Рішення Чернігівської районної ради від вересня 2013 р. "Про звіт по виконанню районної Комплексної програми профілактики правопоруш - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення від " 15 " лютого 2013 року №512 Про хід виконання районної... 1 289.57kb.
Рішення від " 15 " лютого 2013 року №525 Звіт про виконання районної... 1 55.41kb.
Рішення 27. 02. 2013 м. Ромни Про стан виконання Комплексної програми... 1 205.86kb.
Рішення від " " 2011 року місто Прилуки Про хід виконання міської... 1 111.7kb.
Рішення сесії районної ради VІ скликання від року № комплексна програма... 3 416.05kb.
Рішення №31 "28" лютого 2013р. (30 сесія 6 скликання) Про затвердження... 1 61.81kb.
Рішення від 15 березня 2012 року м. Чернігів Про звіт по виконанню... 1 360.36kb.
Розпорядження голови районної державної адміністрації 27. 02. 3 1017.58kb.
Рішення від 21. 03. 2013р. №137/14-vi м. Чернівці Про затвердження... 1 54.33kb.
Рішення від " 07 " лютого 2008 року м. Прилуки Про хід виконання... 1 68.87kb.
Рішення Чернігівської районної ради 15 серпня 2012 року «Про погодження... 1 51.2kb.
Програма «Науково-технічне підприємництво» 1 196.44kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення Чернігівської районної ради від вересня 2013 р. "Про звіт по виконанню районної - сторінка №1/1
Додаток

до рішення Чернігівської районної ради від

___ вересня 2013 р. “Про звіт по виконанню

районної Комплексної програми профілактики

правопорушень на 2012 – 2013 роки”

З В І Т

про виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2012-2013 роки
Правоохоронними та контролюючими органами, відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, виконкомами сільських, селищних рад вживалися заходи щодо виконання районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2012-2013 роки, затвердженої рішенням районної ради від 15 березня 2012 року.

Здійснення заходів з профілактики злочинності певною мірою покращило стан правопорядку в районі та удосконалило систему профілактики правопорушень. На території району у порівнянні з 2012 роком спостерігається зниження росту злочинності з 270 до 266 (на 1,5%). Зменшилась кількість умисних вбивств – з 4 до 2, умисних тяжких тілесних ушкоджень з 4 до 3, у тому числі, що спричинило смерть - з 2 до 0, кількість крадіжок - з 219 до 205, шахрайств – з 7 до 1, ДТП зі смертельними наслідками - з 4 до 2. На рівні минулого року залишилось виявлення фактів втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Разом з тим, незважаючи на вжиті заходи, криміногенна ситуація по деяких населених пунктах району залишається складною. Протягом поточного року на території району в порівнянні з минулим роком збільшилась кількість зґвалтувань (з 0 до 2), грабежів (з 6 до 7) та незаконних заволодінь транспортними засобами (з 1 до 3).

Чернігівським РВ УМВС спільно з відділом культури та туризму райдержадміністрації при необхідності здійснюється контроль за надходженням рухомих культурних цінностей та колекцій до державних установ, яким надано дозвіл на проведення археологічних розвідок, розкопок на території України. Вживаються заходи щодо запобігання контрабанді рухомих культурних цінностей (археологічних предметів) через державний кордон.

На виконання вимог антикорупційного законодавства України в районі постійно проводиться робота серед державних службовців, керівників підприємств, організацій і установ щодо забезпечення внутрівідомчого контролю за відкритістю і прозорістю в роботі, усунення причин та умов, що сприяють вчиненню корупційних діянь та інших порушень, пов’язаних із корупцією.

Запроваджено проведення внутрішніх навчань з питань запобігання і протидії проявам корупції в органах державної влади та місцевого самоврядування, а також забезпечено ґрунтовне вивчення положень Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 17 квітня 2013 року № 106 “Про організацію роботи щодо запобігання проявам корупції”, наказами керівників самостійних структурних підрозділів райдержадміністрації забезпечено покладання обов’язків з організації роботи щодо запобігання проявам корупції в апараті та структурних підрозділах райдержадміністрації. Крім того, з метою посилення роботи щодо запобігання проявам корупції затверджені переліки посад державних службовців райдержадміністрації, які працюють у сферах, де існує високий ризик прояву корупції, та розроблені процедурні заходи, що запобігатимуть її проявам у процесі виконання ними службових обов’язків.

