Стан освітньої галузі Підволочиського району - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Про хід виконання Програми розвитку галузі освіти Дрогобицького району... 1 257kb.
Теоретичні та методичні засади реалізації нового Державного стандарту... 5 1032.68kb.
Уроках освітньої галузі «Естетична культура» 3 675.19kb.
Круглий стіл в 1 22.47kb.
Стан виконання 2 396.19kb.
Концепція реформування освітньої галузі району на період до 2015... 1 92.03kb.
На засіданні вченої ради Глухівського нпу ім. О. Довженка 1 74.23kb.
Про стан розвитку галузі тваринництва в господарствах Дергачівського... 1 48.61kb.
План роботи віділлу освіти на 2013 рік м. Кривий Ріг погоджено затверджено... 8 1719.72kb.
Індивідуальна освітня траєкторія: що й для чого? 1 32.33kb.
Інформація про проведення засідання робочої групи економічних реформ... 1 120.42kb.
План перевірок дотримання санітарно-епідеміологічного законодавства... 4 640.74kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Стан освітньої галузі Підволочиського району - сторінка №1/1
Стан освітньої галузі

Підволочиського району
Відділ освіти районної державної адміністрації та заклади освіти району спрямовують свою діяльність на вдосконалення системи освіти, що визначено Національною доктриною, добиваються створення належних умов для здобуття дітьми якісної освіти та їх всебічного розвитку, розвитку творчості педагогічних кадрів.

З метою утвердження відкритої і демократичної системи управління освітою, здійснюється звітування керівників навчальних закладів, яке традиційно проводиться з червня по вересень на загальношкільних конференціях педагогічного, учнівського та батьківського колективів із запрошенням представників громадськості та керівників органів місцевого самоврядування.

Якісна освіта є одним із найважливіших соціально-значущих завдань відділу освіти райдержадміністрації.

Сьогодні освіта району – це цілісна система з позитивними тенденціями розвитку, що має значний потенціал.

Після ухвалення Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу» суспільство вимагає докорінної зміни підходів до освіти, розвитку людини, її особистісних і культурних якостей, зокрема і підходів до дошкільної освіти.

Дошкільна освіта

Дошкільна освіта у 2010-2011 навчальному році охоплювала 1055 дітей віком від 2 до 6 років: в місті -430 осіб, в селі – 625 осіб, які виховувалися у 31 ДНЗ, Мисловецькій школі-сад та Клебанівському ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ.

За 3 останні роки у нас різко збільшилась кількість дитячих садочків з 25 до 33 аналогічно і збільшилась кількість дітей охоплених дошкільною освітою з 918 до 1055, що становить 54 відсотки від загальної кількості дітей. Із прийняттям вищезгаданого закону різко збільшилося кількість дошкільнят 5 річного віку, що прийшли в дитячий садочок старшої групи. Сьогодні передшкільною освітою у 31 ДНЗ, Мисловецькій школі-сад та Клебанівському ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ охоплено 371 дитина, що становить 91 відсотки.

З метою рівного доступу до передшкільної освіти з 1 вересня 2010 року відкрито групи з короткочасним перебуванням дітей 5 річного віку у Кошляківській ЗОШ І-ІІІ ст.., Росохуватецькій ЗОШ І ст. Проводяться роботи по відкриттю додаткових груп у Кам’янківському і Скориківському ДНЗ, де кількість вихованців перевищує наповнюваність групи дозволені норми.

Відкрито другу вікову групу в Новосільському дошкільному навчальному закладі.

Проводено ремонтні роботи в Мединському та Подільському дошкільних навчальних закладах.

В Підволочиському ДНЗ проведено реконструкцію системи опалення в рамках мікропроекту енергозбереження на загальну суму 150 тис. грн. Підведено гарячу проточну воду в Скалатському, Гнилицькому, Лозівському, Кам'янківському, Турівському ДНЗ.

В дошкільній освіті відбувається послідовний процес модернізації змісту освіти. З минулого року розпочато впровадження Базової програми «Я у Світі» в практику роботи дошкільних закладів міста

З оновленням змісту дошкільної освіти виникає проблема забезпечення дошкільних навчальних закладів кваліфікованими кадрами. Нині в ДНЗ, згідно штатних розписів, 205 працівників, серед них 105 педагогів, з них 35 з вищою педагогічною освітою (30%), 62 з середньою спеціальною освітою (66%), 7 педагогів заочно здобувають вищу педагогічну освіту. Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» встановлено 5 педагогам, звання «старший вихователь» присвоєно 1 педагогу, звання «вихователь – методист» - 2 педагогам.

