Рішення №6 16. 03. 2011р м. Гуляйполе Про затвердження Положення про організацію та функціонування - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення №2 8 грудня 2003 року місто Гуляйполе 1 250.74kb.
Наказ №166 Про організацію навчання екстернів у 2012-2013 навчальному... 1 12.37kb.
Положення про організацію оповіщення і зв'язку у надзвичайних ситуаціях... 1 554.41kb.
Наказ №372 09. 08. 2010 Про затвердження Положення про функціонування... 1 145.33kb.
Наказ №756 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 серпня... 1 87.21kb.
Рішення івано-Франківської міської ради ( сесія) шостого демократичного... 1 34.11kb.
Рішення 20 червня 2013 року №240 Про надання згоди Товариству з обмеженою... 1 14.08kb.
Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навч міністерство... 2 427.14kb.
Рішення №17/15 від 26. 04. 07 (п’яте скликання сімнадцята сесія) 1 144.7kb.
Положення про міську організацію Профспілки затверджено на президії... 1 88.08kb.
Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних... 2 392.24kb.
Додаток №1 до рішення міської ради № від Програма та умови відкритого... 1 33.79kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення №6 16. 03. 2011р м. Гуляйполе Про затвердження Положення про організацію - сторінка №1/1

ГУЛЯЙПІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА

Гуляйпільського району Запорізької області


Шосте скликання

П’ята сесіяРІШЕННЯ


№6
____16.03.2011р._ м. Гуляйполе

Про затвердження Положення

про організацію та функціонування

міських паркувальних зон в

м. Гуляйполі
Згідно ст. 10 Податкового кодексу України, ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою формування єдиної загальноміської політики щодо організації та функціонування паркування автотранспорту у м. Гуляйполі, створення умов для забезпечення якісних послуг з паркування, збільшення надходжень до міського бюджету, міська рада
В И Р І Ш И В:
1. Визначити Замовником по організації та проведенню конкурсу з надання послуг по паркуванню транспортних засобів в м. Гуляйполі виконавчий комітет Гуляйпільської міської ради.
2. Затвердити Положення про організацію та функціонування міських паркувальних зон в м. Гуляйполі (Додаток 1).
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійно діючу комісію з питань соціально-економічного розвитку міста.
4. Рішення набуває чинності з моменту офіційного оприлюднення в газеті «Голос Гуляйпілля» або в мережі Інтернет на сторінці (http://www.gulaypole.info).

Міський голова О.Г. Неміч

Додаток 1

Затверджено

рішенням сесії міської ради

№_6__ від___16.03.2011___
ПОЛОЖЕННЯ

про організацію і функціонування міських паркувальних зон в м. Гуляйполі

1. Загальні положення.
1.1. Це Положення визначає єдині правила організації парковки транспортних засобів в м. Гуляйполі, з метою формування єдиної політики щодо організації та функціонування паркувальних зон, створення умов для забезпечення якісних послуг з паркування, збільшення пропускної спроможності вулиць, збільшення надходжень до міського бюджету. Положення розроблене у відповідності до Конституції України, Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Податкового кодексу України.
1.2. Даним Положенням встановлюється порядок:
- організації та функціонування паркувальних зон на території міста Гуляйполя;

- правових відносин між уповноваженими органами місцевого самоврядування, паркувальниками та водіями;

- фінансових взаєморозрахунків між усіма суб'єктами процесу паркування транспортних засобів;

- контролю та відповідальності учасників паркувального процесу.