Запроваджений обов’язковий періодичний розгляд на колегії, нарадах, навчаннях апарату райдержадміністрації, семінарах сільських, селищних голів, у державних установах та організаціях, де працюють державні службовці, питань комплексного виконання антикорупційного законодавства, законодавства про державну службу, заходів щодо запобігання проявам корупції та реагування на них.

11.06.2013 р. у райдержадміністрації відбувся семінар-тренінг “Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування” за участю Чернігівського Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У роботі семінару-тренінгу взяли участь голови райдержадміністрації та районної ради, посадові особи апарату, структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради та органів місцевого самоврядування (всього 112 чоловік).

У лютому та березні поточного року на семінарі-нараді з сільськими, селищними головами та навчанні працівників апарату, структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради розглянуті питання стану роботи запобігання та протидії корупції, заповнення державними службовцями декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Розпорядженнями голови райдержадміністрації від 29.12.2012 року №929 та від 18.01.2013 року №11 затверджені план заходів щодо запобігання проявам корупції в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування району на 2013 рік та районна програма запобігання і протидії корупції на 2013-2015 роки. Крім того, розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.06.2013 року №191 затверджений план заходів щодо мінімізації можливості виникнення конфлікту інтересів державних службовців та врегулювання у разі його виникнення.

Працівники райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування постійно проходять навчання та перепідготовку в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій облдержадміністрації. За 1 півріччя 2013 року пройшли навчання за програмою тематичного короткотермінового семінару 25 державних службовців та 3 – за професійною програмою.

Керівникам управлінь, структурних підрозділів райдержадміністрації, відділів виконавчого апарату районної ради, сільським, селищним головам для використання в роботі наданий в електронному вигляді семінар-тренінг “Забезпечення ефективності запобігання та протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування”, який розроблений Чернігівським Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Забезпеченню відкритості та прозорості діяльності органів виконавчої влади сприяє проведення Чернігівським РВ УМВС України в області та районним управлінням юстиції телефонних “гарячих ліній” на тему “Суспільство проти корупції”.

З метою запровадження у практику форм і методів профілактики правопорушень по забезпеченню безпеки дорожнього руху перевірено та обстежено 450 км автодоріг та 11 залізничних переїздів. За утримання в неналежному стані доріг та переїздів направлено 26 вимог та 18 приписів для усунення недоліків. У минулому році біля закладів освіти обладнано 8 пішохідних переходів та 32 відповідні дорожні знаки. Поблизу Старобілоуської ЗОШ І-ІІІ ступенів розміщено «лежачих поліцейських». У поточному році виявлено 627 порушень правил дорожнього руху, затриманий 91 водій за управління транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння.

Внаслідок проведених Чернігівським РВ УМВС України в Чернігівській області заходів з протидії незаконному обігу спирту, алкогольної продукції та тютюнових виробів складено 2 адміністративні протоколи за ознаками правопорушення, передбаченого ст.164 КУпАП. Виявлено одне кримінальне правопорушення по факту незаконного продажу спирту в кафе «Віраж», що розташоване в смт. М.Коцюбинське, яке зареєстровано до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ст. 204 ч.1 КК України.

Проводиться робота по запобіганню вчинення злочинів та по виявленню їх у сфері державних закупівель. Активізовано оперативно-розшукову діяльність з метою посилення протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації надає консультаційну та методичну допомогу тендерним комітетам структурних підрозділів райдержадміністрації, сільським, селищним радам щодо закупівель товарів, робіт, послуг за державні кошти та за рахунок коштів місцевого бюджету.

Вживається комплекс заходів, спрямованих на запобігання переміщенню територією району, переробленню, зберіганню та реалізації неякісної продукції тваринного походження. Протягом 2013 року виявлено 3526 кг неякісної продукції, внаслідок чого на 15 посадових осіб накладено штраф на суму 2295 грн. та на 167 громадян на суму 8517 грн.