В штатних розписах Підволочиського та Скалатського ДНЗ введені посади інструкторів з фізкультури, в Скалаті – вчителя англійської мови, в Скориківському та Староміщинському ДНЗ - посади музичних керівників.

Водночас в системі дошкільної освіти перед нами стоїть ряд завдань:

- створення належних санітарно-гігієнічних умов,

- забезпечення внутрішніми туалетами,

- охоплення усіх дітей 5-річного віку передшкільною освітою.


Загальна середня освіта

Шкільна освіта на сучасному етапі розвитку нашого суспільства покликана здійснити надзвичайно важливу трансформацію. Стрімкий розвиток інтеграційних процесів та глобалізації ставить перед школою велике завдання: виховати успішну людину, людину, яка за своїм способом мислення , професійними якостями та матеріальним достатком зможе стати конкурентоспроможним на світовому ринку праці.

З 01.09 2010 року функціонує 47 ЗОШ, 14- І-ІІІ ст., в т.ч. Піволочиська гімназія імені Івана Франка, 21 ЗОШ І-ІІ ст. в т.ч. Клебанівський ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ., 10 ЗОШ І ст. і Мисловецька школа-сад.

1 вересня, у День знань, перед 4283 учнями Підволочищини гостинно відчинили двері 47 загальноосвітніх шкіл, щоб після закінчення навчання у них юнаки та юнки були компетентними, конкурентоспроможними особистостями, здатними працювати на користь не тільки собі, а й усього суспільства, справжніми патріотами України. У 15 ЗОШ району працюватиме 25 груп продовженого дня, навчанням і вихованням в яких охоплено 735 дітей, з них 525 дітей із сільської місцевості.

Складна демографічна ситуація минулих років торкнулася й нашого району. Аналіз контингенту учнів свідчить про те, що у порівнянні з 2005 роком кількість учнів зменшилася на 1300, тобто з карти району зникли 3 школи таких як Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст..

У 2009- 2010 навчальному році проведено державну атестаційну експертизу і визнано атестованими Іванівську ЗОШ І-ІІІ ст., Оріховецьку ЗОШ І-ІІІ ст., Жеребківску ЗОШ І-ІІ ст., Галущинську ЗОШ І-ІІ ст., Новосілківську ЗОШ І-ІІ ст., Терпилівську ЗОШ І ст.

Модернізація української школи відбувається досить стрімко, але разом з тим планомірно. Зміна системи оцінювання і терміну навчання в загальноосвітніх навчальних закладах логічно продовжилась в оновленні змісту навчання у молодшій школі. Широко впроваджувалися у практику роботи початкової школи ідеї особистісно - орієнтованого навчання.

Завершальним етапом шкільної освіти є старша школа, в якій відбувається становлення молодих людей, свідомий вибір майбутньої професії. Паралельно відбувається процес реформування як основної так і старшої школи. Цей процес надзвичайно відповідальний і складний, бо профілізація старшої школи вимагає нового змісту навчання, нових технологій, відповідних кадрів, матеріально-технічної бази, співпраці із вищими навчальними закладами.

Молода людина , яка виходить зі стін рідної школи, повинна не просто бути озброєною теоретичними знаннями та мати практичні навички, вона повинна бути носієм сучасної української культури та сповідувати філософію успіху.

У 2009-2010 н.р. у загальноосвітніх навчальних закладах району розширено мережу факультативів, курсів за вибором, гуртків, запроваджено до профільну і профільну освіту.

Поглиблено вивчається англійська мова 8 кл. (45 уч.) у Підволочиській гімназії ім.. І.Франка; українська мова 8 клас у Городницькій ЗОШ І-ІІ ст. (18 учнів),; у Качанівській ЗОШ І-ІІІ ст. (25 уч.), у. Оріховецькій ЗОШ ; історія в Новосільській ЗОШ І-ІІІ ст.. (19 учнів), Староскалатській ЗОШ І-ІІІ ст.. (12 уч.), Іванівській ЗОШ І-ІІІ ст.. (8 уч.); таматематика у Підволочиській ЗОШ І-ІІІ ст. (24 уч.), у Скалатській ЗОШ І-ІІІ ст (23 уч), Кривенській ЗОШ І-ІІ ст. (15 уч.); хімія у Кошляківській ЗОШ І-ІІІ ст.. (17 уч.); географія у Полупанівській ЗОШ І-ІІ ст..(5 уч.); біологія у Кам янківській ЗОШ І-ІІІ ст.. (18 уч.).
Розподіл учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-Ш ступенів

за профілем навчання

Природничо-математичний профіль навчання№п-п

Назва загальноосвітньої школи І-ІІІ ст

К-ть класів Клас

К-ть унів

1.

