Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони здоров’я рішення колегії - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 176kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 45.22kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 53.58kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 95.6kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 25 4368.04kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 106.93kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 56.62kb.
Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 39.18kb.
Полтавська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 232.46kb.
Полтавська обласна державна адміністрація головне управління охорони... 1 44.44kb.
Дніпропетровська обласна державна адміністрація Головне управління... 1 174.77kb.
Підсумки виконання обласної програми «Репродуктивне здоров’я населення... 1 101.58kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Тернопільська обласна державна адміністрація головне управління охорони здоров’я - сторінка №1/1


ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ

«27» лютого 2012 року Протокол № I

м. Тернопіль
Про підсумки роботи галузі

охорони здоров’я за 2011 рік

та завдання по реформуванню галузі на 2012 рік
Протягом 2011 року в області розпочались процеси реформування галузі охорони здоров’я. Головним управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації проведено 11 колегій, з них 3 виїзних.

Підготовлено 11 розпоряджень голови обласної державної адміністрації в галузі охорони здоров’я, видано 579 наказів головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Відбулись певні позитивні зрушення, в результаті яких в області стабілізувалась демографічна ситуація, народилось на 87 дітей більше ніж у 2010 році, померло на 787 жителів менше ніж в 2010 році, природній приріст становить – 2,6 в порівнянні з 2010 роком – 3,5. Зменшилась захворюваність на гострий інфаркт міокарда, злоякісні новоутворення, активний туберкульоз, інфекційні хвороби, венеричні хвороби. Стабілізувались і дещо знизились показники дитячої, материнської смертності.

Згідно обласних програм в області були закуплені лікарські засоби та медикаменти на загальну суму ­­2,7 млн гривень, по державних програмах в область надійшло медичних препаратів на загальну суму 3,1 млн гривень.

Зміцнено матеріально-технічну базу – капітально відремонтовано 40 фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 57 кабінетів та 14 відділів в стаціонарах, організовано 5 навчально-методичних центрів.

В даний час ведеться успішно добудова та реконструкція поліклініки онкодиспансеру, завершені роботи по заміні покрівлі та ряду корпусів обласної психоневрологічної лікарні, проводиться будівництво лабораторного корпусу університетської лікарні, Заліщицької центральної районної комунальної лікарні.

В ході реформування галузі в області відкрито на базі фельдшерсько-акушерських пунктів, які обслуговують більше ніж 1200 жителів, - 6 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 5 додаткових пунктів швидкої медичної допомоги, оптимізовано 193 ліжка. Відкрито бактеріологічні лабораторії на базі Підгаєцької, Підволочиської, Тернопільської центральних районних комунальних лікарень, зміцнено матеріально-технічну базу обласного перинатального центру «Мати і дитина».

Додатково залучено 44,4 млн гривень позабюджетних коштів, що дало можливість забезпечити лікувально-профілактичні заклади області функціональними ліжками, апаратурою, обладнанням.

Водночас залишається ряд проблемних питань, які потребують вирішення протягом 2012 року по наступних напрямках :


  • збільшення видатків на медикаментозне забезпечення хворих у стаціонарах та пільгових категорій населення при амбулаторному лікуванні ;

  • виділення цільових коштів на закупівлю автомобілів для надання екстреної медичної допомоги (реанімобілі для Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, Тернопільської станції швидкої медичної допомоги, центру екстреної медичної допомоги). 30 % автомобілів швидкої допомоги потребують термінового оновлення ;

  • технічне переоснащення лікувально-профілактичних закладів сучасним медичним обладнанням (ангіограф, МРТ та інше) ;

  • проведення оптимізації ліжкового фонду та реорганізацію існуючої мережі згідно концепції реформування галузі, в області продовжується експлуатація малопотужних підрозділів ліжкового фонду, має місце їх дублювання на адміністративних територіях акушерського, хірургічного профілю.