Здійснені заходи щодо профілактики та виявлення правопорушень, пов'язаних з відшкодуванням податку на додану вартість, внаслідок здійснення незаконних експортних операцій, припинення діяльності організаторів створення та незаконної діяльності фіктивних підприємств, виявлення і припинення діяльності "конвертаційних центрів", попередження та викриття фактів розкрадань лісової продукції, припинення діяльності суб'єктів господарювання, що використовують не обліковану продукцію і отримують неконтрольований прибуток. Під час проведення вказаних заходів до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ст. 366 ч. 1 КК України по факту службового підроблення.

Постійно проводяться комплексні перевірки законності здійснення суб'єктами підприємницької діяльності товарно-грошових операцій, зокрема в паливно-енергетичній сфері, з метою виявлення фактів одержання тіньових доходів шляхом прихованого вилучення з обігу сум різниці між собівартістю та роздрібними цінами на товари і послуги. Проводиться скоординована робота із забезпечення зменшення заборгованості перед державним бюджетом підприємств та своєчасне виявлення фактів зловживань з боку посадових і службових осіб таких підприємств. Організовано роботу, спрямовану на виявлення фактів приховування чи маскування незаконного походження доходів, визначення джерел їх походження, місцезнаходження і переміщення, напрямів використання, а також пошук, арешт та конфіскацію таких доходів.

Райдержадміністрацією здійснюється моніторинг своєчасності та повноти виплати заробітної плати в розрізі підприємств, установ та організацій району. Керівники підприємств, які мають заборгованість із виплати заробітної плати та інших обов’язкових платежів, заслуховуються на засіданнях районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Керівникам підприємств-боржників розроблені графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати, виконання яких знаходиться на постійному контролі.

З метою забезпечення захисту прав інтелектуальної власності та збереження історико-культурних цінностей проводились перевірки дотримання суб'єктами підприємництва вимог законодавства з питань інтелектуальної власності. Під час проведеної цільової оперативно-профілактичної операції «Інтелект» порушень законодавства не встановлено. Проводиться робота із запобігання контрабанді рухомих культурних цінностей через державний кордон.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 “Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах” (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ) у районі розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.07.2011 р. №398 створена спостережна комісія при Чернігівській райдержадміністрації та затверджено склад комісії в кількості 11 чоловік, в тому числі до її складу входить 4 представники громадських організацій та 2 окремі громадяни.

На засіданнях комісії розглядаються питання про проведену виховну роботу Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання (далі особи УДЗ), їх виправлення і ресоціалізації, про розгляд подання кримінально-виконавчої інспекції району щодо застосування до громадян ст.81 ККУ та ст.46 КВКУ (умовно-дострокове звільнення), про проведену роботу з попередження вчинення повторних злочинів раніше засудженими особами, про взаємодію кримінально-виконавчої інспекції Чернігівського району з виконкомами сільських, селищних рад, РВ УМВС України в області, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадськими організаціями району, про працевлаштування осіб УДЗ, їх професійно-технічне навчання, про стан та організацію виконання в районі виду покарання „Громадські роботи”, про роботу РВ УМВС з особами, які звільнилися з місць позбавлення волі та про роботу посадових осіб установ та організацій, які здійснюють соціальний захист, супровід та патронаж осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Крім того, взято за практику на засіданні комісії заслуховувати окремих сільських, селищних голів про проведену роботу з особами УДЗ та раніше засудженими особами (у 2012 році заслухано 9 сільських, селищних голів, у поточному році – 5 сільських, селищних голів).

Організовано виховну роботу з особами УДЗ та вжиті заходи щодо громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання. Секретарем районної спостережної комісії ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання. У 2013 році прибуло на територію району 8 таких осіб (за повідомленням виправних установ).

Середньо-облікова чисельність засуджених на території Чернігівського району становить 220 осіб.

З метою соціальної адаптації осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, проводяться заходи, спрямовані на видачу їм документів, необхідних для вирішення соціально – побутових питань. Спеціалістами районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі ЦСССДМ) надані психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, соціально-економічні, юридичні та інформаційні послуги особам, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі. Соціальними послугами ЦСССДМ охоплено 26 молодих осіб, звільнених з виправних колоній, яким надано 68 послуг, в тому числі по оформленню ними документів, у соціальній адаптації та реінтеграції. Під патронажем спеціалістів ЦСССДМ перебуває 67 молодих осіб, засуджених до покарань, непов’язаних з позбавленням волі (з них 6 осіб до 18 років). Даній категорії надано 179 послуг з метою профілактики повторних правопорушень.

