Рішення від 24 червня 2011 року м. Тисмениця Про хід виконання рішення районної ради від 23. 12. 2005 "Про районну програму забезпеч - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення про хід виконання міської Програми забезпечення населення... 1 74.94kb.
Програма забезпечення населення Ічнянської міської територіальної... 1 214.74kb.
Рішення від 05 січня 2011 року м. Тисмениця Про програму розвитку... 9 793.72kb.
Рішення сімнадцята сесія VI скликання від 29 березня 2013 року Про... 1 54.77kb.
Звіт про виконання рішення четвертої сесії районної ради від 06. 1 70.74kb.
Додаток до рішення районної ради від червня 2012 року «Про хід виконання... 1 28.74kb.
Додаток до рішення районної ради від 25. 04. 2013 року №12-21/уі... 1 39.62kb.
Рішення чотирнадцята сесія VI скликання від 05 жовтня 2012 року Про... 1 41.6kb.
Рішення обласної ради від 19 червня 2013 року № Інформація обласної... 1 264.1kb.
Рішення " 27" січня 2012 року №1005 Про хід виконання рішення міської... 1 45.09kb.
Рішення сесії Глибоцької районної ради від 08. 02. 2011 року «Про... 1 23kb.
Рішення від 21. 06. 2012 №263-13/2012 м. Долина Про надання згоди... 1 24.94kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення від 24 червня 2011 року м. Тисмениця Про хід виконання рішення районної ради - сторінка №1/1

УКРАЇНА

ТИСМЕНИЦЬКА РАЙОННА РАДА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІV сесія 6 демократичного скликання

РІШЕННЯ

від 24 червня 2011 року

м. Тисмениця
Про хід виконання рішення районної ради

від 23.12.2005 “Про районну програму

забезпечення населення Тисменицького

району якісною питною водою в достатній

кількості на 2006-2020 роки”

Керуючись п. 16 ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішенням районної ради від 31.03.2011 “Про план роботи районної ради шостого демократичного скликання на 2011 рік”, рекомендаціями постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства, районна радав и р і ш и л а:

1. Інформацію управління економіки районної державної адміністрації про хід виконання рішення районної ради від 23.12.2005 “Про районну програму забезпечення населення Тисменицького району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки” взяти до уваги (додається).

2. Рекомендувати міському, селищним та сільським радам:

2.1 Забезпечити дотримання санітарно-гігієнічного режиму в дитячих дошкільних закладах району, звернувши особливу увагу на організацію “питного режиму”, приготування страв та дотримання правил особистої гігієни.

2.2 Врегулювати питання взяття на баланс та приведення у належний стан існуючих громадських криниць.

2.3 Впорядкувати сміттєзвалища твердих побутових відходів на підпорядкованих радам територіях.

2.4 Посилити контроль за проведенням санітарної очистки населених пунктів району.

3. Рекомендувати міському голові м. Тисмениця (Б. Дарчин) здійснити заходи щодо приведення у належний санітарно-гігієнічний стан об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства.

4. Начальнику відділу освіти районної державної адміністрації (С. Шарабуряк), головному лікарю Лисецької ЦРЛ (Т.Скоропад) забезпечити дотримання санітарно-гігієнічного режиму в навчальних та лікувальних закладах району, забезпечити учнів шкіл якісною питною бутильованою водою або засобами очистки води, звернути особливу увагу на приготування страв та дотримання правил особистої гігієни.

5. Головному санітарному лікарю Тисменицького району (Р. Савчук) здійснювати неперервний контроль за якістю води у розвідній мережі водопроводу м. Тисмениця.

6. Рішення опублікувати в районній газеті “Вперед” та розмістити на офіційній сторінці районної ради в мережі “Інтернет”.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови районної ради Р. Фармуса і постійну комісію районної ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства (І. Волощук).Голова районної ради Володимир Семенів


Додаток

до рішення районної ради

від 24 червня 2011 року

Про хід виконання рішеннярайонної ради від 23.12.2005

Про районну програмузабезпечення населення

Тисменицького району якісною

питною водою в достатній

кількості на 2006-2020 роки”
Районною радою від 23 грудня 2005 прийнято рішення “Про районну програму забезпечення населення Тисменицького району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки” та від 05 січня 2011 року прийнято рішення “Про внесення змін до рішення районної ради від 23.12.2005 “Про районну програму забезпечення населення Тисменицького району якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки”.