Враховуючи вищевикладене, колегія,


ВИРІШУЄ :
1. Затвердити план-графік реформування галузі охорони здоров’я на 2012 рік (додається).
2. Начальнику відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Левчуку Р.Д., начальникам відділів охорони здоров'я райдержадміністрації, головним лікарям центральних районних комунальних лікарень звернути увагу та вжити відповідних заходів :

2.1. На високий рівень дитячої смертності в Підгаєцькому, Теребовлянському, Кременецькому, Монастириському районах.

2.2. На захворюваність деструктивними формами туберкульозу в Тернопільському, Ланівецькому, Борщівському, Шумському районах.

2.3. На запущеність злоякісних новоутворень в Ланівецькому, Шумському, Тернопільському, Гусятинському районах.

2.4. На рівень первинного виходу на інвалідність дорослого населення в Заліщицькому, Чортківському, Борщівському, Зборівському районах.

2.5. На рівень первинної інвалідності дитячого населення в Монастириському, Підволочиському, Шумському, Зборівському районах.

2.6. На профілактичні огляди населення для виявлення туберкульозу в Кременецькому, Шумському, Теребовлянському, Підволочиському районах.

2.7. На онкопрофогляди жіночого населення в Гусятинському, Підволочиському, Тернопільському районах.

2.8. На своєчасність проведення первинного вакцинального комплексу дітям до 1 року в Гусятинському, Кременецькому, Збаразькому, Бучацькому районах.

До квітня 2012 року
3. Начальнику відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Левчуку Р.Д., начальникам відділів охорони здоров'я райдержадміністрації, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів області :
3.1. Забезпечити виконання затверджених головами райдержадміністрацій та головами районних рад планів щодо зміцнення матеріально-технічної бази первинної ланки (фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій загальної практики-сімейної медицини).

До жовтня 2012 року
3.2. Здійснити оптимізацію та привести до нормативів мережу закладів та ліжкового фонду, згідно Концепції реформування галузі.

До січня 2013 року

3.3. Покращити рівень забезпечення хворих медикаментами в стаціонарах та пільгових категорій населення безоплатними лікарськими засобами, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань».Постійно
3.4. Відкрити додаткові пункти тимчасового базування швидкої медичної допомоги для забезпечення доїзду – 20 хв. в сільській місцевості, 10 хв. в місті.

Протягом року

3.5. Впровадити сучасні протоколи та стандарти обстеження і лікування хворих в лікувально-профілактичних закладах області.До квітня 2012 року
3.6. Створити центри первинної медико-санітарної допомоги, як юридичні особи.

До липня 2012 року

3.7. Контролювати питання якості надання медичної допомоги дітям від народження до одного року, вживати невідкладних заходів з попередження дитячої смертності, зі зниження мертвонароджуваності,перинатальної та дитячої смертності.Постійно
3.8. Провести структурну реорганізацію медичного обслуговування, створити умови для пріоритетного розвитку первинної медико-санітарної допомоги на засадах загальної практики-сімейної медицини, на виконання наказу МОЗ України від 04.11.2011р. № 755 «Про затвердження положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи»

Протягом 2012 року

3.9. Забезпечити виконання наказу МОЗ України від 04.11.2011 №756 «Про затвердження Порядку вибору та зміни лікаря первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та форм первинної облікової документації»Протягом 2012 року
3.10. Забезпечити пріоритетне укомплектування лікарями загальної практики - сімейними лікарям закладів (підрозділів закладів) охорони здоров'я, що надають первинну медико-санітарну допомогу та створення належних умов праці і проживання молодим спеціалістам.

Протягом 2012 року
3.11. Взяти під особистий контроль направлення лікарів дільничної мережі на спеціалізацію зі спеціальності «Загальна практика-сімейна медицина».

Постійно
3.12. Забезпечити активне виявлення хворих на цукровий діабет на рівні первинної ланки надання медичної допомоги: обов'язкове формування списків осіб із факторами ризику по цукровому діабету та їх обстеження із застосуванням при потребі глюкозо-толерантного тесту, визначення С-пептиду, рівня інсуліну в крові, глікозильованого гемоглобіну.