Відповідно до наказу державного департаменту України, Міністерства України у справах сімї, молоді та спорту від 28.10.2008 на № 288/4322 «Про затвердження Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково» ЦСССДМ сприяє кримінально-виконавчій інспекції (далі КВІ) у виправленні та ресоціалізації засуджених, надає допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання. КВІ інформує ЦСССДМ про кількісний, криміногенний та соціально-демографічний склад дітей та молоді, дотримання ними порядку та умов відбування покарань. У свою чергу ЦСССДМ щоквартально подає до інспекції інформацію щодо проведеної роботи з кожною окремою особою та відомості, які характеризують її.

Соціальні працівники ЦСССДМ інформують звільнених з питань працевлаштування, повідомляють про існуючу квоту при реєстрації в центрі зайнятості, інформують з приводу реєстрації та оформлення документів, надають психологічну консультацію на час адаптації в новому соціумі з метою попередження рецидивної злочинності. Послуги, здебільшого, спрямовувались на вирішення психологічних проблем, здоров’я, залежностей, налагодження соціально-корисних зв’язків, зокрема з родиною. При необхідності надавалася гуманітарна допомога за сприяння християнської місії «Милосердя та духовне відродження».

Працівниками районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації ведеться облік бездомних громадян. У територіальному центрі організовано пункт прийому від населення гуманітарної допомоги, створений банк одягу та взуття. Забезпечено влаштування до інтернатних закладів системи соціального захисту населення осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та бездомних громадян, які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати.

Чернігівським РВ УМВС України в Чернігівській області постійно проводяться заходи щодо соціальної адаптації наркозалежних осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі. Дільничними інспекторами міліції спільно з виконкомами сільських, селищних рад проводяться бесіди про неприпустимість вживання наркотичних засобів, постійно здійснюється контроль даних осіб за місцем мешкання.

У районі здійснюється комплекс заходів щодо сприяння працевлаштуванню, підвищенню кваліфікаційного рівня чи перекваліфікації звільнених осіб з місць позбавлення волі. На обліку в районному центрі зайнятості перебувало 2 особи. Центром зайнятості надавалися якісні та адресні соціальні послуги, з метою здобуття навиків та вмінь щодо пошуку джерел вакансій, техніки співбесіди з роботодавцем та складання резюме. Видано одне направлення на працевлаштування на посаду прибиральника службових приміщень. Виконкомами сільських, селищних рад надається даній категорії осіб допомога щодо працевлаштування в сільській місцевості та проводиться соціально-виховна робота з ними.

Керівники лікувальних закладів району регулярно отримують інформацію про прибуття на їхні дільниці звільнених осіб з місць позбавлення волі. Особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, проходять обов’язкове флюорографічне обстеження, отримують в лікувально-профілактичних закладах району всі необхідні види медичної допомоги, а при потребі – в обласних спеціалізованих лікувальних закладах.

Проведена робота щодо профілактики та вжиті заходи по попередженню правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми. Рішенням двадцятої сесії шостого скликання від 05 грудня 2012 року затверджена районна комплексна програма підтримки сім’ї та жінок Чернігівського району на 2013-2015 роки.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 19.04.2013 року №113 утворена Міжвідомча рада з питань сім’ї, тендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Проведені інформаційні кампанії з питань протидії торгівлі людьми: «Торгівля людьми. Як вберегтись від небезпеки», «Скажи «Стоп!» торгівлі людьми», «Як не стати живим товаром» та інші (всього залучено 154 осіб).

При проведенні цільової оперативно-профілактичної операції під умовною назвою "Нічне місто" не виявлено правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми.

З метою проведення профілактичних заходів, відвідування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, які знаходяться під опікою прийомних сімей, виявлення дітей, які опинилися за межами сім'ї, жебракують, вчиняють правопорушення, перевірки дозвілля підлітків, дотримання графіків роботи розважальних закладів, а також виявлення випадків продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, наркотичних засобів та психотропних речовин у поточному році службою у справ дітей райдержадміністрації спільно з відділенням кримінальної міліції у справах дітей, районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, управлінням юстиції проведено 13 виїздів-рейдів.

