Рішення від 25. 12. 2009 №2630 42 сесія 5 скликання - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Рішення (п'ятнадцята сесія шостого скликання) 27 березня 2013 року м. 1 150.17kb.
Рішення №114/19/09 Від 23 січня 2009 року Дев’ятнадцята сесія П’ятого... 1 41.04kb.
Рішення п’ятнадцята сесія VІ скликання від 21 грудня 2012 року №... 1 71.42kb.
Рішення Від 30. 01. 2009 №2257 34 сесія 5 скликання Про внесення... 1 82.05kb.
Відкрите голосування VI сесія VI скликання від 31. 03. 2011 12: 11: 43 1 74.37kb.
Рішення від 25. 12. 2009 №2631 42 сесія 5 скликання 1 44.69kb.
Рішення № 2012 року сесія скликання Про внесення змін до рішення... 1 15.74kb.
Рішення №469 Від 5 грудня 2012 р 28 сесія 6 скликання м. Жмеринка... 1 43.77kb.
Рішення шістнадцятої сесії селищної ради V скликання від 13 листопада... 1 54.46kb.
Рішення від 21. 06. 2013 №1315 33 сесія 6 скликання Про внесення... 1 178.37kb.
Рішення від 04. 09. 2009 №2511 39 сесія 5 скликання Про внесення... 1 86.82kb.
Програма правової освіти населення м. Червонограда на 2013-2015 роки... 1 134.62kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Рішення від 25. 12. 2009 №2630 42 сесія 5 скликання - сторінка №1/1


ВІННИЦЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ
від 25.12.2009 №2630


42 сесія 5 скликання

Про хід виконання «Програми

правової освіти та надання безоплатної

правової допомоги населенню м. Вінниці.
Рішенням міської ради від 25.12.2007 року № 1619 затверджено Програму правової правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню м. Вінниці» (надалі – Програму).

На виконання Програми при Вінницькому міському управлінню юстиції відкрито громадську приймальню по наданню безкоштовної правової допомоги малозабезпеченим громадянам.

З метою правового інформування населення Вінницьке міське управління юстиції співпрацює з наступними засобами масової інформації: з газетами «Здоров’я. Події .Час», «Вінницька газета» (рубрика «Правовий вісник»), міською радіостанцією «Місто над Бугом», МКП «ВІТА».

Протягом 2009 року спеціалістами міського управління юстиції з правової освіти здійснено 40 виступів на радіо «Місто над Бугом» та 25 публікацій у пресі. Протягом 2009 року проведено 91 семінар. Кількість населення, охопленого даними заходами, складає 2863 чоловік.

Спеціалістами міського управління юстиції проводились виступи в навчальних закладах міста та правовому кінолекторії «Підліток і Закон» при кінотеатрі «Родина».

Протягом 2009 року спеціалістами управління було проведено 6 заходів у правовому кінолекторії та 52 семінари у навчальних закладах міста.

Міським управлінням юстиції спільно з міською МКМР з правової освіти в м. Вінниці у 2009 році проведено конкурс громадських приймалень установ, підприємств, організацій на краще забезпечення правової допомоги малозабезпеченим категоріям населення та конкурс бібліотечних установ на кращу діяльність з питань формування правової культури та правової свідомості населення.

Для надання методичної допомоги навчальним закладам та закладам культури міста в рамках тижнів правових знань міським управлінням юстиції надіслано 15 методичних матеріалів, розроблено 45 методичних рекомендацій для підприємств, установ і організацій.

Працівниками служби у справах дітей проведено 71 виступ перед учнями, студентами та їх батьками в навчальних закладах міста на теми: «Права та обов’язки дітей в Україні», «Права та обов’язки батьків», «Юридична відповідальність неповнолітніх в Україні», «Сімейне законодавство України» даними виступами охоплено 5146 чоловік. Подано 14 публікацій у засоби масової інформації на правові теми. Проведено 1236 профілактично-роз’яснювальних бесід серед підлітків та їх батьків з метою поширення правових знань та профілактики правопорушень. Надано 2890 консультацій громадянам та працівникам навчальних, лікувальних та інших закладів міста.

