Тема. Урок – міні – проект. Іван Петрович Котляревський. Національний колорит зображення життя всіх верств суспільства в поемі «Енеї - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Енеїда Іван Петрович Котляревський Частина перша 6 1348.95kb.
Урок музичного мистецтва 4 клас Тема. Коли пісня жартує Мета : ознайомити... 1 70.91kb.
Іван Петрович Котляревський Енеїда [Энеида] 8 4048.4kb.
Тематична І рівень 1 І. Котляревський «перелицював» на український лад 1 23.77kb.
План: Вступ Відомості про життя І. П. Котляревського Передумови розвитку... 1 236.13kb.
Тема. "Народна мова це святиня, у ній, як спадок поколінь, спів соловейка... 1 62kb.
Урок 1-2 Тема: Пізнавальне значення світової літератури: зображення... 1 74.73kb.
Робоча картка уроку №6 Тема: Японська народна казка ««Момотаро, або... 1 42.66kb.
Урок (Українська мова і історія) Тема: В. Самійленко «Українська... 1 76.27kb.
Українська народна дерев’яна іграшка 1 118.65kb.
Для оголошення учням 1 77.31kb.
Позитивне І негативне в образах п’ЄС 1 77.48kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Тема. Урок – міні – проект. Іван Петрович Котляревський. Національний колорит зображення - сторінка №1/1
Тема. Урок – міні – проект. Іван Петрович Котляревський. Національний колорит зображення життя всіх верств суспільства в поемі «Енеїда» , алюзії на українську історію в ній. Бурлескний гумор, народна українська мова. Утвердження народної моралі.(План – конспект уроку з української літератури для 9 класу)

Мета уроку: -знання змісту тексту поеми, розмірковування над ним;

вміння учнів аналізувати прочитане;

-розуміти національний колорит зображеного життя всіх

верств суспільства;

-алюзія на історію в ній;

-дати поняття про травестію, бурлеск, пародію.



Тип уроку: -засвоєння знань і формування вмінь; урок-проектної

діяльності .



Обладнання: портрет І .П.Котляревського, текст «Енеїди», ілюстрації до

поеми, роздатковий матеріал «Міні-проект національного

колориту життя українського суспільства кінця ХІІІ ст.»

(Структурна схема проекту).



Словник уроку

- бурлеск

- травестія

- пародія

- алюзія

- енциклопедія



Епіграф:

«Енеїда» - енциклопедія українського життя ХVІІІ ст.»

М. Рильський

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вступне слово вчителя.

У посібнику «Іван Котляревський у школі» Н. Ткаченка та Ходосова звучать такі слова:

«Хто його не знає? Хто разом з ним не реготав до впаду, не піднімається в синє, як океан, піднебесся на широких і могутніх крилах його чарівно дивних пісень, хто не журився, не плакав, не радів з його героїв?!»

Іван Петрович Котляревський – велике серце України, піснетворець, добрий і мудрий пророк.

Письменник, гуманіст, великий правдолюбець у безсмертні твори перелив свою гарячу синівську любов до рідного народу, його героїчної історії, до його пісень і дум. До пісень і дум, що зачаровували весь світ. І. П. Котляревський зачинатель нової української літератури, а поема «Енеїда» - перший твір, написаний живою розмовною українською мовою.

ІІ. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

Так, темою сьогоднішнього уроку є (вчитель зачитує тему).

- Які завдання покладено перед нами сьогодні на уроці? (Діти відповідають).

- Словник уроку. (Вчитель зачитує літературознавчі терміни).

- Звучить епіграф. (Учень зачитує).

- Сьогодні допоможуть розв’язати наше завдання й інші предмети, які ви у школі вивчаєте: історія, українська мова, етика (наука про мораль, норми поведінки в суспільстві).



ІІІ. Актуалізація опорних вмінь та навиків учнів.

1. Теоретична розминка.

Що ми називаємо в українській літературі



  • бурлеском

  • травестією

  • пародією

  • алюзією

Робота з підручником для 9 класу

2. Словникова робота.

У тлумачному словнику учень знаходить лексичне значення слова «енциклопедія».



3. Випереджувальне завдання.

Діти, користуючись знаннями з історії, розповідають про становище України в кінці ХVІІІ ст. – ХІХ ст. (Політичне, соціальне, економічне, культурне).



ІV. Основний зміст уроку.

1. З’ясувати фабулу твору (Учні одним – двома реченнями розповідають про події у шести частинах поеми).

2. Слово вчителя. Вражає вболівання І. П. Котляревського за долю усної народної творчості:

«А скарби дедалі більше гинуть, незабаром ні над чим буде потрудитись: бувало, десятками, сотнями чуєш старовинні пісні, а тепер раз на рік доводиться почути одну».



3. Створення міні – проекту «Дослідження національного колориту зображення життя всіх верств суспільства кінця ХVІІІ ст.».

Робота за розвитком сюжету (вслід за автором) у парах.

Декламування уривків. Записи в міні – проекті. (Дивитися додаток до конспекту).

Джерелами твору були народна творчість і саме життя.



4. Захист проектів.

5. Метод «Моя теза». Формулювання учнями найважливіших думок уроку, запис у зошитах.

6. Як історія, українська мова, етика допомогли нам дослідити національний колорит зображення життя всіх верств суспільства в поемі «Енеїда», утвердження народної моралі. Висновки учнів.

7. Слово вчителя.

Характеризуючи Енея і троянців, О. Білецький пише: «Це ті самі люди, сильні, відважні, невтомні в походах, яким не потрібне багатство, а потрібна перш за все воля, свобода, без якої і життя для них немає… Вони умруть, але не стануть рабами».

«Це пройдисвіти, розбійники, босяки – і в той же час лицарі, герої, тирани…Спробуйте позмагатися з таким народом!» (О. Білецький).

V. Підсумок уроку. Оцінювання.

VІ. Домашнє завдання. Скласти усний твір – характеристику персонажів поеми «Енеїда».

Додаток до уроку



Міні - проект національного колориту життя українського суспільства кінця ХVІІІ ст.