Крім того, для запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтва, наркоманії, дитячої бездоглядності на території району проведені оперативно - профілактичні операції “Ялинка”, “Новорічні та Різдвяні свята”, «Канікули», «Літо 2013».

На обліку з профілактичною метою у відділенні кримінальної міліції у справах дітей Чернігівського РВ УМВС перебувало 14 неповнолітніх (віком з 14 -18 років), які звільнені від відбування покарання з випробуванням, та 3 - дорослі особи, з якими постійно проводиться профілактична робота по недопущенню скоєння ними злочинів та правопорушень в подальшому.

Під патронажем ЦСССДМ перебуває 6 умовно-засуджених неповнолітніх, яким надано 29 соціальних послуг з метою профілактики повторних правопорушень. Додатково надавалися соціально-педагогічні, інформаційні послуги батькам цих дітей.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах району діють Ради профілактики правопорушень, на засіданнях яких аналізується робота з профілактики правопорушень, обговорюється поведінка учнів, схильних до правопорушень.

На колегії відділу освіти райдержадміністрації у квітні поточного року розглянуто питання щодо подолання негативних проявів в учнівському середовищі в загальноосвітніх закладах району.

Відділом освіти райдержадміністрації видаються накази про належну організацію роботи щодо профілактики правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності учнів шкіл, дані питання регулярно розглядаються на нарадах директорів, заступників директорів з виховної роботи, на засіданнях методичного об’єднання класних керівників.

Соціальні педагоги разом з громадськими інспекторами проводять обстеження сімей, у яких батьки належним чином не виконують батьківські обов’язки. Постійно поновлюється банк даних про дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З метою соціального захисту дітей, запобіганню їх бездоглядності і безпритульності, профілактики правопорушень і злочинності у загальноосвітніх закладах району ведуться загальношкільні та районний журнали обліку пропусків занять без поважних причин, постійно проводиться рейд «Урок».

У навчальних закладах проводяться заходи щодо попередження правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми, щотижневі звітні лінійки, на яких велика увага звертається на пропуски занять без поважних причин та незадовільну поведінку учнів. Використовуються відео та інформаційно- методичні матеріали щодо попередження торгівлі людьми, поданих для використання в роботі Жіночим консорціумом України та міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда-Україна».

Постійно в загальноосвітніх навчальних закладах поновлюється банк даних учнів, які схильні до правопорушень, бродяжництва, порушень дисципліни. Ці школярі перебувають на постійному контролі відділу освіти та керівництва шкіл.

Практичні психологи навчальних закладів проводять анкетування щодо профілактики виникнення всіх форм насильства серед учнівської молоді, діагностику причин тривожності та агресивності, розробляють індивідуальні програми психолого-педагогічного супроводу учнів «групи ризику», оформлюють індивідуальні картки психолого-педагогічного супроводу дітей, котрі схильні до прояву девіантної, делінквентної поведінки.

Забезпечується поінформованість школярів у сфері правової освіти. У загальноосвітніх навчальних закладах створені правові клуби, гуртки правового спрямування, проводяться засідання спільно з батьками, з дільничними інспекторами, працівниками соціальних служб. У рамках роботи учнівського самоврядування діють комісії, сектори правових знань. У загальноосвітніх навчальних закладах оформлені куточки правової тематики. Районний конкурс творчих робіт серед учнів 10-11 класів заплановано провести у листопаді 2013 року.

Для інформування населення проводяться розгорнуті книжкові виставки та тематичні полиці, їх відкриті перегляди, куточки права, діалоги з читачами різних категорій та залученням громадських організацій: «Основний закон України», «Основа української державності», «Обов’язок. Відповідальність. Совість».

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з службою у справах дітей постійно проводить заходи в загальноосвітніх закладах району, направлені на профілактику соціально-небезпечних хвороб та запобігання правопорушень серед дітей та молоді.

У службі у справах дітей райдержадміністрації постійно поновлюється банк даних дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, систематично перевіряються умови проживання неповнолітніх у даних сім’ях, про що складаються відповідні акти. Станом на 10.06.2013 р. налічується 51 сім’я, де виховується 90 дітей. На постійному контролі знаходиться робота з сім'ями, де батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків.

