Головна Пошук за ключовими словами: |
сторінка 1 |
|||||||||||||||||
Схожі роботи
|
Про проведення X обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської - сторінка №1/1
![]() ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ наказ
Про проведення X обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків» Відповідно до Указу Президента України від 23.01.2001 № 35 «Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 785 «Про затвердження державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року» та з метою сприяння творчому розвитку особистості, реалізації її здібностей, збагаченню світогляду, популяризації краєзнавчих досліджень та здорового способу життя, залученню широких кіл громадськості до національної культурної спадщини НАКАЗУЮ:
3.1. Забезпечити участь команд у зльоті. 3.2. Витрати на проїзд дітей та керівників команди до місця проведення зльоту і у зворотному напрямку, харчування, проведення навчально-тренувальних зборів, придбання спорядження та інвентарю здійснити за рахунок організацій, що відряджають команди. 3.3. Відповідальність за життя та здоров'я дітей – учасників зльоту покласти на керівників команд.
Начальник управління А.А. Заліський Додаток I до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації 14 грудня 2012 року № 523 Положення X обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків», присвяченого 70-ій річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років
Зліт проводиться 17– 20 травня 2013 року на території дитячого табору «Юний турист» (с. Количівка, Чернігівський район) .
Організація і проведення зльоту покладається на позашкільний навчальний заклад «Центр дитячого та юнацького туризму і екскурсій», суддівство – на Головну суддівську колегію (ГСК), склад якої затверджується позашкільним навчальним закладом «Центром дитячого та юнацького туризму і екскурсій».
До участі у зльоті допускаються команди від районів (міст) області з учнів 1997-1999 років народження – кращих дослідників, членів туристсько-краєзнавчих груп, пошукових загонів навчальних закладів системи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Дозволяється участь у зльоті учня (не більше одного в команді) 2000 року народження, який виявив відповідний рівень знань у пошуково-дослідницькій роботі і має спецдопуск фізкультурного диспансеру або медичного закладу. Кількісний склад делегації: 8 учнів (не менше 1 дівчини) та не менше 3 керівників, на яких покладається відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей. Один-два керівника, фахівці певних напрямів краєзнавчих досліджень або спортивно-туристської підготовки, обов’язково включаються до суддівської колегії і беруть участь у суддівстві за рішенням ГСК.
Попередні заявки на участь у зльоті на адресу ПНЗ «Центру ДЮТЕ» (14008, м. Чернігів, вул. Нахімова, 3, за телефонами 64-31-81(факс), 64-31-17, e-mail: сentr_dute@ukr.net) подаються до 03 квітня 2013 року (ОБОВ’ЯЗКОВО). Іменні заявки за встановленою формою, завірені печаткою та підписом начальників відділів (управлінь) освіти, а також медичною установою, подаються у день заїзду до 14 години на місці проведення зльоту. У разі відсутності оформленої заявки команда до зльоту не допускається. Разом із заявкою необхідно подати такі документи:
До місця зльоту команди добираються самостійно, розміщуються в польових умовах, тому необхідно мати все необхідне спорядження для організації табору, приготування їжі на вогнищі та повний набір продуктів харчування на всі дні зльоту. Використання газових плит, балонів, електричних приладів і електролампочок на території табору ЗАБОРОНЕНО!
Зліт проводиться відповідно до Умов проведення туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту, творчих майстерень та конкурсної програми. Всі види змагань, конкурси обов’язкові. Місця в комплексному заліку зльоту не визначаються. Переможці визначаються в окремих видах програми.
Переможці нагороджуються грамотами управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, позашкільного навчального закладу Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій та призами (за наявністю коштів).
Витрати на проїзд та харчування учасників зльоту, добові керівникам, проведення навчально-тренувальних зборів, придбання спорядження, форми - здійснюється за рахунок організацій, що відряджають команду. Організаційні витрати щодо проведення зльоту, харчування суддівської бригади та нагородження переможців – за рахунок ПНЗ «Центру дитячого та юнацького туризму і екскурсій».
