Рішення селищної ради «Про затвердження Порядку встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території Чернігівсь - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення № V гостомельської селищної ради від 2010р 1 63.82kb.
Рішення від 2013 року № Про затвердження Положення про порядок встановлення... 1 154.96kb.
Рішення 12. 0 200 9 №337/9 м. Чернівці Про внесення об’єктів в базу... 1 25.86kb.
Рішення Новотроїцької селищної ради «Про затвердження розміру фактичних... 1 315.17kb.
Рішення від 25. 08. 2011 №533 Про встановлення режиму роботи підприємств... 1 23.59kb.
Рішення від 03. 08. 2011 №492 м. Сніжне Про встановлення режиму роботи... 1 27.41kb.
Рішення від 29. 07. 2010. №235 м. Володимир Волинський Про встановлення... 1 38.83kb.
Рішення від 06. 02. 2013 №28 м. Сніжне Про встановлення режиму роботи... 1 13.98kb.
Рішення про місцеві податки І збори 1 241.92kb.
Рішення від 17. 10. 2012 №452 м. Сніжне Про встановлення режиму роботи... 1 25.17kb.
Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері... 1 57.26kb.
Рішення районної ради " Про управління майном спільної власності... 1 60.19kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення селищної ради «Про затвердження Порядку встановлення режиму роботи об’єктів - сторінка №1/1


Аналіз

регуляторного впливу проекту рішення селищної ради «Про затвердження Порядку встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території Чернігівської селищної ради».

Аналіз підготовлено з метою впорядкування процедури встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг, незалежно від форм власності, обґрунтування відповідності проекту рішення принципам державної регуляторної політики, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави, отримання зауважень та пропозицій від зацікавлених сторін.


1. Опис проблеми

До виконавчого комітету Чернігівської селищної ради надходять скарги, звернення від мешканців селища про порушення звукового режиму та громадського правопорядку від роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства в нічний час, де постійно збирається молодь, які вживають алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво.

При цьому деякі підприємства торгівлі смт. Чернігівка не дотримуються встановленого режиму роботи, не погоджують його з селищною радою.

Ця ситуація має негативний вплив на якість життя громадян селища.

У даній ситуації виникає необхідність прийняття регуляторного акта, який захистить населення від шкідливого впливу шуму та забезпечить громадській спокій.

Відповідно до пп. б п.4 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування відноситься встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи закладів торгівлі та ресторанного господарства незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території.


2. Цілі державного регулювання

Проект рішення є нормативно-правовим актом, який спрямовано на:

- удосконалення правового регулювання господарських відносин між органами місцевої влади та суб’єктами господарювання;

- встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг.


3. Альтернативи досягнення встановлених цілей:

Перша альтернатива - залишити ситуацію без змін.

Ця альтернатива є неприйнятною для суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі та послуг. Режим роботи необхідно встановлювати відповідно до чинного законодавства.

Друга альтернатива – відмова від регулювання.

Ця альтернатива є неприйнятною для органів місцевого самоврядування та населення селищної ради. Відмова від регулювання проблеми приведе до негативних наслідків: втрата контролю у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення, відсутність інформації про стан торговельної мережі та мережі сфери послуг на території селищної ради.

Третя альтернатива – прийняття цього рішення.

Ця альтернатива є актуальною в ситуації, що склалася, досягає задекларованої мети та завдань регулювання.
4. Механізми та заходи, які забезпечать розв'язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта
Порядок встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території Чернігівської селищної ради впорядковує процедуру встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг.

Документ про встановлення режиму роботи видається на кожний об'єкт.


5. Можливості досягнення визначених цілей

Можливість досягнення цілей регуляторного акта є цілком реальною і не потребує додаткових бюджетних витрат у разі здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання Порядку встановленння режиму роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг на території Чернігівської селищної ради та добросовісного виконання суб’єктами господарювання та громадянами його вимог.

Поставлені цілі досягаються при виконанні вимог цього регуляторного акта з найменшими витратами для суб’єктів господарювання, оскільки встановлення режиму роботи підприємств торгівлі та сфери послуг здійснюється безкоштовно.

Зовнішні чинники, що можуть вплинути на дію регуляторного акта-зміни діючого законодавства, що можуть привести до недоцільності його подальшого застосування. Але вплив зовнішніх чинників не може вплинути на відмову введення в дію запропонованого регулювання.


6. Очікувані результати. Вигоди та витрати

Селищна рада

Вигоди:


  • встановлення порядку видачі, скасування документа про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг відповідно до чинного законодавства;

- володіння інформацією про стан торговельної мережі, закладів ресторанного господарства та мережі сфери послуг на території селищної ради.

Витрати:


- впровадження проекту додаткових витрат не потребує.

Суб’єкти господарювання

Вигоди:


- дотримання чинного законодавства з питання встановлення режиму роботи.

Витрати:

- впровадження проекту додаткових витрат не потребує.

Мешканці селищної ради

Вигоди:


  • упорядкування режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг, зокрема: режиму роботи у нічний час з 22-00 до 8-00 години.

Витрати:

- впровадження проекту додаткових витрат не потребує.7. Строк дії

Термін дії регуляторного акта не обмежується у часі. Регуляторний акт може бути переглянуто внаслідок змін у законодавстві.


8. Показники результативності регуляторного акта:

- кількість звернень суб’єктів господарювання у виконавчий комітет селищної ради щодо надання рішення про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг;

- кількість виданих рішень про встановлення режиму роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг;

- кількість звернень мешканців селищної ради про порушення громадського порядку під час роботи об’єктів торгівлі закладів ресторанного господарства та сфери послуг, зокрема: у нічний час з 22-00 до 8-00 години.


9. Заходи відстеження результативності регуляторного акта:

- проведення базового відстеження до набрання чинності регуляторного акта;

- проведення повторного відстеження – через рік з дня набрання ним чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності регуляторного акта;

- проведення періодичного відстеження результативності регуляторного акта – один раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.Відстеження результативності здійснюється розробником регулярного акта на підставі статистичних даних.