Турбота про дітей – запорука майбутнього держави - nadoest.com ))
Головна
Пошук за ключовими словами:
сторінка 1
Схожі роботи
Назва роботи кіл. стор. розмір
Наказ № Про результати роботи суботньої школи майбутнього першокласника... 1 36.03kb.
В якісній освіті!» Ректор університету: д е. н., професор Холод Б. 1 52.67kb.
Програма «обдарована молодь зачепилівщини» 1 125.06kb.
Розпорядження про проведення міського відкритого конкурсу на кращий... 1 87.89kb.
Рішення № -15/13 „ 2013 року м. Герца Про внесення змін та доповнень... 1 32.77kb.
Крок до майбутнього 1 36.24kb.
Розвинене цілепокладання як умова ефективного життєконструювання... 1 45.88kb.
Спішать щоранку діти, Їх раді тут зустріти, Писати, читати навчити... 1 75.58kb.
Науково-бібліографічний відділ соціальна справедливість – запорука... 1 43.93kb.
Про проведення районного місячника «Спорт для всіх спільна турбота» 1 128.8kb.
Батьківські збори: здоровий спосіб життя сім'ї як запорука успішного... 1 82.58kb.
Підбірка матеріалу до свята бабусь Зібрала вчитель початкових класів... 1 76.24kb.
Таращанський 1 219.63kb.

Турбота про дітей – запорука майбутнього держави - сторінка №1/1
Турбота про дітей – запорука майбутнього держави

Про діяльність управління виконавчої дирекції Фонду у Полтавській області щодо реалізації нових соціальних ініціатив Президента України «Діти - майбутнє України» розповідає начальник управління Володимир Козуб.

«Соціальні ініціативи Президента України В.Ф.Януковича полягають у покращенні якості життя наших громадян. Головним напрямом у виконанні ініціатив є підвищення ефективності соціальної політики, відновлення довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення рівня життя різних верств населення.

Управління, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Полтавській області цілеспрямовано проводять свою роботу саме у цьому напрямі.

З 1 березня 2013 року відповідно до постанови правління Фонду від 19.03.13 №1 «Про внесення змін до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат» проведено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим та особам, що мають на це право в разі смерті потерпілого, на коефіцієнт 1,149. В цілому по області 5 254 потерпілим та членам їх сімей донараховано щомісячних страхових виплат на суму 596,4 тис. грн. Внаслідок перерахування середній розмір доплати на одного потерпілого в місяць склав 112 грн., а на одну особу, що має право на виплати у разі смерті потерпілого, - 133 грн. В розрізі галузей економіки Полтавщини зростання щомісячних страхових виплат на одну застраховану особу в місяць становить в середньому у сільському господарстві - 76,0 грн., у промисловості –118,0 грн.

У 2013 році Президентом України визначено одним із пріоритетів нових соціальних ініціатив «Діти – майбутнє України» - збільшення державної підтримки малозабезпеченим сім'ям з дітьми.

Фонд з початку своєї діяльності приділяє значну увагу сім'ям загиблих на виробництві. Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачено виплату їм одноразової допомоги, щомісячної страхової виплати та відшкодування витрат на поховання. Розмір одноразової допомоги сім'ї у разі смерті потерпілого не повинен бути меншим за п'ятирічну заробітну плату потерпілого, а на кожну особу, яка перебувала на утриманні потерпілого, не меншим за однорічний заробіток померлого. При цьому, сума одноразової допомоги виплачується без граничних розмірів, на відміну від одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності. При призначенні щомісячних страхових виплат дітям та іншим особам, що перебували на утриманні потерпілого, не враховується розмір пенсії по втраті годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві. Цим самим, уже на законодавчому рівні, визначено особливий підхід до цієї категорії застрахованих осіб.