Забезпечення населення району питною водою є одним із пріоритетних завдань, розв'язання якого забезпечить збереження здоров'я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.

У населених пунктах Тисменицького району на балансі міської, сільських, селищних рад знаходяться сім громадських криниць, що контролюються райсанепідемстанцією.

Наповнення криниць водою здійснюється за рахунок першого водопостачального горизонту, який постійно забруднюється атмосферними та паводковими водами, має пористе підгрунтя – все це негативно впливає на якість води даних криниць та сприяє вторинному забрудненню. У більшості випадків криниці не облаштовані належним чином, відсутні глиняні замки, відмостки, накриття криниць пошкоджене, стики між бетонними кільцями криниць не герметичні, що може сприяти забрудненню води у цих криницях дощовими та грунтовими водами. Спеціалістами райсанепідемстанції ведеться постійний контроль за станом децентралізованого водопостачання району, а саме систематично відбираються проби води на бактеріологічний та фізико-хімічний аналізи з криниць населення району, постійно надаються приписи та рекомендації сільським та міському головам щодо благоустрою та облаштування джерел децентралізованого громадського користування. Так протягом 2010 року та І кварталу 2011 року відібрано 25 проб води на бактеріологічний та 25 проб води на фізико-хімічний аналіз з джерел децентралізованого водопостачання, якими користується населення району.

Згідно з результатами мікробіологічних та фізико-хімічних досліджень, питна вода вказаних криниць не відповідає вимогам ДСаНПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” за вмістом групи кишкової палички та санітарно-хімічним показниках. Основними проблемними криницями є громадські криниці у селищі Лисець. Роботи щодо благоустрою даних криниць та приведення їх до вимог санітарного законодавства не проводяться. Стан існуючих громадських криниць протягом останніх років залишається незмінним.

Такий стан якості води у громадських криницях можна пояснити їх незадовільним санітарним станом. Криниці, які існують в населених пунктах району на облік місцевими органами влади не взяті, а ті котрі є на балансі не приводяться до вимог санітарного законодавства. Неодноразово направлялися приписи та пропозиції міському, селищним та сільським головам щодо покращення санітарно-гігієнічного стану криниць та покращення якості води у них.

Тисменицькою районною санітарно-епідеміологічною станцією здійснюється контроль за якістю води у розвідній мережі водопроводу м. Тисмениця. Так, протягом 2010 та І кварталу 2011 років, проби води відповідалии вимогам санітарного законодавства.

У Тисменицькому районі функціонує централізований водопровід “Хриплин – Тисмениця”, що забезпечує водопостачання майже 35% населення м. Тисмениця. Джерелом водопостачання є централізовані водопровідні мережі м. Івано-Франківська. Вода через насосну станцію “Хриплин” по збудованому в 2000-2001 роках водогоні подається у ввідний колодязь м. Тисмениця, що знаходиться на об’їзній дорозі, а звідти безпосередньо у розвідну водопровідну мережу м. Тисмениця. Даний водопровід обслуговує близько 3,5 тис. жителів, протяжність мереж становить 25,0 км (з них 18,6 км мережа м. Тисмениця та 6,4 км – підвідний водопровід). Водозабірні колонки на розвідній мережі відсутні. Залишається незадовільним стан розвідних мереж централізованого водопроводу м. Тисмениця. Основними проблемними питаннями щодо функціонування централізованого водопроводу “Хриплин –Тисмениця” є заміна старих, зношених труб розвідної мережі водопроводу на нові. Так відсоток зношеності мереж становить 37,96 %.

На даний час третя частина водопровідної мережі, насосна станція та насосні агрегати відпрацювали нормативний строк експлуатації, що призводить до підвищення витрат електроенергії.

