Рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № Інформація обласної державної адміністрації про хід виконання Програми залучення інв - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № Інформація обласної... 1 366.47kb.
Додаток до рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № Інформація... 1 176.65kb.
Рішення сімнадцята сесія VI скликання від 29 березня 2013 року Про... 1 54.77kb.
Додаток до рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № Інформація... 3 590.67kb.
Додаток до рішення обласної ради від 17 травня 2012 року №24-11/2012... 1 72.45kb.
Додаток до рішення обласної ради від 12 вересня 2013 року №8-17/2013... 2 460.04kb.
Додаток до рішення обласної ради від 12 вересня 2013 року № інформація... 2 459.98kb.
Рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № план роботи обласної... 1 185.21kb.
Додаток до рішення обласної ради від 21 грудня 2011 року №14-7/2011... 1 113.49kb.
Інформація про розвиток малого І середнього підприємництва в Прилуцькому... 1 81.52kb.
Рішення від 21 грудня 2011 року №10-7/2011 м. Хмельницький Про виконання... 1 11.48kb.
Рішення сесії 6-го скликання Вінницької обласної Ради " " 20 р. 2 702.4kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № Інформація обласної державної адміністрації - сторінка №1/1Додаток


до рішення обласної ради

від 19 червня 2013 року

№ _____________

Інформація

обласної державної адміністрації про хід виконання Програми залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки
ВСТУП
Програму залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки (далі – Програма) затверджено рішенням сесії обласної ради від 02 березня 2011 року № 42-3/2011.

Протягом 2012 року вживалися дієві заходи для підвищення рівня інвестиційної привабливості регіону шляхом створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку області, як бази для сталого економічного зростання та підвищення якості життя населення.

Виконувались завдання Програми щодо:

залучення інвестицій в економіку області;

формування позитивного іміджу області та його популяризації серед потенційних інвесторів;

налагодження регіональної системи маркетингу та промоції, розвитку інфраструктури підтримки інвестиційної діяльності;

визначення трьохрівневих пріоритетів та потреб територій в інвестиціях та підготовки взаємоінтересних для територій та інвесторів інвестиційних пропозицій;

створення сприятливих умов для ведення бізнесу та інвестування капіталу в економіку області суб'єктами господарювання різних форм власності;

залучення іноземних інвесторів;

задіяння всіх можливих, у межах чинного нормативно-правового поля, механізмів та інструментів сприяння процесу інвестування на прозорих та цивілізованих засадах;

забезпечення участі області у реалізації національних проектів;

моніторингу інвестиційної діяльності та задіяння додаткових стимулів залучення інвестицій для вирішення проблем соціально-економічного розвитку області, у першу чергу, пріоритетних;

забезпечення надання належної інформації потенційним інвесторам всіма доступними засобами;

проведення комплексу заходів для розробки конкретних пропозицій на місцях.

Завдяки проведеній роботі вдалося підвищити інвестиційну привабливість області, сформувати її позитивний імідж, що сприяло сталому економічному зростанню та підвищенню якості життя населення.

Виконання заходів Програми
1. Стимулювання процесу залучення інвестицій в економіку області, спрямування інвестиційних потоків у відповідності з пріоритетами розвитку регіону
У рамках Програми проводилася робота щодо створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій, зростання інвестиційної привабливості регіону.

Пріоритетні напрями залучення іноземних інвестицій визначалися шляхом проведення всебічного аналізу соціально-економічного стану та інвестиційного потенціалу області, районів та міст обласного значення.

Відповідно до визначених пріоритетних напрямів інвестиційної діяльності до Програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2012 рік включено 139 інвестиційних проектів, які передбачалося реалізувати у 2012 році.

Розроблено інвестиційні паспорти районів, міст обласного значення з відповідними додатками (зокрема, переліками земельних ділянок, які пропонуються для будівництва промислових об’єктів, туристично-рекреаційних комплексів, об’єктів торгівлі чи інших видів економічної діяльності; наявних виробничих та офісних приміщень, які можуть використовуватися інвесторами під промислові об’єкти, туристичні та відпочинкові комплекси, торгові та офісні центри; промислових майданчиків; відкритих акціонерних товариств, які діють на території району (міста); підприємств, які знаходяться у процесі банкрутства тощо, розміщено на веб-сайтах ряду райдержадміністрацій і виконкомів міських (міст обласного значення) рад.

За інформацією райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад потреба у додатково залучених в економіку області інвестиціях становить майже 7,2 млрд. дол. США.

У межах компетенції спільно з органами місцевого самоврядування вживались необхідні заходи для відведення земельних ділянок під реалізацію інвестиційних проектів та погодження документації із землеустрою.

