Про результати виконання у Київській області Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 20 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Наказ №447 Про затвердження Плану заходів щодо виконання Національного... 1 254.22kb.
Інформаціяпро стан виконання регіонального плану дій на 2013 рік... 3 750.35kb.
Витяг з національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження програми... 1 214.91kb.
Управління державної служби Головдержслужби України у Вінницькій... 1 96.71kb.
Про затвердження Параметрів безпечності м`яса птиці 2 418.55kb.
Інформація про стан виконання регіональної складової заходів, передбачених... 1 99.19kb.
Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 1 33.85kb.
Про затвердження методичних рекомендацій щодо впровадження положень... 1 46.14kb.
Інформація про хід виконання Регіонального плану дій на 2013 рік... 4 739.3kb.
Інформація про хід виконання Регіонального плану дій на 2013 рік... 4 792.46kb.
Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) 1 15.3kb.
Інформація довідка соціально-економічного розвитку Харківського району... 1 240.65kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Про результати виконання у Київській області Національного плану дій на 2011 рік - сторінка №1/1Про результати виконання у Київській області

Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава"


 • Впровадження в області Програми економічних реформ здійснювалось шляхом реалізації заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Київської області на 2011 рік, затвердженої рішенням Київської обласної ради від 21.10.2010 № 841-35-V, та Національного плану дій на 2011 рік.

 • Підсумки виконання Програми щоквартально розглядалися на розширених засіданнях колегії Київської обласної державної адміністрації за участю керівників управлінь облдержадміністрації, обласних організацій, райдержадміністрацій та міськвиконкомів., депутатів Київської обласної ради, представників громадськості.

 • З метою впровадження економічних реформ на місцевому рівні прийнято майже 600 розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації, в яких були визначені завдання для галузевих управлінь, райдержадміністрацій та міськвиконкомів, щодо сприяння максимальної зорієнтованості їх результатів на покращення рівня життя населення.

 • Протягом 2011 року проведено 10 засідань регіонального Комітету з економічних реформ при Київській обласній державній адміністрації, у яких взяли участь представники центральних органів влади: керівництво Мінекономрозвитку, державного агентства інвестицій та управління національними проектами, а також представники Інституту Педагогіки Національної академії педагогічних наук України, представники регіональних засобів масової інформації та громадськості.

 • Розглянуто 23 актуальні питання у рамках впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
 • За підсумками 2010 року серед 27 регіонів України область займала 8 місце, за підсумками І кварталу 2011 року - 4 місце, за І півріччя і 9 місяців 2011 року – 3 місце, • Виконання заходів, передбачених програмою, Національним планом дій на 2011 рік, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації дозволило забезпечити динамічний розвиток економіки області і поліпшити показники розвитку виробничої та соціальної сфери.

Реформування системи освіти

 • За 2 останні роки в області відновлено діяльність 22 дошкільних навчальних закладів, з них у 2010 році – 14, 2011 році – 8. Крім того якщо у 2009 році в Київській області з різних причин не працювало 31 дошкільний навчальний заклад, то у 2011 році кількість таких закладів зменшилася до 5.

 • У 2011 році відкрито садочки у селі Пилиповичі Бородянського району. Готуються до відкриття ДНЗ у селі Дерев'яне Обухівського району. Продовжується добудова ДНЗ у с. Старі Петрівці Вишгородського району та будівництво дошкільних навчальних закладів: у житловому мікрорайоні Таращанський (220 дітомісць) м. Біла Церква, с. Зазим’є (110 місць) Броварського району, с. Козин Обухівського району.

 • У 10 регіонах зарезервовано місця для відведення земельних ділянок під будівництво ДНЗ (Бориспільський, Броварський, Васильківський, Обухівський, Поліський райони, міста Бориспіль, Березань, Буча, Фастів, Ірпінь).