І М Е Н Н А З А Я В К А команди _________________________________________________ на участь у Х обласному зльоті юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків» з 17 по 20 травня 2013 року
Керівник ______________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) Тренер _______________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) Судді _________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові) ________________________________ (прізвище, ім’я, по батькові)
М.П. Лікар _________________ (печатка лікувального закладу або диспансеру) (прізвище, ім′я, по батькові; підпис) Попередні умови проведення конкурсної програми На зльоті будуть проведені такі залікові конкурси:
У конкурсах приймають участь лише члени делегації, які внесені в заявку на участь у зльоті. Конкурс «Туристський побут» Не менше двох разів на день, у будь-який час, суддівська бригада буде здійснювати перевірку таборів. Переможці конкурсу будуть визначатися за найменшою сумою штрафних балів, отриманих за всі дні зльоту. Штрафні бали надаються за: І. Порушення правил поведінки: 1) порушення природоохоронних вимог 10 балів 2) невиконання розпоряджень по табору 10 балів 3) порушення етичних норм поведінки 10 балів ІІ. Антисанітарний стан табору:
для цього місцях на території табору 10 балів
з назвою регіону, команди тощо) 2 бали ІІІ. Антисанітарний стан кухні:
приготуванні їжі 10 балів
сміття у не відведених для цього місцях 15 балів
харчування 15 балів
Конкурс «Фольклорна пісня» Команда представляє на конкурс одну пісню, записану під час фольклорної експедиції, яку можна виконувати соло або в ансамблі, у супроводі чи без супроводу народних музичних інструментів. Забороняється використовувати будь-які електронні, технічні засоби під час виступу команд. Текст пісні та розповіді про неї подається в ГСК під час проходження мандатної комісії і не повертається. Перед виконанням фольклорної пісні члени команди (один або декілька) розповідають про виконавця, автора пісні (де і коли народився, де живе, працює і як довго), з якого обряду пісня, коли і ким вона виконувалася, де збиралася тощо. Суддівство здійснюється методом експертної оцінки за такими критеріями: - унікальність матеріалу – 20 балів; - майстерність виконання – 10 балів; - артистизм – 5 балів; - представлення пісні – 10 балів; - музичний супровід (гра на народних інструментах) – 2 бали; - народні костюми – 2 бали. Переможці визначаються за найменшою сумою отриманих місць. Конкурс «Візитка команди» Цей конкурс – це домашнє творче завдання, яке представляє свою команду та територію, використовуючи будь-які жанри. Виступ команди до 7 хвилин у супроводі чи без супроводу музичних інструментів (дозволяється допомога керівників своєї команди). Текст виступу подається під час проходження мандатної комісії і не повертається. Суддівство здійснюється методом експертної оцінки за такими критеріями:
Переможці визначаються за найменшою сумою отриманих місць. Конкурс «Спецзавдання» Умови конкурсу будуть оголошені безпосередньо на зльоті. Орієнтовний перелік спецзавдань: визначення умовних знаків топографічних і спортивних карт, висоти недоступного об’єкта, відстані до недоступного об’єкта, азимутів (прямого та зворотного) по карті і на місцевості, встановлення намету, бухтовка вірьовки, транспортування потерпілого, складання карти із розрізнених частин (за принципом пазлу), вимірювання відстані кроками, в’язання вузлів (прямий, академічний, брамшкотовий, провідник, провідник вісімка, зустрічний, подвійний провідник, грейпвайн, схоплюючий, стремено, серединний провідник, булінь), визначення відстані по карті, типів вогнищ («курінь» («шалаш»), «криниця» («колодец»), «тайгове вогнище» («таëжный»), «зіркове» («звездный»), «нодья», «гармата» («пушка»), «австралійський або полінезійський») та довжини відрізка (без застосування приладів). Конкурс «Репортаж про зліт» Учасники повинні виявити знання жанрів та форм української народної творчості, спостережливість, оперативність, кмітливість, подавши експрес-інформацію про підготовку і участь команди у зльоті. Матеріал демонструється за жанрами пісенно-поетичної та усної народної творчості. Для виступу команді надається до 10 хвилин. Тести репортажів із зазначенням жанру необхідно подати суддівській бригаді перед початком конкурсу. Суддівство здійснюється методом експертної оцінки за такими критеріями:
Переможці визначаються за найменшою сумою отриманих місць. Підведення підсумків Загальнокомандний результат у конкурсній програмі визначається за сумою місць, що посіла команда в окремих конкурсах. При однаковій сумі місць перевага надається команді, яка посіла більш високе місце у відповідності до пріоритету конкурсів (конкурс «Фольклорна пісня», конкурс «Репортаж про зліт», конкурс «Спецзавдання», конкурс «Візитка команди», конкурс «Туристський побут»). Команди, що мають неповний залік у конкурсах, посідають місця після команд з більш повним заліком. Попередні умови проведення творчих майстерень Програма зльоту передбачає роботу творчих майстерень за всіма напрямками туристсько-краєзнавчих досліджень:
У кожній творчій майстерні бере участь один учасник команди, який представляє звіт про пошуково-дослідницьку роботу гуртка, експедиційного загону, творчого об'єднання тощо, членом якого він є. Для виступу надається до 10 хвилин. Звіт супроводжується показом ілюстративного матеріалу. До журі подається робота в папці, яка повертається в кінці зльоту. Оцінка виступу проводиться за 60-бальною системою і передбачає:
Підведення підсумків Кінцевий результат команди визначається за сумою місць, що посіла команда в усіх творчих майстернях. При однаковій сумі місць вступає в силу пріоритет напрямів краєзнавства (геологія, археологія, географічне краєзнавство, екологія, етнографія і фольклор, історичне краєзнавство). Команди, які мають неповний залік у творчих майстернях, посідають місця після команд з більш повним заліком.