Проведено інвентаризацію ресурсів для визначення пооб’єктного переліку активів, які можуть бути використані при реалізації національних проектів.

Крім того, Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами України  запропоновано до реалізації в рамках національних 8 інвестиційних проектів області. У результаті, на території Хмельницької області реалізуються 4 проекти:

1. У рамках проекту “Чисте місто” – місто Хмельницький увійшло до десятки міст України, у яких будуватимуться комплекси з переробки сміття та побутових відходів.

2. У рамках проекту “Нове життя” передбачається відкриття регіонального перинатального центру у Хмельницькій області на базі обласної лікарні. Для його розташування виділено п'ятиповерховий корпус. На виконання національного проекту “Нове життя - нова якість материнства і дитинства” у м. Хмельницький профінансовано заходи на суму 18727,78 тис.грн., кошти направлено на придбання обладнання та проведення ремонтно – будівельних робіт.

3. У рамках проекту “Відкритий світ” передбачається створення освітньої комп’ютерної інфраструктури на основі бездротової мережі  4-го покоління. На Хмельниччині було здійснено ряд заходів, зокрема, проведено семінари із директорами пілотних загальноосвітніх шкіл, з методистами районних та міських методичних кабінетів , на яких обговорювалися зміст, завдання, стан підготовки до впровадження Національного проекту. Проведено навчання тренерів із 22 вищих навчальних закладів. Загалом, у результаті проведеної роботи для впровадження національного проекту в області підготовлено 289 учителів. Однак, на сьогодні національний проект “Відкритий світ” неможливо повністю реалізувати у зв’язку з відсутністю в області покриття радіозв’язку четвертого покоління (4G) FreshTel та відповідної комп’ютерної техніки для учнів і вчителів.

4. У рамках проекту “Вчасна допомога”, що передбачає створення сучасної регіональної оперативно-диспетчерської служби для зменшення часу прибуття бригад карет швидкої допомоги до пацієнтів, створено обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, до структури якого введено 3 відокремлені підрозділи станцій екстреної медичної допомоги з відповідними підстанціями та пунктами швидкої медичної допомоги. Створено достатній запас медикаментів та паливно-мастильних матеріалів. Продовжується робота щодо удосконалення цієї системи та створення сучасної оперативно-диспетчерської служби.

Забезпечено супровід іноземних інвесторів, що впроваджують інвестиційні проекти, які мають стратегічне значення для економічного розвитку регіону. Державною бюджетною установою “Хмельницький регіональний центр з інвестицій та розвитку” розроблено операційний план супроводу інвестора при проходженні дозвільно-погоджувальних процедур.

Дозвільний центр виконавчого комітету Хмельницької міської ради забезпечує комплексний інформаційний супровід проходження дозвільно-погоджувальних процедур суб’єктами господарювання за допомогою Єдиної електронної інформаційної системи. Ця система працює як Реєстр дозвільних справ, який ведуть державні адміністратори дозвільного центру за принципом організаційної єдності в рамках “єдиного вікна” та Реєстру дозвільних процедур.


2. Удосконалення системи інформаційного забезпечення інвестиційної діяльності
Облдержадміністрацією розроблено Інвестиційний паспорт Хмельницької області, виготовлено його електронну версію.

На сайті облдержадміністрації створено розділ “Інвестиційна діяльність”, в якому розміщено Інвестиційний паспорт Хмельницької області та нормативно-правові акти з питань інвестиційної діяльності.

Інвестиційні паспорти районів і міст обласного значення розміщено на веб-сайтах ряду райдержадміністрацій і виконкомів міських (міст обласного значення) рад.

Інвестиційні проекти та пропозиції суб’єктів підприємництва області розміщено на офіційних сайтах райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад.

Інформацію щодо інвестиційних проектів регіонального значення направлено Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству будівництва та житлово-комунального господарства України, Державному агентству з інвестицій та управління національними проектами України, торговельно-економічним місіям при дипломатичних представництвах України за кордоном для її подальшого поширення та розміщення на офіційних сайтах зазначених установ.

Презентаційні матеріали про пріоритетні інвестиційні проекти підприємств області розміщено на офіційних веб-сайтах облдержадміністрації, райдержадміністрацій та виконкомів міських (міст обласного значення) рад, подавались для розміщення на веб-сайтах Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ряду торговельно-економічних місій за кордоном.

Матеріали щодо інвестиційного потенціалу, привабливих інвестиційних пропозицій області надсилались для їх публікації на сторінках різнопланових друкованих видань, включення до електронних каталогів, довідників тощо.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування сприяли суб’єктам підприємницької діяльності області у залученні інвестицій за такими напрямами:

методична допомога у розробці інвестиційних проектів та їх все­бічна інформаційна підтримка;

участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних заходах інвестиційного спрямування;

організація зустрічей суб’єктів підприємницької діяльності з потенційними інвесторами, представниками дипломатичних місій і ділових кіл іноземних держав.