Підволочиська гімназія

Ім. Івана Франка1 11

16

2.

Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст

1 11

19

Гуманітарний профіль навчання1.

Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст.

1 11

24

2.

Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст

1 11

19

Математичний профіль навчання1.

Підволочиська гімназія

Ім. Івана Франка1 10

12

2.

Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст.

1 10

17

Правовий профіль навчання1.

Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст.

1 10

19

Філологічний профіль навчання1.


Підволочиська гімназія

Ім. Івана Франка2 10;11

39

2.

Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст

1 11

17

Економічний профіль навчання1.

Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст

1 10

16

Історичний профіль навчання1.

Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст

1 10

18

У 2010-2011 н.р у Скалатській, Підволочиській ЗОШ І-ІІІ ст. та Підволочиській гімназії ім. І.Франка усі старшокласники навчатимуться у профільних класах. Зокрема, в цих школах запроваджено економічний, математичний, історичний, правовий, філологічний, суспільно-гуманітарний профілі навчання. Через малу наповнюваність учнів у класах (8-11 учнів) неможливо ввести профільне навчання в 11 ЗОШ І-ІІІ ст.

У Підволочиській гімназії ім.. І.Франка працює відділення Малої академії наук України, в якій навчаються учні району.

Професійною підготовкою старшокласників у районі займаються: Кам'янківський міжшкільний виробничий комбінат, Новосільська міжшкільна навчально-виробнича майстерня та Підволочиська гімназія імені Івана Франка.

Разом з тим, у організації допрофільного і профільного навчання є ряд проблем. Перш за все – відсутність відповідних підручників та методичного забезпечення. Тому профільне навчання повинно вводитися лише у тих навчальних закладах, де є готовність до цього: належна матеріально-технічна база, наявність обладнаних кабінетів, які б відповідали сучасним вимогам, наявність відповідного програмно - методичного забезпечення, мотивація учнів.

Доступності освіти сприяло впровадження об’єктивної системи оцінювання знань учнів, зокрема шляхом незалежного зовнішнього оцінювання знань учнів. У 2010 році для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні знань зареєстровано 306 учасників на базі відділу освіти райдержадміністрації. У березні 2010 року всі бажаючі змогли випробувати свої сили , взявши участь у пробному тестуванні. Пункт пробного тестування працював на базі Підволочиської гімназії ім. І.Франка. Всі учасники ЗНО-2010 склали тести в пунктах тестування м. Тернополя.

Відрадно, що випускник гімназії єдиний в області набрав 200 балів із хімії.

Кадрове забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів

У 2009-2010 н.р. в районі працювало 670 педагогічних працівників. З них :

- з вищою педагогічною освітою – 507, що становить 76%.

- 47 учителів району має середню-спеціальну освіту

З них : 25 – учителі початкових класів

18 – учителі музики, образотворчого мистецтва

2 – вихователі ГПД

2- педагоги-організатори

- 28 учителів навчаються заочно, з них, 6 здобувають другу вищу освіту, що дозволить їм працювати за фахом з повним тижневим навантаженням у сільській школі.

Учителів з неповним тижневим навантаженням в закладах освіти району працює 248. В більшості це працівники малокомплектних сільських шкіл.

Відмічається певний ріст кількості працюючих пенсіонерів, у 2009-2010 н.р. таких педагогів було 102.

За підсумками атестації:

- 223 педпрацівники мають вищу кваліфікаційну категорію, що становить 33 % працюючих,

- 187 педпрацівники мають першу кваліфікаційну категорію, що становить 28 %.

Це на 3,2 % вищий показник у порівнянні з попереднім навчальним роком, що свідчить про кваліфікаційний ріст педагогів району.

53 учителів (8%) – молоді спеціалісти із стажем роботи до 3-х років.

Протягом 2009-2010 н.р. працевлаштовано 18 випускників вищих навчальних закладів.