 • У 2011 році введено в експлуатацію два загальноосвітніх навчальних заклади ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Пісківка Бородянського району, ЗОШ І-ІІІ ступенів №16 у м. Біла Церква по вул. Зелена (ІІ черга).

 • Активно продовжується будівництво школи №1 м. Вишневе Києво-Святошинського району, №12 м.Фастова, Фастівської школи народного мистецтва. Розпочато будівництво школи №5 м.Фастова, не припиняється будівництво школи у селі Путрівка Васильківського району.

 • У 2011 році реорганізовано 16 навчальних закладів:

- реорганізовано в НВО «ЗОШ – дитячий садок» – 10 (Білоцерківському – 1, Богуславському – 1, Бородянському – 1, Васильківському – 4, Іванківському – 1, Таращанському – 1 районах, м. Ржищів – 1).

- реорганізовано з НВО «ЗОШ – дитячий садок» в ЗОШ І-ІІІ ступенів 1 навчальний заклад у Києво-Святошинському районі. • На виконання програми „Шкільний автобус” протягом 2010 року до навчальних закладів області поставлено 14 автобусів. У 2011 році за кошти районного бюджету було поставлено 2 автобуси у Баришівський та 2 у Броварський райони; державного бюджету – 8 автобусів (по одному у Білоцерківський, Васильківський, Згурівський, Макарівський, Миронівський, Таращанський, Сквирський, Фастівський райони).

 • У 2011 році на виконання Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій “Сто відсотків” на період до 2015 року в загальноосвітні навчальні заклади було встановлено 43 навчальних комп’ютерних комплексів, у тому числі 7 мобільних у заклади освіти обласної комунальної власності. Крім того за спонсорські кошти було встановлено 1 НКК у Богуславському районі.

 • Протягом 2011 року відбулися суттєві зміни в питанні підключення загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ та І-ІІІ ступенів до Інтернету. Кількість навчальних закладів, які мають сучасний високошвидкісний доступ до всесвітньої мережі збільшився з 445 до 611, (85,9% від загальної кількості ЗНЗ І-ІІ та І-ІІІ ступенів). За рахунок коштів обласного бюджету 42 комплекти супутникового обладнання було встановлено в загальноосвітні навчальні заклади області.

 • Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами у 337 навчальних закладах області обладнано пандуси. У м.Біла Церква, Бориспіль, Славутич спеціально пристосованими автобусами забезпечується перевезення дітей-інвалідів у візках до місць навчання і додому.

 • В області діє 116 логопедичних пунктів, у вересні 2011 створено пункти у Тетіївському (2), Миронівському (4), Бориспільському (1) районах, м. Васильків (1).

 • П’ять навчальних закладів та інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України були визначені як експериментальні у проекті «Соціальна адаптація та інтеграція в суспільство дітей, які потребували корекції фізичного чи розумового розвитку, шляхом запровадження їх інклюзивного навчання».

 • Протягом останніх років спостерігається позитивна тенденція до збільшення контингенту вихованців позашкільних навчальних закладів. У 2011 році зріс показник охоплення дітей позашкільною освітою: з 32,7 % до 36%.

 • На виконання Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки та з метою забезпечення належної якості професійно-технічної освіти усі ПТНЗ області переведені на фінансування з обласного бюджету. Упродовж 2010/2011 н. р. робітничу кваліфікацію у державних професійно-технічних навчальних закладах Київщини здобули 5958 вихованців.

 • З метою належного забезпечення навчальних закладів області кваліфікованими кадрами щороку головним управлінням освіти укладаються угоди про підготовку фахівців за цільовими направленнями з Переяслав-Хмельницьким державним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди, Київським Національним лінгвістичним університетом та Національними педагогічним університетом ім. М.П. Драгоманова; відділи, управління освіти райдержадміністрацій (міських рад) укладають договори з педагогічними коледжами області. У 2011 році випускникам загальноосвітніх шкіл області видано 300 цільових направлень на навчання до вищих педагогічних закладів, в тому числі 240 направлень видано слухачам університету майбутнього вчителя, 102 з них вступили на навчання за державним замовленням, 15 навчаються за контрактом.

