Рішення від 25. 04. 2013р. №12 01 Про екологічну Програму охорони навколишнього природного середовища міста Канева на період до 2020 - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення районної ради від 7 грудня 2011 року № ( сесія скликання) 1 134.59kb.
Про розроблення проекту Районної програми охорони навколишнього природного... 1 43.32kb.
Рішення про Програму охорони навколишнього природного середовища... 1 91.96kb.
Рішення від 17. 04. 03р смт Краснопілля Про комплексну програму охорони... 1 318.81kb.
Законом Україні «Про основні засади (Стратегію) державної екологічної... 1 210.8kb.
Рішення обласної ради від 5 серпня 2011 року №21-5/2011 положення... 1 28.4kb.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища україни... 18 3729.46kb.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища України... 1 59.64kb.
Витяг з рішення засідання Громадської ради при Міністерстві охорони... 1 34.53kb.
Програма охорони навколишнього природного середовища м. Нетішин на... 1 94.63kb.
Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища 37 8779.51kb.
Програма політичної партії «зелені» «майбутнє залежить від тебе ! 1 40.36kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення від 25. 04. 2013р. №12 01 Про екологічну Програму охорони навколишнього природного - сторінка №1/1


КАНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

VІ скликання

РІШЕННЯВід 25.04.2013р. № 12 – 01
Про екологічну Програму
охорони навколишнього
природного середовища
міста Канева на період
до 2020 року

Відповідно до п.22 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.. 27 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» міська рада


ВИРІШИЛА:


 1. Затвердити екологічну Програму охорони навколишнього природного середовища міста Канева на період до 2020 року, далі Програма, згідно з додатком.

 2. Організацію виконання даної Програми покласти на першого заступника міського голови Ренькаса І.О..

 3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань житлово – комунального господарства, транспорту, зв’язку; архітектури та будівництва; економіки та підприємництва (Бузницький Ю.В.)

Міський голова В.В. Ніколенко


Стадник

Додаток

до рішення міської ради

від 25.04.2013р. № 12 - 01

ЕКОЛОГІЧНА ПРОГРАМА

охорони навколишнього природного середовища міста Канева


на період до 2020 року

2013 р.


Зміст

 1. Мета Програми.

 2. Існуючий стан.

 3. Основні пріоритетні напрями екологічної Програми.

 4. Очікувані результати виконання Екологічної програми.

 5. Додаток 1: Заходи екологічної Програми спрямовані на покращення навколишнього природного середовища та атмосферного повітря. 1. Мета Програми

Програма розроблена з метою реалізації державної політики України в галузі довкілля, забезпечення екологічної безпеки, захисту життя і здоров'я мешканців міста Канева від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонії взаємодії суспільства і природи. Екологічна ситуація на території міста, характеризується відносною стабільністю показників - однак багато проблем потребують вирішення.

Програма передбачає на підставі існуючих матеріалів сформувати план дій по зменшенню негативного впливу на стан навколишнього природного середовища та здійснення комплексу відповідних заходів щодо його покращення.

Виконання передбачених Програмою природоохоронних заходів можливе лише за умови сприяння їх реалізації з боку органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, громадських організацій та населення міста.

Екологічна політика міста Канева формується, виходячи із закріплених у Конституції України та Законах України «Про охорону навколишнього природного середовища», „Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року” та „Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища України на 2011-2015 роки”, прав людини на екологічно безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище. 1. Існуючий стан

Територія міста, за показниками техногенного навантаження на навколишнє природне середовище, складає 17 км2 з наявним населенням 25558 чоловік. В місті працює 15 промислових підприємств. В межах міста (Канівський район) працює 2 промислових підприємства найбільші забруднювачі атмосферного повітря та навколишнього природного середовища: ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та Литвинецька філія СТОВ ім.. Шевченка.

В м. Каневі забруднення атмосферного повітря відбувається за рахунок викидів шкідливих речовин від підприємств, котелень, ЦТП, викидів автотранспорту та топок на газовому паливі приватного сектору. Основними шкідливими речовинами, які надходять від стаціонарних і пересувних джерел в атмосферне повітря, є: оксид вуглецю (СО), діоксид азоту (NO2), діоксид сірки (SO2), леткі неорганічні сполуки, (пил, сажа).