Не можна не погодитися, що ніякий досвід управління закладом не можна перенести з одного закладу в інший і чекати від цього позитивних результатів. Але разом з тим, погоджуємось із автором одного висловлювання, який писав: «Ніщо не вчить так, як досвід інших».

Життя і розвиток освітньої установи в наш час не можна уявити без активної участі батьків як однодумців і повноправних учасників освітнього процесу. Спільна діяльність педагогічного та батьківського колективів повинна будуватися за такими напрямами:

1.Формування батьківської культури: відкритий лекторій для батьків, Школа молодого батька, консультації психолога, соціального педагога, логопеда та бібліотекаря.

2.Організація банку даних за спеціальностями батьків з метою їхнього залучення для надання кваліфікованої допомоги у вирішенні проблем шкільного життя. За допомогою батьків проводяться контроль стану харчування, санітарно-гігієнічних умов та огляд-конкурс класних кабінетів.

3.Створення інформаційного простору, у якому батьки, педагоги й учні могли б знайомитись із проблемами школи та знаходити шляхи їхнього спільного розв’язання.

4.Організація дозвілля та позакласної діяльності учнів, у якій особливо активну участь беруть батьки.

Комп’ютеризація навчальних закладів

У Підволочиському районі комп’ютеризовано 25 шкіл: усі школи І-ІІІ ступенів, та 11 шкіл І-ІІ ступенів. По 2 навчально-комп’ютерних комплекси встановлено у Підволочиській ЗОШ І-ІІІ ст., Кам’янківській ЗОШ І-ІІІ ст.. та в гімназії імені Івана Франка. Загальна кількість комп’ютерів у НКК – 257.

За кошти місцевого бюджету до мережі Інтернет підключено 4 навчальних заклади, зокрема: Підволочиська гімназія імені Івана Франка, Підволочиська ЗОШ І-ІІІ ст., Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст., Новосільська ЗОШ І-ІІІ ст., що становить 30 % від кількості ЗОШ І-ІІІ ст. У 2010-2011 н. р. планується підключити до мережі Інтернет усі школи І-ІІІ ст.
Харчування учнів

На харчування учнів у ІІ півріччі 2010 року виділено 500 тис.грн., при потребі 161377 грн. Середня вартість обіду 6,20 коп. У всіх школах надається спонсорська допомога сільськогосподарських підприємств і використовується продукція із пришкільних ділянок.

У районі функціонує 38 шкільних їдалень, в яких організовано гаряче харчування учнів. Усіма видами харчування охоплено 4104 дітей, що становить 95 відсотків. Гаряче харчування здійснювалося у 14 школах І-ІІІ ступенів, у 22 ЗОШ І-ІІ ступенів та у 2 ЗОШ і ст.

Безкоштовним харчування охоплені всі 1567 учнів 1-4 класів.

Питання харчування дітей постійно стоїть на контролі, розглядається на колегіях та нарадах відділу освіти районної державної адміністрації.
Організація підвозу школярів
У 2010-2011 навчальному році потребують підвозу 325 учнів. З них підвозяться 194 рейсовими автобусами, 54 – шкільним автобусом, проте, потребують підвозу ще 75 учнів.
Робота з обдарованими і талановитими дітьми

Відділ освіти, районний методичний кабінет приділяють значну увагу роботі з обдарованими дітьми, організації олімпіад з базових дисциплін, різноманітних конкурсів, змагань тощо. Працівники райметодкабінету підготували, організаційно і методично забезпечили проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, в яких взяли участь відповідно 4156 учнів, а в ІІ-му – 943 учнів загальноосвітніх шкіл.

Проведено із залученням кращих вчителів району навчально-тренувальні збори для учасників ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін.

За результатами виступів у ІІІ етапі з базових навчальних дисциплін у 2009-2010 н.р. школярі здобули 7 дипломів (4 дипломи - ІІ ступеня, 3- дипломи ІІІ ступеня), що становить 14,9 % від загальної кількості учасників. Зокрема, 3 призових місця в учнів Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. (23% ), по 2 призових місця в школярів Підволочиської гімназії ім. І.Франка (16,6%), та Новосілківської ЗОШ (28,5 %). Результативними були виступи команди школярів з біології ( двоє учнів стали призерами олімпіади, ще 3 увійшли в першу десятку).

Прикро, що знизились показники виступів на олімпіадах з української мови, іноземної мови, основ правознавства, фізики, географії, математики, трудового навчання .

