Рішення Гайсинської міської ради «Про затвердження на 2011 рік ставки податку та орендної плати за земельні ділянки ( за винятком сі - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення від «28» грудня 2011 року Про затвердження ставок земельного... 3 513.06kb.
Рішення с. Багна Про встановлення ставок земельного податку та орендної... 1 26.31kb.
Розділ ХІІІ. Плата за землю 1 204.69kb.
Рішення Житомирської міської ради «Про затвердження Положення про... 1 65.37kb.
План роботи з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік... 1 19.27kb.
Рішення Добренської сільської ради 1 52.17kb.
Повідомлення про оприлюднення регуляторного акта про порядок встановлення... 1 178.32kb.
Розрахунок суми земельного податку на земельні ділянки населених... 1 69.18kb.
Рішення третя сесія шостого скликання від 03. 03. 11 №84 м. 1 31.2kb.
Рішення про встановлення ставок орендної плати за оренду земельних... 1 505.78kb.
Рішення Про встановлення ставок орендної плати за користування земельними... 1 40.63kb.
Постанова іменем україни 10 квітня 2012 року м. Київ Колегія суддів... 1 69.24kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення Гайсинської міської ради «Про затвердження на 2011 рік ставки податку та - сторінка №1/1
Дата оприлюднення 25.03.2011 року

Проект рішення Гайсинської міської ради «Про затвердження на 2011 рік ставки податку та орендної плати за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено»


регламентує відносини між орендодавцем – міською радою та орендарями землі.
Підставою для розроблення проекту рішення є відсутність затверджених ставок орендної плати за користування землями комерційного, промислового та іншого призначення.
Проект вказаного рішення є регуляторним актом і підлягає оприлюдненню.
Розробником проекту регуляторного акту є землевпорядний відділ Гайсинської міської ради.
Термін прийняття пропозицій (зауважень): до 26.04.2011 року.

Пропозиції (зауваження) від фізичних та юридичних осіб приймаються в письмовій формі за адресою: Гайсинської міської ради, 23700, м. Гайсин, вул. 1 Травня,7, кабінет № 5 , тел. 2-12-50.

ПРОЕКТ

«Про затвердження на 2011 рік ставки податку та орендної плати за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено»


У відповідності до Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-Y1, Закону України „Про оренду землі”, ст. 2 Закону України “Про плату за землю”, на підставі п.35 частини 1ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” міська рада
ВИРІШИЛА :


 1. Затвердити на 2011 рік ставку податку за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь) , розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено, в розмірі 1,80 грн за 1 кв.м.

 2. Затвердити на 2011 рік ставки орендної плати:

  1. За земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь)розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено, в розмірі 3-х кратної ставки податку за відповідні земельні ділянки;

  2. За земельні ділянки під торгівельними кіосками в розмірі 20-ти кратної ставки податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено, з застосуванням коефіцієнтів:

 • в центрі міста (вул.1 Травня до автовокзалу, вул.К.Маркса, вул.Леніна) – К 1

 • інші вулиці - К 2.

 1. Затвердити трикратний розмір (5,40 грн) ставки податку за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено, надані фізичним та юридичним особам для здійснення комерційної та іншої діяльності,з 1 січня 2011 року до укладання ними договору оренди.

 2. Вважати таким , що втратило чинність рішення 2 сесії міської ради 6 скликання від 24 грудня 2010 року „ Про встановлення річної ставки податку та мінімальної орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення в 2011 році”.

 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (Драчук В.Ф.)

Міський голова А.І.ГукАналіз регуляторного впливу

проекту рішення Гайсинської міської ради
«Про затвердження на 2011 рік ставки податку та орендної плати за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено»

Одним з основних принципів правового забезпечення раціонального використання й охорони земель є платність землекористування . У земельному праві плата за землю розглядається як обов”язок власників землі і землекористувачів, як метод регулювання земельних відносин з боку органів місцевого самоврядування, як основне джерело надходжень місцевого бюджету. Плата за землю справляється відповідно до Закону , а регулювання плати здійснюється на підставі рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих у межах Їх компетенції. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до їх встановлення Податковим Кодексом України з регулюванням плати рішенням органів місцевого самоврядування.