На всіх етапах дистанції працює 6 чоловік, сьомий учасник команди у роботі команди на етапах, КЗС участі (словами, діями) не бере, супроводжує команду з командною карткою, слідкує за її заповненням, несе воду, аптечку, канцтовари, але не спорядження для технічних етапів. Туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут проходить за принципом «раллі». Команди починають роботу на КЗС, технічних етапах згідно з графіком. Час, який команда зекономить при виконанні завдань, може бути використаний для проходження наступного етапу орієнтування чи підготовки до технічного етапу. У разі запізнення на КЗС чи технічний етап команда допускається до виконання завдань, але лише у випадку, якщо запізнення не перевищує час, визначений для роботи команди. У випадку, коли час запізнення перевищує час, відведений для роботи, команда до виконання завдань на станції чи до проходження технічного етапу не допускається. Персональний склад учасників на кожний день визначається командою самостійно і повідомляється ГСК технічною заявкою перед стартом. Спорядження для виконання робіт на КЗС та технічних етапах необхідно мати особисте і командне (список додається). Термін виконання завдань на кожній КЗС – 20 хвилин, ще 10 хвилин відводиться для перевірки суддям завдань і виставлення результатів у картку команди. Робота на кожній станції складається з перевірки основ теоретичної підготовки та з практичних краєзнавчих досліджень. Екологія
Історичне краєзнавство
Геологія
Географічне краєзнавство
Етнографія і фольклор
Археологія
Дистанція по маршруту між КЗС включає види орієнтування (орієнтування по маркованій дистанції, легенді, лінії, позначеній на карті, за вказаним азимутом, у заданому напрямку, визначення точки стояння, прямого та зворотного азимуту), техніку пішохідного туризму (підйом і спуск по схилу з самонаведенням, навісна переправа та переправа по колоді (через річку, яр) з організацією супроводження, рух по купинах і жердинах, траверс схилу (горизонтальні та похилі ділянки), переправа по вірьовці з перилами (через річку, яр) з організацією супроводження, подолання природної перешкоди з використанням підвішеної мотузки («маятник»). Остаточний перелік завдань, видів орієнтування і технічних етапів буде визначений ГСК напередодні проведення маршруту та оголошено на нараді представників. Спорядження Усі члени команди повинні мати спортивну форму, що повністю закриває коліна та лікті. Особисте спорядження (на кожного учасника): система – 1 шт., блокіровка – 1 шт., прусики – 2 шт., карабіни – 5 шт., рукавиці – 1 пара, дощовик – 1 шт. Командне спорядження: компаси – 2 шт., годинники – 2-3 шт., файли для мапи та картки команди – 2 шт., папір формату А-4 – 10 листків, ручки, олівці, гумки, секундомір, лінійка-трикутник, транспортир, циркуль, стандартні аркуші міліметрового паперу – 3 шт., поліетиленові пакети, рулетки – 2 шт., мотузки діаметром 10 мм по 25 м – 2 шт., лупа, шкала Мооса (якщо є). Підведення підсумків Судді на контрольно-залікових станціях у картці команди відмічають результат роботи в балах. Результат туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту визначається як різниця між сумою отриманих балів (за виконання завдань на контрольно-залікових станціях (мах 360 балів), преміальних балів за технічні етапи та орієнтування (90 балів)) і штрафними балами, набраними командою під час проходження технічних етапів, орієнтування (за 2 дні). Якщо деякі команди набирають однакову кількість балів, пріоритет має команда, яка набрала більшу кількість балів при виконанні краєзнавчих завдань на КЗС. Якщо і цей показник однаковий - вступає в силу пріоритет станцій (геологія, археологія, географічне краєзнавство, етнографія та фольклор, історичне краєзнавство, екологія). Максимальна оцінка кожного етапу буде оголошуватися ГСК на нараді представників. Суддівство технічних етапів та орієнтування здійснюється відповідно до чинних Правил змагань зі спортивного туризму. У випадку не проходження окремих КЗС, технічних етапів або етапів орієнтування команди посідають місця після команд з більш повним заліком.
13.00 – 14.00 - Робота мандатної комісії 15.00 – 15.30 - Відкриття зльоту 16.30 – 18.30 - Робота творчих майстерень 18.30 - 19.30 - Навчально-тренувальний полігон 20.00 – 21.00 - Нарада представників 18 травня 2013 року (субота) 08.00 – 16.00 - Туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут 16.30 – 17.30 - Конкурс «Візитка команди» 18.00 – 19.30 - Конкурс «Спецзавдання» 20.00 – 21.00 - Нарада представників 19 травня 2013 року (неділя) 08.00 – 16.00 - Туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут 16.30 – 17.30 - Конкурс «Фольклорна пісня» 18.00 – 19.30 - Конкурс «Репортаж про зліт» 20.00 – 21.00 - Нарада представників 20 травня 2013 року (понеділок) 09.00 – 10.00 - Закриття зльоту, нагородження переможців з 10.00 - Роз’їзд команд Конкурс «Туристський побут» проводиться протягом всіх днів зльоту. |