Територіальне відділення МАН у 2009-2010 н.р. налічувало 27 учнів. З них двоє захищали наукові роботи, та зайняли призові місця Качалуба Вікторія( 8 клас), в секції «Біологія», Пунда Олеся (9 клас) в секції « Англійська мова» (Скалатська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Однак, залучення більшої кількості учнів, організація дослідницької роботи потребує удосконалення і оновлення.

У районі щорічно проводяться конкурси читців до ювілейних дат письменників і поетів, конкурси учнівських творів, конкурси пісні, конкурси-виставки кращих робіт декоративно-прикладного мистецтва.

Активну та результативну участь продемонстрували школярі в обласних та Всеукраїнських конкурсах:

- Найкращий читач України (Маркевич Соломія Підволочиська ЗОШ І-ІІ ст., Сакевич Вікторія Підволочиська гімназія ім. І.Франка, призери обласного етапу конкурсу)

-Тарасовими шляхами (Колісник Оксана учениця 11 класу Староскалатської ЗОШ І-ІІІ ст., призер обласного етапу конкурсу )

- Ми нація - сузір‘я міліонів (Худо Олена учениця 11 класу Підволочиської гімназії ім. І. Франка, призер обласного етапу фестивалю конкурсу)

- Пісня буде поміж нас (Горалечко Іван – учень 10 класу Качанівської ЗОШ І-ІІІ ст.,призер обласного фестивалю конкурсу виконавців пісень )

- Молодь обирає здоров‘я (агітбригада Підволочиського РБШ, призери обласного етапу конкурсу , кер.Козуб Л.П.)

- Діти Мельпомени (Зразковий театральний колектив «Сузір’я» Скалатського будинку школярів , переможець обласного фестивалю конкурсу дитячих театральних колективів

кер. О.Я. Бабійчук )

- Молитва за Україну (Хоровий колектив Скалатської ЗОШ І-ІІІ ст., призери обласного фестивалю конкурсу духовної пісні кер. Н.Б. Сулима)

- Пісня буде поміж нас (Зразковий вокальний ансамбль «Росинка» Скалатського будинку школярів , призер обласного фестивалю конкурсу виконавців пісень кер. Н.Б. Сулима).

Вихованці гуртків станції юних техніків є призерами Всеукраїнського конкурсу з радіоелектронного конструювання ( Тхір Богдан), та обласних змагань з авіа - та ракетомоделювання (Штокайло Андрій, Штокайло Дмитро). Школярі навчальних закладах є активними учасниками конкурсів на природоохоронну тематику. Шерик Оксана учениця Подільської ЗОШ І-ІІ ст. ( переможець обласного етапу конкурсу «Здорова планета – здоровий ти», команда юннатів Полупанівської ЗОШ І-ІІ ст., переможці обласного етапу конкурсу « Галерея кімнатних рослин» кер. Ниндза Н.М , команда учнів Рожиської ЗОШ І-ІІ ст. переможець обласного етапу конкурсу « Птах року – 2009» кер. Чорній І.Б.

Високі результати демонструють учні в спортивних змаганнях.

Проведено огляди-конкурси та змагання:

- Конкурс вертепів

- Конкурс духовної пісні

- Огляд конкурс зимового фольклору «Різдвяні дзвони»

- Конкурс юних пожежників і юних інспекторів руху, змагання команди юних рятувальників за програмою «Школа безпеки».

Продовжено роботу експедиції учнівської молоді «Любіть Україну вишневу свою, туристсько-екологічної експедиції «Посади калину», туристсько-краєзнавчої експедиції «Краса і біль України».

Свідченням підвищення зацікавленості учнів у вивченні природничо-математичних дисциплін є зростання кількості учасників олімпіад, конкурсів природничо-математичного спрямування. В районі кількість учасників конкурсу „Колосок” зросло у 1,5 рази „ Кенгуру” – на 30 %. За кількістю та результатами конкурсу « Колосок» район ввійшов в 5 найактивніших учасників.

Значна робота по створенню умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідницької та пошукової діяльності проводиться в Підволочиській гімназії ім. І.Франка, що яскраво демонструється на Днях науки - святі-звіті, що стали вже традиційними, які відбуваються у травні.

Підсумком вшанування обдарованих і талановитих дітей є проведення сьомого фестивалю « Веселка Надзбруччя».

