Програма надзвичайних заходів (частина перша) - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
В. В. Баранов, ст викл., С. С. Толстов, студ гр. Ут-06 1 28.75kb.
Книга перша сигнали з всесвіту частина перша пробудження розділ І син 11 2506.05kb.
Додаток до рішення міської ради № Програма проведення заходів щодо... 1 46.16kb.
Додаток до рішення міської ради 28. 11 2012 №14 Програма проведення... 1 34.87kb.
Економічні і соціальні аспекти Програми надзвичайних заходів (частина 3) 1 59.29kb.
Рішення Іллічівської міської ради від 16. 12. 2011 року №120-vі 1 26.77kb.
Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та... 1 280.06kb.
Частина перша Увертюра Вони витають в небесах 1 185.86kb.
Енеїда Іван Петрович Котляревський Частина перша 6 1348.95kb.
Лекція з предмету " Медицина катастроф " Тема №11. " Організація... 1 216.35kb.
Узагальнення і систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття. 1 36.8kb.
Розпорядження 13. 09. 10 смт Доманівка №353 Про схвалення районної... 1 198.61kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Програма надзвичайних заходів (частина перша) - сторінка №1/1
Народна трибуна

Воліслав Ярош


Програма надзвичайних заходів

(частина перша)

Настав час схаменутися всім і збагнути, що Україна конче потребує кардинальних змін заради суспільної злагоди і спокою. Нині діюча команда при владі, як ніхто і ніколи, має історичний шанс здійснити прорив у царині новітнього державотворення. Якщо говорити відверто, і без ТАБУ на правдиве слово, таке можливо здійснити лише за однієї умови: - бізнес - еліта має поступитися амбіціями заради свого ж особистого майбуття і економічного оздоровлення України, і хоча б на певний час трішки «затягнути власні пояси», бо народу України вже немає на чому «затягувати не те, що пояса, а навіть нитки». Багаті таки мають трохи поділитися з народом, який віддячить сторицею. Мова іде про запровадження під орудою Президента України Програми надзвичайних заходів строком (хоча б!) на три роки. Базовою основою Програми є розбудова державного устрою суспільної справедливості, в якому потреби народу є основою змін суспільних відносин не на словах, а на ділі, де поняття «держава» асоціюється з поняттям «народ», а державні інтереси - з інтересами народу! Не варто далі зловживати владою над народом, який змушений ходити з протягнутою рукою до влади і випрошувати покращення злиденних умов існування. В Україні має запанувати суспільний спокій. Так (по своїй наївності) мислить автор цих нотаток – пропозицій, бо іншого шляху суспільного примирення, оновлення і економічного оздоровлення України годі й шукати.

Україна потребує виконання двох головних економічних вимог: - державні кредити і життєдайний рівень заробітної плати, тобто:

1. створити умови для розвитку промислового виробництва, як невичерпної бази зростання кількості робочих місць. Як? Ліквідувати «чорну діру» в українській економіці, тобто, реформувати «державний бюджет» та податкову систему, що його живить, шляхом створення Державного Накопичувального Кредитного Фонду кредитування промислового виробництва, і, в першу чергу, на селі! (Фонд «Земля, надра, митниця і транзити України»). Слід зазначити, що «приватизація» торкнулася лише основних фондів колишніх державних (народних) підприємств, але аж ніяк не землі, лісів, води і водойм, надр, руд, корисних копалин, газу, нафти, вугілля, мінералів та мінеральних джерел, тощо, які були є і будуть природним ресурсом загальнонародного використання, безроздільною власністю народу України. Це – «народна крамниця» природних ресурсів, які, фактично, мають купуватися у народу, шляхом сплати коштів за кожну одиницю видобутого чи використаного природного ресурсу. Це і є те невичерпне джерело коштів, які мають формувати кредитний портфель державного кредитного фонду для кредитування, виключно, промисловості і господарства України. (Окрема Програма)До уваги! Інвестовані державним бюджетом кошти можуть безслідно зникнути, бо вони, так чи інакше, є інвестицією. А кредит – є кредит, і його, рано чи пізно, необхідно повернути державі, де на нього чекають інші позичальники. Таким чином держава не втрачає, а накопичує кошти!!!