Службою у справах дітей направлено до відділення кримінальної міліції направлено 5 клопотань про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків та підготовлено і подано до районної прокуратури 2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав 2-х батьків по відношенню до 2-х дітей. Судом задоволено одна позовна заява та одна – знаходиться у судовому впровадженні.

У районі створено і працює спеціалізоване формування "Мобільний консультативний пункт соціальної роботи", завданням якого є профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, пропаганда здорового способу життя. За звітний період даним формуванням здійснено 116 виїздів у 43 населені пункти району, охоплено груповими заходами (в тому числі з правових питань) 750 осіб. Надано 664 індивідуальні консультації.

При пологовому відділенні центральної районної лікарні діє консультативний пункт ЦСССДМ для роботи з вагітними жінками та матерями новонароджених дітей. За звітний період для жінок проведено 19 відповідних заходів, якими охоплено 96 клієнток. Надані 54 індивідуальні послуги 32 жінкам.

Незважаючи на вжиті заходи в поточному році 9 неповнолітніх скоїли злочини (2012р.- 9), питома вага дітей, які вчинили злочини від загальної кількості дитячого населення складає 0,09%.

Неповнолітніми або за їх участю скоєно 16 (2012р.-18) злочинів, відповідно від загальної кількості зареєстрованих злочинів питома вага складає 6,0% (2012р.- 6,7%).

Для запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму, протидії наркоманії розроблений план заходів протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів на території Чернігівського району на 2013 рік, який погоджений начальником Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області та затверджений головою райдержадміністрації.

Чернігівським райвідділом міліції проводилась робота по викриттю та документуванню злочинів, пов‘язаних з незаконним обігом наркотиків. За незаконні операції з наркотиками в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 28 кримінальних правопорушень. За збут наркотиків (ст. 307 КК України) зареєстровано 9 кримінальних правопорушень. Проведено 4 обшуки, з незаконного обігу вилучено 21217 грамів наркотичних засобів, з них: макової соломи – 20976 грам, марихуани (конопля) – 203 грами, опію – 38 грам, психотропних речовин – 6 грам та отруйних лікарських засобів – 80 грам, прекурсорів - 260 грам, курильних сумішей – 14 грам.

Під час проведення оперативно - профілактичних заходів у навчальних та розважальних закладах, а також місцях концентрації молоді, з метою запобігання розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин виявлено факт схиляння до вживання наркотиків неповнолітнього (ст. 315 КК України). За утримання помешкання для виготовлення та вживання наркозасобів (ст. 317 КК України) зареєстровано 1 правопорушення.

Постійно здійснюються рейди по перевірці торгівельних закладів з метою виявлення та документування фактів продажу неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, а також дорослих осіб, які доводять дітей до стану сп’яніння.

Складені адміністративні протоколи за :

- ст. 180 КУпАП (доведення неповнолітнього до стану сп’яніння) – 15 протоколів, (2012 р - 2)

- ст. 156 КУпАП (продаж неповнолітнім спиртних напоїв та тютюнових виробів) –12 протоколів (2012 р. – 12);

- ст. 184 КУпАП ( невиконання батьками своїх обов’язків) – 25 протоколів (2012 р. - 19);

- ст. 178 ( розпиття спиртних напоїв в громадських місцях) – 21 протокол (2012 р. - 6);

- ст. 175-1 (куріння в заборонених місцях) – 11 протоколів (2012 р. - 6).

Лікарем-наркологом здійснено 5 виїздів по району у населені пункти: Кувечичі, Довжик, Мохнатин, Ст. Білоус та Улянівка, в яких оглянуто 253 учнів шкіл з метою виявлення групи ризику дітей та прочитані лекції на антиалкогольну, антинаркотичну та антитютюнову тематику.

На території району відповідної тематики прочитано 42 лекції, проведено 427 бесід та 2 тематичні вечори, випущено 5 санбюлетенів. У районній газеті «Наш край» опублікована стаття на антинаркотичну тематику, у загальноосвітніх навчальних закладах та дитячих таборах відпочинку району показано документально-профілактичний фільм «Ні наркотикам!» з метою попередження та недопущення скоєння злочинів та правопорушень серед неповнолітніх.