Опираючись на відповідні професійні досягнення методична робота в районі має в подальшому вдосконалюватись. У 2010- 2011 році провідною має бути наступна діяльність:

• продовження впровадження результативних технологій, моніторингових досліджень в організацію різних форм методичної роботи,

• підвищення професійного рівня педагогічних працівників, результативності навчально-виховного процесу

• організація навчання керівників РМО з питань впровадження в практику роботи з педагогічними кадрами сучасних активних форм і методів: диспути, ділові та рольові ігри, розв'язання педагогічних ситуацій, моделювання, проектна діяльність, інформаційних технологій

• удосконалення системи роботи з обдарованими дітьми.

• активізація роботи вчителів які мають звання, через залучення їх в різні форми методичної роботи.

Необхідно поліпшити психологічний супровід у навчальних закладах району

В основу методичної роботи покласти ідеї реформування системи освіти, зокрема проблему особисто зорієнтованого навчання та виховання, проектної діяльності, впровадження комп'ютерних технологій в навчально-виховний процес та управлінську діяльність.

Спортивно-оздоровча робота

Невід’ємною частиною виховного процесу дітей, молоді та повноцінного життя дорослого населення нашої держави є фізична культура і спорт.

Її основні завдання – збереження і зміцнення здоров’я, розвиток рухових здібностей , підвищення рівня фізичної підготовленості, формування ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя.

На виконання Закону України «Про фізичну культуру і спорт», комплексної цільової програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» у навчальному році було охоплено третім уроком фізичної культури 623 учні.

З метою залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою і спортом, покращення роботи спортивних секцій у школах району проводилась ХІУ Спартакіада учнівської молоді.

Належна робота по організації спортивно-масової роботи із школярами проводилась у Скалатській, Кам’янківській, Качанівській, Підволочиській ЗОШ І-ІІІ ст, Підволочиській гімназії ім.Івана Франка, Богданівській, Староміщинській, Подільській, Мединській ЗОШ І-ІІ ст.

Впровадження в школах району фізкультурно-оздоровчого комплексу школярів України «Козацький гарт» дано можливість залучити значно більше учнів до занять фізичною культурою і спортом. Вже стало традицією проведення районного етапу фестивалю «Нащадки козацької слави». Переможцем фестивалю стала команда Скалатської ЗОШ І-ІІІ ст., яка прийняла участь в обласному етапі і зайняла 5 місце.

Проведено більше 20 змагань з різних видів спорту за програмою ХІУ Спортивних ігор в яких прийняло участь 1750 учнів. По підсумках обласної Спартакіади район посів 7 місце. Учителі фізичної культури брали участь у конкурсах на кращу фізкультурно-масову роботу, на кращий інноваційний урок, урок футболу.

Заслуговує уваги на поширення досвід вчителів фізичної культури Кам’янківської ЗОШ І-ІІІ ст. (Лучки В.А.), Качанівської (Паньків І.М.), Скалатської (Гелети З.С., Підволочиської гімназії ім. Івана Франка (Шумського Л.Б.).

Проте, загальний рівень фізичної підготовленості школярів ще не скрізь відповідає вимогам навчальних програм. Результати тестувань свідчать, що частина вчителів значно завищує оцінки й не дотримується єдиних критеріїв оцінювання.

Однією з причин незадовільної організації навчальної та позакласної фізкультурно-оздоровчої роботи серед учнівської молоді, і є відсутність необхідної матеріально-технічної навчально-спортивної бази. Не забезпечені спортивним інвентарем навіть у мінімальній кількості майже 80% навчальних закладів. В окремих загальноосвітніх закладах обладнання спортивних майданчиків, стадіонів пошкоджене, території заросли бур’янами, місцеве населення використовує для своїх потреб.

Незадовільним залишається охоплення заняттями з фізичної культури учнів, віднесених за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.


