Проект осбб - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Проект осбб - сторінка №1/1
ПРОЕКТ ОСББ «ЕКОДІМ»

Суть проекту полягає в еколого-економічній ефективності ведення домогосподарства у межах ОСББ (організація співвласників багатоквартирних будинків), раціонального використання ресурсів; економії власних коштів та одержання прибутку; внесення змін в охорону навколишнього природного середовища; виховання екологічної свідомості мешканців будинку.

Завдання:


- об’єднати громадян навколо проблем захисту довкілля;
- у максимальній мірі зменшити об’єм сміття, котре вивозять на полігон ТПВ, знизивши рівень антропогенного впливу на навколишнє природне середовище;
- організація роботи, щодо направлення вторинної сировини на переробку в корисний продукт;
- значне зниження розміру плати мешканців за вивезення сміття комунальними службами;
- економія електроенергії та власних коштів;
- очищення води від механічних домішок;
- озеленення території;
- послідовне формування екологічної культури та свідомості мешканців будинку.

Основні складові проекту:


1. роздільний збір сміття;
2. енергозбереження;
3. очищення води;
4. озеленення та естетичне оформлення прибудинкової території.

1. Роздільний збір сміття - основна складова проекту. Полягає у сортуванні сміття мешканцями будинку на фракції, що придатні для вторинної переробки (пластикові пляшки, скло та склобій, папір, алюмінієві банки) та непотріб. У дворі встановлені спеціальні баки для вторинної сировини, яка потім купується підприємством, що дає змогу будинку отримувати невеликий прибуток. Таким чином, вивозиться менше сміття на звалище відходів, що допомагає у збереженні навколишнього природного середовища.

2. Енергозбереження полягає у заміні традиційних ламп на компактні люмінесцентні лампи у під’їздах. Це дасть змогу економити 80 % електроенергії, та бюджет будинку відповідно.

3. Водоочищення – встановлення у будинку фільтру, який очищує воду від механічних домішок (піску, іржі, дрібних водоростів).

4. Озеленення та естетичне оформлення прибудинкової території – розроблення проекту озеленення прибудинкової території ландшафтним дизайнером.  1. Роздільний збір сміття.

У дворі будинку встановимо 5 контейнерів для твердих побутових відходів, вивіз проходитиме 3 рази на тиждень. Плата підприємству за вивіз ТПВ складатиме 1050 грн. щомісяця.

До того ж у дворі будинку встановимо три спеціальних контейнери під сортовану вторсировину (ПЕТ пляшки світлого кольору; ПЕТ пляшки темного кольору; алюмінієві банки; Макулатура та скло збирається окремо двірником та нагромаджується у сміттєкамері).

Кожного місяця ОСББ продає підприємству Херсонвторресурси вторсировину на суму близько 200 грн. (тільки одних ПЕТ – пляшок близько 4-5 мішків щомісяця, об’ємом 1,2 м3 кожен).За рахунок сортування вторсировини по окремих контейнерах можна прибирати один загальний бак для ТПВ, куди йдуть несортовані відходи. У такому разі розмір плати ОСББ підприємству за вивіз ТПВ може бути меншим, але це поки що тільки теоретично.