У кожному бібліотечному закладі району запропоновані до послуг відвідувачів постійно діючі книжкові виставки, довідкові та інформаційні куточки: «Наркоманія-пастка для юні», «Не віднімай у себе завтра», «Зупинися, подумай … » та інші.

На хронічний алкоголізм проліковано 107 чоловік стаціонарно в умовах ЧПНЛ та 125 амбулаторно, на наркоманію стаціонарно проліковано 3 особи. Взято на облік хворих на алкоголізм – 28 осіб, на наркоманію – 3 особи, алкогольні психози – 2 особи. Всього у лікаря-нарколога знаходиться на «Д» обліку хворих на алкоголізм – 863 особи, на наркоманію – 42 особи.

Проведені амбулаторно-профілактичні огляди на предмет роботи з наркотичними речовинами та прекурсорами з нагальною вимогою сертифікатів (2013 р. – 535 чол.).

Працівниками Чернігівського СДСБЕЗ РВ УМВС виявлено 13 кримінальних правопорушень, з них 4 – за ст. 191 КК України, 2 – зі збитками понад 100 тис. грн., 3 – у сфері службової діяльності, 2 – в сфері земельних відносин, 5 – з бюджетними коштами; 5 – в кредитно-фінансовій сфері; 2 – в агропромисловому комплексі.

Попередньо встановлена сума матеріальних збитків по кримінальних правопорушеннях становить 538 тис. грн., з них відшкодовано 144 тис. грн.

За виявленими кримінальними правопорушеннями в звітному періоді двом особам по трьох провадженнях повідомлено про підозру (ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 191, ч. 1 ст. 358 КК України), кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК України направлено до суду.

На даний час на розгляді СДСБЕЗ Чернігівського РВ УМВС України в Чернігівській області знаходяться два матеріали:

ч. 1 ст. 366 КК України по факту завищення обсягів виконаних робіт з боку службових осіб (бюджетна сфера);

ч. 1 ст. 364 КК України незаконне використання бюджетних коштів на суму 90 тис. грн. (бюджетна сфера).

Протягом 7 місяців 2013 року на території не зареєстровано жодного злочину в громадських місцях та на вулицях, (за аналогічний період 2012 р - 1), зареєстровано 7 фактів незаконних дій зі зброєю, по 6 з яких повідомлено особам про підозру (2012 рік - зареєстровано 8 фактів).

У поточному році проведено відпрацювання 29 населених пунктів Чернігівського району, а саме Гончарівської селищної ради, Хмільницької сільської ради, Халявинської сільської ради, смт. М.Коцюбинське, дачних масивів поблизу с. Полуботки, с. Ст.Білоус (співробітниками райвідділу міліції за порушення адміністративного законодавства складено 1158 протоколів: за порушення ст. 130 КУпАП – 91, ст. 178 ч.1 КУпАП – 599; ст. 173 КУпАП – 1443; ст. 179 КУпАП – 10); лісової та спиртової галузі, розважальних закладів, проведення оперативно-профілактичних операцій „Таксист”, „Мак-2013”, „Розшук”, „Зброя, вибухівка”. На виконання вказівки МВС України на території Чернігівського району проводилась оперативно-профілактична операція «Візит», протягом якої співробітниками Чернігівського РВ УМВС відвідано близько 20 тисяч помешкань громадян. На охорону громадського порядку співробітники відділу залучались 212 раз.

На патрулювання Чернігівського району відповідно до використання сил та засобів єдиної дислокації задіяно 540 нарядів, з яких: 212 ГПС, 192 ППН, 212 ГШР. Забезпечено охорону громадського порядку на території району під час святкування релігійних свят: Різдва, Водохрещення, Великодня-Пасхи, поминальних днів, Трійці.

Вжито ряд заходів по боротьбі з майновою злочинністю, а безпосередня кількість скоєних крадіжок в порівнянні з минулим роком зменшилась, динаміка в розкритті крадіжок вказує на необхідність активізації роботи в даному напрямку.