1 Опис проблеми

В зв”язку з набранням чинності з 1 січня 2011 року Податкового Кодексу України , втратою чинності Закону „Про плату за землю” розроблено проект рішення Гайсинської міської ради«Про затвердження на 2011 рік ставки податку та орендної плати за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено»

Згідно з ст. 275.3 Податкового Кодекску України законодавчо закріплено право органів місцевого самоврядування встановлювати ставки податку та орендної плати в межах своїх повноважень.
Рішеннями 38 сесії 5 скликання Гайсинської міської ради від 21.05.2010 року встановлено орендну плату за земельні ділянки несільськогосподарського призначення , на яких розміщені об”єкти нерухомого майна , та рішенням 3 сесії 22 скликання від 23.03.1995 року встановлено орендну плату за земельні ділянки під розміщення малих архітектурних форм, проте на сьогодні діючі ставки орендної плати є економічно необґрунтованими і не сприяють більш ефективному використанню земельних ресурсів.
Проблема полягає у коригуванні нормативного документа, який би встановив порядок нарахування орендної плати за користування земельними ділянками в залежності від розміру земельних ділянок та місця їх знаходження. Існує реальна зацікавленість суб’єктів господарської та підприємницької діяльності в оформленні права оренди земельних ділянок. Найбільший вплив проблема має на суб’єктів господарювання та громаду міста, опосередковано, через орган влади – міську раду.
Кошти за оренду земельних ділянок скеровуються до місцевого бюджету. Тому встановлення податку на землю та розмірів орендної плати за земельні ділянки, які здаються в оренду, а також реалізації завдань стратегії розвитку земельних відносин в місті дозволить збільшити надходження до бюджету та підвищити ефективність землекористування.
Мета і завдання документа. Метою даного регулювання є вдосконалення земельних відносин в сфері оподаткування та оренди землі на основі встановлення економічно обґрунтованих ставок податку та орендної плати, покращення порядку її справляння .
Це забезпечується виконанням завдань:
Встановленням порядку розмірів податку на землю та орендної плати за земельні ділянки в м. Гайсин, які перебувають у комунальній власності; Оприлюднення цього Порядку у засобах масової інформації;

Встановлення контролю за виконанням цього рішення.


Цілі регулювання
Встановити розміри податку та орендної плати за земельні ділянки , які перебувають у комунальній власності м.Гайсин; Порядок набрання чинності цього документу.
Цілі державного регулювання.
Забезпечити збільшення надходжень до міського бюджету земельного податку та орендної плати за землю в межах розмірів, передбачених Податковим Кодексом та Законом України „Про оренду землі”.
Плата за землю запроваджується з метою формування коштів для фінансування заходів щодо раціонального використання та охорони земель, здійснення землеустрою, ведення земельного кадастру, розвитку інфраструктури міста Гайсина.
- Механізми та заходи, які забезпечують розв’язання проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта
Затвердження орендних ставок для земель комерційного, промислового, та іншого призначення в розмірах згідно чинного законодавства.

Стимулювання розвитку та сприяння легалізації об”єктів торгівлі, громадського харчування,побуту.


Альтернативи
Можливі способи та їх оцінка :
1) При збереженні чинного регулювання:
- незабезпечення збільшення надходжень орендної плати за землю до бюджету.
2) При обраному способі:
- забезпечення збільшення надходжень орендної плати за землю до бюджету.
Вигоди та витрати.

-Опис прогнозованих вигод від регулювання, яке запроваджується:


Збільшення надходжень до міського бюджету від земельного податку та орендної плати.

Прозорість дій міської ради.

Можливість реалізації соціальних програм міста внаслідок надходжень до міського бюджету.

Урахування інтересів територіальної громадиЗбільшення соціальних виплат із місцевого бюджету у разі прийняття рішення.
-Опис прогнозованих витрат від регулювання, яке запроваджується:
Збільшення витрат землевласників та землекористувачів по податку та орендній платі за користування землею.
-Розрахунок прогнозних вигод та втрат від регулювання, яке запроваджується.
На стадії оприлюднення регуляторного акта скласти розрахунок вигод та втрат від регулювання неможливо, так як ставки орендної плати будуть застосовані при подальшому оформленні договорів оренди.
Визначення результативності регуляторного акта.
Виявлення розміру надходження в міський бюджет внаслідок прийняття запропонованого рішення міської ради шляхом проведення аналізу надходжень до міського бюджету.
Кількість платників податку на землю та орендної плати, на яких поширюватиметься дія запропонованого регуляторного акту
Направлення отриманих коштів в бюджет на забезпечення реалізації соціально-економічних і культурних програм територіальної громади міста Гайсина.
З цією метою Гайсинська міська рада приймає рішення «Про затвердження на 2011 рік ставки податку та орендної плати за земельні ділянки ( за винятком сільськогосподарських угідь), розташовані в межах міста Гайсина, нормативну грошову оцінку яких не проведено»

Строк проведення відстеження – до набрання актом чинності (протягом одного місяця від дня публікації).

Начальник землевпорядного відділу міської ради М.П.Сакова