Активізовано роботу щодо залучення позабюджетних коштів, зокрема, міжнародної технічної допомоги у соціально-економічний розвиток області.

Основними донорами, що надавали міжнародну технічну допомогу організаціям області, є:

Міжнародний фонд “Відродження” (у місті Кам’янець-Подільський проекти: “Реалізація пілотного проекту з надання безоплатної первинної правової допомоги”, “Кожен кам’янчанин повинен знати все про гепатит”, “Підтримка діяльності Центру правової інформації та консультацій для бідних верств населення м. Кам’янця-Подільського та Кам’янець-Подільського району”, Красилівський район: проекти “Створення умов для організації роботи групи продовженого дня”, “Створення осередка культурно-громадської активності”, “Енергозберігаючі заходи у приміщенні Антонінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів”, “Капітальний ремонт Росолівецької загальноосвітньої школи”; Поповнення бібліотечних фондів бібліотеки – музею с.Правдівка Ярмолинецький район).

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) (“Велика фестивальна майстерня”, “Навчання та міжнародна сертифікація екскурсоводів”, “Організація та проведення фестивалю “Porta Temporis” у м.Кам’янець-Подільський);

Фундація Біла та Мелінди Гейтс, Рада Міжнародних наукових досліджень та обмінів у рамках реалізації Програми “Бібліоміст”, яка передбачає організацію нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету (Віньковецька центральна районна бібліотека, Ізяславська центральна районна бібліотека, Новоушицька районна централізована бібліотечна система, Ярмолинецька централізована бібліотечна система).

Німецька фірма “Кайзер” вкладає 2,9 млн. грн. у будівництво ГЕС у селах Губин, Самчики та Старий Остропіль Старокостянтинівського району. Підписано Договір про наміри щодо залучення міжнародної технічної допомоги ТОВ “Ресурс Еко Енерго” з німецькою фірмою “Кайзер”.

ПРООН/ ЄС у рамках програми “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Рішенням сесії обласної ради від 17 травня 2012 року №26-11/2012 затверджено Обласну цільову програму “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ” на 2012-2013 роки”. Програма розповсюджується на мешканців 32 сільських/селищних громад, відібраних для участі у проекті у 8 районах області, зокрема: Білогірському, Віньковецькому, Волочиському, Деражнянському, Ізяславському, Красилівському, Летичівському, Новоушицькому, а також для 8 сільських/селищних громад двох додатково визначених районів, які задіяно у компоненті по реплікації досвіду проекту.

Крім того, в області здійснено такі заходи щодо залучення міжнародної технічної допомоги:

75 заявок подано на участь у конкурсі підтримки мікропроектів, який оголошено Посольством Федеративної Республіки Німеччина в Україні (проект спрямовано на поліпшення основних потреб бідних і найбідніших верств населення);

2 заявки подано на участь у конкурсі “Створення центрів надання адміністративних послуг”, який було оголошено Міжнародним фондом “Відродження”;

Кам’янець-Подільською міською радою подано заявки на отримання ґрантової допомоги по проектах людської безпеки програми “Кусаноне” Міністерства закордонних справ Японії.

Облдержадміністрація виступила бенефіціаром проекту Агентства США з міжнародного розвитку “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” у місті Кам’янець-Подільський, реципієнтом якого є Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник. Реалізація проекту дала можливість оснастити інформаційно-туристичний центр Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника оргтехнікою та інформаційним кіоском, що дозволить подорожуючим самостійно прокладати туристичні маршрути по місту і ознайомлюватися із фотоматеріалами та історичною довідкою пам’яток архітектури. Проект сприяє розповсюдженню інформації щодо атракцій та визначних пам’яток архітектури міста. Завдяки проекту буде посилено туристичний потенціал та конкурентоспроможність Хмельницького регіону на туристичних ринках.

З метою впровадження комплексу заходів з енергозбереження у Кам’янець-Подільському навчально-виробничому комбінаті №16 облдержадміністрація виступила бенефіціаром проекту міжнародної технічної допомоги “MODEL-CIUDAD” (модель – “Управління галузями, пов’язаними з енергетикою та місцевою владою”), рецепієнтом якого є Кам’янець-Подільська міська рада. Кошторисна вартість проекту становить 90 тис. євро.