 • Протягом 2006-2011 років на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів та 35 відділів освіти організовано роботу з реалізації програми Intel® «Навчання для майбутнього». Навчання організовано на базі 199 закладів освіти та 7 закладів освіти обласної комунальної власності.

 • У 2011 році в закладах освіти Київської області розпочато експериментальне впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України". Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів визначено базовим з підготовки вчителів України до роботи за цим науково-педагогічним проектом. Учасниками проекту, яким надано статус дослідно-експериментальних всеукраїнського рівня, є 13 загальноосвітніх навчальних закладів області.

 • На фінансування заходів із оздоровлення дітей за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 117,0 млн.грн., із них залучених позабюджетних коштів – 106,0 млн.грн., місцевих бюджетів – 12,9 млн.грн., фонду соціального захисту – 4,5 млн.гривень.

 • Оздоровлено 134,5 тис.дітей, що складає 76,6% їх загальної чисельності, з них: сиріт – 2,6 тис.дітей (98%), із багатодітних і малозабезпечених сімей – 16,8 тис.дітей (81%), інвалідів – 2,5 тис.дітей (60 відсотка).

Реформування галузі фізичної культури і спорту

 • На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року №828-р „Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки” розроблена Київська обласна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2012–2016 роки, якою передбачені, зокрема, заходи із впровадження здорового способу життя, популяризації масового і професійного спорту, розвитку інфраструктури спорту, а також реабілітаційні заходи для інвалідів, спрямовані на адаптацію їх у суспільстві.

 • Затверджено Київську обласну програму підготовки Київської області до проведення чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2012.

 • Утворено та забезпечено роботу Організаційного комітету та міжвідомчого штабу з питань безпеки при проведенні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО 2012.

 • В області в галузі фізичної культури і спорту оптимізовано роботу обласних комунальних закладів фізичної культури і спорту. Протягом року шляхом реорганізації, злиття, перепрофілювання з 11 комунальних закладів галузі, на утримання яких витрачалось понад 90 відсотків коштів, передбачених на розвиток фізичної культури і спорту в області, залишилося 5, в тому числі утворено „Київський обласний центр олімпійської підготовки”. Це дало можливість економити кошти обласного бюджету на утримання закладів та покращити ефективність їх роботи.

 • Прийнято розпорядження голови Київської облдержадміністрації від 07.02.2011 № 87 щодо організації виконання рішення Громадської гуманітарної ради під головуванням Президента України. На виконання зазначеного розпорядження протягом року кількість спортивних споруд в області збільшилася на 94 одиниці. Зокрема, введено в експлуатацію 14 майданчиків для ігрових видів спорту з синтетичним покриттям; 2 сучасних спортивних комплекси зі стадіонами, трибуни яких розраховані на 1500 місць; 10 футбольних полів; 15 спортивних майданчиків для ігрових видів спорту; 1 спортивно-оздоровчий центр олімпійського резерву в с. Круглик Києво-Святошинського р-ну; 1 спортивний зал з тренажерним обладнанням в с. Ксаверівка Васильківського р-ну, 1 скейт-парк для екстремальних видів спорту в м. Буча.

 • Завершується будівництво фізкультурно-спортивного центру з плавальним басейном, стадіоном, спортивними залами та ігровими майданчиками за рахунок державного бюджету у м. Ірпінь на базі Національної академії державної податкової служби України.

 • Проводиться робота по реконструкції легкоатлетичного манежу бази олімпійської підготовки у м. Бровари. Зокрема, рішенням Кабінету Міністрів України виділено субвенцію з державного бюджету на заміну синтетичного покриття легкоатлетичного манежу м. Бровари.

 • Виділено субвенцію з державного бюджету на реконструкцію та ремонт бази олімпійської підготовки - плавальний басейн „Купава”.