Із загальної довжини водопровідних мереж м. Тисмениця 7,5 км перебуває у аварійному стані та 1,75 км потребують поточного ремонту, а із 9,5 км каналізаційних мереж потребують заміни 7,0 км, витоки з яких, крім вторинного забруднення питної води, обумовлять підтоплення окремих територій і будинків. Втрати у системах водопостачання сягають 60-67 %.

Також проблемним питанням залишається проведення належної дезінфекції та промивки розвідної мережі водопроводу, враховуючи те, що комплекс знезаражуючих споруд на водопроводі “Хриплин – Тисмениця” відсутній.

Проблеми водопостачання населення та якості питної води мають стратегі­чне значення і потребують комплексного вирішення.

Для досягнення цієї мети необхідне вирішення завдань щодо попередження забруднення джерел питного водопостачання, забезпечення їх відповідності сані­тарно-епідеміологічним вимогам, підвищення ефективності та надійності функці­онування систем водопостачання і водовідведення за рахунок реалізації водоохо­ронних, технічних, санітарних заходів, удосконалення технологій підготовки води на водоочисних станціях, контролю якості питної води та водовідведення, а також розвитку нормативно-правової бази з питань питного водопостачання та водовідведення, господарського механізму водокористування, що стимулює економію питної води, у тому числі за рахунок державної підтримки розвитку та сталого функціонування водопровідно-каналізаційної мережі.

Протягом 2007-2008 років реалізовано ряд заходів на суму 570,4 тис.грн (державний бюджет – 563,5 тис.грн, міський бюджет м.Тисмениця – 6,9 тис.грн) , а саме:у 2007 році

- проведено оснащенння 12 інженерних вводів багатоквартирних житлових будинків у м.Тисмениця засобами обліку холодної води ДУ 65 на суму 25,2 тис.грн, у т.ч.: 1,2 тис.грн – співфінансування;

- здійснено реконструкцію водопровідних мереж по вул. Галицька, Гоголя, Зелена, Липова, Вірменська у м.Тисмениця на суму 105,0 тис.грн, у т.ч.: 5,0 тис.грн – співфінансування (протяжність - 520 м);

- здійснено будівництво водопроводу у с. Підпечери на суму 100,0 тис.грн;

- здійснено будівництво водопроводу у с. Підлужжя на суму 300,0 тис.грн;

у 2008 році

- обладнано п’ять будинків лічильниками обліку споживання води у м.Тисмениця – 15,0 тис.грн, в т.ч.: 0,7 тис.грн – співфінансування;

у 2009 році

- за кошти фонду охорони навколишнього природного середовища здійснено реконструкцію каналізаційних мереж у с. Підпечери на суму 395,411 тис.грн;

у 2010 році

- виготовлено проектно-кошторисну документацію “Будівництво зовнішніх мереж водопроводу у с. Підпечери Тисменицького району” вартістю 1998 тис.грн, якою передбачено капітальний ремонт існуючого водопроводу протяжністю 300 м; добудова нового водопроводу протяжністю 1850 м; установка нового обладнання у насосній станції.

На 2011 рік заплановано проведення заміни та встановлення бактерицидних ламп у загальноосвітніх школах та дошкільних навчальних закладах.

Подано запит у фонд охорони навколишнього природного середовища для фінансування у 2011 році наступних заходів:

- заходи з охорони підземних вод та ліквідації джерел їх забруднення (зовнішня каналізаційна мережа Тисменицької міської лікарні) – лист від 22.09.2010 № 3337/01-039/236;

- придбання насосного і технологічного обладнання для заміни такого, що використало свої технічні можливості на каналізаційній системі Тисменицької міської лікарні (лист від 22.09.2010 № 3337/01-039/236);

- реконструкція зовнішніх каналізаційних мереж Тисменицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (лист від 22.09.2010 № 3337/01-039/236);

- виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво каналізаційних мереж, с.Угринів Тисменицького району (лист від 21.09.2010 № 3352/01-039/314);

- виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво зовнішніх каналізаційних мереж, с. Ямниця Тисменицького району (лист від 21.09.2010 № 3231/01-039/320);- виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво каналізаційних мереж, с.Черніїв Тисменицького району (лист від 30.09.2010 № 3625/01-039/316).

Голова районної ради Володимир Семенів