Методична робота
У 2009-2010 н. р. робота районного методичного кабінету спрямовувалася на реалізацію науково-методичної проблеми: "Підвищення результативності навчально-виховного процесу через пошук нових систем навчання й виховання, створення оптимальних територіальних освітніх моделей та забезпечення якісних освітніх послуг. Громадянське виховання та морально-духовне становлення особистості через залучення учнівської молоді до діяльності молодіжних об’єднань і товариств та співпраці з батьками, церквою, громадськістю. Система моніторингових досліджень якості освіти як функція оцінювання, прогнозування, корекції та планування освіти» , зокрема на підвищення педагогічної майстерності педагогів

• надання методичної допомоги молодим і малодосвідченим учителям в

оволодінні ними педагогічними технологіями,

• активізація видавничої діяльності вчителів,

• навчально-методичне консультування педагогічних працівників,

• підготовка вчителів до роботи в інноваційному режимі,

• забезпечення педагогів необхідною інформацією про зміст освіти, нормативними документами в галузі освіти, інноваціями тощо,

• координація науково-методичної роботи в районі,

- експертна оцінка якості та результативності навчально-виховної роботи педагогічних працівників відповідно до державних освітніх та освітньо-кваліфікаційних стандартів,

- організація розробки, апробації і поширення навчально-методичних матеріалів,

- виявлення, апробація та впровадження в практику перспективного педагогічного досвіду, навчально-методичної літератури, освітніх технологій і досягнень науки

- проведення інформаційно-довідкової роботи, створення картотек банків педагогічної інформації тощо

- удосконалення роботи з талановитими та обдарованими дітьми і молоддю, реалізація регіональних цільових програм роботи з обдарованою молоддю.

- організація і проведення представницьких педагогічних заходів, педагогічних виставок, творчих звітів, науково-практичних конференцій, педагогічних читань

- удосконалення методичної роботи, підвищення фахового рівня методистів

- формування морально-духовного становлення особистості

Вивчення якісного складу педагогічних кадрів є необхідною передумовою обґрунтованої розробки головних напрямів, змісту й методів удосконалення педагогічної майстерності вчителів. Тому організація методичної роботи здійснюється на підставі діагностичних даних про кількісний і якісний склад педпрацівників, з урахуванням вимог сучасної освіти, аналізу позитивних результатів і виявлення причин існування негативу в деяких напрямах діяльності. Кожен методист районного методичного кабінету слідкує за тематикою самоосвіти вчителя. Це дає можливість організувати допомогу в реалізації теми самоосвіти, об'єднати в творчі групи людей, які працюють за одними напрямами, надати адресну допомогу.

Пріоритетною ланкою роботи з педагогічними кадрами є робота з молодими спеціалістами. На початку кожного навчального року методкабінетом створюється інформаційний банк даних молодих спеціалістів, які працюють від 1 до 3 років, розроблена модель роботи з молодими спеціалістами, працює школа молодого вчителя початкових класів, робота якої завжди починається у вересні місяці навчальним семінаром-нарадою.

Методичним кабінетом в достатньому обсязі здійснюється передплата періодичних фахових видань. Навчально-матеріальна база потребує кращого оснащення, зокрема придбання комп‘ютерних столів тощо.

Вчителі району залучалися до роботи у методичних структурах, які працювали при методичному кабінеті( методичні об'єднання, творчі групи) знайомляться з кращим досвідом колег під час проведення семінарів, педагогічних зустрічей, виставок тощо

Питання експертного оцінювання стану викладання навчальних предметів, рівня знань, умінь і навичок учнів залишається важливим питанням сьогодення.

Однією із форм роботи з педагогічними працівниками є практичні семінари. Протягом року проведено 14 проблемних семінарів. Відкриті уроки та позакласні заходи продемонстрували високий професійний рівень вчителів району. Більшість вчителів практикує нестандартні форми проведення уроків, діляться з колегами методикою їх проведення.

Не залишається без уваги методистів робота щодо організації і проведення конкурсу професійної майстерності «Учитель року». Цього року конкурс проходив серед учителів математики, трудового навчання, хімії, основ правознавства, географії.

Серед учасників конкурсу 1 із званням – «старший учитель», 4 учителів - з вищою, 6 – з першою , 1 – з другою кваліфікаційними категоріями, 2 – спеціаліст. За педагогічним стажем 3 учасників мають стаж більше 20 років, 3 – до 8 років, ще 3- від 13 до 18 років, 4 – з досвідом роботи від 8 до 13 років.