3. Покращення інвестиційного іміджу Хмельницької області
Протягом 2012 року забезпечувалося розміщення матеріалів іноземною мовою, спрямованих на популяризацію інвестиційного потенціалу регіону на офіційних веб-сайтах органів місцевої виконавчої влади та самоврядування. Зокрема, на офіційному веб-сайті облдержадміністрації (www.adm.km.ua) розміщено інформаційно-презентаційні матеріали англійською мовою The investment passport of the region. На офіційному веб-сайті виконавчого комітету Хмельницької міської ради (www.khmelnytsky.com) розміщено інформаційний буклет “Хмельницький інвестиційний”, інвестиційні пропозиції міста та інвестиційний паспорт міста Хмельницького, у тому числі англійською мовою.

Рекламно-іміджева продукція та інформаційно-презентаційні матеріали (зокрема, Інвестиційний паспорт Хмельницької області українською та англійською мовами у друкованому (окреме видання) та електронному (на дискових носіях) вигляді, Каталог експортного потенціалу Хмельницької області українською, російською та англійською мовами (на дискових носіях), кольоровий ілюстрований буклет “Хмельниччина запрошує”, відеофільм “Хмельниччина запрошує” розповсюджувались за сприяння торговельно-економічних місій при дипломатичних представництвах України за кордоном, а також під час виставково-ярмаркових заходів, інвестиційних форумів, бізнес-зустрічей, ділових візитів тощо.

Інвестиційний потенціал Хмельницької області протягом 2012 року було представлено під час візитів представників Хмельницької облдержадміністрації до Віровітічко-подравської жупанії Республіки Хорватія (18-23 січня); до м. Торунь Куявсько-Поморського воєводства Республіки Польща для обговорення подальшої співпраці між регіонами, а саме узгодження Програми торгово-економічного, науково-технічного та культурного співробітництва між Хмельницькою обласною державною адміністрацією України та Куявсько-Поморським воєводством Республіки Польща на 2012-2014 роки (03-07 червня 2012 року); до м. Люблін Республіки Польща для участі у Міжнародному економічному інвестиційному форумі “Дні Східного партнерства” (04-05 жовтня 2012 року).

Значною подією для Хмельниччини став візит 01-05 грудня 2012 року делегації області до Держави Кувейт для участі у бізнес-форумі “Інвестиційні та експортні можливості Хмельницької області”. Під час візиту було презентовано інвестиційний та експортний потенціал області, конкурентоспроможну промислову продукцію, можливості сільського господарства області тощо. Зокрема, представлено ряд підприємств області: ТОВ “Хмельницькмлин”, ЗАТ “Деражнянський молочний завод”, ПП “Полуботкін”, їх інвестиційні та експортні пропозиції.

Візит став конструктивним початком налагодження міжнародного регіонального співробітництва між Хмельницькою областю та провінцією Джахра Держави Кувейт, продуктивним внеском у розвиток торговельно-економічних, науково-технічних і культурних зв’язків не лише Хмельницької області, а й України з Державою Кувейт.

21-22 березня 2012 року проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Інноваційні форми міжнародного регіонального співробітництва”, у якій взяли участь делегації з Польщі, Хорватії, Румунії, Білорусії, Росії, громадські організації земляцтв Хмельниччини, науковці провідних ВНЗ України, Росії, Польщі, виробничники, посадовці центральних та місцевих органів влади, представники владних та недержавних установ.

Під час роботи Міжнародної науково-практичної конференції “Інноваційні форми міжнародного регіонального співробітництва” 21 березня 2012 року було представлено економічний потенціал та інвестиційні можливості області, розглядалася проблематика регіонального розвитку у глобалізованому світі за напрямами: створення технопарків як якісний крок до інтеграції та економічного зростання; кластери як інноваційний інструмент підвищення конкурентоспроможності та експортного потенціалу регіону; вільні економічні зони та території пріоритетного розвитку; транскордонне співробітництво та спеціальні інструменти стимулювання розвитку територій тощо.

Хмельницька торгово-промислова палата на постійній основі забезпечує участь суб’єктів підприємництва області у ділових зустрічах з представниками регіонів України та зарубіжних країн.


4. Формування сприятливого інвестиційного середовища
З метою формування в області сприятливого інвестиційного середовища забезпечувалась взаємодія державних установ-учасників реєстраційної процедури в системі здійснення державної реєстрації та припинення суб’єктів підприємництва за принципом “єдиного вікна”.

Принцип “єдиного вікна” в системі здійснення державної реєстрації та припинення суб’єктів підприємництва реалізовано місцевими підрозділами Головного управління Пенсійного фонду України, Хмельницьким обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в області, органами статистики.

Здійснюється щоденний електронний обмін реєстраційними даними з державними реєстраторами в усіх місцевих підрозділах податкової адміністрації в області, що дає можливість забезпечити “безконтактну” процедуру взяття суб’єктів підприємницької діяльності на податковий облік та отримання платниками податків довідок про взяття їх на облік.

