Рішення Нікопольської міської ради «Про обмеження перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюют - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Закон №243-vіі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України... 1 15.57kb.
Закон України від 16 травня 2013 р. N 243-vii верховна Рада України... 1 22.95kb.
6. Безоплатне харчування учнів у навчальних закладах з денною формою... 1 145.54kb.
Наказ №456 Про організацію консультативних центрів для батьків або... 1 41.42kb.
Рішення № від 20 лютого 2013р. Про звільнення батьків від плати за... 1 17.85kb.
Рішення ХLІV сесії VІ скликання від 27 грудня 2012 року №737- VI... 1 15.96kb.
Рішення 28. 12. 2011 10 сесія 6 скликання смт Сутиски Про встановлення... 1 18.05kb.
Додаток до рішення 15 сесії районної ради 6 скликання від 06. 1 132.8kb.
Рішення коростишівської міської ради (Двадцять шоста сесія шостого... 1 52.45kb.
Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах... 1 249.65kb.
Положення про консультативний центр для батьків або осіб, які їх... 1 43.8kb.
Оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації 1 23.34kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення Нікопольської міської ради «Про обмеження перебування дітей віком до 16 років - сторінка №1/1
Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Нікопольської міської ради
«Про обмеження перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях та інших громадських місцях м. Нікополя».
1.Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання
Молодь як соціально-демографічна група характеризується не лише віковими ознаками, але й специфікою соціального становлення, особливим місцем у структурі суспільства. Проте проблеми, пов’язані з бездуховністю, насильством, відсутністю змістовного дозвілля, що загострилися в останні роки, справили негативний вплив на підростаюче покоління.

Сьогодні у дитини для змістовного проведення часу можливостей небагато: кафе та бари, дискотеки тощо. Серед наслідків, які виникають після частого відвідування подібних закладів, перераховують :

- спізнення до загальноосвітніх навчальних закладів або пропуски занять без поважних причин;

- відсутність часу на підготовку домашніх завдань – зниження рівня успішності навчання;

- погане харчування, бо гроші, видані батьками на їжу, діти витрачають на інше;

- прояви невмотивованої агресії до дорослих та однолітків;

- підлітки не лише витрачають свої кишенькові гроші, а й змушені шукати способи роздобути гроші часто майже кримінальні (дитяча злочинність), інші негативні наслідки.

Отже, викладена вище проблема зачіпає інтереси місцевої влади, суб’єктів господарської діяльності, а також територіальної громади міста.


2. Цілі державного регулювання
Основною метою регулювання даної проблеми є обмеження часу перебування дітей віком до 16 років без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, дітям віком до 14 років на вулицях та інших громадських місцях м. Нікополя у вечірній час після 22 години, а також посилити профілактику і протидію  негативним явищам, злочинності та правопорушенням  серед неповнолітніх та вплив на підвищення відповідальності батьків та інших дорослих за утримання, виховання, здоров'я і життя дітей.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей

В якості альтернативи до запропонованого регулювання можна розглянути збереження існуючої ситуації, що призводить до поглиблення існуючої проблеми. Згідно з існуючими статистичними даними Нікопольському МВ (з обслуговування м. Нікополя та Нікопольського району) ГУМВС України в Дніпропетровській області, злочинність у підлітковому середовищі залишається на високому рівні.

У той же час обраний спосіб забезпечує принципи  державної регуляторної політики, досягнення цілей державного регулювання  та покращення ситуації у підлітковому середовищі.
4. Механізми та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми
Для впровадження цього регуляторного акта органи влади пропонують здійснювати такі організаційні заходи як:

1. Заборонити особам віком до 16 років без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, у закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, а також дітям віком до 14 років на вулицях та інших громадських місцях м. Нікополя у вечірній час після 22 години.

2. Нікопольському МВ (з обслуговування м. Нікополя та Нікопольського району) УМВС України в Дніпропетровській області притягувати до відповідальності батьків або осіб які їх замінюють, згідно ст.. 184 КУпАП за ухилення від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.


  1. Нікопольському МВ (з обслуговування м. Нікополя та Нікопольського району) УМВС України в Дніпропетровській області, службі у справах дітей Нікопольської ради, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично проводити цільові рейди з метою забезпечення виконання даного рішення.