Державна податкова інспекція у м. Вінниці систематично проводить семінари, інформаційні зустрічі з платниками податків, як юридичними, так і фізичними особами, тренінги для новостворених суб'єктів господарювання та семінари-тренінги для громадян - майбутніх підприємців в центрах зайнятості міста. Всього за 11 місяців 2009 року проведено 66 семінарів та тренінгів.

Постійно проводиться робота з молоддю - майбутніми платниками податків. При цьому використовуються різні форми: такі як лекції-бесіди, конкурси, в т.ч. конкурс «Податки очима дітей» в середніх навчальних закладах та семінари, лекції, конкурси з питань податкового законодавства ділові ігри, дні відкритих дверей для студентів вищих навчальних закладів міста. Всього протягом 11 місяців проведено 58 заходів, з яких 39 пізнавальних та 19 публічних.

Крім того, щоденно надаються консультації з питань застосування норм податкового законодавства громадянам та суб'єктам господарювання в Громадській приймальні ДПІ, «Прозорому офісі» міськвиконкому та по телефону інформаційно-довідкової служби ДПІ.

З метою широкого інформування та підвищення податкової культури громадян міста та платників податків ДПІ у м. Вінниці щотижня випускає власну телепередачу «Податковий тиждень», яка транслюється на 2 телеканалах та власні радіопередачі-щоденна «Податкова п'ятихвилинка» та «Податкова хвиля», яка виходить в ефір 2 рази на місяць.

Станом на 26.11.2009 року працівниками Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано 1113 індивідуальних консультацій сім'ям, дітям та молоді.

Працює програма діяльності Уповноважених з прав дітей (дитячих омбудсменів) в м. Вінниці, яка була розпочата на підставі доручення міського голови № Д-231 від 05.04.2007 р. Протягом 2009 року проведено широку інформаційно-рекламну компанію щодо діяльності представництва дитячих омбудсменів міста.

Виготовлена та постійно розповсюджується в учбових закладах, в різноманітних дитячих та молодіжних аудиторіях друкована соціальна реклама діяльності представництва (буклети, плакати). Проводяться із залученням ЗМІ заходи щодо інформаційної підтримки діяльності представництва дитячих омбудсменів міста.

Проведені прес-конференції з представниками ЗМІ, круглі столи, інформаційні зустрічі з заступниками директорів з виховної роботи СЗОШ та шкільними лідерами, інформаційні зустрічі - бесіди стосовно прав дітей та їх захисту безпосередньо з учнями у школах міста.

Організована система роботи дитячих омбудсменів зі зверненнями дітей. З цією метою розроблена та функціонує Інтернет-сторінка, де передбачена можливість безпосереднього звернення до дитячого омбудсмена відповідно до його напрямків діяльності. Крім того, діє електронна пошта представництва дитячих омбудсменів та кожний другий вівторок місяця ведеться особистий прийом.

Головне управління праці і соціального захисту населення міської ради забезпечує підготовку та подання необхідних роз'яснень громадянам в засобах масової інформації, підприємствам, установам та організаціям щодо змін в чинному законодавстві та методик надання пільг, адресної грошової допомоги, субсидій та компенсаційних виплат, а також надання безоплатних юридичних послуг в порядку, передбаченому законом України «Про соціальні послуги».

Відділ у справах сім'ї, молоді та туризму міської ради протягом 2007-2009 років проводив заходи направлені на реалізацію Програми правової освіти населення міста, вживав заходів щодо забезпечення безоплатного інформування громадян про права та свободи, насамперед серед молоді, студентів.

Зокрема, надавалися консультації для молоді «Рівний рівному» в рамках діяльності «Вінницької молодіжної ради з питань сприяння реалізації державної молодіжної політики», в т.ч.: надавалися консультації з питань діяльності молодіжних об'єднань, ведення звітності та обліку в молодіжних організаціях відповідно до чинного законодавства, залучення молоді в органи місцевого самоврядування, молоді та молодим сім'ям, що опинились в складних життєвих обставинах, а саме, можливість отримання державної допомоги, профорієнтації молоді та отримання професійної освіти та працевлаштування, ведення здорового способу життя.