2. Визначення основних термінів.
Замовник – виконавчий комітет Гуляйпільської міської ради.
Суб’єкти паркувального процесу – суб’єкти, які приймають безпосередню участь в організації та функціонуванні процесу паркування: замовник, відділ житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, , представник ДАЇ, паркувальник.
Паркування (парковка автотранспорту) – тимчасова стоянка транспортного засобу в межах паркувальних місць.
Припаркування – початковий момент паркування тривалістю до 5 хвилин.
Паркувальна зона - спеціально обладнана частина проїжджого дорожнього полотна, де згідно рішення виконкому міської ради дозволена тимчасова стоянка транспортних засобів.
Паркувальне місце (місце паркування) – місце в межах паркувальної зони, яка означена дорожньою розміткою, дорожніми знаками, або може відгороджуватись тимчасовою огорожею; стандартний розмір одного паркувального місця 2,5 метра на 6,5 метрів.
Відведені місця - це місця для паркування транспортних засобів, визначені дорожніми знаками, можуть мати дорожню розмітку і бути забезпечені пристроями для контролю часу паркування.
Спеціально обладнані місця - це місця для паркування транспортних засобів, розміщені за межами смуг руху проїжджої частини доріг та обладнані дорожніми знаками, мають розмітку, обладнані спеціальними технічними пристроями (огорожею, в'їзними та виїзними бар'єрами, шлагбаумами, приміщеннями для охоронців тощо), які можна використовувати для запобігання викраденню транспортних засобів.
Паркувальник – суб'єкт підприємницької діяльності, який визначений на конкурсних засадах організовувати і забезпечувати процес паркування транспортних засобів, з яким укладено відповідний Договір про надання послуг з паркування транспортних засобів у м. Гуляйполе (далі Договір).
Оператор – особа, яка організовує припаркування та має право вимог до водія щодо дотримання ним правил припаркування. Приймає оплату за паркування з видачею чеку касового апарату, безпосередньо на парковці.
Плата за паркування – сума коштів, яка сплачується самим водієм або юридичною особою, яку він представляє; вона об'єднує величину збору за паркування та оплату за послуги паркування.
Збір за паркування транспортних засобів – це встановлена міською радою плата з розрахунку за одну годину паркування, яка перераховується до місцевого бюджету.
Плата за послуги паркування – сума коштів, згідно затвердженою Замовником калькуляції із плати за паркування, що залишається в розпорядженні паркувальника.
Паркувальний талон – документ, який видається водію на початку паркування, який засвідчує дату та час паркування.
Чек касового апарату - платіжний документи, який посвідчує сплату за разове паркування транспортного засобу.

3. Визначення паркувальника.
3.1 Замовник приймає рішення та публікує оголошення про проведення конкурсу на визначення паркувальника.
Підставою для проведення конкурсу є:
- розвиток системи паркування у м. Гуляйполі– розширення переліку міських платних паркувальних зон;

- закінчення терміну дії Договору із попереднім паркувальником;

- невиконання попереднім паркувальником взятих на себе зобов'язань, в результаті яких проводиться розірвання договору.

4. Організація міських паркувальних зон.
4.1. Місце розташування паркувальної зони та її межі затверджуються виконавчим комітетом Гуляйпільської міської ради. За поданням відповідних служб, можуть вносить зміни в місця розташування паркувальної зони, які обов’язково затверджуються виконавчим комітетом.
4.2. Готова до експлуатації паркувальна зона включає:
- розділені дорожньою розміткою та знаками, відповідно до Правил дорожнього руху, місця паркування;

- інформаційні стенди (таблички), – прототип паспорту паркувальної зони, розташовані на видному місці, які містять інформацію: а) відомості про паркувальника (назва, адреса, телефон; особа, яка приймає претензії); б) схему паркувальної зони; в) режим роботи паркувальної зони; г) тарифи за паркування; д) перелік пільговиків, що мають право на безкоштовне паркування;


4.3. По результатам конкурсу з переможцем укладається договір. Після підписання Договору паркувальник зобов'язаний на протязі 30 днів обладнати паркувальні місця згідно схеми, яка надається Замовником, провести навчання персоналу (операторів), забезпечити його спецодягом, нагрудними номерними жетонами та посвідченнями встановленого зразка і розпочати експлуатацію паркувальної зони.
4.4. На протязі терміну дії Договору, паркувальник здійснює поліпшення технічного стану паркувальної зони, згідно умов Договору.
4.5. Термін дії Договору із кожним паркувальником складає 3 роки.
4.6. В межах всіх паркувальних зон паркування є безкоштовним для:
- будь-яких транспортних засобів, тривалістю паркування до 10 хвилин або які зупинилися для висадки і посадки пасажирів.

- категорії населення, які згідно законодавства мають пільгу на безкоштовне паркування (перелік категорій затверджується рішенням сесії Гуляйпільської міської ради).


4.7. Часи роботи паркувальної зони встановлюються паркувальником за погодженням із Замовником.