Відповідно до Закону України “Про електронну систему державної реєстрації суб’єктів господарювання” юридичним особам та фізичним особам-підприємцям забезпечено можливість здійснити державну реєстрацію без подачі пакету документів у паперовому вигляді, лише направивши державному реєстратору відповідні електронні документи.

Між державними реєстраторами та усіма податковими інспекціями області, органами Пенсійного фонду України в області та органами статистики здійснюється щоденний електронний обмін реєстраційними даними.

Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється на підставі таких електронних відомостей не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей без подання платником будь-якого пакету документів.

Станом на 01.01.2013 року цією послугою не скористався жоден суб’єкт господарювання.

Забезпечено ефективне функціонування місцевих дозвільних центрів.

Дозвільні центри працюють в усіх райдержадміністраціях та виконкомах міських (міст обласного значення) рад (26 одиниць) у повному режимі. Їх роботу забезпечують 45 державних адміністраторів.

З 01 січня 2012 року налагоджено механізм видачі суб’єктам господарювання документів дозвільного характеру дозвільними органами обласного рівня через дозвільний центр Хмельницького міськвиконкому (далі – Центр). Принцип “єдиного вікна” по дозволах регіонального рівня впроваджується на підставі Угоди щодо співпраці Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької міської ради у сфері підготовки та видачі документів дозвільного характеру (далі – Угода).

Для забезпечення виконання Угоди Центр здійснює взаємодію з 17-ма регіональними дозвільними органами. Визначено графік участі їх представників у роботі Центру.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 25.05.2012 року №115/2012-р “Про хід виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 28.09.2011 року №370/2011-р “Про стан організації в області роботи з видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності” райдержадміністраціям, виконкомам міст обласного значення, регіональним та місцевим дозвільним органам доручено забезпечити налагодження ефективної взаємодії між державними адміністраторами та дозвільними органами, зокрема шляхом впровадження системи електронного документообігу.

Станом на 01.01.2013 року доступ державних адміністраторів місцевих дозвільних центрів до Реєстру документів дозвільного характеру забезпечено 18-ма райдержадміністраціями та виконавчими комітетами 4-х міських (міст обласного значення) рад.

По 2-х райдержадміністраціях та 2-х виконкомах міських (міст обласного значення) рад з ДП “Інформаційно-ресурсний центр” опрацьовуються питання укладення договору на надання комплексу послуг з підключення до АІС РДДХ та її технічної підтримки.

З метою забезпечення стовідсоткової участі дозвільних органів в роботі дозвільних центрів за принципом “єдиного вікна” облдержадміністрацією здійснюється щомісячний моніторинг діяльності дозвільних центрів при райдержадміністраціях та міськвиконкомах (міст обласного значення).

Протягом 2012 року місцевими дозвільними центрами області видано 38,3 тис. дозволів, що у 2,8 раза перевищує показники 2011 року.

На місцевому рівні вживаються заходи щодо скорочення часових витрат суб’єктів підприємницької діяльності на отримання дозволів та оптимізації видачі документів дозвільного характеру:

розроблено порядки видачі дозволів (технічні регламенти, пам’ятки тощо);

проводяться засідання місцевих дозвільних органів у рамках дозвільного центру щодо визначення шляхів оптимізації дозвільних процедур;

здійснюється контроль державними адміністраторами термінів проходження документів через дозвільні органи.

Застосовується декларативний принцип при видачі документів дозвільного характеру відповідно до чинного законодавства, коли суб'єкт господарювання має право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі подання декларації без отримання документа дозвільного характеру. За декларативним принципом регулюються дозвільні процедури у сфері державного пожежного нагляду, на початок будівельних робіт окремих об’єктів, здійснюється розміщення суб’єктами господарювання малих архітектурних форм, закладів торгівлі та ресторанного господарства.

У результаті запровадження з 01 січня 2012 року процедури видачі дозвільних документів за принципом “єдиного вікна”, кількість декларацій, зареєстрованих протягом 2012 року збільшилась на 431 одиницю порівняно з 2011 роком. Усього протягом 2012 року зареєстровано 3665 декларації.

Проблемні питання здійснення інвестиційної діяльності розглядаються на засіданнях ради вітчизняних та іноземних інвесторів.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 28 лютого 2011 року №76/2011-р утворено раду вітчизняних та іноземних інвесторів при обласній державній адміністрації для сприяння залученню і ефективному використанню вітчизняних та іноземних інвестицій. До складу ради увійшли керівники та спеціалісти структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, а також представники органів місцевого самоврядування, наукових установ, громадських організацій, власники та керівники або уповноважені ними представники вітчизняних та іноземних компаній.19 червня та 26 грудня 2012 року проведено її засідання, де розглядались актуальні питання, аналізувався досвід та проблеми залучення інвестицій підприємствами області.
5. Підвищення рівня кадрового потенціалу органів місцевого самоврядування та державної служби, задіяного в інвестиційних процесах
Проводилась системна робота щодо навчання кадрів органів виконавчої влади, місцевого самоврядування малих міст, громадських організацій та суб’єктів підприємницької діяльності стосовно розробки інвестиційних проектів і практичного їх впровадження на відповідній території, залучення міжнародної технічної допомоги для соціально-економічного розвитку регіону.