 • В районах та містах області біля адміністративних будівель, установ, організацій та у місцях масового відпочинку населення встановлено понад 300 велопарковок.

 • Організовано встановлення в зимовий канікулярний період льодових катків в містах та районах області, з метою організації змістовного дозвілля дітей та підлітків області.

 • Забезпечується постійне оновлення розділу на веб-сайті Київської облдержадміністрації щодо роботи в галузі фізичної культури і спорту.

 • З метою пропаганди занять фізичною культурою і спортом та впровадження здорового способу життя протягом року забезпечено проведення масштабних обласних спортивно-масових змагань, фестивалів та спортивних свят:

- обласний велофестиваль;

- обласні змагання „Олімпійський день на Київщині”;

- 6 обласних спартакіад серед різних верств населення;

- спортивні змагання та фестивалі за місцем проживання та роботи населення; спортивний фестиваль до Дня фізичної культури і спорту;

- обласний фестиваль зимових видів спорту;

- міжнародний велопробіг до 25-ї річниці Чорнобильської катастрофи;

- міжнародні турніри з хокею, спортивних танців, дзюдо, вільної боротьби та боксу;

- у чотирьох населених пунктах Київської області проведено Міжнародний юнацький турнір з футболу на Кубок голови Київської обласної державної адміністрації „Україна очима дітей”, у якому взяли участь футбольні команди з 5 країн світу;

- в День Незалежності України відкрито першу чергу оздоровчо-спортивного комплексу „Діназ” у с.Лютіж Вишгородського району;

- прийнято участь в організації та проведенні етапу Міжнародного чемпіонату світу з водномоторного спорту „Формула - 1” на воді. • в селі Карапиші Миронівського району відкрито новий «Фізкультурно-оздоровчий комплекс». Це найбільший на Київщині спортивний комплекс, на якому будуть проводитись змагання обласного та всеукраїнського рівня. Розміри залу дають можливість розмістити майданчики для періодичних тренувань та ігор з міні-футболу, баскетболу, волейболу, бадмінтону та гандболу.

Реформування системи соціальних пільг


 • Створено Консультативну раду з питань соціального захисту окремих категорій громадян області.
 • За станом на 01.12.2011 було надано допомоги громадянам при народженні дитини –360,7 млн.грн., по вагітності та пологах –10,8 млн.грн., по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – 123,8 млн.грн., на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – 33,8 млн.грн., на дітей одиноким матерям –61,2 млн.грн., при усиновлені – 969 тис. грн., малозабезпеченим сім’ям – 7,9 млн.грн., інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 98,6 млн.грн., тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 9,2 млн. гривень.
 • У січні-листопаді 2011 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника області становила 2715 грн., що на 20,6% більше, ніж у відповідному періоді 2010 року. За рівнем заробітної плати область займає 4 місце серед регіонів України.
 • Суттєво зменшено борги з виплати заробітної плати. У порівнянні з початком року заборгованість зменшилася на 43,7%, а на економічно активних підприємствах – на 48,5 відсотка.
 • За станом на 01.12.2011 в області створено майже 24,9 тис. нових робочих місць, що становить 114,8% до річного завдання.
 • Проведено 42 заходи у рамках акції з використанням мобільних центрів зайнятості та мобільних центрів професійної орієнтації Київської обласної служби зайнятості.


Реформування системи медичного забезпечення


 • У рамках впровадження в області Програми економічних реформ на 2010–2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" за участю Президента України відбулося урочисте відкриття радіологічного корпусу Київського обласного онкологічного диспансеру.

