Рішення міської ради 28. 10. 2009 №59 правила паркування транспортних засобів у місті Запоріжжя загальні положення - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Додаток Затверджено ухвалою міської ради від № положення про паркування... 1 221.48kb.
Звіт про відстеження результативності регуляторного акту 1 52.08kb.
Рішення VI сесії VI скликання від 28. 01. 2011 №105-v «Про затвердження... 1 12.27kb.
Додаток №2 до рішення V сесії VI скликання від 28. 01. 2011р. 1 97.79kb.
Аналіз впливу регуляторного акта «про встановлення тарифів на послуги... 1 42.14kb.
Рішення від 2011 року № м. Рахів Про затвердження Положення 1 167.75kb.
Рішення міської ради VІ скликання 27. 06. 2013 №890. Перелік спеціальних... 1 95.94kb.
Додаток №4 до рішення міської ради від 2011р. № Положення про збір... 1 24.01kb.
Рішення міської ради щодо структури О.І. Степанюк міської ради та... 1 187.9kb.
Рішення «10» січня 2011 року №2 Про затвердження положення про збір... 1 123.66kb.
Рішення від 11 січня 2011 року №3 Про затвердження положення про... 1 144.74kb.
Додаток №4 до рішення дев’ятої сесії міської ради від 14 липня 2011... 1 22.37kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення міської ради 28. 10. 2009 №59 правила паркування транспортних засобів у місті - сторінка №1/1

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення міської ради

_______28.10.2009 № 59 ______ПРАВИЛА

паркування транспортних засобів у місті Запоріжжя


 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1 Цими Правилами визначається єдиний порядок організації та функціонування платних місць для паркування транспортних засобів на території м.Запоріжжя з метою:

 • забезпечення належного благоустрою, в тому числі і благоустрою автомобільних доріг;

 • збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць міста (особливо його центральної частини);

 • підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;

 • впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях та площах міста;

 • переходу до безготівкової автоматизованої системи оплати за користування місцями паркування;

 • посилення контролю та притягнення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують Правила паркування;

 • підвищення культури паркування;

 • підвищення дисципліни сплати збору та послуг за паркування, збільшення фінансових надходжень до міського бюджету.

  1. Правила паркування транспортних засобів у м.Запоріжжі розроблені відповідно до чинного законодавства та з метою впровадження у системі автоматизованого платного паркування міста єдиної загальноміської політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.
 1. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ, ВИКОРИСТАНИХ В ЦИХ ПРАВИЛАХ
  1. Паркування автотранспорту – тимчасова стоянка автотранспорту у відведених або спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту, визначених органами місцевого самоврядування, без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місць для паркування необхідним обладнанням.

  2. Відведені місця – це місця для паркування транспортних засобів, визначені дорожніми знаками, можуть мати дорожню розмітку, тимчасове огородження і бути оснащені пристроями для контролю часу паркування.

  3. Спеціально обладнані місця – це місця для паркування транспортних засобів обладнані дорожніми знаками, мають розмітку, обладнані спеціальними технічними пристроями (огорожею, в’їзними та виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для охоронців тощо), які можна використовувати для запобігання викраденню транспортних засобів.

  4. Спеціально обладнаний майданчик – майданчик, призначений для забезпечення повного зберігання автотранспортних засобів, до яких застосовано примусове переміщення.

  5. Місце для службового платного паркування – спеціально визначене органом місцевого самоврядування місце для тимчасової стоянки транспортних засобів підприємств, організацій, установ тощо.

  6. Збір за паркування автотранспорту – обов’язкова оплата, яка згідно із законом встановлюється та запроваджується Запорізькою міською радою на території міста Запоріжжя та зараховується до його бюджету.

  7. Платники збору за паркування автотранспорту – фізичні та юридичні особи, що паркують транспортні засоби у відведених або спеціально обладнаних для цього місцях.

  8. Паркувальний автомат (паркомат) – лічильник, призначений для обліку часу стоянки (часу паркування) автотранспортного засобу, який показує час, до якого сплачено тривалість стоянки транспортного засобу, і забезпечує зворотний облік часу.

  9. Платне автоматизоване паркування – місце для паркування, обладнане паркоматами.