Страхові виплати у разі смерті потерпілого у відділеннях виконавчої дирекції Фонду в області отримують 167 дітей – утриманців, батьки яких загинули на виробництві. За п'ять місяців поточного року сім'ям, що втратили годувальника, відшкодовано понад 3,5 млн. грн. одноразової допомоги та щомісячних страхових виплат. Середній розмір щомісячної страхової виплати на одну дитину в області станом на 1 квітня 2013 року склав 1011,0 грн., тоді, як середній розмір щомісячної виплати на одного потерпілого становить 880,0 грн.

Але не лише гривневим еквівалентом вимірюється піклування працівників робочих органів Фонду про дітей, які втратили батьків у результаті нещасного випадку на виробництві. Фахівці відділень виконавчої дирекції Фонду не залишають таких дітей поза своєю увагою у повсякденному житті. Так, відділення виконавчої дирекції Фонду у Гадяцькому районі сприяє забезпеченню дітей – утриманців безкоштовними підручниками, канцтоварами та харчуванням. Фахівці відділення у Диканському та Шишацькому районах провели збір та передачу одягу, книг та іграшок для дітей, постійно вітають своїх підопічних з Днем народження. У літній період фахівці робочих органів Фонду спільно з іншими зацікавленими організаціями активно сприяють організації оздоровлення дітей, які залишилися без батьків. Зокрема, відділення у м. Кременчуці, Чутівському та Котелевському районах організували надання підприємствами, де працювали загиблі батьки, матеріальної допомоги для літнього оздоровлення дітей.

З дітьми загиблих на виробництві, що навчаються у вищих та середніх навчальних закладах, проводяться зустрічі, на яких роз'яснюються питання проведення страхових виплат, відбуваються бесіди на звичайні життєві теми, вирішуються соціально-побутові проблеми юнаків та дівчат.

Нещодавно на адресу управління надійшов лист від жительки Зіньківського району Коломієць Зінаїди Михайлівни, матері шести дітей, які отримують страхові виплати від Фонду, в якому вона пише: «Вже минуло дванадцять з половиною років, як наша сім'я втратила годувальника, я – коханого чоловіка, діти – люблячого батька. Важко, дуже боляче пригадувати ці найстрашніші часи життя. Але ми не залишилися покинутими, поряд з нами був Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, він був і нашим годувальником, і опорою в житті. Щомісяця родина отримує виплати, які вкрай необхідні для життя та навчання дітей. Постійно робляться перерахунки, розмір виплат зростає. За кошти Фонду я змогла підняти дітей, дати їм повноцінну освіту, забезпечити дорогу в майбутнє самостійне життя. Я безмежно вдячна працівникам Фонду, які частенько спілкуються з нами, цікавляться нашими проблемами, навчанням дітей, нашим здоров'ям. Зараз старші сини – Віталій, Олег та Михайло вже здобули освіту, працевлаштувалися. Але Фонд продовжує виплати меншим дітям – Софії, Миколі та Гриші. І ці виплати досить вагомі. Софія навчається в Полтавському національному педагогічному університеті на комерційній основі, отже, може оплатити навіть платне навчання. Я і вся моя дружня велика сім'я безмежно вдячні нашій державі, що є така установа, як Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, який опікується і дітьми, чиї батьки загинули під час виконання своїх трудових обов'язків. Щиро і сердечно дякуємо Фонду за тепле і чуйне ставлення, за те що ми, дружини і діти загиблих, не відчуваємо себе покинутими, маємо можливість підняти своїх пташенят, дати їм дорогу в життя. За це Вам велике материнське спасибі, здоров'я Вам, нехай Господь-Бог благословляє Вас на нові благі справи».Таких листів та звернень до робочих органів Фонду у нашій області надходить чимало. Вони свідчать про те, наскільки важливою та необхідною є підтримка з боку держави дітей із сімей, що втратили годувальника. А тому сьогодні хто, як не ми, фахівці Фонду, повинні докласти максимум зусиль для того, щоб оточити увагою та допомогти цим дітям. Адже саме турбота про дітей – запорука щасливого майбутнього нашого народу та держави».

a