Рішення десятої сесії від 22 лютого 2012 року №14 м. Красилів Звіт про виконання рішення п’ятої сесії районної ради від 22 грудня 20 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення десятої сесії від 22 лютого 2012 року №13 м. Красилів Звіт... 1 78.26kb.
Рішення п’ятнадцятої сесії 5 березня 2013 року №10 м. Красилів Про... 1 64.72kb.
Звіт про виконання рішення четвертої сесії районної ради від 06. 1 70.74kb.
Рішення четвертої сесії п’ятого скликання від 18 жовтня 2006 року... 1 120.63kb.
Рішення восьмої сесії районної ради п’ятого скликання від 20 червня... 1 85.09kb.
Рішення від 13 вересня 2012 року „Про Програму благоустрою, озеленення... 1 191.76kb.
Рішення чотирнадцята сесія VI скликання від 05 жовтня 2012 року Про... 1 41.6kb.
Рішення від 23 березня 2012 року №139 смт Новгородка „ Про внесення... 1 45.07kb.
Додаток до рішення 12 сесії районної ради 6 скликання від 20. 1 88.91kb.
Рішення дев’ятої сесії шостого скликання від 18 жовтня 2011 року... 1 30.19kb.
Рішення 25 сесії міської ради 6 скликання №743-vi від 15. 02. 1 15.55kb.
Шведська (стокгольмська) школа 1 70.46kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення десятої сесії від 22 лютого 2012 року №14 м. Красилів Звіт про виконання - сторінка №1/1УКРАЇНА

КРАСИЛІВСЬКА РАЙОННА РАДА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


ШОСТЕ СКЛИКАННЯРІШЕННЯ

десятої сесії


від 22 лютого 2012 року № 14

м. Красилів


Звіт про виконання рішення п’ятої сесії районної ради від 22 грудня 2006 року №5 «Про Програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Красилівському районі на 2006-2011 роки»

Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на підставі подання райдержадміністрації від 02.02.2012 року № 45/17-43-395а/2012, районна рада


ВИРІШИЛА:

1. Звіт про виконання рішення п’ятої сесії районної ради від 22 грудня 2006 року №5 «Про Програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Красилівському районі на 2006-2011 роки» взяти до відома (додається).

2. Рішення п’ятої сесії районної ради від 22 грудня 2006 року №5 «Про Програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Красилівському районі на 2006-2011 роки» зняти з контролю.

Голова ради В. Ходак


Звіт

про виконання рішення п’ятої сесії районної ради від

22 грудня 2006 року №5 «Про Програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища у Красилівському районі на 2006-2011 роки»

Турбота про створення на підприємствах, в установах та організаціях здорових та безпечних умов праці, що запобігають виробничому травматизму та професійним захворюванням, про підвищення та продовження працездатності людей, їх творчий розвиток стала важливою загальнодержавною справою і основою програмних складових поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в районі.

Піклування безпосередніх керівників, інших посадових осіб про поліпшення умов та підвищення безпеки праці на виробництві залишається найважливішим соціальним завданням в організації трудових відносин кожного підприємства, установи та організації району. Зважаючи на пріоритетність життя і здоров’я людей роботодавцями району для забезпечення безпечних і здорових умов праці та належного стану виробничого середовища на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності району у 2011 році проведена відповідна робота щодо реалізації заходів програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Красилівському районі на 2006-2011 роки ( в подальшому Програма).

Адміністраціями підприємств, установ, організацій району за цей період проведена робота щодо забезпечення належного технічного обладнання усіх робочих місць та створення на них умов, передбачених нормативними актами з охорони та гігієни праці. На реалізацію вищезазначених заходів використано 2,6 млн. грн. (з них 145,1 тис. грн. з районного бюджету), що на 2,2 млн. грн. більше, ніж це передбачалось Програмою.

За 2011 рік підприємствами, організаціями та установами району реалізовано передбачені Програмою заходи, зокрема:

- забезпечено працівників засобами індивідуального та колективного захисту – 1,3 млн. грн.;

- обладнано робочі місця засобами безпеки праці – 251,4 тис. грн.

- впроваджено засоби зниження рівня шуму, вібрації, пилу, загазованості повітря на робочих місцях – 131,1 тис. грн.;

- придбано та відремонтовано устаткування, механізмів, інструментів – 14,9 тис. грн.;

- реконструйовано наявні системи природного та штучного освітлення відповідно до вимог – 36,5 тис. грн.;

- розширено, реконструйовано та оснащено санітарно-побутових приміщень – 159,9 тис. грн. ;

- забезпечено та впроваджено аварійні комплекси пожежогасіння, забезпечено первинними засобами пожежогасіння – 153 тис. грн.;

- надано працівникам, що працюють у важких та шкідливих умовах праці, лікувально-профілактичного харчування – 306,2 тис. грн.;

- проведено медичних оглядів – 96,1 тис. грн.;

- забезпечено працюючих препаратами та медикаментами – на загальну суму 47,9 тис. грн.;

- організовано та проведено навчання з питань охорони праці – 42,7 тис. грн.;

- проведено атестацію робочих місць за умовами праці та призначено компенсацію за роботу в шкідливих умовах праці – на загальну суму 39 тис. грн.;

- придбано законодавчі та нормативно-правові акти з питань охорони праці – 20 тис. грн.;

- проведено технічну модернізацію обладнання – 8,3 тис. грн.