Постійно
3.13. Взяти під особистий контроль та забезпечити виконання наказу ГУОЗ ОДА від 10.01.11 № 432 (наказ МОЗ України від 15.07.2011 № 417 ) „Про організацію амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги в області", інших галузевих нормативних документів з діяльності акушерсько-гінекологічної служби, надання швидкої та невідкладної діагностично-лікувальної медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям у повному обсязі від потреби, попередження загрозливих з материнської смертності випадків.

Постійно

4. Начальнику відділу фінансового та економічного забезпечення головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ільчук Н.В., Начальнику відділу охорони здоров'я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Левчуку Р.Д., начальникам відділів охорони здоров'я райдержадміністрації, головним лікарям лікувально-профілактичних закладів області:4.1. Провести інвентаризацію програм, що реалізуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, забезпечити приведення їх у відповідність до наявних фінансових ресурсів, визначити їх пріоритетність щодо фінансування у 2012 році.

До квітня 2012 року
4.2. Забезпечити контроль за реалізацією державних програм в галузі охорони здоров’я.

Щоквартально
5. Начальнику служби технічного нагляду за капітальним ремонтом та будівництвом об’єктів охорони здоров’я Савчуку О.О., головному спеціалісту акушер-гінекологу головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Федченко О.О., головному лікарю Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» Куценку В.В. спільно з управлінням капітального будівництва облдержадміністрації вжити заходів щодо звершення проектування реконструкції Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина».

Березень 2012 року
6. Начальникам відділів охорони здоров'я районних державних адміністрацій,головним лікарям Кременецької, Борщівської, Збаразької, Бучацької та Гусятинської центральних районних лікарень на виконання наказу ГУОЗ ОДА від 19.10.2011р.№446 відповідно до концепції подальшого розвитку перинатальної допомоги в Тернопільській області з метою покращення якості надання медичної діагностично-лікувальної допомоги, оптимізації служби та попередження випадків материнської смертності в черговий раз порушити клопотання перед місцевими райдержадміністраціями та винести на розгляд сесій районних рад питання про реорганізацію акушерської служби районів шляхом припинення функціонування малопотужних пологових відділень (з чисельністю пологів менше ніж 300 в рік в радіусі обслуговування до 60км).

До 29 лютого 2012 року
7. Головним лікарям Зборівської ЦРКЛ, Монастириського РТМО, Підволочиської ЦРКЛ, Тернопільського РТМО, Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги та міської лікарні №3 впровадити застосування тромболітичної терапії при гострому коронарному синдромі та інфарктах міокарда.

До квітня 2012 року
8. Головному лікарю КУТОР «Центр здоров’я» Слівінській Г.В. та начальнику відділу організаційно-методичної та кадрової роботи головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гумен О.В. забезпечити щоденне висвітлення роботи головного управління на веб-сайті.

Постійно
9. Першому заступнику начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Чайковській Л.З., головному спеціалісту з питань кадрової роботи та державної служби головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації Кузнецю О.С. поновити накази головного управління щодо складу атестаційної комісії лікарів та призначення позаштатних спеціалістів.

До березня 2012 року
10. Заступникам начальника головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації вести постійний контроль за процесами реформування галузі, виконавською дисципліною, своєчасною підготовкою контрольних документів на вищі рівні влади.

Постійно
11. Головному лікарю Тернопільського обласного комунального центру профілактики та боротьби зі СНІДом Носку В.Л. організувати замісну підтримуючу терапію для хворих на наркоманію та ВІЛ-інфікованих.

До квітня 2012 року
12. Контроль за виконання рішення залишаю за собою.

Голова колегії,

начальник головного управління М.М.БУРТНЯК

Секретар колегії О.В.Тімофеєнкова