Для оснащення його медичним обладнанням (відділення променевої терапії, радіонуклідної діагностики та патогістологічної лабораторії) витрачено 60 млн.грн., які одержано за рахунок субвенції з державного бюджету.
 • Відкрито нове реанімаційне відділення у Білоцерківській центральній районній лікарні.
 • Отримано сертифікати відповідності закінченого будівництва центральної районної поліклініки на 1000 відвідувань за зміну у м.Бровари та медичної амбулаторії загальної практики сімейної медицини на 100 відвідувань за зміну з денним стаціонаром на 25 ліжок у с.Бишів Макарівського району.
 • Введено в експлуатацію рентгенологічний кабінет у Києво-Святошинській центральній районній лікарні, який оснащено сучасним рентгенапаратом на 3 робочих місця, вартістю 3,2 млн. гривень.
 • У селищі Глеваха Васильківського району розпочав своє функціонування новозбудований фельдшерсько – акушерський пункт з пропускною спроможністю 150 пацієнтів на день.
 • Товариством Червоного Хреста у приміщенні Вишгородської центральної районної лікарні відкрито медико-соціальний центр, який буде надавати медичну і соціальну допомогу підопічним товариства Червоного Хреста.
 • Завершені роботи з реконструкції фельдшерсько-акушерського пункту у с.Польове Миронівського району.
 • Завершено перший етап капітального ремонту комунального закладу Київської обласної ради "Київська обласна лікарня відновного лікування" у м.Миронівка, для чого залучено 954,5 тис.грн. позабюджетних коштів.
 • За рахунок бюджетних коштів 37 абітурієнтів Київщини отримали можливість навчатися у Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця.

Створення основ для запровадження аграрного ринку.

 • Обсяг виробництва продукції сільського господарства за 2011 рік в усіх категоріях господарств збільшився на 18,5% (у порівняних цінах) та становив, за розрахунками, 7803,8 млн. гривень. • З метою забезпечення продовольчої безпеки населення в області прийнято програму "Зерно Київщини на 2011-2015 роки", згідно з якою за кошти обласного бюджету закуплено 10 тис. тонн зерна продовольчої пшениці.
 • У 2011 році. валовий збір зерна у господарствах всіх категорій склав 2783,6 тис.т і порівняно з 2010 роком збільшився на 39,0%, що зумовлено збільшенням урожайності зернових культур з 1 га (на 12,5 ц, або на 37,9%).
 • Валовий збір цукрових буряків (фабричних) становив 1490,6 тис.т і порівняно з 2010р. збільшився на 36,3% (при зменшенні зібраних площ на 2,0% та суттєвому збільшенні середньої урожайності – 371 ц з 1 га проти 268 ц у 2010р.)
 • У сезоні цукроваріння працювало 11 заводів, загальною потужністю 26,6 тис. тонн на добу. Зокрема, відновив роботу Узинський цукрозавод - один з найбільших виробничих об’єктів у Білоцерківському районі, його продукція становить 7% від усього випуску цукру в Україні.
 • З метою забезпечення продовольчої безпеки введено в експлуатацію:

- першу чергу оптового ринку сільськогосподарської продукції "Столичний" у Києво-Святошинському районі;

- елеватор потужністю на 30 тис. тонн (Білоцерківський район);

- елеваторний комплекс потужністю 113 тисяч тонн (м.Яготин), у будівництво якого іноземними інвесторами було вкладено близько 20 млн. доларів;

- елеваторний комплекс потужністю на 77 тис. тонн компанії "Нібулон" у с.Денихівка Тетіївського району;

- овочесховище потужністю 55 тис.тонн у с.Мартусівка Бориспільського району

-  млин потужністю 50 тонн за добу. у м.Бровари;

- овочесховища у Васильківському та Вишгородському районах потужністю на 15 та 18 тис. тонн відповідно;


Дерегуляція підприємницької діяльності.


 • На офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації розміщено реєстр власних регуляторних актів (13) та зведений реєстр регуляторних актів райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення (363).
 • Завершено прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування відповідно до вимог Закону України від 14 грудня 2010 року № 2784-VI «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування»

За результатами прискореного перегляду регуляторних актів сформовано відповідні переліки: 1. Перелік регуляторних актів, які відповідають принципам державної регуляторної політики – 531.

