, ребуси, ілюстрації годівниць.

ХІД УРОКУ.

1. Робота з календарем природи.

Повідомлення учнів про дату, стан неба, температуру повітря, опади, зміни в природі.

2. Перевірка д/з.

- Яких ви знаєте тварин лісу?

- Як вони пристосовуються до умов життя взимку? Розповіді учнів про звірів (білку, зайця, лисицю, вовка, їжака).

3. Повідомлення теми, мети уроку.

а)відгадування загадок про птахів, складання кросворду.


















1.

п

о

в

з

и

к










2.

д

я

т

е

л













3.

с

о

й

к

а
















4.

о

м

е

л

ю

х




























5.

с

и

н

и

ц

я







  1. По стовбуру дерева часто повзу

Шукаю у лісі поживу свою.

  1. Цілий день працюю в гаї

Діловито дзьобом б'ю

Я не цвяхи забиваю

Я комашок дістаю.


  1. Дуже я ошатна пташка

І раненько я встаю

Є і сіра й синя латка

Думаю я про "меню".


  1. В мене є на голові

Пречудовий гребінь

Але я не півень,

і звуть мене ... (омелюх).


  1. Клопоче весь день, метушиться

Весела ця птиця (синиця).

- Прочитайте ключове слово? Які це птахи? (зимуючі)

- Яких ще зимуючих птахів ви знаєте? (Снігурі, шишкарі, ґави, горобці, ворони,сороки)

Читання віршу Л. Українки. "Мамо, іде вже зима".

4. Новий матеріал.

1 )бесіда

- Чому восени багато птахів відлітають у теплі краї (Вони рятуються від холоду і голоду)

- Як переживають зиму зимуючі птахи?

(Птахам які не відлетіли, скрутно доводиться взимку. Не так мороз їм дошкуляє, як голод).

2)робота з підручником.

- Зараз ми виконаємо завдання і дізнаємось, які птахи що полюбляють їсти. Читання (стор. 62)

- Які птахи їдять м'якоть горобини?

- Які птахи їдять кісточки горобини?

- Які знаходять для себе достатньо їжі в лісі?

- Яка пташка харчується взимку чим доведеться, але сало їсть несолоне? 3)додаткова інформація про птахів.

- Яка пташка не вміє ходити? (горобець стрибає) (Розповідь про горобця).

- Про яку пташку можна сказати, що вона плітки розносить? (сорока) (Розповідь про сороку).

- Яка пташка з'їдає їжі більше своєї ваги? (синиця) (Розповідь про синицю).



Фізкультхвилина.

Птахи високо літали

На дерева посідали

Ви скажіть нам любі діти

Як цю зиму пережити?

5. Закріплення.

- Розгляньте малюнок (стор. 61). Що зображено на ньому і навіщо потрібні ці предмети?

1)розповідь вчителя.

В лісі лісники підгодовують тварин і для пташок розвішують пташині їдальні. Велику допомогу їм надають учні шкіл (виготовляють шпаківні, обгорожують мурашники). Взимку птахів треба підгодовувати. Дуже часто птахи взимку прилітають до людських жител з надією знайти поживу. У багатьох з вас вдома є годівниці і ви підгодовуєте пташок. А хто запропонував зробити годівницю? Яку їжу птахам кладете ви?

2)складання колективної розповіді.

Багато пташок залишається зимувати в наших краях. Вони підлітають ближче до людських осель. На вікні нашого класу висить годівниця. Ми кладемо туди насіння, крупи, сало, крихти хліба. Кожен день туди прилітають синиці.

3)робота над прислів'ями.

Де багато пташок, там немає комашок.

Снігур цвірінькає - на відлигу.

Якщо горобці набупдючені- ударить мороз.

4)читання віршу А. Камінчика "Зима,зима"

6. Підсумок уроку.

Аудіювання.

- Як називають птахів, які залишаються зимувати?

1)перелітні 2)зимуючі 3)свійські

- Які птахи ховаються під стріху?

1)синиці 2)снігурі 3)горобці

- Яка пташка летить нерівно ніби пірнає?

1)сорока 2)ворона 3)сойка

- Яка пташка любить несолоне сало?

1)горобець 2)синиця 3)шишкар

- Як люди допомагають птахам взимку?

1 )будують клітки 2)вивішують годівниці 3)виловлюють



7. Д/з. Написати казку про те, як птахи - зимівники на раду зібралися.