  10. Паркувальний талон, квитанція – платіжні документи, які посвідчують сплату збору за паркування автотранспорту.

  11. Пластикова чіп-картка, смарт-картка – багаторазові платіжні засоби, які забезпечують оплату збору за паркування транспортних засобів.

  12. Абонементний талон – документ, який дає право на безоплатне паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду.

  13. Примусове переміщення – переміщення транспортних засобів.

  14. Оператори (уповноважені організації) – підприємства, установи, організації, визначені (уповноважені) виконавчим органом Запорізької міської ради здійснювати організацію і експлуатацію місць платного паркування згідно з діючим порядком.

  15. Резиденти (мешканці будинків, що знаходяться у зонах відведених та/або спеціально обладнаних місць) – жителі міста Запоріжжя, які проживають у будинках, що знаходяться в зонах паркування (в радіусі до 200 метрів), та які одночасно є водіями транспортних засобів.

  16. Платіж з використанням мобільного терміналу (телефону), далі – М-парковка – оплата за користування місцями паркування шляхом відправки SMS (коротких текстових повідомлень) або голосових повідомлень оператору мобільного зв’язку для списання коштів з особового (телекомунікаційного) рахунку абонента.

  17. Оператор мобільного зв’язку – юридична особа, яка надає послуги мобільного зв’язку абонентам, одночасно діє на підставі договору субдоручення на збір коштів за послуги паркування автотранспорту, укладеного з оператором телекомунікаційного зв'язку.

  18. Оператор телекомунікаційного зв’язку – юридична особа, яка залучена оператором на конкурсних засадах у встановленому порядку, діє на підставі договору доручення, укладеного з оператором, предметом якого є збір коштів за послуги платного паркування та збір за паркування автотранспорту шляхом використання прогресивних технологій та методів сплати при використанні автоматизованої системи паркування, що надають сучасні телекомунікаційні технології.
 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ПЛАТНИХ МІСЦЬ ДЛЯ ПАРКУВАННЯ

  1. Платні місця для паркування (майданчики для платного паркування) призначені для тимчасової стоянки транспортного засобу (парковки) зі стягненням плати за час паркування у відведених або спеціально обладнаних місцях без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місця для паркування необхідним обладнанням.

  2. Організація місць для платного паркування у місті Запоріжжі здійснюється на підставі затвердженої Запорізькою міською радою загальноміської схеми місць для паркування транспортних засобів та проектно-кошторисної документації.

  3. Загальноміська схема місць для платного паркування доводиться до відома учасників дорожнього руху через друкований засіб масової інформації Запорізької міської ради та її виконавчого комітету – газету „Запорозька Січ”, а конкретні місця для паркування, окрім наведеного – шляхом встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху.

Розробка схем організації дорожнього руху та розміщення платних місць для паркування за конкретними адресами розробляється управлінням транспорту та зв’язку міської ради та управлінням комунального господарства міської ради за погодженням з органами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, головним управлінням архітектури та містобудування Запорізької міської ради.

  1. Забороняється:

   1. Паркування транспортних засобів у заборонених для цього місцях (згідно з Правилами дорожнього руху).

   2. Організація платних місць паркування на проїжджих частинах вулиць в межах, прилеглих до закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл та міських кладовищ.

  2. На майданчиках платного паркування 5% місць паркування виділяється для пільгового розміщення транспортних засобів, які позначаються при нанесені дорожньої розмітки або іншими інформаційними покажчиками.

Режим роботи майданчиків для платного паркування (крім цілодобових) визначається оператором.

  1. Контроль за здійсненням платного паркування оператором покладається на виконавчий комітет Запорізької міської ради.
 1. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ МІСЦЯМИ ДЛЯ ПЛАТНОГО

ПАРКУВАННЯ, КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ

  1. Система автоматизованого платного паркування включає:

 • місця для паркування з дорожньою розміткою та дорожніми знаками;

 • автоматизовану систему оплати паркувального часу, яка складається з паркувальних автоматів (паркоматів), що працюють від чіп-карток, безконтактних смарт-карток;

 • пластикові чіп-картки, смарт-картки, квитанції, абонементні талони;

 • пункти для оплати штрафів водіями автотранспортних засобів;

 • групу контролерів, які здійснюватимуть контроль за сплатою платниками плати за парковку;

 • працівників Державтоінспекції МВС України, які контролюють дотримання Правил дорожнього руху, цих Правил та здійснюють разом з оператором функції щодо примусового переміщення (евакуації) транспортних засобів тощо;

 • технічну службу з обслуговування паркоматів та автопарку;

 • технічну службу, яка забезпечує радіозв’язок з центральним комп’ютером, статистичну обробку даних з паркоматів та штрафних санкцій;

 • мережу розповсюдження чіп-карток через магазини, кіоски та інше.