В агропромисловому комплексі на реалізацію Програми використано коштів на загальну суму 301,9 тис. грн. Використані кошти спрямовувались на створення безпечних умов праці працівників, які обслуговують сільгосптехніку із застосуванням пестицидів та гербіцидів, покращення умов праці механізаторів, забезпечення працюючих засобами індивідуального і колективного захисту та інше.

Фактично підприємствами та організаціями було профінансовано інші заходи, які не увійшли в Програму, на суму 571 тис. грн., але стосуються поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. До таких заходів зокрема відносяться:

- забезпечення працівників миючими засобами;

- проведення позапланового навчання з питань охорони праці;

- проведення реконструкції під’їзних шляхів;

- встановлення захисних загороджень та попереджувальних знаків.

Найбільше коштів використано для вирішення питань охорони праці з розрахунку на одного працюючого на ТОВ «Вікс-Фільтрон» – 5,05 тис. грн., ДП «Котломаш», ВАТ «Красилівський машинобудівний завод» – 1,8 тис. грн., ДП «Красилівський агрегатний завод» – 1,2 тис. грн., ДП «Красилівхіммаш» – 1,0 тис. грн., Красилівське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів «Київтрансгаз» – 0,8 тис. грн., ЗАТ «Красилівагромаш» – 0,7 тис. грн., ТОВ «Завод «АТОНМАШ» – 0,7 тис. грн., ДП ЗАТ «Оболонь» «Красилівське» – 0,5 тис. грн.

Красилівською райсанепідемстанцією протягом 2011 року проводились перевірки готовності сільгосппідприємств до проведення масових польових робіт. Керівникам сільськогосподарських підприємств видавались приписи з вимогою створення належних умов праці, санітарно-побутового забезпечення та організації харчування і водопостачання працюючих. Переважна більшість сільськогосподарських підприємств району не виконали запропоновані районною СЕС заходи. У сільських господарствах не були проведені поточні ремонти приміщень реммайстерень, сільськогосподарської техніки, санітарно-побутових приміщень і кімнат відпочинку. Не облаштовані літні душові установки на зернотоках. Не в повному обсязі вирішене питання забезпечення працюючих доброякісною питною водою, не створені умови харчування працівників. На період збирання урожаю в районі було задіяно для організації гарячого харчування механізаторів і комбайнерів 5 відомчих їдалень. На харчоблоках перед початком роботи були проведені поточні ремонти приміщень, всі їдальні забезпечені холодною та гарячою проточною водою (встановлені водонагрівачі). Їдальні сільськогосподарських агроформувань забезпечені необхідним розробковим інвентарем, кухонним та столовим посудом, дезінфікуючими та миючими засобами.

За 2011 рік медичний огляд пройшли 6420 працівників підприємств, організацій та установ району.

Управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводилась робота, спрямована на забезпечення захищеності працівників, зайнятих на роботах з несприятливими умовами праці на підприємствах, організаціях та установах різної форми власності. За 2011 рік на проведення атестації робочих місць за умовами праці витрачено 39 тис. грн. Добре поставлена робота з організації проведення атестації робочих місць на ДП «Красилівський агрегатний завод», ПАТ «Красилівський машинобудівний завод», ДП ЗАТ «Оболонь»«Красилівське», ТОВ «Вікс-Фільтрон», ТОВ «Завод «Атонмаш», ДП «Красилівхіммаш». Разом з тим, має місце незадовільна організація роботи з проведення атестації в переважній більшості підприємств агропромислового комплексу.

На постійному контролі в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації знаходилось укладання колективних договорів на підприємствах, організаціях та установах різних форм власності. Основна увага зверталась на виконання розділів, які стосуються охорони праці. За 2011 рік зареєстровано 44 колективних договори. Але на деяких сільськогосподарських підприємствах колективні договори не укладені, а саме: СТОВ «Колос» с. Лагодинці, СТОВ «Агросвіт» с. Чепелівка, ТОВ «Лампка-Агро» с. В.Зозуленці, СФГ «Деметра-Агро» с. Тріски, ТОВ «Добробут МКК» с. Росолівці, СВК ім. Шевченка с. Росолівці, ФГ «Стожари» с. Глібки, ТОВ «Агрокрай» с. Кузьмин, хоча неодноразово направлялися листи вищезазначеним підприємствам щодо виконання вимог Закону України «Про колективні договори».