За даними Канівського районного відділення Золотонішського міжрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» в місті Каневі протягом 2010 – 2012 років було проведено відбір проб атмосферного повітря в контрольних точках поблизу автодоріг на території м. Канева, на АЗС, на межі СЗЗ Литвинецької філії СТОВ ім.. Шевченка, СЗЗ міського сміттєзвалища, Канівської філії СТОВ ім.. Шевченка, тощо (таблиця 1).

Таблиця 1Роки

Проведено обстежень в м. Каневі

к-ть пробВідхилення від норми к-ть проб/%

2010

327

10 (4 пил, 6 аміак)/3%

2011

381

3(2 пил, 1 аміак)/0,7

2012

448

2(пил)/0,4

Литвенецька філія СТОВ ім.. Шевченка в 2012 році для очистки вентиляційних і технологічних викидів шкідливих газоподібних і смердючих речовин, що утворюються в процесі ферментації посліду встановлено газоконвектор «ЯТАГАН 15,0-1000ХАВК». В результаті проведених заходів зменшено забруднення атмосферного повітря і відповідно – скарги від населення.

Система водовідведення міста складається з 6 насосних станцій, міських очисних споруд та налічує 68,2 км каналізаційних мереж. Стічні води, які надходять з міста підлягають обробці на очисних спорудах потужністю 6,8. м3 на добу. Щодня підприємство пропускає через очисні споруди близько 3000 м3 стоків. На період реконструкції ОС стічні води проходять механічну обробку та ґрунтове доочищення на полях фільтрації. Поля фільтрації являють собою 6 обвалованих майданчиків загальною площею 15 га. Для відстоювання стічних вод існує ставок накопичувач. Для рівномірного розподілу стічних вод існує система розподільчих трубопроводів з запірною арматурою. Скид стічних вод у р. Дніпро не проводиться. Застаріле обладнання та інженерні мережі викликають стурбованість щодо безпечної їх експлуатації.Несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів населення є суттєвим чинником негативного впливу на земельні та водні ресурси міської ради, і здоров'я людей.

Масові накопичення побутового сміття в ярах та схилах, вздовж автомобільних доріг, поблизу водоймищ, в зоні житлової забудови - є одним із потенційних джерел забруднення довкілля, і являють собою велику загрозу навколишньому природному середовищу та підлягають утилізації.

Стан озеленення на території міської ради потребує подальшого розширення та коригування. Зелені насадження вздовж доріг переважно тополі, липи, висаджені в 60-70 –х роках ХХ століття. Дерева досягли вікової межі, більшість із них фаутні (заражені омелою) і знаходяться в аварійному стані, загрожують безпеці людей, будівель та автотранспорту і потребують негайної заміни.

Актуально на сьогодні: проведення повної інвентаризації зелених насаджень на території міста. Визначення чітких заходів щодо проведення вирізки тополь та фаутних дерев. Проведення висадки компенсаційних насаджень, забезпечення обслуговування зелених насаджень в межах жилої забудови (прибудинкових територій житлових масивів, вздовж доріг та вулиць). Розвиток зеленого господарства проводиться переважно за рахунок створення локальних зелених зон – паркових насаджень, скверів.


 1. Основні пріоритетні напрями екологічної Програми

Враховуючи реальний стан довкілля, який сформувався на території та виконання пріоритетних напрямків екологічної політики міської ради є:

 1. Обов’язкове врахування екологічних вимог і обмежень (екологічний імператив) при прийнятті рішень щодо розвитку видів виробничо-господарської діяльності та забудови території;

 2. Запобігання забруднення підземних та поверхневих вод.

 3. Покращення санітарно-екологічного стану водних об'єктів.

 4. Покращення санітарно-екологічного стану природних джерел.

 5. Забезпечення мешканців населених пунктів якісною питною водою.

 6. Зменшення викидів забруднюючих речовин та покращення стану атмосферного повітря.

 7. Озеленення, благоустрій населених пунктів; збереження природно-заповідного фонду.

 8. Розвиток сфери поводження з твердими побутовими відходами.

