Рішення 22. 09. 2011 №34/6250. Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Законодавство та реалії" м. Київ 7 лютого 2007 р. Внаслідок прийняття... 1 61.05kb.
Рішення від № м. Дружківка Про розгляд звернення Дружківської міської... 1 11.28kb.
Рішення україна новоград-волинська міська рада житомирської області... 1 26.4kb.
Рішення 21. 12. 2011 р. №20/12 м. Попасна Про оренду майна комунальної... 3 557.62kb.
Рішення № проект про передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної... 1 61.57kb.
Рішення № проект про передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної... 1 61.52kb.
Рішення Від " 27 " 12 2012 р. №705 Про поновлення договору оренди... 1 13.33kb.
Рішення № проект про передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної... 1 108.59kb.
Оголошення про намір передати в оренду об'єкти, що належать до комунальної... 1 38.42kb.
Розпорядження Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації 24. 1 39.03kb.
Рішення № проект про передачу в оренду без проведення конкурсу нежитлових... 1 92.22kb.
Вінницький апеляційний адміністративний суд справа №2а-8410/11/2218 1 77.21kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення 22. 09. 2011 №34/6250. Про затвердження Положення про оренду майна територіальної - сторінка №1/11


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

VІІІ сесія VІ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ
22.09.2011 34/6250 .Про затвердження Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва

Відповідно до статей 142, 143 Конституції України, статей 759 – 764 Цивільного кодексу України, статей 283 - 289, 291 Господарського кодексу України, пункту 31 частини першої статті 26 та частини п'ятої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 18 Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ», Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та з метою підвищення ефективності використання об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва Київська міська рада


ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва, що додається (далі – Положення).
2. Уповноважити виступати орендодавцями майна територіальної громади міста Києва:

2.1. Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління) - щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).

2.2. Районні в місті Києві державні адміністрації (далі - райдержадміністрації) - щодо майна, яке передане їм в управління.

2.3. Комунальні підприємства, установи та організації - щодо нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке закріплено за ними на праві господарського відання або оперативного управління.


3. Уповноважити Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надавати методичні рекомендації та роз'яснення з питань застосування Положення.
4. Заяви щодо передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, рішення щодо яких не прийняті на момент набрання чинності цим рішенням, підлягають розгляду відповідно до Положення.
5. Рішення про передачу майна територіальної громади міста Києва, прийняті Київською міською радою, але не виконані на момент набрання чинності цим рішенням, підлягають виконанню відповідно до Положення.
6. Визнати такими, що втратили чинність:

6.1. Рішення Київської міської ради від 28.09.06 № 34/91 «Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва».

6.2. Пункт 12 рішення Київської міської ради  від 21.12.06 № 526/583-1 «Про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду, продовження термінів дії договорів оренди, надання дозволів на встановлення пільгових орендних ставок».

6.3. Рішення Київської міської ради від 22.02.07 № 170/831 «Про внесення змін до рішення Київради від 28.09.06 № 34/91 «Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва».


7. Покласти персональну відповідальність за несвоєчасне перерахування частини орендної плати до бюджету міста Києва на керівників підприємств, установ, організацій, які є отримувачами орендної плати відповідно до рішень Київської міської ради про затвердження бюджету міста Києва на відповідний рік.
8. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань власності.

 
Київський міський голова Л. ЧерновецькийЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Київської міської ради
від 22.09.2011 34/6250

Положення
про оренду майна територіальної громади міста Києва


Положення про оренду майна територіальної громади міста Києва (далі - Положення) розроблене на підставі Конституції України, Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про столицю України - місто-герой Київ», «Про оренду державного та комунального майна», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
 1. Об'єкти оренди


  1. Об'єктами оренди за цим Положенням є:

- цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, їх структурних підрозділів;

- майно, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);

- нерухоме майно (будівлі, споруди, нежитлові приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно (інвентарний об'єкт або група інвентарних об'єктів).

 1. Орендодавці


  1. Орендодавцями за цим Положенням є:

- Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління) - щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);

- районні в місті Києві державні адміністрації (далі - райдержадміністрації) - щодо майна, яке передане їм в управління;

- комунальні підприємства, установи та організації - щодо нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство, установу, організацію, та іншого окремого індивідуально визначеного майна, яке закріплено за ними на праві господарського відання або оперативного управління.

