Шановна Тетяно Анатоліївно! - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Випускний 2009 Учениця: Ура!!! Уроки скінчилися. Дівчата, ну- мо... 1 212.33kb.
Т. О.: Доброго дня, пане Володимире. В. Ш 1 275.47kb.
М. Тернопіль Шановна редакція "ВЖ", у вашій газеті 18. 01. 2006р. 1 56.06kb.
Шановна Оксана Петрівна! 1 97.18kb.
Заступнику Генерального прокурора України колінько о. М. Шановна... 1 80.47kb.
Шановна колего! Просимо Вас висловити деякі погляди на інноваційні... 1 45.64kb.
Доброго дня вам шановна громада! Ми раді бачити Вас 1 32.59kb.
Міністерство освіти І науки україни дрогобицький державний педагогічний... 1 27.83kb.
Шановна Ларисо Орестівно! Вітаєм Вас з Днем народження, Днем Вашого... 1 18.54kb.
Шановна територіальна громадо, депутати, працівники органів місцевого... 1 246.43kb.
Українське філософсько-економічне наукове товариство шановна Оксано... 1 19.06kb.
На виконання доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 30. 1 22.15kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Шановна Тетяно Анатоліївно! - сторінка №1/1
Шановна Тетяно Анатоліївно!

Рахункова палата розглянула Ваші звернення від 01.02.2013 № 125/7-25 та № 125/7-26 щодо надання інформації про стан фінансування та ефективність використання коштів державного бюджету на виконання заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки та заходів Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки за 2012 рік і повідомляє.

За результатами аудиту використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я України, та гуманітарної допомоги громадських організацій на виконання заходів з профілактики та лікування захворювань на туберкульоз встановлено, що Міністерство охорони здоров'я України у 2011-2012 роках не забезпечило ефективного використання коштів державного бюджету, виділених на виконання заходів з профілактики та лікування захворювань на туберкульоз. Через відсутність належної співпраці Міністерства охорони здоров'я України як державного замовника державних цільових програм щодо подолання епідемії туберкульозу з Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, органами місцевого самоврядування і громадськими організаціями, які виконують відповідні заходи коштом місцевих бюджетів та Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, не забезпечено дієвої координації їх виконання.

Недостатні бюджетні призначення на виконання заходів з протидії туберкульозу не дають змоги забезпечити протитуберкульозні заклади сучасними спорудами і діагностичним обладнанням, хворих - необхідними протитуберкульозними препаратами, а також дотримання належного рівня інфекційного контролю. Близько 80 відсотків будівель протитуберкульозних закладів не відповідають вимогам ДБН та санітарним нормам і правилам.

У результаті мета Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз, що виконувалась у 2007-2011 роках, МОЗ не досягнута. Не забезпечено досягнення мети і відповідної нової державної цільової програми, реалізація якої розпочата у 2012 році. Високий рівень захворюваності на туберкульоз і поширення його мультирезистентних форм обумовлено насамперед недостатньою ефективністю заходів, спрямованих на переривання ланцюга передачі туберкульозної інфекції, і несвоєчасним виявленням хворих на заразні форми, недотриманням схем лікування та кадровими проблемами.

Нормативно-правові акти, що регламентують діяльність центральних органів виконавчої влади, які реалізують державну політику у сфері протидії соціально небезпечним захворюванням, недосконалі. Законом України „Про протидію захворюванню на туберкульоз" не визначені повноваження інших, крім МОЗ, центральних органів виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.

За відсутності належного контролю з боку МОЗ більше 10 років у повному обсязі не розроблені і в установленому порядку не затверджені державні соціальні нормативи, що визначають перелік та обсяг гарантованого рівня медичної допомоги хворим на туберкульоз.

У порушення вимог статті 35 Бюджетного кодексу України бюджетний запит на 2011 рік сформовано МОЗ за відсутності детальних розрахунків та обґрунтувань обсягів видатків на закупівлю медикаментів для лікування туберкульозу, тестів, туберкуліну і витратних матеріалів для його діагностики. Мінфіном неналежним чином проведено аналіз бюджетного запиту на предмет ефективності використання бюджетних коштів і включено відповідні видатки до проекту закону про держбюджет, що є порушенням статті 36 Бюджетного кодексу.