 9. Екологічна освіта і виховання; підготовка кадрів. 1. Очікувані результати виконання Екологічної програми:

Виконання Програми надасть можливість забезпечити:

 • Зменшення викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря;

 • Забезпечення моніторингу стану навколишнього природного середовища;

 • Попередження забруднення поверхневих і підземних вод внаслідок покращання роботи міських очисних споруд, реконструкції (ремонту) існуючих і будівництва нових каналізаційних мереж;

 • Охорона і збільшення площ зелених насаджень;

 • Захист території від затоплення і підтоплення паводковими водами, попередження руйнування берегів рік;

 • Створення системи екологічної освіти та інформування населення про стан довкілля.

Секретар міської ради О.А. КалніболоцькийДодаток

до рішення міської ради

від 25.04.2013р. № 12 - 01

Заходи екологічної Програми охорони навколишнього природного середовища та атмосферного повітря

п/п

Зміст заходів

Термін

виконання

Джерело

фінансування

Відповідальні

виконавці

І. Охорона і раціональне використання водних ресурсів

1.1

Санітарна очистка прибережних смуг річки Дніпро

Постійно

місцевий

бюджет, міський природоохоронний фонд

Виконком,
КП «Місто»


1.2

Розчищення русел малих річок Дунаєць та Сухий потік

Постійно

місцевий

бюджет, міський природоохоронний фонд

Виконком,
КП «Місто»


1.3

Очистка дренажних та відвідних каналів

Постійно

місцевий

бюджет

Виконком,
КП «Місто»


1.4

Проведення інвентаризації громадських криниць та контроль за їх належним санітарним утриманням

Постійно

місцевий бюджет

Виконком, КП «Управління ВКГ»

ІІ. Озеленення території

2.1

Ліквідація аварійних, фаутних дерев та сухостою, кронування дерев

Постійно

місцевий

бюджет

КП «Місто»

2.2

Закупівля та висадка саджанців дерев і квітів, розбивка клумб, квітників

Постійно

місцевий

бюджет

КП «Місто»

2.3

Утримання зелених насаджень

Постійно

місцевий

бюджет

КП «Місто»

2.4

Проводити дні охорони довкілля («День довкілля», «Чисте повітря», «Первоцвіт», «Новорічна ялинка») та інші заходи щодо охорони довкілля із залученням широких верств населення, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності

Постійно

місцевий

бюджет

Виконком,

КП «Місто»

2.5

Ліквідація наслідків буреломів

Постійно

місцевий

бюджет

КП «Місто»

ІІІ. Раціональне використання, зберігання
побутових відходів та відходів виробництва


3.1.

Проведення заходи по санітарному очищенню міста у відповідності до затвердженої схеми санітарного очищення

Постійно

місцевий

бюджет

Виконком,

КП «Місто»,
КП «ЖЕК»


3.2

Ліквідація несанкціонованих, неконтрольованих звалища відходів та не допускати утворення нових несанкціонованих звалищ

Постійно

місцевий

бюджет

Виконком,

КП «Місто»,
КП «ЖЕК»


3.3

Виконання інших вимог, передбачених законодавством, щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища відходами.

Постійно

місцевий

бюджет

Виконком, комісія міської ради

3.4

Коригування існуючої та розробка додаткової проектно-кошторисної документації для закінчення робіт по реконструкції очисних споруд

до 2014 р.

Державний бюджет, місцевий бюджет

Виконком,
КП «Управління ВКГ»


IV. Охорона атмосферного повітря

4.1

Провадження заходів щодо зменшення викидів в атмосферу

Постійно

Кошти підприємств

виконком

4.2

Контроль за новим будівництвом, реконструкцією об’єктів, які впливають на стан довкілля, в т.ч. на атмосферне повітря

Постійно

Кошти підприємств

Виконком, управління містобудування та архітектури

V. Організаційно – масова та виховна робота

5.1

Обговорення стану навколишнього природного середовища на сесіях міської ради, відповідних комісіях та інформування громадськості через місцеві засоби масової інформації.

Постійно

Місцевий бюджет

Виконком, комісія міської ради

5.2

Залучення учнівської молоді до заходів з екологічного спрямування.

Постійно

Місцевий бюджет

Виконком, відділ освіти

5.3

Проведення уроків на тему: «Чисте місто» по захисту навколишнього природного середовища

Щорічно

Місцевий бюджет

Міський відділ освіти

Секретар міської ради О.А. Калніболоцький