28-30 травня та 04-06 грудня 2012 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій проведено тематичні короткотермінові семінари “Економічний розвиток та підвищення конкурентоспроможності регіону”, участь в яких взяли керівники управлінь (відділів) економіки райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад. На семінарах розглянуто питання: “Залучення позабюджетних коштів для соціально-економічного розвитку регіону”, “Підвищення конкурентоспроможності регіону: механізми, ресурси, інструменти”, “Залучення інвестицій та кадрова спроможність в контексті конкурентоспроможності регіону”.

Протягом листопада-грудня 2012 року на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій в рамках щотижневих занять з підвищення кваліфікації сільських, селищних, міських голів висвітлювались питання залучення позабюджетних коштів для соціально-економічного розвитку регіону.

Крім того, райдержадміністраціями та районними радами на основі матеріалів, наданих Головним управлінням економіки облдержадміністрації, проведені навчальні семінари із сільськими головами, а в районах, на території яких знаходяться малі міста, також з представниками міських рад таких міст, на яких надано цільову інформацію щодо напрямів пошуку джерел та інструментів залучення позабюджетних коштів.

18-20 квітня, 3-5 вересня та 10-12 жовтня 2012 року за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в рамках проекту “Підвищення кваліфікації молодих управлінців з управлінь економіки обласних державних адміністрацій” облдержадміністрацією спільно з німецьким Товариством міжнародного співробітництва GIZ проведені семінари на тему “Підвищення інвестиційної привабливості регіонів на основі застосування концепцій регіонального брендінгу та маркетингу”. Участь у семінарі взяли представники підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, регіональних торгово-промислової палати, наукових установ, громадських організацій, а також представник регіонального центра з інвестицій та розвитку.

Спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку ЛІНК за участі ДБУ “Хмельницький регіональний центр з інвестицій та розвитку” 17 жовтня 2012 року проведено семінар-тренінг на тему:“Залучення інвестицій для розвитку економіки з точки зору інвестора”.

У семінарі взяли участь представники галузевих управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій, обласної, районних та міських (міст обласного значення) рад краю, відповідальні за інвестиційний напрямок діяльності, представники громадськості.

Під час семінару було розглянуто питання на тему:

“Час до ринку; вартість грошей в часі; економічні аспекти підготовки промислових ділянок”;

“Вибір місця розташування: аналіз за багатьма критеріями”;

“Стандарти подання інформації для інвестора – як потрапити в короткий список країн в змаганні за інвестиції”.

Захід став інструментом у механізмі формування кадрового потенціалу органів влади регіону, сприяв підвищенню кваліфікації спеціалістів, спроможних забезпечити ефективну, на рівні продуктивного світового досвіду, роботу з інвесторами для залучення інвестицій в економіку області та продовжив системну роботу облдержадміністрації в цьому напрямі.

17 листопада 2012 року проведено інформаційно-методичний семінар “Розвиток місцевого самоврядування в рамках Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування”, під час якого представники Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні висвітлили питання щодо можливості розвитку місцевого самоврядування в рамках конкурсу та залучення позабюджетних коштів. Учасниками семінару стали заступники голів районних рад, міських (міст обласного значення) голів, міські голови міст районного значення, представники Головного фінансового управління облдержадміністрації.

06 грудня 2012 року за сприяння облдержадміністрації Державною бюджетною установою “Хмельницький регіональний центр з інвестицій та розвитку” спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку “Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність” організовано круглий стіл на тему: “Розвиток промислових парків для залучення інвестицій”.

У семінарі взяли участь представники Рівненської, Тернопільської і Хмельницької облдержадміністрацій та регіональних центрів з інвестицій та розвитку, представники райдержадміністрацій, міських (міст обласного значення) рад області, відповідальні за інвестиційний напрямок діяльності.

Під час круглого столу вивчались актуальні питання щодо підвищення конкурентоспроможності регіону та залучення інвестицій, розглядались питання типології індустріальної нерухомості та обговорювалась ретроспектива розвитку промислових парків.


6. Розвиток інфраструктури підтримки інвестиційної діяльності
Вживались заходи щодо створення та забезпечення постійного оновлення реєстру інфраструктури підтримки підприємництва в розрізі районів та міст обласного значення. Реєстр розміщено у розділі “Економіка і підприємництво” на офіційному сайті облдержадміністрації.