 2. Перелік регуляторних актів, що не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують внесення змін до них – 149.

 3. Перелік регуляторних актів, що не відповідають принципам державної регуляторної політики та потребують визнання такими, що втратили чинність – 915.
 • Завершена робота по приведенню регуляторних актів, прийнятих з порушенням принципам державної регуляторної політики.
 • Забезпечено ефективне функціонування дозвільних центрів (37), державних адміністраторів (43) та організації їх взаємодії з представниками дозвільних органів.
 • Вжиті заходи та забезпечено перехід щодо видачі з 1 січня 2012 року всіх документів дозвільного характеру за принципом „єдиного вікна”, виключно через державного адміністратора. Опрацьовано питання щодо збільшення кількості державних адміністраторів у штатних розписах райдержадміністрацій та міськвиконкомів, що дозволить забезпечити безперервність роботи дозвільних центрів.
 • Проводиться підготовча робота щодо повноцінного впровадження систем електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між державними адміністраторами і місцевими дозвільними органами. • У звітному періоді за попередніми розрахунками кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення становила 70 одиниць, що на 5 підприємств (або на 7,6 %) більший за відповідний показник 2010 року.
 • За даними Державної податкової служби в Київській області кількість фізичних осіб-підприємців за 2011 рік складає 106117 осіб.
 • За результатами роботи у 2011 році суб’єктами малого підприємництва сплачено до бюджетів усіх рівнів 1596,4 млн.грн. податків і платежів, що на 20 % більше, ніж 2010 рік.Реформування житлово-комунального господарства. • Забезпечено надання до Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України розрахунків тарифів 13-ма комунальними підприємствами області (на які розповсюджується державне регулювання тарифів).

Постановами Комісії від 30 вересня 2011 року встановлено ці тарифи для бюджетних установ та інших споживачів.
 • Протягом 2011 року органами місцевого самоврядування переглянуто та встановлено тарифів на житлово-комунальні послуги:

- на 16 підприємствах з водопостачання та на 17 підприємствах з водовідведення (40 % та 43 % від загальної кількості);

- на 18 підприємстві з теплопостачання (51%);

- на 13 підприємствах з утримання будинків та прибудинкових територій (29% від загальної кількості).
 • Станом на 1 грудня 2011 року середній рівень відшкодування затверджених тарифів для населення по області складав 80,8 відсотка.

У тому числі за видами послуг:

- з теплопостачання – 79,4 %;

- з водопостачання – 84,1 %;

- з водовідведення – 78,8 %;

- з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 80,9 %.


Впровадження енергозберігаючих технологій.


 • У січні - листопаді 2011 року споживання природного газу склало 1619,3 млн.куб.м, що менше проти відповідного періоду минулого року на 5,23 млн.куб.м., або на 0,5 відсотка.
 • За рахунок впровадження енергозберігаючих заходів та модернізації технологічних процесів виробництва зекономлено 5,5 тис. т.у.п., що у грошовому еквіваленті складає близько 4,8 млн. гривень. • Розроблені схеми теплопостачання населених пунктів у 14 містах обласного і районного значення (Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Вишневе, Вишгород, Славутич, Тараща, Тетіїв, Фастів, Боярка, Буча, Васильків, Ірпінь, Обухів) та у с. Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району. Названі схеми погоджені на засіданні робочої групи експертів Міністерства та занесені до реєстру схем теплопостачання населених пунктів України Міністерства з питань житлово-комунального господарства України.
 • На засіданні робочої групи експертів Мінрегіонбуду України Київська область захистила регіональну Програму модернізації системи теплопостачання Київської області. Яка є складовою Програми енергозбереження (підвищення енергоефективності) Київської області на період 2010-2014 роки. • При відновленні роботи Узинського цукрозаводу побудовано котельню, яка працює на пілетах. Розпочато будівництво заводу з виготовлення пілетів в Іванківському районі.

Участь області в реалізації Національних проектів.