5. Порядок стягнення плати за паркування .
5.1. Плата за паркування складається із суми збору за парковку та оплати за послуги паркування. Збір за парковку розраховується за 1 годину або неповну годину парковки в розмірах встановлених міською радою.
Сума оплати за послуги паркування погоджується Замовником, згідно поданою паркувальником калькуляції витрат на послуги паркування.
5.2. При паркуванні великогабаритних автотранспортних засобів вартість паркування збільшується пропорційно кількості зайнятих місць.
5.3. Оператор розміщує паркувальний талон на лобовому склі автомобіля, одразу після розміщення транспорту на платному паркувальному місці, якщо це не короткочасне 5-хвилинне паркування або зупинка для посадки і висадки пасажирів.
5.4. По закінченню процесу паркування, водію видається чек касового апарату про внесення плати за паркування.
5.5. Збір за парковку перераховується паркувальником щомісячно до 10 числа наступного місця за звітним до міського бюджету.
5.6. За несвоєчасне перерахування збору за парковку до бюджету міста паркувальник сплачує фінансові санкції та пеню, відповідно до діючого законодавства та договору з Замовником.
5.7. Контроль за сплатою збору на парковках та своєчасним перерахуванням коштів до міського бюджету здійснює державна податкова інспекція в Гуляйпільському районі спільно з фінансовим управлінням.
5.8. До водіїв, які порушують правила паркування, застосовуються санкції згідно кодексу України про адміністративні правопорушення і Правил дорожнього руху.


6. Обов'язки суб’єктів паркувального процесу.

6.1. Замовник:
- проводить конкурс на визначення паркувальника;

- укладає договір щодо експлуатації паркувальних зон,

- погоджує суму плати за надану послугу по паркуванню;

- контролює виконання умов договору. У разі невиконання Паркувальником умов договору може ініціювати розірвання договору.

- затверджує схему місць для платного паркування транспортних засобів у м. Гуляйполе;

- контролює, координує і узгоджує роботу з усіма учасниками діяльності системи платного паркування;

- встановлює плату за послуги оператора по паркуванню транспортних засобів на території міської ради;

- відділ житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури виконавчого комітету Гуляйпільської міської ради веде реєстр місць паркування з внесенням змін і доповнень до реєстру, контролює технічний стан місць паркування та розробляє заходи щодо його поліпшення і направляє їх для виконання оператору паркування, доводить до відома власників транспортних засобів порядок користування місцями для платного паркування через засоби масової інформації, організовує розробку паспортів по кожному місцю паркування.


6.2. Державтоінспекція з обслуговування адміністративної території Гуляйпільського району:
- погоджує схеми паркування транспорту у м. Гуляйполе;

- контролює виконання встановлених у м. Гуляйполе цим Положенням норм паркування транспорту у межах своєї компетенції;

- накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення Правил дорожнього руху;

6.4. Паркувальник:
- не несе відповідальності за охорону автотранспортних засобів, припаркованих на його паркувальній зоні, якщо це не входить у перелік додаткових послуг, що ним надаються;

- в повній мірі забезпечує надходження до місцевого бюджету збору;

- підтримує паркувальні місця згідно схеми (паспорту) паркувальної зони та в належному санітарно-технічному стані;

- готує персонал (операторів), які обслуговують паркувальну зону та контролює виконання ними своїх функцій, особливо в питанні дотримання ними фінансової дисципліни;

- сприяє прибиранню і вивезенню снігу із закріпленої території;

- повідомляє працівників ДАІ про водіїв, які паркують автотранспортні засоби із порушенням Правил дорожнього руху;

- забезпечує операторів нагрудними знаками та посвідченнями встановленого зразка згідно даного Положення та спецодягом;

- при необхідності у доступній формі доводить до водіїв, які користуються паркувальним місцем, це Положення, а також інформацію про власні додаткові послуги;

- несе відповідальність у вигляді штрафу (п’ятикратному розмірі суми несплати) за не видачу чека або за видачу чека на суму не в повному обсязі у вигляді штрафу (п’ятикратному розмірі суми несплати);
6.5. Водії автотранспортних засобів, які користуються паркувальною зоною:
- дотримуються вимог цього Положення;

- паркують транспортні засоби у точно відведених місцях згідно з лініями розмітки або дорожніми знаками;

- своєчасно і в повній мірі сплачують кошти за паркування;

- дотримується чистоти і порядку у зонах паркування.Секретар міської ради Л.І. Тарасенко