Станом на 01.01.2013 року в області функціонують 3 бізнес-центри, бізнес-інкубатор, 2 технопарки, 3 лізингові центри, 3 фонди підтримки підприємництва, інвестиційний фонд і інноваційний фонд.

Крім того, в області діють 54 інформаційно-консультаційні установи. Серед них: районна громадська організація “Волочиська районна сільськогосподарська дорадча служба”, громадська організація спілки підприємців Волочиського району (м. Волочиськ), асоціація підприємців Ізяславського району (м. Ізяслав), міська громадська організація “Асоціація підприємців”, міська громадська організація “Центр економічного розвитку” (м. Нетішин), спілка підприємців “Відродження”, Товариство підприємців “Край”, асоціація підприємців (м. Славута), асоціація підприємців (м. Старокостянтинів), Шепетівська міська громадська організація „Шепетівська спілка підприємців”, Шепетівська міська громадська організація „Асоціація „Співдружність” (м. Шепетівка).

У місті Хмельницький активно працює Центр підтримки малого підприємництва. Підприємці міста мають змогу безкоштовного користування його ресурсами (приміщення, оргтехніка, інформаційно-методичне забезпечення, навчальні тренінги, семінари, консультації, тощо).

02 жовтня 2012 року проведено зустріч з представниками підприємницької громадськості м. Хмельницький, зацікавленими в інвестуванні проектів, спрямованих на покращення соціальної та комунальної інфраструктури населених пунктів області, розвиток економічного потенціалу регіону. У ході зустрічі спеціалістами Головного управління економіки облдержадміністрації презентовано інвестиційні проекти освоєння корисних копалин та їх промислової переробки, розливу мінеральних вод, будівництва сміттєпереробних заводів, зокрема:

проект “Організація виробництва екосорбента і мінеральних добрив-глауконіту з річною потужністю переробки 50 тис. тонн глауконіт-кварцових пісків ТОВ "НВКП" ЕКОРЕСУРС";

концепцію “Бальнеологічний курорт” міста Кам’янець-Подільський;

інвестиційний проект “Організація та впровадження системи збору, сортування та утилізації ТПВ у місті Хмельницькому, відведення біогазу та рекультивація діючого сміттєзвалища”;

політику міста Кам’янець-Подільський щодо поводження з твердими побутовими відходами.

З метою формування сприятливого інвестиційного клімату Кам’янець-Подільською міською владою прийнято Програму залучення інвестицій в економіку міста, де визначено зони розвитку туристично-рекреаційного потенціалу із встановленням певних преференцій для інвесторів, які впроваджуватимуть такі інвестиційні проекти (тимчасове звільнення від орендної плати, звільнення від сплати пайового внеску, тимчасове звільнення фізичних осіб від єдиного податку).

З метою залучення коштів у туристично-рекреаційну галузь економіки міста Кам’янець-Подільською міською радою розроблено проект “Формування лікувально-оздоровчої інфраструктури бальнеологічного курорту “Кам’янець-Подільський” та подано для участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Розпочато роботу над концепцією “Формування інфраструктури сервісу електротранспорту України шляхом будівництва технічного центру з обслуговування та переобладнання електротранспорту у м. Кам’янці-Подільському”. Проект передбачається реалізовувати на території Кам’янець-Подільського інвестиційно-промислового парку. На сьогодні тривають роботи із партнерами проекту та виконавчими органами державної влади щодо погодження Концепції та її реалізації.

Забезпечувалась інформаційна та організаційна підтримка інвестиційної діяльності шляхом налагодження ефективного функціонування “єдиного інвестиційного вікна”.

Проводилась ефективна співпраця з Державною бюджетною установою “Хмельницький регіональний центр з інвестицій та розвитку”, який є уповноваженим органом, що організовує надання суб’єктам інвестиційної діяльності послуг, пов’язаних з підготовкою та реалізацією інвестиційного проекту, за принципом “єдиного вікна”.

У 2012 році в рамках застосування принципу “єдиного вікна” здійснювались дієві заходи, зокрема:

налагоджено співпрацю з 26 суб’єктами інвестиційної діяльності, у тому числі підприємствами державної форми власності (4 підприємства); підприємствами приватної форми власності (9); фінансовими інституціями (3), науково-дослідною установою, фізичними особами, у тому числі суб’єктами підприємницької діяльності (7) та іншими (2);

здійснено 14 візитів до діючих в області інвесторів з метою розширення їх діяльності (реінвестування) або допомоги для вирішення проблемних питань;

укладено 8 договорів про співпрацю;

організовано 3 візити потенційних інвесторів до регіону.