З метою привернення уваги до стану охорони праці на підприємствах району щорічно проводяться огляди-конкурси на кращу організацію роботи з охорони праці серед підприємств та організацій району, підводяться їх підсумки. Переможці районного огляду-конкурсу нагороджуються почесними грамотами та цінними подарунками, визначається підприємство-переможець для участі в обласному огляді-конкурсі. Матеріали огляду-конкурсу також публікуються в районній газеті «Красилівський вісник». За результатами роботи за 2011 рік переможцями районного огляду-конкурсу стали Красилівське ЛВУМГ газопроводів «Київтрансгаз», СП ТОВ «Арсенюк&Штефанік», ЗАТ «Красилівагромаш».

Однак, стан безпеки і умов праці на багатьох підприємствах та організаціях району залишається на неналежному рівні, реалізація права працівників на належні і здорові умови праці не забезпечується повною мірою внаслідок:  • здійснення роботодавцями фінансування заходів з охорони праці за залишковим принципом;

  • низького рівня підготовки фахівців з охорони праці;

  • погіршення фінансового стану підприємств;

  • неналежного забезпечення працюючих індивідуальними засобами захисту на робочих місцях з підвищеною небезпекою, спеціальним одягом та взуттям;

  • низького рівня забезпечення підприємств різних форм власності методичною літературою, наочними посібниками тощо.

Щодо виробничого травматизму у 2011 році в районі травмовано 7 працівників, що на 11 випадків менше в порівнянні з 2006 роком. Нещасні випадки у 2011 році були допущені на підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства, СК «Промінь», ДСП «Агропартнер», ДП «Красилівський агрегатний завод», СТ «Домашній хліб», ФГ «Правдинське» та СК «Кузьминське». У 2010 році в районі на виробництві травмовано 5 працівників, що на 13 випадків менше в порівнянні з 2006 роком. Нещасні випадки у 2010 році були допущені на ТОВ «Завод «Атонмаш», ПП Білявець, Красилівській ЦРЛ, відділі освіти райдержадміістрацїі, ДП «Красилівський агрегатний завод». Виробничий травматизм із смертельним випадком, що пов’язаний з виробництвом, у 2011 році відсутній.

З проведеного аналізу нещасних випадків на виробництві випливає наступне, що посада керівника не така вже й безпечна, як видається на перший погляд.

У розрізі посад, професій працівників у 2011 році було травмовано: оператор, формувальник по одному працівнику кожної професії, бригадир будівельної бригади – 1 чол., бригадир тракторної бригади – 1 чол., керівники агроформувань – 2 чол.

За статтю кількість травмованих виглядає так: чоловіки – 6 осіб, жінки – 1 особа. Усі потерпілі від нещасних випадків у 2011 році в стані алкогольного сп’яніння на момент травми не перебували.

На жаль, доводиться констатувати, що більшість випадків стається через людський фактор і нерідко винуватцем є сам потерпілий. Зокрема, організаційні причини становлять 72% від загальної кількості нещасних випадків у 2011 році, технічні – 14%, інші – 14%.

Для наочності наводимо основні види організаційних причин нещасних випадків: невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 4 потерпілих; неналежне виконання посадових обов’язків – 2 потерпілих; порушення правил дорожнього руху – 1 потерпілий.

Цікаво, що для усунення організаційних причин не потрібно значних коштів, адже основний шлях їх вирішення це ефективне управління. І полягає воно в тому, щоб адміністративний персонал якісно організував роботу щодо навчання працівників, своєчасного проведення інструктажів, медичних оглядів, підтримання дисципліни в робочому колективі тощо.

Види подій, що призвели до нещасного випадку, розподілилися таким чином: дорожньо-транспортна пригода – 1 особа; падіння потерпілого під час пересування – 2 особи: падіння потерпілого з висоти – 1 особа: падіння, обрушення, обвал предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо – 1 особа; дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються – 2 особи.

Нещасні випадки, які були розслідувані в 2011 році, сталися у такі пори року: зима – 1 випадок, весна – 2 випадки; літо – 4 випадки; осінь – 0 випадків. Як видно зі статистики, найбільша кількість випадків сталися у літню пору року. В зимовий період підприємства деяких галузей або взагалі не працюють, або працюють на понижених потужностях (сільське господарство). Збільшення кількості нещасних випадків у літній період якраз і зумовлено зростанням активності зазначених галузей, а в весняну пору нестабільністю погодних умов.

Що стосується нещасних випадків із смертельними наслідками, то таких у 2011 році стався один, внаслідок природної смерті.

Підсумовуючи викладене, можна констатувати, що для того, щоб праця була дійсно ефективною, корисною та безпечною, зусилля мають докладати як роботодавець, так і сам працівник. Роботодавець має усвідомлювати свою відповідальність за створення належних умов праці на робочому місці, а працівник неухильно дотримуватися вимог правил та інструкцій з охорони праці. Лише спільними зусиллями можна досягнути потрібного результату.

Проте, ряд підприємств району, а саме: Красилівське ЛВУМГ «Київтрансгаз», ТОВ «Вікс-фільтрон», Красилівська філія ПАТ «Хмельницькгаз» та районна спіла споживчих товариств працюють без виробничих травм більше 5 років, що є наслідуванням для інших.

Начальник управління праці

та соціального захисту населеннярайдержадміністрації Д. Гуцуляк