У рамках національного пріоритету "Нова якість життя"


 • Підписано 30 вересня 2011 року Меморандум між Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України та Київською обласною державною адміністрацією про співпрацю, спрямовану на підготовку та реалізацію в Київській області Національного проекту „Доступне житло”.

На даний час визначено 22 земельні ділянки на території області, які можуть бути використані для будівництва доступного житла.


 • Підписано Меморандум про співробітництво між Київською міською державною адміністрацією та Київською обласною державною адміністрацією в галузі соціально-економічного, науково-технічного, гуманітарно-культурного розвитку та містобудівній сфері (категорія "Чисте місто")

В рамках реалізації даного Меморандуму на території Київської області планується будівництво 4 сучасних комплексів з переробки та утилізації твердих побутових відходів, що дозволить вирішити питання санітарної очистки, переробки та знешкодження сміття на території Київської області та м. Київ.


Дане питання відпрацьовується з Обухівською, Вишгородською, Макарівською, Броварською райдержадміністраціями на предмет варіантів землевідведення для розміщення комплексів.


 • Реалізується освітній проект електронного навчання "1 учень - 1 комп'ютер на базі шкільних нетбуків (категорія "Відкритий світ").

До вказаного проекту залучено 8 шкіл, у яких встановлено 290 нетбуків, за якими працюють 392 учня і 18 викладачів.


Розробляється програма пільгового кредитування батьків на придбання нетбуків для учнів початкових класів загальноосвітніх шкіл. • В рамках категорії "Нове життя" у 2012 році планується створення регіонального перинатального центру у Київській області.

Відповідно до проведеної інвентаризації визначено, що перинатальний центр потужністю на 150 ліжок може бути створений на базі КЗ КОР "Київський обласний центр охорони здоров’я матері і дитини"

м.Київ, вул. Баговутівська,1


 • Розпочато будівництво каналізаційно-очисних споруд м.Бориспіль у Київській області (пріоритетний напрям "Якісна вода").

Реалізація проекту забезпечить стабільну роботу аеропорту "Бориспіль" та забезпечення якісною питною водою, покращення екологічного, санітарно-епідеміологічного стану прилеглої території з населенням понад 60 тис. чол.


У рамках національного пріоритету "Олімпійська надія -2022"


 • Проект будівництва сучасного центру олімпійської підготовки на базі легкоатлетичного манежу Київської обласної школи вищої спортивної майстерності у м. Бровари.

За результатами проведеної інвентаризації визначено, що для реалізації даного проекту може бути використана будівля легкоатлетичного манежу, стадіон з трибунами та адміністративними приміщеннями Київської обласної школи вищої спортивної майстерності у м. Бровари.

На реалізацію вказаного проекту планується залучити понад 30 млн. грн. інвестицій та створити близько 100 нових робочих місць.
У рамках національного пріоритету "Нова інфраструктура"


 • Проведена робота щодо забезпечення вилучення та надання у постійне користування земельних ділянок для реалізації інфраструктурного проекту "Повітряний експрес".

Проект передбачає створення залізничного сполучення м. Київ – Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та будівництво другої злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту "Бориспіль".


У грудні 2011 року біля залізничного переїзду „Чубинське” – „Велика Олександрівка” відбулася церемонія забиття першої палі та символічного відкриття будівництва залізничного сполучення Київ-Бориспіль . Спільно з Національним агентством визначено місце для розміщення техніки і робочої сили інвестора.
Інвестиційна діяльність