Так, у поточному році в ЄРДР було зареєстровано 205 кримінальних правопорушень за фактами крадіжок (без урахування закритих), з яких повідомлено про підозру по 113 правопорушеннях. За аналогічний період 2012 року було зареєстровано 219 крадіжок, особи встановлено по 120 злочинах. Не зареєстровано кримінальних правопорушень за фактами злочинної діяльності як крадіжки живності та розбої.

Постійно проводяться заходи з відпрацювання ринку збуту краденого та результатом цього є реєстрація 2 кримінальних правопорушень за ст. 198 КК України (придбання та збут краденого).

З метою виявлення фактів розкрадання майна, створення штучної збитковості та доведення підприємств до фіктивного банкрутства проводиться скоординована робота між Чернігівською міжрайонною фінансовою інспекцією та правоохоронними органами.

У ході ревізії ДП ДГ «Чернігівське» встановлено, що внаслідок укладання неправомірних угод (форвардних контрактів) підприємство штучно приведене до фінансової залежності від двох підприємств ТОВ «Торговий дім Украгропром» та ТОВ «Торгова Аграрна Компанія» м. Київ, а дії керівника підприємства підпадають під дію ст.367 КК України – службова недбалість, ст.219 КК України – доведення до банкрутства.

Крім того, слід зазначити, що в ході контрольних заходів фінансовою інспекцією згідно плану та програми обов’язково перевіряються питання дотримання антикорупційного законодавства, цільового використання бюджетних коштів, правомірність проведення тендерних процедур, законність відведення земельних ділянок, зміна цільового призначення земель, надання в оренду об’єктів комунальної власності. За результатами проведених контрольних заходів у І півріччі 2013 року встановлено недоотримання сільськими бюджетами коштів від безоплатного користування орендованими земельними ділянками в загальній сумі 87,15 тис. грн. За участю спеціалістів інспекції у спільних перевірках з правоохоронними органами складено один протокол про корупцію та відкрито 5 кримінальних впроваджень.

Для забезпечення дотримання водіями Правил дорожнього руху, можливості автоматичного виявлення автотранспорту, що знаходиться у розшуку, на стаціонарному посту ДАІ в с. Новоселівка Чернігівського району встановлено систему відеоспостереження та автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

На постійному контролі перебуває питання дотримання вимог Європейської комісії проти тортур щодо тримання ізоляторів тимчасового тримання, кімнат для адмінзатриманих райвідділу.

Системи відеоспостереження за оперативною обстановкою в місцях масового відпочинку громадян за браком коштів не встановлювалися.

Підготовлено та висвітлено в районній газеті «Наш край», в обласних та міських електронних та друкованих ЗМІ інформацію про розкриття найбільш резонансних злочинів, що скоєні в районі, матеріали щодо виконання заходів із забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян в районі. Зокрема, 62 матеріали надруковано в обласній пресі та 105 матеріалів - в районній газеті «Наш край».

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації розміщується інформація про діяльність правоохоронних органів, про боротьбу зі злочинністю, виявлені факти порушення законодавства України.

З метою створення дієвої співпраці з громадськістю, в районній газеті «Наш край» друкувалися графіки прийому громадян керівництвом Чернігівського РВ УМВС, графік прийому громадян в населених пунктах дільничними інспекторами міліції та телефони довіри галузевих служб УМВС області. Для підвищення рівня правової освіти в газеті «Наш край» систематично друкуються роз’яснення норм діючого законодавства та застереження громадян.

Фінансування районної Комплексної програми профілактики правопорушень на 2012-2013 роки у минулому та поточному роках не здійснювалося. Це пояснюється тим, що фінансові ресурси районного бюджету вкрай обмежені, зокрема, незабезпеченість по заробітній платі з нарахуваннями у 2013 році орієнтовно складає 20,2 млн. грн. або 2,5 місячних фондів, на енергоносії – 3,8 млн. грн.

Відповідно до п. 4 ст. 77 Бюджетного кодексу України при затвердженні бюджету району першочергово забезпечується в повному обсязі потреба в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за енергоносії.

Враховуючи наведене, фінансувати зазначену програму на даний час немає можливості.


Начальник відділу взаємодії

з правоохоронними органами,

оборонної та мобілізаційної


роботи апарату райдержадміністрації В.І. Клименко