 1. Орендарі


  1. Орендарями майна територіальної громади міста Києва (далі - майна) можуть бути господарські товариства, створені членами трудового колективу комунального підприємства, його структурного підрозділу, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав, міжнародні організації та особи без громадянства.

  2. Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов'язана зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності.
 2. Ініціатива щодо оренди майна


  1. Ініціатива щодо оренди майна може виходити:

- від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями; 

- від Головного управління;

- від райдержадміністрацій;

- від комунальних підприємств, установ, організацій, за якими закріплене майно на праві господарського відання, оперативного управління або відноситься до сфери їх управління (далі - підприємства).   1. За наявності ініціативи щодо оренди цілісних майнових комплексів комунальних підприємств, їх структурних підрозділів взаємовідносини з трудовим колективом регулюються положеннями Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

  2. Головне управління, райдержадміністрації щодо майна, яке відноситься до сфери їх управління, та підприємства формують щороку переліки майна, яке може бути передане в оренду, які оприлюднюються в засобах масової інформації та на офіційному веб-порталі Київської міської влади.

  3. Підприємства, за якими закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління яке може бути передане в оренду, подають на відповідного орендодавця документи згідно з переліком, що наведений у додатку 1 до цього Положення, щодо цілісних майнових комплексів та нерухомого майна, загальна площа якого перевищує 200 квадратних метрів на одне підприємство.

  4. Фізичні та юридичні особи, які можуть бути орендарями та бажають укласти договір оренди, надають документи згідно з переліком, що наведений у додатку 2 до цього Положення, до відповідного орендодавця для розгляду.

  5. У разі надходження однієї заяви про оренду певного об’єкта (цілісного майнового комплексу, будівлі, споруди, групи приміщень), а іншої - про оренду частини цього об'єкта, відповідний орендодавець розглядає заяву про передачу в оренду всього об'єкта, про що повідомляє іншого заявника.

  6. Заяви про оренду певного об’єкта реєструються відповідним орендодавцем.

  7. У разі передачі нерухомого майна відповідні орендодавці протягом п'яти робочих днів після надходження та реєстрації повного пакету документів направляють запит:

щодо передачі в оренду об’єктів охорони здоров’я до Головного упpaвлiння охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

щодо передачі в оренду об’єктів освіти до Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо передачі в оренду;

у разі належності об’єкта оренди до об'єктів культурної спадщини до Головного управління охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).


  1. Вищезазначені управління надають орендодавцям висновки щодо оренди майна протягом п’ятнадцяти днів після надходження запиту.

  2. Якщо орендодавці у встановлений термін з урахуванням часу поштового обігу не одержали висновків, укладання договору з цими органами вважається погодженим.

  3. Відповідні орендодавці протягом п’яти робочих днів після закінчення терміну одержання висновків з урахуванням часу поштового обігу, а у випадках, коли розгляд заяви про оренду майна не потребує отримання висновків, протягом п'ятнадцяти робочих днів після дати її реєстрації розміщують в офіційних друкованих засобах масової інформації та офіційному веб-порталі Київської міської влади оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляють в укладенні договору оренди і повідомляють про це заявнику.

Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення відповідний орендодавець приймає заяви про намір взяти в оренду відповідне майно. Заяви про намір взяти в оренду майно подаються в довільній формі.

Після закінчення строку приймання заяв відповідний орендодавець за погодженням постійної комісії Київради з питань власності протягом трьох робочих днів своїм розпорядчим документом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об'єкт оренди. У разі, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником за рішенням Київської міської ради. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Оголошення публікуються після прийняття Київською міською радою рішення про затвердження переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва, право оренди яких виборюється на конкурсних засадах.


  1. Особливості розгляду звернень та прийняття рішень щодо передачі майна в оренду без проведення конкурсу встановлені п. 8 цього Положення.

  2. Підприємства протягом 5 робочих днів з дати звернення особи, що має зацікавленість в оренді майна, ознайомлюють її з об’єктом оренди.

  3. У передачі в оренду об'єктів може бути відмовлено, якщо:наступна сторінка >>