Фінансування заходів Програми
На фінансування заходів Програми у 2012 році з обласного бюджету виділено 195,4 тис.гривень. З метою освоєння цих коштів виконано робіт та надано послуг на суму 152740,7 гривень.

За рахунок виділених коштів:

розроблено та виготовлено:  Інвестиційний паспорт Хмельницької області в електронному вигляді; Каталог експортного потенціалу Хмельницької області в електронному вигляді; презентаційний буклет “Хмельниччина запрошує”;

фінансувались заходи на проведення Міжнародної науково-практичної конференції “Інноваційні форми міжнародного регіонального співробітництва” та закордонні відрядження представників облдержадміністрації до Віровітічко-подравської жупанії Республіки Хорватія (18-23 січня 2012 року), до м. Торунь Куявсько-Поморського воєводства Республіки (03-07 червня 2012 року), до м. Люблін Республіки Польща (04-05 жовтня 2012 року), до м.Ель-Кувейт Держави Кувейт (01-05 грудня 2012 року) тощо.Результати виконання Програми
Реалізація заходів Програми залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки, поліпшення організаційної та інформаційної роботи органів влади всіх рівнів дозволили досягти певних результатів.

Загальний обсяг залучених в економіку Хмельницької області прямих іноземних інвестицій на 01 січня 2013 року становив 208,6 млн.дол., що на 11,7% більше обсягів інвестицій на початок року, та у розрахунку на одну особу становить 158,8 доларів США.

Збільшилась до 41 кількість країн-інвесторів. Переважна їх більшість - країни Європейського Союзу.

Накопичено значний досвід роботи з інвесторами: 231 підприємство тісно співпрацює з іноземними партнерами (у 2011 році – 219 підприємств). Найбільше коштів (понад 70 відсотків) направлено на фінансування промислової галузі.

Підтвердженням сприятливого інвестиційного клімату в регіоні є тривала успішна робота на теренах області таких іноземних компаній, як нідерландська CRH Poland BV, чеська PEKM Kabeltechnic, польська “WIX-Filtron”. Активно залучають іноземні інвестиції ТОВ “Дювельсдорф”, що виробляє машини і устаткування для сільського та лісового господарства, ТОВ “Інтер Карс України”, яке здійснює торгівлю деталями для автотранспортних засобів.

У 2012 році реалізовувались масштабні інвестиційно-інноваційні проекти.

Так, на підприємстві ВАТ “Подільський цемент” реалізовано інноваційний проект по переходу з “мокрого” способу виробництва цементу на “сухий”;

на птахівничому комплексі ПАТ агрофірма “АВІС” Кам’янець-Подільського району завершується реалізація інвестиційного проекту - розширення зони птахофабрики на 7,5 млн. голів курей;

ТОВ “Тін Імпекс” введено нову лінію – дільниці литва по газифікованим моделям;

ПАТ “Завод “Строммашина” презентувало лінію з переміщення ливарних форм по технологічним позиціям при виготовленні відливок з чавуну та сталі;

у місті Славута відкрито новий меблевий цех з виготовлення меблів для ванних кімнат ТОВ “Аква-Родос” – сучасний виробничий комплекс, збудований за новітніми технологіями. Створено 150 нових робочих місць;

в обласному центрі розпочало роботу підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ “Дювельсдорф Україна” з виробництва сільськогосподарської техніки.

Як наслідок виконання Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Урядом Московської області та Хмельницькою обласною державною адміністрацією (укладена 27 січня 2011 року), залучаються інвестиції у розбудову найбільшого в Європі лікувально-реабілітаційного курортного комплексу “Джерела Поділля” в межах державного курорту “Сатанів”.

Реалізація інвестиційного проекту передбачає 3 етапи:

реконструкцію санаторію “Товтри” у селищі Сатанів

будівництво заводу з розливу мінеральної води;

будівництво спортивно-оздоровчого гірськолижного комплексу “Сатанів”.

Значна увага приділялась пошуку і впровадженню в життя альтернативних джерел енергопостачання. З чеськими партнерами підписано меморандум щодо співпраці в області проектування, будівництва та експлуатації сонячних електростанцій на території області.

Підписано Меморандум про співпрацю по налагодженню виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси на території Хмельницької області з словацькими підприємствами. Згідно з Меморандумом словацькі компанії створюють спільно з суб’єктами підприємницької діяльності Хмельниччини спільне виробництво на базі підприємства з іноземними інвестиціями, надають спільному підприємству технологію та устаткування для виробництва альтернативних видів палива з відходів біомаси річною потужністю 17-35 тисяч тонн, проводять навчання персоналу, забезпечують організацію збуту виготовленої продукції, сприяють розвитку теплової альтернативної енергетики в області.

Директор Департаменту

економічного розвитку і торгівлі

обласної державної адміністрації А.Прусецький