  1. Організація та експлуатація (тобто, безпосереднє управління) автоматизованої системи платного паркування, облаштування місць для платного паркування, а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього транспорту покладається на оператора або інших суб’єктів, визначених оператором на конкурсних засадах у встановленому порядку.

  2. Оператор у своїх діях керується чинним законодавством України та актами Запорізької міської ради.

  3. Оператор здійснює, за власний рахунок, оснащення (встановлює паркувальне обладнання (паркомати), проводить їхній ремонт, облаштовує майданчики для паркування транспортних засобів, проводить за погодженням із органами ДАІ МВС України монтаж дорожніх знаків тощо), експлуатацію і утримання місць для платного паркування, взаємодіє з працівниками ДАІ МВС України, виконує функції примусового переміщення транспортних засобів, блокування коліс та контроль на місцях за повнотою і своєчасністю сплати водіями плати за паркування.

  4. Контроль за паркуванням автотранспорту з порушенням вимог чинного законодавства (на тротуарах, зелених зонах, під забороняючими дорожніми знаками тощо) здійснюється працівниками ДАІ МВС України.

  5. Контроль за неорганізованим паркуванням автотранспорту на територіях гаражно-будівельних кооперативів, автостоянок та прилеглих до них територіях здійснюється органами ДАІ МВС.

  6. Функція контролю за дотриманням оператором та його філіалами податкової дисципліни здійснюється податковими органами України.
 1. ФОРМИ ОПЛАТИ ТА ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА КОРИСТУВАННЯ МІСЦЯМИ ПЛАТНОГО ПАРКУВАННЯ

  1. Система оплати за користування місцями платного паркування у місті Запоріжжі включає безготівкові та готівкові форми розрахунків, а саме:

 • квитанції (чеки) за паркування автотранспорту;

 • абонементні талони на паркування автотранспорту (місячні, квартальні та ін.);

 • безготівкова передоплата за місця для паркування автотранспорту підприємствами, організаціями та установами;

 • пластикові чіп-картки, смарт-картки;

 • особовий (телекомунікаційний) рахунок;

 • інші форми сплати при використанні автоматизованих систем паркування.

  1. Придбання фізичними і юридичними особами абонементних талонів та пластикових чіп-карток, смарт-карток на паркування автотранспорту здійснюється у безготівковій формі або за готівку через мережу торговельних пунктів, розташованих поблизу майданчиків для паркування.

  2. Квитанції, чеки, абонементні талони, чіп-картки, смарт-картки на паркування надходять в обіг із зазначенням оплаченого часу знаходження транспортного засобу на місці паркування.

  3. Безготівкова оплата може здійснюватись згідно з укладеним з платником договором, умови якого не можуть суперечити цим Правилам і законодавству України.

  4. Безготівкова сплата за користування місцями платного паркування може здійснюватись за допомогою мобільного зв’язку шляхом здійснення SMS-платежу або голосового повідомлення-платежу тощо. Зміст платежу полягає у відправленні на короткий номер, визначений оператором мобільного зв’язку, повідомлення про сплату за паркування автотранспорту, що є підтвердженням згоди укласти договір на паркування автотранспортних засобів на визначених у публічній пропозиції умовах та на списання з особистого (телекомунікаційного) рахунку платника суми вартості паркування, визначеної у такій публічній пропозиції.2ТАРИФИ НА ПАРКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ


  1. Єдині тарифи на користування місцями для платного паркування на території міста Запоріжжя, які включають в себе ставку збору за паркування та плату за послуги платного паркування, абонементні талони в залежності від терміну їх дії, запроваджуються оператором за попереднім узгодженням з головним економічним управлінням міської ради та подальшим погодженням виконком міської ради.