Управлінням освіти міської ради розроблені заходи щодо практичної реалізації Програми , а саме, сприяння створенню класів з поглибленим вивченням правознавства. Такі класи функціонують у СЗШ І-ІІІ ступенів №№ 2, 6, 7, 10, 11, 16, 23,26.

10 грудня 2009 року у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах було проведено урок–лекцію на тему: «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Протягом 2009 року в ефірі МКП ІТА «ВІТА» активно висвітлювались і продовжують висвітлюватись матеріали, що відносяться до безкоштовної юридичної консультації населення, інформування громадян щодо змін та доповнень в законодавстві України.

Щотижня у ефір виходить програма «Вінниця і кримінал», яка розповідає про види правопорушень та відповідальність, яка за них передбачена чинним законодавством.

Два рази на тиждень в ефірі телеканалу «ВІТА» виходить програма «На варті доріг», в якій глядачі знайомляться з діяльністю ДАІ, з новинками у правилах дорожнього руху, дізнаються про свої права та обов'язки як учасників дорожнього руху.

Темі правової освіти вінничан приділяється постійна увага і у роботі радіокомпанії «Місто над Бугом». Так, у програмах радіокомпанії на Першому національному каналі дротового мовлення щопонеділка звучить передача «Юридичний вісник».

Управління культури міської ради постійно проводить роботу з популяризації юридичної літератури, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до законів України та їх розуміння через структурні підрозділи Вінницької міської централізованої бібліотечної системи.

У бібліотеках міста створено належні умови для отримання громадянами додаткових знань про свої права, правову політику держави, забезпечено вільний доступ громадян до різних джерел інформації.
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Інформацію начальника юридичного управління міської ради взяти до відома.

2. Управлінням і відділам міської ради продовжити роботу щодо забезпечення виконання заходів Програми.

3. Внести зміни в розділ ІІІ додатку до рішення міської ради від 25.12.2007 року №1619, виклавши його в новій редакції (додається).

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики (Зажирко Ю.Д.)


Міський голова В.Б.Гройсман

Додаток

до рішення міської ради

від 25.12.2009 №2630

ІІІ. Основні заходи щодо виконання Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню міста.
1. Організаційні і правові заходи

1.1. Управлінню освіти, управлінню культури, управлінню праці та соціального захисту населення, відділу у справах дітей, відділу у справах сім'ї та молоді міської ради в межах компетенції розробити конкретні заходи щодо практичної реалізації Програми правової освіти населення міста.


Управління освіти, управління культури, управління праці та соціального захисту населення, відділу у справах дітей, відділу у справах сім'ї та молоді міської ради.

1-ий квартал 2010 року
1.2. Сприяти створенню класів з поглибленим вивченням правознавства та запровадженню курсів: «Практичне право», «Права дитини» тощо.
Управління освіти міської ради,

починаючи з 2010-2011 рр.
1.3. Організувати проведення в навчальних закладах міста декадника правових знань «Правові знання на службі демократії та правопорядку».
Управління освіти міської ради

Жовтень-листопад 2010-2012 рр.
1.4. У кожному навчально-виховному закладі організувати роботу гуртків, клубів, залучати до участі в них учнів молодших класів. Проводити олімпіади, декади, місячники правових знань, у рамках яких передбачити проведення вікторин, конкурсів на краще володіння правовими знаннями, зустрічей з працівниками правоохоронних органів тощо.
Управління освіти міської ради

Міська МКМР

Постійно
1.5. З метою підвищення податкової культури населення проводити інформаційні дні платників податків, тижні податкових знань в навчальних закладах, ділові ігри, конкурси творчих робіт учнів та студентів, огляди, конкурси засобів масової інформації на краще висвітлення податкової тематики.
Державна податкова адміністрація м. Вінниці

Постійно
1.6. Здійснити оформлення тематичних книжково-ілюстративних виставок та переглядів літератури з правової тематики, днів інформації, зустрічей з провідними спеціалістами головного управління юстиції на базі структурних підрозділів Вінницької міської центральної бібліотечної системи. Віднайти можливість щодо забезпечення бібліотек юридичною літературою, періодичними виданнями правового характеру.
Управління культури міської ради, міське управління юстиції разом з органами місцевого самоврядування

Постійно
1.7. Забезпечити створення в міських бібліотеках інформаційно-консультативних центрів «Право». У Будинках культури, клубах, бібліотеках поновити діяльність гуртків, клубів морально-правового спрямування, правових лекторіїв та кінолекторіїв.

