Рішення сесії міської ради «Про внесення змін до рішення ІІІ пленарного засідання 2 сесії Чернівецької міської ради VI скликання від - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення міської ради від 05. 01. 2011 р. №6/4/3 "Про місцеві податки... 14 2989.03kb.
Рішення міської ради від 25. 02. 2011 р. №6/4 «Про місцеві податки... 1 48.21kb.
Рішення 14. 04. 2011 №142 м. Чернівці Про хід виконання Програми... 1 150.91kb.
Пояснювальна записка до рішення Чугуївської міської ради Про внесення... 1 68.35kb.
Рішення 10 сесії міської ради VІ скликання 28. 07. 2011 №234 положенн... 1 140.4kb.
Рішення 26. 04. 2012 №495 м. Чернівці Про встановлення земельних... 1 43.5kb.
Рішення 26. 01. 2012 №408 м. Чернівці Про хід виконання рішення 49... 1 18.1kb.
Рішення дванадцятої сесії Нетішинської міської ради VІ скликання 21. 1 24.79kb.
Додаток №4 до рішення дев’ятої сесії міської ради від 14 липня 2011... 1 22.37kb.
Рішення №07 травня 2013 року 28 сесія 6 скликання Про внесення змін... 1 11.38kb.
Рішення №31 травня 2013 року 29 сесія 6 скликання Про внесення змін... 1 29.11kb.
Рішення Дніпродзержинської міської ради «Про внесення змін до рішення... 1 90.84kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення сесії міської ради «Про внесення змін до рішення ІІІ пленарного засідання - сторінка №1/1


Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення сесії міської ради

«Про внесення змін до рішення ІІІ пленарного засідання 2 сесії Чернівецької міської ради VI скликання від 25.01.2011 року №18 «Про місцеві податки і збори в м. Чернівцях та відміну раніше прийнятих рішень»
  Цей аналіз регуляторного впливу (надалі – Аналіз) розроблено з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності» від 11.09.1993р. №1160 та з урахуванням Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. №308.

 

1. Визначення та аналіз проблеми, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання


Враховуючи прийняття та набрання чинності з 06.08.2011 року Законом України від 07.07.2011 року № 3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України», з 03.02.2011 року постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1258 «Про затвердження переліку платних послуг, на провадження діяльності з надання яких придбавається торговий патент», виникла необхідність внесення змін до рішення ІІІ пленарного засідання 2 сесії Чернівецької міської ради VI скликання від 25.01.2011 року №18 «Про місцеві податки і збори в м. Чернівцях та відміну раніше прийнятих рішень».
2. Визначення цілей державного регулювання
Ціллю прийняття запропонованого проекту рішення є усунення невідповідності існуючого регуляторного акту з іншими нормативно-правовими актами податкового законодавства.
3. Визначення та оцінка усіх прийнятних альтернативних способів досягнення встановлених цілей
Альтернативні способи - відсутні, оскільки статтею 12 Податкового кодексу України визначено, що до повноважень міських рад належить прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів, зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг, яке тягне за собою зміну податкових зобов'язань платників податків.
4. Опис механізмів та заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта

З метою приведення рішення про місцеві податки і збори в м. Чернівцях до вимог чинного податкового законодавства, пропонується внесення наступних змін.У Положенні про збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

Змінами до Податкового кодексу України уточнено визначення поняття пункт обміну іноземної валюти:Діюча редакція

Нова редакція, згідно змін до Податкового кодексу України

1.7. Пункт обміну іноземної валюти  структурна одиниця, яка відкривається банком (фінансовою установою), у тому числі на підставі агентських договорів з юридичними особами-резидентами, а також національним оператором поштового зв’язку, де здійснюються валютно-обмінні операції для фізичних осіб  резидентів і нерезидентів.

1.7. Пункт обміну іноземної валюти - структурна одиниця, яка відкривається банком (фінансовою установою), у порядку, встановленому Національним банком України, у тому числі на підставі агентських договорів з юридичними особами - резидентами, а також національним оператором поштового зв'язку, де здійснюються валютно-обмінні операції для фізичних осіб - резидентів і нерезидентів, та розташована поза межами операційного залу

Постановою КМУ від 29 грудня 2010 року №1258 назви окремих видів платних побутових послуг, на провадження діяльності з надання яких придбавається торговий патент викладено у новій редакції:

Діюча редакція

Нова редакція, згідно постанови КМУ від 29 грудня 2010 року № 1258

1


Виготовлення тентів, чохлів, штор, драпіровок

Виготовлення чохлів усіх видів, навісів, тентів, штор, занавісок, драпіровок тощо 

2

Технічне обслуговування та ремонт автомобілів за індивідуальним замовленням

Технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням 

3

Заміна елементів живлення

Заміна елементів живлення годинників 

4

Виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням

Виготовлення металовиробів/огорож, гратів, поручнів за індивідуальним замовленням 