  2. Ставка збору за парковку.

   1. Збір за парковку встановлюється з розрахунку за 1 годину паркування у таких розмірах:

    1. 3% від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у спеціально обладнаних місцях;

    2. 1% від неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – у відведених місцях.

   2. Паркування автотранспорту терміном до 5 хвилин здійснюється безкоштовно.

   3. Після закінчення оплаченого часу знаходження транспортного засобу на майданчику для паркування допускається безкоштовна пільгова стоянка протягом 5 хвилин для того, щоб водій сплатив або забрав транспортний засіб з місця парковки.

   4. Збір за паркування надходить у повному обсязі до міського бюджету міста Запоріжжя.

   5. Збір за паркування перераховується оператором до 15 числа місяця, наступного за звітним, до бюджету.

   6. За несвоєчасне перерахування збору оператор сплачує фінансові санкції та пеню відповідно до чинного законодавства.

  3. Плата за послуги паркування:

   1. Є платою за утримання та обслуговування місць для платного паркування (встановлення та експлуатації паркувальних автоматів, дорожніх знаків, табличок, нанесення дорожньої розмітки, прибирання території тощо).

   2. Стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину парковки згідно із затвердженою калькуляцією витрат оператора з експлуатації одного місця парковки.

Калькуляція повинна відповідати умовам цих Правил та іншим нормативним документам, які регулюють діяльність з експлуатації парковок.

   1. Сплачується водіями на місцях для платного паркування одночасно зі збором за парковку з отриманням єдиного платіжного документа про сплату (чек, квитанція, пластикова чіп-картка, смарт-картка тощо).

   2. Може стягуватися як готівкою, так і у безготівковій формі.3ПРИМУСОВЕ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

7.1. Тимчасове затримання транспортного засобу здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 №1102 “Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках стоянках” шляхом доставки на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо він створює перешкоди дорожньому руху – робить неможливим рух транспортних засобів проїзної частини.
 1. ЗВІТНІСТЬ

  1. Оператор надає щоквартально за встановленою формою звіт про свою діяльність у податкові інспекції за місцем реєстрації.

  2. За несвоєчасне надання звіту до оператора застосовуються фінансові санкції згідно з чинним законодавством. 1. Пільги при користуванні місцями для платного паркування

  1. Правом безкоштовного паркування користуються:

 • спеціальний автотранспорт із службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов’язків у зоні місць для платного паркування (МВС, СБУ, пожежної охорони, швидкої допомоги, аварійний спецтранспорт міських комунальних служб, працівники служб оперативного реагування, які знаходяться при виконанні службових обов’язків, тощо);

 • інваліди війни, інваліди з дитинства та інваліди внаслідок загального захворювання у разі особистого керування автотранспортом з ручним управлінням.

  1. Пільгами при користуванні місцями платного паркування користуються:

 • ветерани Великої Вітчизняної та інших локальних воєн, а також громадяни, що користуються пільгами згідно з чинним законодавством України;

 • мешканці будинків, прилеглих до паркувальних майданчиків, при умові, якщо в межах 200 метрів від будинку стоянка транспортних засобів неможлива або заборонена, крім як на території платної парковки.

  1. Питання пільгового паркування службового автотранспорту центральних та місцевих органів влади та інших бюджетних організацій вирішується окремо виконавчим комітетом Запорізької міської ради.
 1. ПОВНОВАЖЕННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ СУБ’ЄКТІВ ПАРКУВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ

  1. Виконавчий комітет Запорізької міської ради:

 • забезпечує ознайомлення власників транспортних засобів з порядком користування місцями для платного паркування через засоби масової інформації;

 • контролює, координує і узгоджує роботу з усіма учасниками діяльності системи платного паркування.

  1. Органи ДАІ МВС України:

 • узгоджують схеми паркування транспорту;

 • контролює виконання встановлених у місті Запоріжжі Правил дорожнього руху та Правил паркування транспорту у межах своєї компетенції;

 • накладає у межах своєї компетенції адміністративні стягнення за порушення законодавства у сфері паркування.