2. запровадити державний кошторис утримання служб державної координаційної адміністрації всіх рівнів, органів юстиції та правопорядку, війська, служби зовнішніх зносин, митної служби, фінансування дитячо – підліткового пенсіону при Пенсійному фонді. Державний кошторис має фінансуватися за рахунок одного і, що важливо, Єдиного податку (можливо 10% ) від суми реалізації доданої вартості товарів, робіт, послуг. Всі інші податки, в тому числі ПДВ, податок і збори стосовно заробітної плати мають бути тимчасово скасовані.

3. зробити заробітну плату основою прибутковості національного валового продукту, і в розмірі, що забезпечить в достатній мірі життєві потреби працездатних і соціально незахищених громадян. Народ – головний інвестор держави! То ж приоритетного значення набувають заходи по наповненню заробітної плати реальним прожитковим і соціальним змістом. Заробітна плата ніколи не зникне в «офшорах», а натомість завжди буде головним джерелом фінансового забезпечення господарської діяльності. Зарплата має стати основою собівартості товарів (30 – 60%), які є результатом виробничої діяльності суб’єктів господарювання будь – якої форми власності, що діють на території України, і мати реальний платіжний зміст з урахуванням: - прожиткового мінімуму для відновлення біологічної енергії працівника; - вартості речей повсякденного вжитку; - вартості проїзду у транспорті; - вартості комунальних послуг; - внесків по обов’язковому медичному страхуванню; - внесків по обов’язковому пенсійному забезпеченні; - додаткової суми забезпечення кредитоспроможності працівника. (окрема Програма)

До уваги!

- Має бути скасовано прибутковий податок із заробітної плати працівника, бо з\п є складовою вартості товару (робіт, послуг) за що роботодавець сплачує єдиний податок (податкова реформа!), бо економічна стабільність держави лежить не у площині засилля податків та відомчих поборів, а у збільшені об’єму обігових коштів громадян і швидкого їх обертання в масштабах держави.

- Договір про обов’язкове пенсійне забезпечення та медичне страхування має укладатися виключно між працівником і відповідним державним Фондом. Це одна з дуже важливих відмінностей реформи соціального забезпечення, де відносини «роботодавець - держава» замінено на «працівник - держава».

Але як вже сьогодні покращити матеріальне становище українських громадян?

Той помиляється, хто вважає, що вирішення цього питання лежить у площині тільки збільшенні розміру зарплат, пенсій, тощо. Основою ж є зміцнення реальної платоспроможності національної валюти. Гривня має бути звільнена від цінового паразитизму, і, в першу чергу, в формуванні ціни на національні енергоносії (газ, нафта, вугілля, електроенергія), та комунальні послуги. Вартість скажімо газу, води для населення (газ національного видобування) має бути мінімум у п’ять разів меншою. І тоді за комунальні послуги потрібно буде сплачувати не 500 гривень, а 100. Це реальний шлях подолання інфляційних процесів і здешевлення товарів повсякденного вжитку.На додаток!

1. Слід навести лад у царині вартості кредитів комерційних банків, тобто, - зупинити вбивчу для економіки України депозитно – кредитну банківську «рулетку».

2. По можливості, хоча б на певний час, призупинити руйнівні процеси «діяльності» приватного бізнесу в сфері енергетичного забезпечення країни, і, таким чином, зняти з народу паливно - газове ярмо, що штучно гальмує розвиток національного виробництва, важким тягарем лежить на вартості споживчого кошика, комунальних послуг, пенсій, медицини, освіти, на утриманні дітей та підлітків віком до 18 – ти років. Національні енергетичні та природні ресурси мають слугувати інтересам народу України за їх реальною вартістю, і без спекулятивних «накруток», які несуть загрозу національній безпеці України.
Автор цих нотаток готовий до співпраці з усіх питань державотворення. З повагою!

Воліслав ЯрошЕлектронна адреса: yarosh.volislav@gmail.com