  2. Відділу освіти та науки Нікопольської міської ради, службі у справах дітей, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активізувати роз’яснювально-просвітницьку роботу з батьківською громадськістю та дітьми з питань правової освіти, підвищення правосвідомості підростаючого покоління, відповідальності батьків за виховання дітей, їх перебування без нагляду в закладах дозвілля, громадського харчування, розважальних закладах, на вулицях, в інших громадських місцях.

  3. Нікопольському МВ (з обслуговування м. Нікополя та Нікопольського району) УМВС України в Дніпропетровській області активізувати роботу щодо виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності неповнолітніх за паління, розпиття спиртних напоїв і появі у не тверезому стані в громадських місцях, продаж дітям спиртних напоїв і тютюнових виробів, виробів, доведення підлітків до стану алкогольного сп’яніння.

  4. Адміністративній комісії при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради за результатами розгляду матеріалів перевірок, в яких зафіксовано факти продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім, ініціювати питання щодо анулювання ліцензії суб’єктів господарювання на право роздрібної торгівлі перед регіональним управлінням департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації в Дніпропетровській області.


5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Ймовірність досягнення цілей акту ґрунтується  на високій мотивації батьків або осіб, які їх замінюють та суб’єктів господарювання стосовно виконання вимог акту, яка полягає  у:

-  простоті та доступності положень акту;

-  простоті виконання вимог акту;

-  врегулюванні прав і обов’язків суб’єктів господарювання, на яких поширюється даний акт;

-  встановлення чіткого порядку контролю за виконанням даного акту.

   Можлива шкода у разі настання очікуваних  наслідків дії акту не прогнозується.


6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акта. Аналіз вигод та витрат


Втрати

Вигоди

 Органи влади

Витрати, пов’язані з підготовкою та оприлюдненням регуляторного акта.

Витрати, пов’язані з проведенням профілактичних рейдів, обстеженням місць відпочинку молоді.Зменшення рівня підліткової злочинності та правопорушень, вживання неповнолітніми алкогольних напоїв, забезпечення громадського порядку в місцях масового відпочинку дітей та молоді


Суб’єктів господарювання
Забезпечення громадського порядку  в закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних клубах, залах ігрових автоматів, на вулицях та інших місцях.


Територіальна громада міста
Зниження криміногенної ситуації в місті, підвищення рівня відповідальності батьків за виховання та поведінку своїх дітей

Прийняття рішення дозволить забезпечити відсутність неповнолітніх дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних та інтерактивних клубах, розважальних закладах, на вулицях та в інших громадських місцях дітей віком до 16 років без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють, а також дітям віком до 14 років на вулицях та інших громадських місцях м. Нікополя у вечірній час після 22 години, що забезпечить зниження правопорушень з боку неповнолітніх.


7. Обґрунтування строку дії регуляторного акта
Термін дії запропонованого регуляторного акта - необмежений, з можливістю внесення до нього змін.
8. Показники результативності акта

Передбачається використання таких показників для визначення результативності регуляторного акта:

1. Кількість випадків недотримання основних положень регуляторного акту суб’єктами господарювання, на яких він розповсюджується;

2. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та пересічних громадян міста з основних положень акта.

3. Кількості скарг від населення на хуліганські дії неповнолітніх.

4. Кількість злочинів серед неповнолітніх.

5. Кількість неповнолітніх, доставлених до правоохоронні органи за скоєння правопорушень.

6. Кількість підлітків, які перебувають на профілактичному обліку МВ УМВС.

7. Кількість складених адміністративних протоколів за статтями: 173, 175-1, 178, 184 КУпАП
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.
Базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до набрання ним чинності на основі показників і даних, визначених під час проведення аналізу впливу регуляторного акта.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом аналізу статистичної інформації та проведення опитувань серед громадян і суб’єктів господарської діяльності шляхом анкетування та аналізу зауважень і пропозицій до регуляторного акта – через рік з дня набрання ним чинності.Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватись один раз на три роки з використанням вищенаведених методів одержання результатів відстеження результативності.

Начальник юридичного відділу Д.В. Вінтоняк