Творчий підхід, власні педагогічні знахідки, інноваційні технології організації навчально-виховного процесу, добру якість підготовки матеріалів продемонстрували педагогічні працівники:

-Минда Оксана Деонізівна – вчитель хімії Староскалатської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  • Воловнік Ганна Олегівна – вчитель математики Кривенської ЗОШ І-ІІ ступенів,

  • Бабійчук Надія Василівна –вчитель основ правознавства Кривенської ЗОШ І-ІІ ступенів

  • Года Ольга Степанівна – вчитель трудового навчання Під волочиської ЗОШ І-ІІІ ст,

  • Кучарська Світлана Петрівна – вчитель географії Кривенської ЗОШ І-ІІ ступенів,

Минда О.Д. вчитель хімії Староскалатської ЗОШ І-ІІІ ст. стала призером в обласному етапі конкурсу в номінаціЇ (Хімія), методист ( Козачук Л.М.). Підсумком конкурсу стало проведення свята « Сузір‘я педагогічної творчості».
Виховна робота

Педагогічні колективи загальноосвітніх шкіл району працюють над проблемою «Національне виховання та морально-духовне становлення особистості». Працюючи над даною проблемою, педагоги приділяють основну увагу питанню корінного поліпшення виховного процесу роботи з дітьми, учнівською молоддю на основі традицій та звичаїв українського народу, вивченню його історичної та культурної спадщини, формуванню у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, поваги до державних символів України, зміцненню демократичних засад шляхом розвитку молодіжних об`єднань, товариств, учнівського самоврядування в цілому.

У школах району працює розроблена кращими виховниками району модель структури учнівського самоврядування навчальних закладів нашого району. Дана структура об`єднує роботу учнівського комітету, роботу в рамках РУМу «Моя земля – земля моїх батьків», молодіжні об`єднання і товариства. Молодші класи грають у гру «Надзбручаночка».

З метою створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей та учнівської молоді педагогічні колективи загальноосвітніх закладів освіти району працюють над розробкою, впровадженням власних структур та власних систем виховання. Заслуговує на увагу досвід педагогічних колективів Кам`янківської, Кошляківської, Оріховецької, Підволочиської ЗОШ І-ІІІст., Підволочиської гімназії імені Івана Франка, Токівської, Лисиченської, Скориківської ЗОШ району.

З метою формування в учнів якостей патріота-громадянина, виховання молоді на основі традицій і звичаїв рідного краю в усіх ЗОШ створені і діють молодіжні об`єднання і товариства. У 32 загальноосвітшіх школах діє «Молода Просвіта», у Новосільській ЗОШ І-Ш ст, Гнилицькій ЗОШ І ІІ ст. діє «Козацька республіка», у Кошляківській ЗОШ І-Ш ст. – «Соколи», у Підволочиській школі-гімназії – «Львинець».

Залучення учнів шкіл до систематичної дослідницької, пошукової роботи, організації зустрічей, екскурсій, поїздок, походів сприяє розвитку найкращих моральних якостей, забезпечує діяльнісний підхід до організації виховної роботи. Усі ЗОШ працюють в рамках РУМу «Моя земля - земля моїх батьків», в закладах створені «Світлиці» та музейні кімнати різного напрямку та змісту діяльності.

Учнівське самоврядування має велике значення при формуванні ініціативної здатності приймати нестандартні рішення. У 2009-2010 навчальному році при Підволочиському РБШ проходить заняття школи управлінської майстерності в якій займаються учнівські лідери. Активізуючи учнівське самоврядування. виявляючи лідерів учнівських організацій, проведено конкурс «Активіст року» та захист учнівських проектів. У 2009-2010 н. р. плануємо відкрити при цих же навчально-виховних закладах школу організаторської майстерності, мета якої підготовка лідерів учнівського самоврядування.

З метою вивчення та поширення передового педагогічного досвіду з питань організації учнівського самоврядування плануємо провести панораму методичних знахідок «Презентація моделей учнівського самоврядування».


Проблеми, над якими працюватимуть

загальноосвітні заклади району

- запровадження обов'язкової дошкільної освіти дітей передшкільного віку;  • створення умов для раннього виявлення творчих нахилів дитини;

  • забезпечення у навчальних закладах середовища, що сприяє збереженню здоров'я;

  • проведення диспансеризації учнів загальноосвітніх закладів;

- широке запровадження інформаційно-комунікаційних технологій у
навчальних закладах, їх 100-відсоткова комп'ютеризація;

- запровадження профільного навчання у загальноосвітніх школах;


- стимулювання розвитку системи освіти протягом життя;

- перехід у фінансуванні навчальних закладів від принципу утримання


закладів до принципу формування їх бюджетів, виходячи з кількості учнів та
стандарту вартості навчання одного учня; створення належних санітарно-гігієнічних умов у школах, ДНЗ, обладнання внутрішніх туалетів