  1. Оператор:

 • здійснює координацію та контроль за експлуатацією місць для платного паркування;

 • надає якісні послуги з паркування автомобілів та здійснює контроль за повнотою і своєчасністю збору за паркування;

 • забезпечує надходження визначеного місцевого збору за паркування;

 • забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;

 • виконує функцію контролю на місцях за повнотою і своєчасністю сплати водіями збору за паркування;

 • обладнує місця для паркування згідно із загальноміською схемою;

 • здійснює за власні кошти впровадження, експлуатацію та належне технічне утримання засобів автоматизованої системи сплати за місця для платного паркування автомобілів у визначених у встановленому порядку місцях в місті Запоріжжі;

 • взаємодіє з працівниками ДАІ з питань організації паркування в місті Запоріжжі та контролює їх дотримання;

 • забезпечує комплектацію місць для платного паркування технічними засобами;

 • дотримується норм і вимог чинного законодавства з охорони навколишнього середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, екологічної безпеки;

 • здійснює прибирання відведених територій та несе відповідальність за дотримання санітарного стану на місцях парковок;

 • навчає персонал, який обслуговує місця для паркування;

 • вживає заходи, передбачені чинним законодавством України та цими Правилами, до водіїв транспортних засобів за перевищення часу (несплату) користування місцями для платного паркування;

 • повідомляє чергову службу ДАІ про наявність порушення Правил паркування з боку водіїв та необхідність реагування з їх сторони;

 • контролює правильність використання пільг, які надаються окремим категоріям громадян і організаціям, щодо користування платними місцями для паркування, та при необхідності реєструє транспортні засоби у журналі реєстрації з метою запобігання несплати за паркування;

 • при наданні місця для паркування видає водіям квитанції встановленого зразка або інші платіжні документи, передбачені цими Правилами;

 • забезпечує контролерів формою, нагрудними знаками та посвідченнями встановленого зразка;

 • у доступній формі доводить до водіїв автотранспортних засобів, які користуються місцями платного паркування, ці Правила, а також додаткові умови (послуги) користування, якщо такі встановлюються;

 • вимагає від водіїв виконання Закону України “Про дорожній рух” в частині дотримання водіями санітарного стану на місці платного паркування;

 • не несе відповідальності за охорону транспортних засобів, припаркованих в місцях платного паркування, що ним експлуатуються, якщо це не входить у перелік додаткових послуг, що ним надаються.

  1. Водії транспортних засобів:

 • дотримуються вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів, що регулюють сферу платного паркування на території міста Запоріжжя;

 • паркують транспортні засоби виключно у визначених місцях згідно з лініями розмітки або дорожніми знаками;

 • своєчасно сплачують місцевий збір, послуги за паркування та інші фактично надані послуги у встановлених нормативними актами розмірах;

 • дотримуються чистоти і порядку на території місць для платного паркування.

Водії, які порушують встановлені в місті Запоріжжі Правила паркування, відмовляються від виконання вимог працівників оператора, обумовлених цими Правилами, можуть бути притягнені до відповідальності згідно з чинним законодавством.

4ІНШІ УМОВИ


  1. При проведенні громадсько-політичних та інших масових заходів забороняється стоянка транспортних засобів в місцях їх проведення.

  2. Функціонування автоматизованої системи платного паркування транспортних засобів повинно супроводжуватись широким інформуванням населення через засоби масової інформації про форми розрахунків за послуги паркування, пільги та санкції до порушників Правил паркування.

Секретар ради Ю.В.КаптюхПояснювальна записка до проекту рішення сесії міської ради “Про затвердження Правил паркування транспортних засобів у місті Запоріжжі”

На даний час відсутній законодавчий механізм, який регулює паркування транспортних засобів у м.Запоріжжя.

Прийняття даного рішення дозволить в подальшому забезпечити належний благоустрій, збільшити пропускну спроможність проїзних частин вулиць міста, підвищити безпеку дорожнього руху та дисципліну водіїв, впорядкувати паркування транспортних засобів на вулицях та площах міста, перейти до безготівкової автоматизованої системи оплати за користування місцями паркування, посилити контроль та притягувати до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують Правила паркування, підвищити культуру паркування, дисципліну сплати збору, якість послуг за паркування та збільшити фінансові надходження до міського бюджету.

Заступник міського голови з питань


діяльності виконавчих органів ради,

начальник головного економічногоуправління міської ради Новак Н.В.