5

Виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням

Виготовлення ювелірних виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння/обручок за індивідуальним замовленням, обмін лому дорогоцінних металів на раніше виготовлені ювелірні вироби 

6

Послуги з прокату велосипедів водних і водних лиж, човнів та катерів

Послуги з прокату спортивних і туристичних виробів, наметів, прогулянкових човнів, лижного спорядження, ракеток, ковзанів, двоколісних велосипедів, дельтапланів, парусних дошок, водних лиж 

7

Прокат весільного вбрання та одягу для урочистих подій

Прокат весільного та урочистого одягу, а також предметів атрибутики 

8

Послуги з обробки плівок

Послуги з оброблення фотоматеріалів 

Цією ж постановою, вилучено з переліку платних побутових послуг такий вид, як «прокат аудіо- та відеокасет і СD-дисків» та доповнено перелік новим видом платних послуг «виготовлення перук, шиньйонів, накладних борід, брів, вій тощо з волосся людини, волосу тварин та інших текстильних матеріалів». Пропонується встановити для нового виду платних послуг ставку збору за провадження діяльності з надання платних послуг – 0,30 розміру мінімальної заробітної плати.

У зв’язку з вищевикладеним, пропонується додаток 2 до Положення про збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності викласти в новій редакції.

Згідно змін в Податковому кодексі України, відмінено сплату авансових внесків зі збору за місця для паркування транспортних засобів та з туристичного збору та доповнено перелік осіб, які не є платниками туристичного збору. В зв’язку з цим пропонується наступне.

У Положенні про збір за місця для паркування транспортних засобів підпункт 6.2. пункту 6 необхідно викласти в новій редакції.

Діюча редакція

Нова редакція

6.2. Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно) за місцем розташування спеціально відведеного місця для паркування транспортних засобів. Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за податковий (звітний) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

6.2. Сума збору за місця для паркування транспортних засобів, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

У Положенні про туристичний збір:

- підпункт «д» підпункту 2.2. пункту 2 пропонується викласти у новій редакції:Діюча редакція

Нова редакція

д) особи, які прибули за путівками та курсівками в санаторії та пансіонати.


д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію Міністерства охорони здоров'я України

  • пропонується доповнити підпункт 2.2. пункту 2 підпунктом «е» такого змісту:

е) діти віком до 18 років;

- підпункт 9.1. пункту 9 пропонується викласти в новій редакції та підпункт 9.3. виключити:Діюча редакція

Нова редакція

9.1. Збір сплачується до місцевих бюджетів авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому до 28 (29) включно).


9.1. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду

9.3. Суми нарахованих щомісячних авансових внесків відображаються у квартальній податковій декларації (розрахунку). Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

9.3. – виключити

Згідно змін в Податковому кодексі України, запровадження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки перенесено з 1 січня 2012 року на 1 липня 2012 року, в зв’язку з цим в рішенні термін набрання чинності, пропонується «з 1 січня 2012 року» замінити на слова «в терміни, визначені Податковим кодексом України».
6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту. Аналіз вигод та витрат.

 

Дія зазначеного регуляторного акту поширюється на суб’єктів господарювання, фізичних осіб та на органи місцевого самоврядування.Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акту, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акту, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

 


Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Органи місцевого самоврядування

Усунення розбіжностей існуючого рішення про місцеві податки і збори в м. Чернівцях з іншими нормативно-правовими актами чинного податкового законодавства

Прийняття цього регуляторного акту фінансових витрат не потребує

Суб’єкти підприємництва

Прийняття цього рішення не впливає на обсяг сплати місцевих податків і зборів до бюджету

 

7. Строк дії регуляторного акту

 

        Зазначений проект нормативно-правового акту є загальнообов’язковим до застосування на території міста та має необмежений термін дії. В разі внесення змін до Податкового кодексу в частині зміни елементів оподаткування місцевих податків і зборів відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акта.


8. Показники результативності регуляторного акту

 

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:- динаміка кількості платників (в розрізі місцевих податків і зборів);

- обсяги надходжень відповідних місцевих податків і зборів до бюджету міста.

Крім того, окремі показники: кількість найманих працівників, працю яких використовують платники єдиного податку – фізичні особи в динаміці; кількість придбаних патентів на здійснення торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг; площа земельних ділянок, відведена для паркування транспортних засобів, кількість паркомісць тощо.
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту
Повторне відстеження провести упродовж двох років з дня набрання чинності цього регуляторного акта.

Упродовж кожних трьох років, з моменту виконання заходів по проведенню повторного відстеження результативності цього регуляторного акту, за умови його чинності, проводити періодичне відстеження його результативності.

Відстеження результативності здійснюватимуться на основі офіційних даних Державної податкової інспекції у м.Чернівцях, управління державного казначейства у м.Чернівцях тощо.

Заступник начальника, начальник відділу

економічного аналізу та планування  доходів

бюджету фінансового управлінняЧернівецької міської ради С. Адамович