 • У рамках проведення міжнародного чемпіонату Формула-1 на воді у м.Вишгород відбувся другий інвестиційний форум Київської області "Стабільність та зростання".
 • У форумі взяли участь керівники Мінекономрозвитку України, Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, представники бізнесу України, а також Республіки Білорусь, Російської Федерації та Італії.
 • Під час форуму були підписані угоди щодо партнерства між облдержадміністрацією та "Асоціацією Італія-Україна", компанією "TES VSETIN s.p.o." (Чеська республіка), Державним космічним агентством України, ЗАТ "Росава" та ТОВ СП "Нібулон". • У рамках форуму була проведена презентація інвестиційної привабливості та економічного потенціалу Київської області, підготовлено та видано українською та англійською мовами буклет "Київщина: стабільність та зростання". • Розпочато реалізацію другого етапу Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", спрямованого на підтримку сільських громад у вирішенні найважливіших потреб їх розвитку та поліпшенні умов життя. На засіданні Регіонального Комітету з економічних реформ підписано Угоду про партнерство між Київською облдерж­адміністрацією, Київською обласною радою та Програмою розвитку ООН, представлено план дій щодо впровадження Проекту в області. • З метою збільшення обсягів залучення іноземних інвестицій в області проведено понад 75 раундів-переговорів з представниками дипломатичних корпусів іноземних держав. Представники облдержадміністрації провели ряд зустрічей з представниками бізнес-кіл Бельгії, Росії, Хорватії, Сирії та Китаю на предмет налагодження двосторонньої співпраці. • Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій за станом на 01.10.2011 (наростаючим підсумком) збільшився у порівнянні з початком 2011 року на 5,7% і становив 1702,8 млн.дол. США.
 • Протягом 2011 року на території області впроваджувалися наступні пріоритетні інвестиційні проекти:

- оптовий ринок сільськогосподарської продукції "Столичний" – Група приватних інвесторів (Україна), Києво-Святошинський район, с.Софіївська Борщагівка, (170 млн.дол.США, 5000 робочих місць) – введено в дію першу чергу, продовжується подальше впровадження;

- забійних цех на 9 тис. голів за годину, 4 бройлерні ферми потужністю 760 тис. голів за рік, інкубаційних цех потужністю 80 млн. голів за рік – ТОВ "Комплекс "Агромарс" (Данія, Україна), Вишгородський район, с.Гаврилівка. Сума інвестицій склала 173,5 млн.дол.США, створено 400 робочих місць – у травні відкрито забійних цех, продовжується подальше впровадження;

- будівництво свинокомплексів – ТОВ "Нива Переяславщини" (Великобританія, Україна), Згурівський та Баришевський райони (32 млн.дол.США, 60 робочих місць) – введення в експлантацію свинокомплексу №4, будівництво свинокомплексу №5;

- будівництво елеваторів – ТОВ "Нібулон" (Україна), Кагарлицький, Переяслав-Хмельницький та Тетіївський райони (150 млн.дол.США, 300 робочих місць) – погодження документації;

- виробництво продуктів швидкого приготування – ТОВ "Маревен Фуд Україна" (В’єтнам), м.Біла Церква (30 млн.дол.США, 600 робочих місць) – завершено реконструкцію виробничих приміщень;

- будівництво підприємства з виробництва готових лікарських засобів - ТОВ "іофарма – Інвест", м.Біла Церква (125 млн.дол.США, 500 робочих місць) – проведено громадські слухання щодо будівництва;

- у серпні місяці був введений в експлуатацію елеватор ФГ "Агро Трейд 2006, потужністю до 60 тис. тонн. (40 млн. грн., 20 нових робочих місць);

- розпочато будівництво свинокомплексу ТОВ "Італ – ІК", Баришівський район. Сума інвестицій склала 12,5 млн.дол.США, створено 100 робочих місць;

- у ЗАТ "Росава", Україна (м. Біла Церква) - установка і запуск другої лінії форматорів-вулканізаторів (5 млн.дол. США, 200 робочих місць);

- у ДСП "ЧАЕС", Україна (м. Славутич) – комплекс з виробництва металевих бочок і залізобетонних контейнерів для зберігання радіоактивних відходів потужністю 34 тис. бочок та 700 контейнерів на рік (8 млн.дол.США);- у ТОВ "Компанія "Вітава", Росія, Україна (м. Славутич) – друга черга заводу з виробництва люмінесцентних світильників (142 робочих місця).