За відсутності у 2012 році затвердженої державної цільової програми кошти державного бюджету в сумі 175780,8 тис. грн. спрямовано на здійснення централізованих заходів з боротьби із захворюванням на туберкульоз, що є порушенням вимог статті 87 Бюджетного кодексу України та затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2011 № 501 Переліку закладів охорони здоров'я та програм у галузі охорони здоров'я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету.

Паспорти бюджетних програм 2301370 і 2301400 затверджені спільним наказом МОЗ та Мінфіну від 20.04.2011 № 228/530 і від 19.03.2012 №174/372 з порушенням вимог статті 20 Бюджетного кодексу - на 5 та 33 дні пізніше встановленого терміну, що відповідно до статті 116 Бюджетного кодексу є порушенням бюджетного законодавства.

Затверджені у паспортах бюджетних програм на 2011 і 2012 роки результативні показники не забезпечують визначення рівня досягнення поставленої мети та виконання завдань бюджетної програми щодо заходів з профілактики та діагностики туберкульозу, що є порушенням п. 1 Правил складання паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання, затверджених наказом Мінфіну від 29.12.2002 № 1098.

Неефективні управлінські рішення МОЗ призвели до несвоєчасного проведення процедур закупівель протитуберкульозних препаратів і виробів медичного призначення для діагностики туберкульозу, що одночасно з необгрунтованим продовженням термінів постачання вказаних товарів стало причиною недостатнього забезпечення ними регіональних органів охорони здоров'я: у 2011 році - на рівні 8-24 відсотків, у 2012 році - на рівні 60 - 75 відсотків. Через недостатній контроль з боку МОЗ, до ДП „Укрвакцина" більше 9 місяців не поставлявся закуплений ним протитуберкульозний препарат на суму 6489,9 тис. гривень. При цьому внаслідок недоотримання закуплених препаратів та невчасного їх розподілу Міністерством були створені умови для затримки постачання цих препаратів до закладів охорони здоров'я, порушення схем і переривання процесу лікування та придбання їх за інші кошти.

Представниками власників реєстраційних посвідчень пропонується включення до Реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, що можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров'я, які повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, ціни на препарати, що від двох до 9 разів перевищує ціни, за якими фактично здійснюється торгівля. У результаті запроваджені Урядом з метою ефективного використання коштів державного та місцевих бюджетів декларування/реєстрація оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення у вказаному Реєстрі не забезпечують отримання достовірних даних про ціни та досягнення зазначеної мети.

За відсутності в Міністерстві належного моніторингу цін на препарати іноземного виробництва створено умови для закупівлі у комерційної структури лікарських засобів за цінами, що в 2,6 - 1,3 раза перевищують ціну цього ж препарату, придбаного коштом гранта Глобального фонду та поставленого до лікувальних закладів у 2012 році.

Через недостатній контроль з боку МОЗ за забезпеченням регіональних закладів охорони здоров'я протитуберкульозними препаратами за рахунок коштів держбюджету та їх розподілом в окремих регіональних закладах охорони здоров'я утворилися залишки протитуберкульозних препаратів, що забезпечать їх потребу на 3 - 6 років, але водночас, враховуючи терміни придатності, не можуть бути використаними, тоді як в інших регіонах ці препарати відсутні. Таким чином, протитуберкульозні препарати, придбані коштом державного бюджету на суму 634,9 тис. грн., використовуються неефективно.

За відсутності ефективного управління МОЗ України коштами державного бюджету на закупівлю протитуберкульозних препаратів і витратних матеріалів відкриті асигнування наприкінці 2011-2012 років у сумі 8516,4 тис. грн. не використані. Водночас препарати для проведення туберкулінодіагностики у дітей, на які у 2011 році планувалось використати 1149,7 тис. грн., Міністерством не закуповувались.Здійснення контрольного заходу щодо стану фінансування та ефективності використання коштів державного бюджету на виконання заходів Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки за 2012 рік планом роботи Колегії Рахункової палати не було передбачено.