Управління культури міської ради

4-ий квартал 2010 року.
1.8. Рекомендувати міському управлінню внутрішніх справ, прокуратурі м. Вінниці спільно з засобами масової інформації висвітлювати конкретну діяльність щодо посилення боротьби із злочинністю і корупцією, надійного захисту конституційних прав і свобод громадян, роз'яснювати чинне законодавство. Запропонувати суддям місцевих судів прийняти активну участь у роз'ясненні діяльності судів по захисту конституційних прав і свобод громадян та чинного законодавства.
Міські управління:

юстиції, УМВС, місцеві суди

Постійно
1.9. Вжити додаткових заходів щодо забезпечення безоплатного інформування громадян про права та свободи, а також надання малозабезпеченим верствам населення, зокрема, дітям безкоштовної правової допомоги. Створити громадські приймальні при державних установах.
Міське управління юстиції; Головне управління праці та соціального захисту населення; відділ сім'ї, молоді та туризму; відділ у справах дітей міської ради; Центр соціальних служб для молоді

4-ий квартал 2010 року
1.10. Внести пропозиції міській раді, щодо організації надання органами місцевого самоврядування первинної правової допомоги.
Юридичне управління міської ради

Постійна комісія міської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики
1.11. Розглянути питання щодо взаємодії органів внутрішніх справ та виконавчих органів міської ради по виконанню Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», профілактики злочинності та правопорушень серед неповнолітніх, запобігання дитячій бездоглядності.
Міське управління внутрішніх справ

Відділ міської ради у справах дітей

3-ий квартал 2010 року
2. Методичне забезпечення правової освіти.

2.1. Провести міську науково-практичну конференцію на тему «Розвиток правової освіти – необхідна умова побудови правової держави. Запросити до участі в роботі конференції представників громадських організацій, статутами яких передбачена правова освітня діяльність, вчених-юристів, працівників правоохоронних органів, юстиції, освіти, культури, юрисконсультів.


Міська МКМР з правової освіти населення

Міське управління юстиції

3-ий квартал 2010 року
2.2. З метою активізації правоосвітньої та правовиховної роботи проводити огляди-конкурси на кращу організацію правової освітньо-виховної роботи в навчальних закладах, бібліотеках, інших установах. Висвітлення правової тематики в засобах масової інформації.
Управління освіти міської ради

Управління культури міської ради

Постійно
2.3. Вивчати і впроваджувати кращий досвід організації та проведення правової освітньо-виховної роботи.
Міська МКМР з правової освіти

Міське управління юстиції

Органи місцевого самоврядування

Постійно

3. Участь засобів масової інформації

3.1. Комунальним засобам масової інформації всебічно висвітлювати діяльність державних виконавчих органів та місцевого самоврядування, правоохоронних органів і громадськості за наданими ними матеріалами щодо боротьби з організованою злочинністю та корупцією, попередження правопорушень. Практикувати проведення прямих ефірів та записів в студії на МКП ІТА «ВІТА» та радіокомпанії «Місто над Бугом»


Управління інформаційної політики та зв'язків з громадськістю міської ради, телеагенство «ВІТА».

Постійно
3.2. З метою забезпечення відкритості правової інформації висвітлювати у комунальних засобах масової інформації актуальні правові питання, відповідні акти законодавства та практику їх застосування за матеріалами, що потребують оприлюднення та висвітлення. Організувати з цією метою цикли навчально-методичних телепередач. Залучати до висвітлення правових питань вчених, провідних практиків в галузі права.
Управління у справах ЗМІ та зв'язків з громадськістю міської ради

Міська МКМР з правової освіти

Постійно


Міський голова В.Б.Гройсман

Начальник загального відділуФролова Наталія Станіславівна
Юридичне управління